Konsultacja merytoryczna:

Aflegan

Aflegan jest lekiem mukolitycznym. Zwiększa wydzielanie śluzu w drogach oddechowych i poprawia jego transport, a dzięki temu ułatwia odkrztuszanie i łagodzi kaszel.

Aflegan stosuje się w zapobieganiu powikłaniom płucnym u pacjentów w okresie intensywnej opieki medycznej po operacjach.

 

 

Jaki jest skład Aflegan, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest ambroksolu chlorowodorek. 1 ml roztworu do wstrzykiwań zawiera 7,5 mg ambroksolu chlorowodorku.

Ponadto lek zawiera: sodu chlorek, disodu fosforan dwunastowodny, kwas cytrynowy jednowodny, wodę do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Aflegan – jak stosować ten lek?

Zazwyczaj stosowana dawka to:
Dorośli: 15 mg (1 ampułka) 2 do 3 razy na dobę, a w ciężkich przypadkach 30 mg (2 ampułki) 2 do 3
razy na dobę, w powolnym wstrzyknięciu dożylnym.

Lek można również podawać we wlewie kroplowym, rozpuszczony w roztworze glukozy, fruktozy,
soli fizjologicznej lub w płynie Ringera.

Leku Aflegan nie należy mieszać z roztworami o pH wyższym niż 6,2, gdyż może to spowodować
zmętnienie i strącanie się osadu wolnej zasady – ambroksolu

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Dotychczas nie zgłoszono żadnego przypadku przedawkowania. Jeżeli jednak u pacjenta wystąpią takie objawy, jak nudności, nadmierne zmęczenie czy nadmierne wydzielanie śluzu, należy bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Aflegan – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Aflegan można stosować niezależnie od posiłków.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Aflegan w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Lek może być stosowany przez kobiety w ciąży oraz karmiące piersią jedynie na zlecenie lekarza i
z zachowaniem ostrożności. Szczególną ostrożność należy zachować, stosując lek w pierwszym
trymestrze ciąży.

Ulotka Aflegan – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Aflegan, 7,5 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 75 razy

Rozmiar plku 168.20 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Aflegan m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Aflegan, 7,5 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 65 razy

Rozmiar plku 61.50 KB

Cena - ile kosztuje Aflegan?

Cena Aflegan i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Aflegan.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Aflegan? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Lactulosum Polfarmex (Opakowanie: 150 ml)Lactulosum Polfarmex (Opakowanie: 150 ml) jest produktem leczniczym wykazującym działanie przeczyszczające. Preparat ogranicza proces gnilny w jelitach i jednocześnie pobudza perystaltykę jelit.
Preparat może być przyjmowany przez osoby doświadczające problemów z występowaniem zaparć, także o charakterze przewlekłym.
Produkt wskazywany jest do przyjmowania także w przypadku występowania problemów z osłabioną perystaltyką jelit…

8.99 

Zastosowanie Erdomed Muko 225 mg proszek do sporządzania zawiesiny doustnej (Opakowanie: 10 )Erdomed Muko 225 mg proszek do sporządzania zawiesiny doustnej (Opakowanie: 10 ) to lek mukolityczny, który stosuje się pomocniczo w terapii przewlekłych i ostrych chorób dróg oddechowych (np. stan zapalny nosa, tchawicy, krtani, płuc czy oskrzeli).

Lek stosuje się u dorosłych oraz młodzieży powyżej 12 lat.Efekt działania Erdomed Muko 225 mg proszek…

18.71 

Zastosowanie Emolium Dermocare kremowy żel do mycia (Opakowanie: 200 ml)Emolium Dermocare kremowy żel do mycia (Opakowanie: 200 ml) to preparat emolientowy, odpowiedni dla skóry nawet bardzo wrażliwej i wymagającej. Stanowi zaawansowane połączenie technologii i wiedzy z zakresu pediatrii, i dermatologii oraz naturalnych składników znanych z głęboko nawilżających właściwości.

Żel do mycia Emolium nadaje się dla całej rodziny, w…

35.50 

Zastosowanie DropiCe 100 mg/ml krople doustne (Opakowanie: 30 ml)DropiCe 100 mg/ml krople doustne (Opakowanie: 30 ml) to lek przeznaczony do stosowania w leczeniu stanów deficytowych witaminy C w organizmie lub profilaktyce zapobiegawczej występowaniu takich niedoborów.

Preparat przeznaczony jest dla niemowląt, dzieci i dorosłych którzy borykają się z deficytem witaminy C w organizmie. Produkt może być przyjmowany także wtedy, gdy wprowadzenie odpowiedniej diety nie…

9.29 

Zastosowanie Vichy Dermablend puder utrwalający (Opakowanie: 28 g)Vichy Dermablend puder utrwalający (Opakowanie: 28 g) to produkt w formie transparentnego proszku , który tworzy na powierzchni skóry warstwę ochronną pomiędzy makijażem a środowiskiem naturalnym w celu wzmocnienia trwałości podkładu lub korektora nawet w ekstremalnych warunkach. Nie zawiera barwników, dzięki czemu końcowy efekt makijażu pozostaje niezmieniony. Lekka konsystencja Vichy Dermablend puder…

73.11 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief