Spis leków zawierających substancję: Ambroksol

Aflegan

Aflegan to lek mukolityczny, który zawiera ambroksol chlorowodorek jako substancję czynną. Zwiększa wydzielanie śluzu w drogach oddechowych i poprawia jego transport, co ułatwia odkrztuszanie i łagodzi kaszel. Aflegan stosuje się w zapobieganiu powikłaniom płucnym u pacjentów w okresie intensywnej opieki medycznej po operacjach. Pamiętaj, że Aflegan jest dostępny tylko na receptę.

Ambro

Ambro to lek, który zawiera substancję czynną o nazwie ambroksol. Jest to lek mukolityczny, który zmniejsza lepkość śluzu, ułatwiając jego odkrztuszanie. Stosowany jest w leczeniu chorób układu oddechowego z towarzyszącą nieprawidłowością w wydzielaniu i transporcie śluzu oskrzelowego, takich jak zapalenie oskrzeli czy zapalenie płuc. Lek Ambro jest dostępny bez recepty.

Ambro S

Ambro S to lek w postaci płynu do stosowania doustnego. Jest stosowany w leczeniu chorób dróg oddechowych, w których występuje utrudnione odkrztuszanie wydzieliny. Lek jest dostępny na receptę. Wskazania do stosowania obejmują choroby dróg oddechowych z utrudnionym odkrztuszaniem wydzieliny.

AmbroHEXAL

AmbroHEXAL to lek wykrztuśny, który zwiększa ilość wydzieliny oskrzelowej i zmniejsza jej lepkość, co ułatwia oddychanie i odkrztuszanie. Stosowany jest w celu zapobiegania powikłaniom płucnym u pacjentów po operacjach. Lek jest dostępny na receptę.

Ambroksol Hasco

Ambroksol Hasco

Ambroksol Hasco to lek wykrztuśny, który zawiera substancję czynną – chlorowodorek ambroksolu. Lek ten zwiększa wydzielanie śluzu w drogach oddechowych, co ułatwia odkrztuszanie i łagodzi kaszel. Jest wskazany do stosowania w ostrych i przewlekłych chorobach płuc i oskrzeli, które przebiegają z zaburzeniem wydzielania śluzu oraz utrudnieniem jego transportu. Ambroksol Hasco jest dostępny bez recepty.

Ambroksol Hasco Junior

Ambroksol Hasco Junior

Ambroksol Hasco Junior to lek wykrztuśny, który zawiera substancję czynną ambroksol. Lek ten zwiększa wydzielanie śluzu w drogach oddechowych, co ułatwia odkrztuszanie i łagodzi kaszel. Jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 1. roku życia oraz osób dorosłych. Stosowany jest w ostrych i przewlekłych chorobach płuc i oskrzeli, które przebiegają z zaburzeniami wydzielania śluzu oraz utrudnieniem jego transportu. Produkt jest dostępny bez recepty.

Ambroksol Hasco Max

Ambroksol Hasco Max

Ambroksol Hasco Max to lek dostępny bez recepty, który zawiera substancję czynną – chlorowodorek ambroksolu. Jest to lek mukolityczny, który zwiększa wydzielanie śluzu w drogach oddechowych, zmniejsza jego lepkość i poprawia czynność rzęsek nabłonka oddechowego. Dzięki temu ułatwia odkrztuszanie i łagodzi kaszel. Lek jest przeznaczony dla młodzieży powyżej 12 roku życia i dorosłych. Wskazany jest w ostrych i przewlekłych chorobach płuc i oskrzeli przebiegających z zaburzeniem wydzielania śluzu oraz utrudnieniem jego transportu.

Ambroksol Orifarm

Ambroksol Orifarm to lek w postaci syropu o smaku bananowym, który zawiera substancję czynną ambroksolu chlorowodorku. Jest to lek dostępny bez recepty, stosowany w leczeniu ostrych i przewlekłych schorzeń dróg oddechowych, które przebiegają z utrudnieniem odkrztuszania lepkiej wydzieliny w drogach oddechowych, takich jak ostre i przewlekłe zapalenie oskrzeli, stany zapalne nosa i gardła, mukowiscydoza. Ambroksol Orifarm działa pobudzająco na wydzielanie śluzu oskrzelowego i zmniejsza jego lepkość, co ułatwia odkrztuszanie i łagodzi kaszel.

Ambroksol Takeda

Ambroksol Takeda

Ambroksol Takeda to lek mukolityczny, który pomaga oczyścić drogi oddechowe z nadmiernej ilości śluzu. Jest stosowany w leczeniu ostrych i przewlekłych schorzeń dróg oddechowych, takich jak ostre i przewlekłe zapalenie oskrzeli, stany zapalne nosa i gardła, a także mukowiscydoza. Lek jest dostępny bez recepty.

Ambrolytin

Ambrolytin to lek, którego substancją czynną jest chlorowodorek ambroksolu. Dzięki swoim właściwościom, zwiększa wydzielanie śluzu w drogach oddechowych, co pomaga w łagodzeniu kaszlu i ułatwia odkrztuszanie. Syrop Ambrolytin jest zalecany do stosowania w przypadku ostrych i przewlekłych chorób dróg oddechowych, które charakteryzują się zaleganiem lepkiej, śluzowej wydzieliny i utrudnieniem jej odkrztuszania. Lek jest dostępny na receptę.

Ambrolytin max

Ambrolytin Max to lek wykrztuśny, który zawiera substancję czynną ambroksol. Lek ten ułatwia odkrztuszanie i zmniejsza kaszel. Można go stosować u dzieci po 1 roku życia. Substancją czynną leku jest chlorowodorek ambroksolu. 5 ml syropu zawiera 15 mg ambroksolu chlorowodorku. Lek jest dostępny bez recepty.

Ambrosan

Ambrosan to lek, który zwiększa wydzielanie śluzu w drogach oddechowych. Pobudza również wytwarzanie substancji ułatwiającej rozprężanie płuc i czynność rzęsek nabłonka układu oddechowego. Stosowany jest u pacjentów z ostrymi i przewlekłymi chorobami płuc i oskrzeli przebiegającymi z zaburzeniami wydzielania i utrudnionym transportem śluzu. Lek jest dostępny bez recepty.

Ambrosol Teva

Ambrosol Teva to lek dostępny bez recepty, który ma działanie wykrztuśnie i mukolityczne (rozrzedza śluz). Zwiększa ilość śluzu w drogach oddechowych, zmniejsza jego lepkość i poprawia czynność rzęsek nabłonka oddechowego, co ułatwia odkrztuszanie i łagodzi kaszel. Jest stosowany w leczeniu ostrego i przewlekłego zapalenia oskrzeli, astmy oskrzelowej, mukowiscydozy, rozedmy płuc oraz rozstrzeni oskrzeli.

Ambrosolvan

Ambrosolvan to lek o działaniu wykrztuśnym i mukolitycznym, który jest dostępny w postaci syropu. Zwiększa ilość śluzu w drogach oddechowych, zmniejsza jego lepkość i przyspiesza transport wydzieliny, co ułatwia odkrztuszanie i łagodzi kaszel. Stosowany jest w leczeniu ostrych i przewlekłych chorób płuc i oskrzeli z zaburzeniami wydzielania i transportu śluzu. Jest dostępny bez recepty.

Ambrotaxer

Ambrotaxer to lek w postaci syropu, który zwiększa wydzielanie śluzu w drogach oddechowych, co ułatwia odkrztuszanie i łagodzi kaszel. Jest on wskazany do stosowania w ostrych i przewlekłych chorobach dróg oddechowych. Nie zaleca się stosowania leku Ambrotaxer w trakcie ciąży, zwłaszcza w pierwszych trzech miesiącach. Lek jest dostępny bez recepty.

Ambroxol 123ratio

Ambroxol 123ratio to lek mukolityczny, który pomaga oczyścić drogi oddechowe z nadmiernej ilości śluzu. Jest stosowany w leczeniu chorób dróg oddechowych, które wymagają usuwania śluzu (plwociny), u dorosłych i dzieci powyżej 2 lat. Lek rozrzedza śluz, co ułatwia jego usunięcie. Ambroxol 123ratio jest dostępny bez recepty.

Ambroxol Aflofarm

Ambroxol Aflofarm to lek, który zawiera substancję czynną – ambroksolu chlorowodorek. Działa wykrztuśnie i zmniejsza lepkość wydzieliny w drogach oddechowych, co ułatwia ich oczyszczanie i łagodzi kaszel. Jest stosowany wspomagająco w ostrych i przewlekłych chorobach układu oddechowego przebiegających z nieprawidłową sekrecją i utrudnionym odkrztuszaniem wydzieliny oskrzelowej. Lek jest dostępny bez recepty.

Ambroxol Dr. Max

Ambroxol Dr. Max to lek dostępny bez recepty, który jest stosowany w leczeniu kaszlu mokrego. Substancją czynną preparatu jest ambroksol, który zmniejsza lepkość wydzieliny oskrzelowej. Lek stosowany jest w terapii ostrych przewlekłych chorób płuc i oskrzeli, przebiegających z zaburzeniem wydzielania śluzu oraz utrudnieniem jego transportu. Ambroxol Dr. Max dostępny jest w postaci syropu.

Ambroxol Hydrochloride Cyathus

Ambroxol Hydrochloride Cyathus to lek w postaci roztworu doustnego. Głównym składnikiem jest chlorowodorek ambroksolu, który pomaga w oczyszczaniu dróg oddechowych z nadmiernej ilości śluzu. Stosowany jest w leczeniu ostrych i przewlekłych chorób płuc i oskrzeli związanych z nieprawidłowym wydzielaniem śluzu oraz utrudnieniem jego transportu. Lek jest dostępny bez recepty.

Ambroxol Rivopharm

Ambroxol Rivopharm to lek z grupy mukolityków, który ułatwia oczyszczanie dróg oddechowych z nadmiernej ilości śluzu. Stosowany jest w leczeniu mokrego kaszlu w ostrych i przewlekłych chorobach płuc i oskrzeli, które przebiegają z zaburzeniem wydzielania śluzu oraz utrudnieniem jego transportu. Ambroxol Rivopharm, 30 mg/5 ml, roztwór doustny jest wskazany do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat. Lek jest dostępny bez recepty.

Ambroxoli Hydrochloridum Fontane

Ambroxoli Hydrochloridum Fontane to lek dostępny bez recepty, który ma działanie wykrztuśne i mukolityczne, co oznacza, że pomaga rozrzedzić gęsty śluz w drogach oddechowych, ułatwiając jego odkrztuszanie. Jest zalecany do stosowania w leczeniu ostrych i przewlekłych schorzeń dróg oddechowych, które przebiegają z utrudnieniem odkrztuszania lepkiej wydzieliny, takich jak ostre i przewlekłe zapalenie oskrzeli czy mukowiscydoza. Lek ten jest dostępny w postaci syropu o smaku bananowym.

Amunodin

Amunodin to lek stosowany w leczeniu ostrych i przewlekłych chorób dróg oddechowych, które przebiegają z utrudnieniem odkrztuszania lepkiej wydzieliny oskrzelowej. Ambroksol działa poprzez zwiększanie wydzielania śluzu w drogach oddechowych, co ułatwia odkrztuszanie i łagodzi kaszel. Jest dostępny bez recepty.

Deflegmin

Deflegmin to lek mukolityczny, który zwiększa wydzielanie śluzu w drogach oddechowych i poprawia jego transport. Dzięki temu ułatwia odkrztuszanie i łagodzi kaszel. Jest stosowany w leczeniu ostrych i przewlekłych chorób płuc oraz oskrzeli, które przebiegają z utrudnieniem odkrztuszania lepkiej wydzieliny z dróg oddechowych. Deflegmin jest dostępny bez recepty.

Deflegmin Baby

Deflegmin Baby to lek mukolityczny w postaci kropli doustnych, który zawiera substancję czynną ambroksol. Lek ten jest przeznaczony do stosowania u dzieci od 1 roku życia. Działa poprzez zwiększanie wydzielania śluzu w drogach oddechowych, co ułatwia odkrztuszanie i łagodzi kaszel. Jest wskazany do stosowania w ostrych i przewlekłych chorobach płuc oraz oskrzeli, które przebiegają z utrudnieniem odkrztuszania gęstej wydzieliny. Deflegmin Baby jest dostępny bez recepty.

Deflegmin EFFECT

Deflegmin to lek, który zwiększa wydzielanie śluzu w drogach oddechowych, pobudza wytwarzanie surfaktantu płucnego oraz czynność rzęsek nabłonka układu oddechowego. Lek ten zwiększa ilość wydzieliny, rozrzedza ją, wspomaga odkrztuszanie, poprawia czynność nabłonka oddechowego, wspomaga oczyszczanie dróg oddechowych, łagodzi kaszel, nie zaburza odruchu kaszlowego. Deflegmin jest przeznaczony dla dorosłych i dzieci. Wskazania do stosowania to ostre i przewlekłe choroby płuc oraz oskrzeli przebiegające z utrudnieniem odkrztuszania lepkiej wydzieliny z dróg oddechowych. Lek jest dostępny bez recepty.

Deflegmin Junior

Deflegmin Junior to lek w formie syropu, który ma działanie mukolityczne, co oznacza, że pomaga rozrzedzić gęsty śluz w drogach oddechowych. Jest to szczególnie przydatne w leczeniu stanów, które powodują utrudnione odkrztuszanie, takich jak ostre i przewlekłe choroby płuc oraz oskrzeli. Lek jest dostępny bez recepty. Substancją czynną leku jest ambroksolu chlorowodorek.

Deflegmin KIDS

Deflegmin dla dzieci, znany również jako Deflegmin Junior, to lek mukolityczny. Zawiera substancję czynną chlorowodorek ambroksolu, który zwiększa ilość wydzieliny, rozrzedza ją i poprawia czynność rzęsek nabłonka oddechowego. Lek ten wspomaga oczyszczanie dróg oddechowych, ułatwia odkrztuszanie i łagodzi kaszel u dziecka. Stosuje się go w ostrych i przewlekłych chorobach płuc oraz oskrzeli, które przebiegają z utrudnieniem odkrztuszania lepkiej wydzieliny z dróg oddechowych. Deflegmin dla dzieci jest dostępny bez recepty.

Entus Junior

Entus Junior to lek w formie syropu o działaniu wykrztuśnym i mukolitycznym, przeznaczony do stosowania u dzieci powyżej 2 roku życia. Rozrzedza zalegającą w drogach oddechowych wydzielinę oskrzelową i wspomaga jej odkrztuszanie. Stosowany jest w ostrych i przewlekłych chorobach dróg oddechowych przebiegających z utrudnieniem odkrztuszania lepkiej wydzieliny oskrzelowej, takich jak rozedma płuc, astma oskrzelowa czy rozstrzenie oskrzeli. Lek jest dostępny bez recepty.

Entus Max

Entus Max to lek o działaniu wykrztuśnym i mukolitycznym, który jest dostępny bez recepty. Stosuje się go w ostrych i przewlekłych chorobach dróg oddechowych, które przebiegają z utrudnieniem odkrztuszania lepkiej wydzieliny oskrzelowej. Do takich chorób należą między innymi rozedma płuc, astma oskrzelowa, rozstrzenie oskrzeli, mukowiscydoza czy zapalenie krtani. Lek ten działa na bazie chlorowodorku ambroksolu, który pobudza produkcję wydzieliny w drogach oddechowych i ogranicza jej lepkość. Dzięki temu wspiera aktywność rzęsek nabłonka oskrzeli i ułatwia transport śluzu w drogach oddechowych, co ułatwia odkrztuszanie.

Envil kaszel

Envil kaszel

Envil Kaszel to lek dostępny bez recepty, który ma postać tabletek. Jego substancją czynną jest ambroksolu chlorowodorek, który działa wykrztuśnie i mukolitycznie, co oznacza, że rozrzedza zalegającą w drogach oddechowych wydzielinę i ułatwia jej odkrztuszenie. Lek jest stosowany wspomagająco w ostrych i przewlekłych chorobach dróg oddechowych, które przebiegają z utrudnieniem odkrztuszania lepkiej wydzieliny oskrzelowej, takich jak rozedma płuc, astma oskrzelowa, rozstrzenie oskrzeli, mukowiscydoza, zapalenie oskrzeli czy zapalenie krtani.

Envil kaszel junior

Envil kaszel junior

Envil Kaszel Junior to lek w postaci syropu, którego substancją czynną jest chlorowodorek ambroksolu. Lek ten działa wykrztuśnie i mukolityczne, co oznacza, że rozrzedza wydzielinę w drogach oddechowych, co ułatwia jej odkrztuszanie. Jest stosowany wspomagająco w ostrych i przewlekłych chorobach dróg oddechowych, które przebiegają z utrudnieniem odkrztuszania lepkiej wydzieliny oskrzelowej. Envil Kaszel Junior jest dostępny bez recepty.

