OmnisolvanJak działa i kiedy stosujemy Omnisolvan?

Omnisolvan zawiera substancję czynną chlorowodorek ambroksolu. Jest to substancja należąca do grupy leków zwanych lekami mukolitycznymi (leki na kaszel i przeziębienie), które pomagają oczyścić drogi oddechowe z wydzieliny.

Omnisolvan, 30 mg
Lek Omnisolvan, 30 mg, tabletki musujące jest stosowany w leczeniu mokrego kaszlu (z odkrztuszaniem) u osób dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku od 6 lat.
Kaszel mokry (z odkrztuszaniem) jest związany z chorobami płuc i oskrzeli, w których zwiększa się wydzielanie śluzu. Lek Omnisolvan rozrzedza śluz, co ułatwia jego odkrztuszanie.
Jeśli po upływie 5 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Omnisolvan, 60 mg
Lek Omnisolvan, 60 mg, tabletki musujące jest stosowany w leczeniu mokrego kaszlu (z odkrztuszaniem) u osób dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat.
Kaszel mokry (z odkrztuszaniem) jest związany z chorobami płuc i oskrzeli, w których zwiększa się wydzielanie śluzu. Lek Omnisolvan rozrzedza śluz, co ułatwia jego odkrztuszanie.
Jeśli po upływie 5 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

REKLAMA


Zobacz także:

Ranking tabletek na odchudzanie 2020

Kluczową kwestią w odchudzaniu jest dieta i aktywność fizyczna. Warto jednak wesprzeć swoje starania, stosując właściwe produkty. Zapoznaj się z rankingiem suplementów wspomagających odchudzanie.

TabletkiOcenaCena
1. Piperinox 9.2Sprawdź!
2. Keto Actives8.9Sprawdź!
3. Probiosin Plus8.1Sprawdź!
4. Green Barley Plus7.8Sprawdź!
5. African Mango7.5 Sprawdź!

Jaki jest skład Omnisolvan, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest ambroksolu chlorowodorek. Jedna tabletka musująca leku Omnisolvan, 30 mg, zawiera 30 mg ambroksolu chlorowodorku, zaś jedna tabletka musująca leku Omnisolvan, 60 mg, zawiera 60 mg ambroksolu chlorowodorku.

Pozostałe składniki leku to: kwas cytrynowy bezwodny, sodu wodorowęglan, sodu węglan bezwodny, sacharyna sodowa, sodu cyklaminian, sodu chlorek, sodu cytrynian, laktoza bezwodna, mannitol, sorbitol (E 420), symetykon, aromat wiśniowy (naturalne/identyczne z naturalnymi dodatki smakowe, maltodekstryna, mannitol, glukonolakton, sorbitol, guma arabska, krzemionka koloidalna bezwodna).

Dowiedz się więcej na temat substancji: .

Dawkowanie preparatu Omnisolvan – jak stosować ten lek?

Sposób stosowania
Lek jest przeznaczony wyłącznie do przyjmowania doustnego.
Tabletkę musującą należy rozpuścić w szklance wody i wypić powstały roztwór.
Roztwór powstały po rozpuszczeniu tabletki musującej powinien być bezbarwny, przejrzysty i bez cząstek stałych.
Lek Omnisolvan należy przyjmować po posiłkach. Tabletkę musującą można podzielić na równe dawki.
Jeśli po upływie 5 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem. Leku Omnisolvan nie należy przyjmować dłużej niż 4-5 dni bez konsultacji z lekarzem.

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Omnisolvan, 30 mg
O ile lekarz nie zadecyduje inaczej, zalecane są następujące dawki leku Omnisolvan:
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat
Jedna tabletka musująca 30 mg, trzy razy na dobę (co odpowiada 90 mg ambroksolu chlorowodorku na dobę) przez pierwsze 2 do 3 dni.
Następnie, jedna tabletka musująca 30 mg, dwa razy na dobę (co odpowiada 60 mg ambroksolu chlorowodorku na dobę).
U osób dorosłych, jeżeli to konieczne, dawkę można zwiększyć do dwóch tabletek musujących 30 mg (60 mg ambroksolu chlorowodorku), dwa razy na dobę (co odpowiada 120 mg ambroksolu chlorowodorku na dobę).

