Konsultacja merytoryczna:

Geibrox o smaku Mięty

Substancją czynną leku Geibrox o smaku Mięty jest ambroksolu chlorowodorek. Ta substancja czynna jest składnikiem pastylek twardych przynoszącym oczekiwany efekt leczniczy.
Lek Geibrox o smaku Mięty działa miejscowo znieczulająco, łagodząc ból występujący w ostrych stanach zapalnych gardła u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat. Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Lek Geibrox o smaku Mięty jest stosowany do:
– łagodzenia bólu w łagodnych do umiarkowanych objawach ostrego stanu zapalnego gardła.

Jaki jest skład Geibrox o smaku Mięty, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest ambroksolu chlorowodorek. Jedna pastylka twarda zawiera 20 mg ambroksolu chlorowodorku.

Pozostałe składniki to:
• Izomalt (E 953)
• Sacharyna sodowa (E 954)
• Mentol racemiczny
• Olejek eteryczny miętowy.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Geibrox o smaku Mięty – jak stosować ten lek?

Lek Geibrox o smaku Mięty należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka to:
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: ssać po 1 pastylce twardej w razie potrzeby złagodzenia bólu. Nie należy przyjmować więcej niż 6 pastylek twardych na dobę.

Leku Geibrox o smaku Mięty nie należy stosować dłużej niż 3 dni. Jeżeli objawy utrzymują się dłużej niż 3 dni lub wystąpi wysoka gorączka, należy zasięgnąć porady lekarza.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie zanotowano swoistych objawów przedawkowania leku. W przypadku przyjęcia zbyt dużej liczby pastylek twardych (więcej niż 6 pastylek na dobę) oraz zaobserwowania jakichkolwiek objawów należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Geibrox o smaku Mięty – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Geibrox o smaku Mięty w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Ambroksol przenika do organizmu nienarodzonego dziecka. Leku Geibrox o smaku Mięty nie należy stosować w czasie ciąży, zwłaszcza w okresie pierwszych trzech miesięcy ciąży.
Ambroksol przenika do mleka kobiecego. Leku Geibrox o smaku Mięty nie należy stosować u kobiet karmiących piersią.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Geibrox o smaku Mięty

Geiser Pharma S.L.

Ulotka Geibrox o smaku Mięty – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Geibrox o smaku Mięty, 20 mg, pastylki twarde (Ambroksolu chlorowodorek)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 1 razy

Rozmiar plku 146.02 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Geibrox o smaku Mięty m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Geibrox o smaku Mięty, 20 mg, pastylki twarde (Ambroksolu chlorowodorek)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 1 razy

Rozmiar plku 162.59 KB

Cena - ile kosztuje Geibrox o smaku Mięty?

Cena Geibrox o smaku Mięty i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Geibrox o smaku Mięty.

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Geibrox o smaku Mięty? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz