AMBROXOL 123RATIO

CO TO JEST I JAK DZIAŁA AMBROXOL 123RATIO? – OPIS I WSKAZANIA

Ambroxol 123ratio zawiera jako substancję czynną ambroksolu chlorowodorek. Należy on do grupy leków mukolitycznych, pomagających oczyścić drogi oddechowe z nadmiernej ilości śluzu.

Ambroxol 123ratio jest stosowany w leczeniu chorób dróg oddechowych, wymagających usuwania śluzu (plwociny) u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 2 lat. Lek rozrzedza śluz ułatwiając jego usunięcie.

SKŁAD AMBROXOL 123RATIO, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest ambroksolu chlorowodorek. Każdy ml roztworu doustnego zawiera 3 mg lub 6 mg ambroksolu chlorowodorku.

Inne składniki leku to: acesulfam potasowy (E 950), kwas benzoesowy (E 210), glicerol 85% (E 422), hydroksyetyloceluloza, glikol propylenowy, sorbitol ciekły, niekrystalizujący (E 420), aromat malinowy, aromat waniliowy i woda oczyszczona.

JAKIE JEST DAWKOWANIE AMBROXOL 123RATIO? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Ambroxol 123ratio, 3 mg/ml, roztwór doustny

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:
Początkowo przez 2 do 3 dni należy stosować 10 ml leku Ambroxol 123ratio, 3 mg/ml 3 razy na dobę (co 8 godzin), co odpowiada 90 mg ambroksolu chlorowodorku na dobę. Następnie należy stosować 10 ml leku Ambroxol 123ratio, 3 mg/ml dwa razy na dobę (co 12 godzin), co odpowiada 60 mg ambroksolu chlorowodorku na dobę.

Stosowanie u dzieci

Dzieci w wieku poniżej 2 lat:
Ten lek jest przeciwwskazany u dzieci w wieku poniżej 2 lat.

Dzieci w wieku od 2 do 5 lat:
2,5 ml leku Ambroxol 123ratio, 3 mg/ml 3 razy na dobę (co 8 godzin), co odpowiada 22,5 mg ambroksolu chlorowodorku na dobę.

Dzieci w wieku od 6 lat do 12 lat:
5 ml leku Ambroxol 123ratio, 3 mg/ml 2 do 3 razy na dobę (co 12 lub 8 godzin), co odpowiada 30-45 mg ambroksolu chlorowodorku na dobę.

Ambroxol 123ratio, 6 mg/ml, roztwór doustny

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:
Początkowo przez 2 do 3 dni należy stosować 5 ml leku Ambroxol 123ratio, 6 mg/ml 3 razy na dobę (co 8 godzin), co odpowiada 90 mg ambroksolu chlorowodorku na dobę. Następnie należy stosować 5 ml leku Ambroxol 123ratio, 6 mg/ml dwa razy na dobę (co 12 godzin), co odpowiada 60 mg ambroksolu chlorowodorku na dobę. Zwiększenie skuteczności jest możliwe poprzez stosowanie 10 ml leku Ambroxol 123ratio, 6 mg/ml 2 razy na dobę (co 12 godzin), co odpowiada 120 mg ambroksolu chlorowodorku na dobę.

Stosowanie u dzieci

Dzieci w wieku poniżej 2 lat:
Ten lek jest przeciwwskazany u dzieci w wieku poniżej 2 lat.

Dzieci w wieku od 2 do 5 lat:
1,25 ml leku Ambroxol 123ratio, 6 mg/ml 3 razy na dobę (co 8 godzin), co odpowiada 22,5 mg ambroksolu chlorowodorku na dobę.

Dzieci w wieku od 6 lat do 12 lat:
2,5 ml leku Ambroxol 123ratio, 6 mg/ml 2 do 3 razy na dobę (co 12 lub 8 godzin), co odpowiada 30-45 mg ambroksolu chlorowodorku na dobę.

Jak stosować lek

Lek przeznaczony jest wyłącznie do stosowania doustnego.

Ambroxol 123ratio należy przyjmować po posiłku, korzystając z załączonego dozownika (strzykawka doustna). Zalecane jest wypicie szklanki wody po podaniu leku i picie dużej ilości płynów w ciągu dnia. Należy skontaktować się z lekarzem, jeżeli po 5 dniach stosowania leku nie następuje poprawa lub objawy nasilają się (po 3 dniach u dzieci w wieku poniżej 6 lat). Należy dokładnie przestrzegać instrukcji w celu właściwego podawania roztworu doustnego.

1. Wstrząsnąć zamkniętą butelką przed każdym użyciem.
2. Zdjąć nakrętkę uniemożliwiającą otwarcie przez dzieci.
3. Należy upewnić się, że nasadka jest wciśnięta do szyjki butelki.
4. Przed wprowadzeniem strzykawki doustnej do nasadki butelki należy całkowicie wsunąć tłok. Następnie mocno wcisnąć strzykawkę doustną do otworu nasadki.
5. Odwrócić całość (butelkę ze strzykawką doustną) do góry dnem.
6. Pociągnąć za tłok aż do pobrania odpowiedniej dawki.
7. Obrócić całość do właściwego położenia i zdjąć strzykawkę z nasadki.
8. Podać lek bezpośrednio do ust. Nie mieszać z jakimkolwiek płynem przed podaniem.
9. Po połknięciu leku należy napić się herbaty lub soku w celu wypłukania i połknięcia pozostałego w ustach leku.
10. Zamknąć butelkę za pomocą nakrętki uniemożliwiającej otwarcie przez dzieci.
11. Rozmontować strzykawkę doustną, przemyć bieżącą wodą i wysuszyć przed następnym podaniem.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI AMBROXOL 123RATIO, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się najbliższego szpitala lub do lekarza.

Należy zabrać ze sobą niniejszą ulotkę i pozostały roztwór do szpitala lub przychodni, aby lekarz wiedział, jaki lek jest stosowany.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Ambroxol 123ratio należy przyjmować po posiłku.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ AMBROXOL 123RATIO W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Nie obserwowano szkodliwego działania w okresie ciąży. Jednak, stosowanie w okresie ciąży nie jest zalecane, w szczególności w pierwszych trzech miesiącach ciąży.

Stosowanie leku Ambroxol 123ratio nie jest zalecane podczas karmienia piersią, jednak nie należy się spodziewać szkodliwego niepożądanego wpływu na dzieci karmione piersią.

ULOTKA LEKU AMBROXOL 123RATIO – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE


CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – AMBROXOL 123RATIO CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE


REZERWACJA LEKU W APTECE - AMBROXOL 123RATIO CENA, REFUNDACJA

AMBROXOL 123RATIO OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here