Dzieci w wieku od 6 do 12 lat
Pół tabletki musującej 30 mg, (15 mg ambroksolu chlorowodorku) dwa do trzech razy na dobę (co odpowiada 30-45 mg ambroksolu chlorowodorku na dobę).

Dzieci w wieku poniżej 6 lat
Leku Omnisolvan, 30 mg, tabletki musujące nie wolno stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby
Jeśli u pacjenta występują zaburzenia czynności nerek lub ciężkie zaburzenia czynności wątroby, nie powinien on stosować leku Omnisolvan, chyba, że zalecił to lekarz. Lekarz może dostosować dawkę i odstęp czasu między przyjmowaniem kolejnych dawek.
Omnisolvan, 60 mg
O ile lekarz nie zadecyduje inaczej, zalecane są następujące dawki leku Omnisolvan:
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat
Pół tabletki musującej 60 mg, trzy razy na dobę (co odpowiada 90 mg ambroksolu chlorowodorku na dobę) przez pierwsze 2 do 3 dni.
Następnie, pół tabletki musującej 60 mg, dwa razy na dobę (co odpowiada 60 mg ambroksolu chlorowodorku na dobę).
U osób dorosłych, jeżeli to konieczne, dawkę można zwiększyć do jednej tabletki musującej 60 mg, dwa razy na dobę (co odpowiada 120 mg ambroksolu chlorowodorku na dobę).

Dzieci w wieku poniżej 12 lat
Ze względu na wysoką zawartość substancji czynnej, leku Omnisolvan 60 mg, tabletki musujące nie wolno stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat. Dla dzieci w wieku poniżej 12 lat dostępne mogą być inne moce lub postaci tego leku; należy zapytać o to lekarza lub farmaceutę.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby
Jeśli u pacjenta występują zaburzenia czynności nerek lub ciężkie zaburzenia czynności wątroby, nie powinien on stosować leku Omnisolvan, chyba, że zalecił to lekarz. Lekarz może dostosować dawkę i odstęp czasu między przyjmowaniem kolejnych dawek.

REKLAMA

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie obserwowano dotychczas szczególnych objawów przedawkowania.

Objawy zaobserwowane po przypadkowym przedawkowaniu i (lub) niewłaściwym zastosowaniu odpowiadają znanym działaniom niepożądanym ambroksolu chlorowodorku stosowanego w zalecanych dawkach. Jeśli pacjent przypadkowo przyjął zbyt dużą dawkę leku powinien niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub udać się do oddziału pomocy doraźnej w najbliższym szpitalu.
Należy wziąć ze sobą ulotkę tego leku, by personel szpitala lub lekarz wiedzieli, jaki lek został przyjęty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Omnisolvan – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Omnisolvan może być przyjmowany z jedzeniem, ale zaleca się jego przyjmowanie po posiłkach.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Omnisolvan w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża
Ambroksol przenika przez barierę łożyskową, a następnie do organizmu nienarodzonego dziecka. Leku Omnisolvan nie powinno się stosować podczas ciąży, zwłaszcza w okresie pierwszych 3 miesięcy.

Karmienie piersią
Ambroksol jest wydzielany z mlekiem matki. Nie zaleca się stosowania leku Omnisolvan u matek karmiących piersią.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź ile kosztuje Omnisolvan i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy. Dowiedz się także, czy lek jest dostęny na receptę, czy bez recepty oraz czy jest refundowany (poziom refundacji).

Ulotka Omnisolvan – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka leku Omnisolvan. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:


REKLAMA

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Omnisolvan m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:


Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Omnisolvan? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu. Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania leku możesz pomóc innym pacjentom.

Sprawdź opinie o Omnisolvan.

Ważne! Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup leku z tzw. "drugiej ręki" może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(2 ocen, średnia: 7,50 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.