Flavamed

Flavamed

Flavamed to lek dostępny bez recepty, który zawiera substancję czynną ambroksol. Jest to lek mukolityczny, który rozrzedza wydzielinę w drogach oddechowych i ułatwia jej usuwanie. Stosowany jest w leczeniu mokrego kaszlu związanego z ostrymi i przewlekłymi chorobami płuc i oskrzeli, które przebiegają z zaburzeniami wytwarzania i transportu śluzu. Flavamed dostępny jest w różnych formach, takich jak tabletki i syrop.

Flavamed Max

Flavamed Max to lek mukolityczny, który jest stosowany w leczeniu mokrego kaszlu związanego z chorobami płuc i oskrzeli. Substancją czynną leku jest ambroksolu chlorowodorek. Dzięki temu, że Flavamed Max rozrzedza gęsty śluz, pacjent łatwiej może go odkrztusić. Lek jest dostępny bez recepty.

Flegamina ambroxolum

Flegamina ambroxolum to lek dostępny bez recepty, który ma postać syropu. Substancją czynną leku jest ambroksolu chlorowodorek. Lek jest wskazany do stosowania w ostrych i przewlekłych chorobach płuc i oskrzeli, w których przebiegu dochodzi do zaburzenia wydzielania śluzu. Działa wykrztuśnie, upłynniając wydzielinę z dróg oddechowych, co ułatwia jej odkrztuszanie i łagodzi kaszel.

Geibrox o smaku Mięty

Geibrox o smaku Mięty to lek, którego substancją czynną jest ambroksolu chlorowodorek. Jest to składnik pastylek twardych, które przynoszą oczekiwany efekt leczniczy. Działanie leku Geibrox jest miejscowe i znieczulające, co łagodzi ból występujący w ostrych stanach zapalnych gardła u dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia. Lek jest stosowany do łagodzenia bólu w łagodnych do umiarkowanych objawach ostrego stanu zapalnego gardła.

Gogolox

Gogolox to lek, który zawiera ambroksol chlorowodorek – substancję czynną, która działa jako mukolityk. Jego głównym zadaniem jest upłynnianie i rozpuszczanie śluzu w chorobach dróg oddechowych. Lek ten jest przeznaczony dla dorosłych oraz młodzieży powyżej 12 roku życia, którzy cierpią na choroby płuc i oskrzeli, charakteryzujące się zaburzeniami wytwarzania i transportu śluzu. Gogolox jest dostępny bez recepty.

Medox

Medox to lek stosowany w leczeniu sekretolitycznym ostrych i przewlekłych chorób płuc i oskrzeli związanych z zaburzeniem wydzielania oraz transportu śluzu. Jest przeznaczony do leczenia dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku powyżej 6 lat. Dzieciom w wieku poniżej 6 lat należy podawać ambroksol, substancję czynną leku, w postaci syropu lub kropli. Medox jest dostępny bez recepty.

Mucoangin

Mucoangin to lek, którego substancją czynną jest chlorowodorek ambroksolu. Działa on miejscowo znieczulająco, co przyczynia się do łagodzenia bólu w ostrych stanach zapalnych gardła. Jest szczególnie polecany w przypadku łagodzenia bólu w takich stanach. Mucoangin jest dostępny bez recepty.

Mucosolvan

Mucosolvan to lek mukolityczny, który zawiera substancję czynną ambroksol. Ambroksol zwiększa wydzielanie śluzu w drogach oddechowych, co ułatwia odkrztuszanie i łagodzi kaszel. Lek jest dostępny bez recepty. Wskazaniami do stosowania Mucosolvanu są ostre i przewlekłe choroby płuc i oskrzeli przebiegające z zaburzeniem wydzielania śluzu oraz utrudnieniem jego transportu.

Mucosolvan inhalacje

Mucosolvan inhalacje to lek o działaniu wykrztuśnym, który zawiera substancję czynną ambroksol. Ambroksol zwiększa wydzielanie śluzu w drogach oddechowych, zmniejsza jego lepkość i poprawia czynność rzęsek nabłonka oddechowego, co ułatwia odkrztuszanie i łagodzi kaszel. Lek jest stosowany w ostrych i przewlekłych chorobach oskrzelowo-płucnych, połączonych z nieprawidłowym wydzielaniem i transportem śluzu. Mucosolvan inhalacje jest dostępny na receptę.