Ambrosolvan

Ambrosolvan syrop zawiera jako substancję czynną ambroksol, który działa wykrztuśnie i mukolitycznie (rozrzedza śluz). Zwiększa ilość śluzu w drogach oddechowych, zmniejsza jego lepkość, przyspiesza transport wydzieliny w drogach oddechowych, co ułatwia odkrztuszanie i łagodzi kaszel.

Wskazania do stosowania
Ostre i przewlekłe choroby płuc i oskrzeli przebiegające z zaburzeniem wydzielania śluzu oraz utrudnieniem jego transportu.

Jaki jest skład Ambrosolvan, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest ambroksolu chlorowodorek. 5 ml syropu (1 łyżka miarowa) zawiera 15 mg lub 30 mg ambroksolu chlorowodorku.

Pozostałe składniki leku to: sorbitol ciekły, krystalizujący (70%) (E 420), glicerol (E 422), kwas cytrynowy jednowodny (E 330), glikol propylenowy, metylu parahydroksybenzoesan (E 218), propylu parahydroksybenzoesan (E 216), aromat truskawkowy, płynny 502301 T, woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Ambrosolvan – jak stosować ten lek?

Ambrosolvan, 15 mg/5 ml,

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:
Przez pierwsze 2 do 3 dni należy stosować 10 ml syropu (2 łyżki miarowe) 3 razy na dobę; następnie dawkę należy zmniejszyć do 10 ml syropu (2 łyżki miarowe) 2 razy na dobę.

Dzieci w wieku od 6 lat do 12 lat:
5 ml syropu (1 łyżka miarowa) 2 do 3 razy na dobę.

Dzieci w wieku od 2 lat do 6 lat:
2,5 ml syropu (½ łyżki miarowej) 3 razy na dobę

Dzieci w wieku od 1 do 2 lat:
2,5 ml syropu (½ łyżki miarowej) 2 razy na dobę

Ambrosolvan, 30 mg/5 ml

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:
Przez pierwsze 2 do 3 dni należy stosować 5 ml syropu (1 łyżka miarowa) 3 razy na dobę; następnie dawkę należy zmniejszyć do 5 ml syropu (1 łyżka miarowa) 2 razy na dobę.

Dzieci w wieku od 6 lat do 12 lat:
2,5 ml syropu (½ łyżki miarowej) 2 do 3 razy na dobę.

Dzieci w wieku od 2 lat do 6 lat:
1,25 ml syropu (¼ łyżki miarowej) 3 razy na dobę.

Dzieci w wieku od 1 do 2 lat:
1,25 ml syropu (¼ łyżki miarowej) 2 razy na dobę.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie opisano przypadków przedawkowania ambroksolu.
Po zażyciu większej niż zalecona dawki leku Ambrosolvan mogą wystąpić objawy wymienionew punkcie 4 „Możliwe działania niepożądane” załączonej ulotki. Zaleca się leczenie objawowe.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ambrosolvan – czy mogę spożywać alkohol?

Lek należy przyjmować po posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Ambrosolvan w okresie ciąży i karmienia piersią?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Nie zaleca się stosowania leku Ambrosolvan w czasie ciąży, zwłaszcza w pierwszym trymestrze ciąży. Ambroksol przenika do mleka kobiecego. Nie zaleca się stosowania leku Ambrosolvan w okresie karmienia piersią.

Ulotka Ambrosolvan – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Ambrosolvan, 15 mg/5 ml, syrop (Ambroxoli hydrochloridum)


Ambrosolvan, 30 mg/5 ml, syrop (Ambroxoli hydrochloridum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Ambrosolvan m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Ambrosolvan, 15 mg/5 ml, syrop (Ambroxoli hydrochloridum)


Ambrosolvan, 30 mg/5 ml, syrop (Ambroxoli hydrochloridum)

Cena Ambrosolvan i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Ambrosolvan i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Ambrosolvan? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz