Konsultacja merytoryczna:

Ambro

Tabletki musujące Ambro zawierają substancję czynną ambroksolu chlorowodorek – lek mukolityczny i wykrztuśny. Lek zwiększa ilość wydzieliny oskrzelowej i zmniejsza jej lepkość. Poprawia transport rzęskowy nabłonka oddechowego, co ułatwia oddychanie i odkrztuszanie. Zwiększa wytwarzanie substancji zmniejszającej napięcie powierzchniowe w pęcherzykach płucnych (tzw. surfaktantu).

Lek Ambro stosuje się wspomagająco w ostrych i przewlekłych chorobach dróg oddechowych, przebiegających z utrudnionym odkrztuszaniem lepkiej wydzieliny oskrzelowej.

Jaki jest skład Ambro, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest ambroksolu chlorowodorek. Jedna tabletka musująca zawiera 30 mg ambroksolu chlorowodorku.

Ponadto lek zawiera: kwas cytrynowy bezwodny, sodu wodorowęglan, sodu węglan bezwodny, mannitol, laktozę bezwodną, sodu cyklaminian, aromat wiśniowy „ALH”, sorbitol, sodu chlorek, sacharynę sodową, sodu cytrynian dwuwodny, symetykon.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Ambro – jak stosować ten lek?

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat
Początkowo 1 tabletka Ambro trzy razy na dobę (90 mg ambroksolu na dobę) przez 2 lub 3 dni,
a następnie 1 tabletka Ambro dwa razy na dobę (60 mg ambroksolu na dobę).

Dzieci w wieku od 6 do 12 lat
½ tabletki Ambro dwa lub trzy razy na dobę (30 do 45 mg ambroksolu na dobę).

Leku nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Ambro należy skontaktować się z lekarzem. Po zażyciu większej niż zalecona dawki leku Ambro mogą wystąpić objawy wymienione niżej w punkcie 4 „Możliwe działania niepożądane” załączonej ulotki. Zaleca się leczenie objawowe.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ambro – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Ambro należy przyjmować po posiłkach. Tabletkę należy rozpuścić w szklance wody i wypić. Picie dużej ilości płynów zwiększa skuteczność leczenia.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Ambro w okresie ciąży i karmienia piersią?

Stosowanie w pierwszym trymestrze ciąży nie jest zalecane. Jeśli w opinii lekarza stosowanie leku Ambro w czasie ciąży jest konieczne, należy zachować ostrożność i ściśle stosować się do zaleceń lekarza.

Ambroksol przenika do mleka kobiecego. Nie zaleca się stosowania leku Ambro w okresie karmienia piersią.

Ulotka Ambro – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie.

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Ambro m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki w bazie.

Cena - ile kosztuje Ambro?

Cena Ambro i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Ambro.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Ambro? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Excipial Lipocreme (Opakowanie: 300 ml)Excipial Lipocreme (Opakowanie: 300 ml) to emulsja przeznaczona do pielęgnacji wrażliwej, suchej i bardzo suchej skóry ciała. Jej skład oparty jest na szczególnie zrównoważonej i odpowiednio dostosowanej zawartości wody (43%) i lipidów (54%). Zapewnia silne nawilżenie nie pozostawiając tłustego uczucia. Wygładza suchą, szorstką skórę działając dogłębnie i intensywnie - produkt…

84.99 

Aromavernebler Ambiente (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

287.99 

Gum Bueschelbuerste (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

12.99 

Zastosowanie Fiorda o smaku czarnej porzeczki pastylki do ssania (Opakowanie: 30 )Fiorda o smaku czarnej porzeczki pastylki do ssania (Opakowanie: 30 ) to suplement diety w formie pastylek do ssania wspierający prawidłowe nawilżenie śluzówki gardła i niwelujący ryzyko pojawienia się podrażnień w okolicach gardła.

Pastylki skierowane są dla osób często doświadczających podrażnień w okolicach krtani i gardła, szczególnie…

16.99 

Zastosowanie Vichy Deo Stress Resist Antyperspirant 72h (Opakowanie: 50 ml)Vichy Deo Stress Resist Antyperspirant 72h (Opakowanie: 50 ml) zapobiega wydzielaniu się potu i nieprzyjemnego zapachu. Stosować zwłaszcza w sytuacjach stresowych, gdy drastycznie wrasta ryzyko pocenia się.Efekt działania Vichy Deo Stress Resist Antyperspirant 72h (Opakowanie: 50 ml)Vichy Deo Stress Resist Antyperspirant 72h (Opakowanie: 50 ml) zapewnia ochronę przed poceniem się na całe 72 godziny. Skuteczny nawet w sytuacjach stresowych nie…

36.61 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief