Ambro

Tabletki musujące Ambro zawierają substancję czynną ambroksolu chlorowodorek – lek mukolityczny i wykrztuśny. Lek zwiększa ilość wydzieliny oskrzelowej i zmniejsza jej lepkość. Poprawia transport rzęskowy nabłonka oddechowego, co ułatwia oddychanie i odkrztuszanie. Zwiększa wytwarzanie substancji zmniejszającej napięcie powierzchniowe w pęcherzykach płucnych (tzw. surfaktantu).

Lek Ambro stosuje się wspomagająco w ostrych i przewlekłych chorobach dróg oddechowych, przebiegających z utrudnionym odkrztuszaniem lepkiej wydzieliny oskrzelowej.

Jaki jest skład Ambro, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest ambroksolu chlorowodorek. Jedna tabletka musująca zawiera 30 mg ambroksolu chlorowodorku.

Ponadto lek zawiera: kwas cytrynowy bezwodny, sodu wodorowęglan, sodu węglan bezwodny, mannitol, laktozę bezwodną, sodu cyklaminian, aromat wiśniowy „ALH”, sorbitol, sodu chlorek, sacharynę sodową, sodu cytrynian dwuwodny, symetykon.

Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Ambro – jak stosować ten lek?

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat
Początkowo 1 tabletka Ambro trzy razy na dobę (90 mg ambroksolu na dobę) przez 2 lub 3 dni,
a następnie 1 tabletka Ambro dwa razy na dobę (60 mg ambroksolu na dobę).

Dzieci w wieku od 6 do 12 lat
½ tabletki Ambro dwa lub trzy razy na dobę (30 do 45 mg ambroksolu na dobę).

Leku nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Ambro należy skontaktować się z lekarzem. Po zażyciu większej niż zalecona dawki leku Ambro mogą wystąpić objawy wymienione niżej w punkcie 4 „Możliwe działania niepożądane” załączonej ulotki. Zaleca się leczenie objawowe.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ambro – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Ambro należy przyjmować po posiłkach. Tabletkę należy rozpuścić w szklance wody i wypić. Picie dużej ilości płynów zwiększa skuteczność leczenia.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Ambro w okresie ciąży i karmienia piersią?

Stosowanie w pierwszym trymestrze ciąży nie jest zalecane. Jeśli w opinii lekarza stosowanie leku Ambro w czasie ciąży jest konieczne, należy zachować ostrożność i ściśle stosować się do zaleceń lekarza.

Ambroksol przenika do mleka kobiecego. Nie zaleca się stosowania leku Ambro w okresie karmienia piersią.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Ambro i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

Ulotka Ambro – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka Ambro. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie.

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Ambro m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki w bazie.

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Ambro? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 1000 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.