Stosowanie i dawkowanie maści do oczu

Lista leków w postaci żeli i maści do oczu.

Zobacz także listę leków:

Jaskra
Krople do oczu
Zaćma
Zapalenie spojówek
Wszystkie leki okulistyczne

Żele i maści do oczu

Głównym przeznaczeniem żeli i maści do oczu jest objawowe leczenie suchego zapalenia rogówki i spojówek. Dzięki swoim właściwościom środki te długotrwale i równomiernie nawilżają oko, szybko i na długo usuwając objawy zmęczenia i podrażnienia oczu. Jest to szczególnie przydatne dla osób narażonych na problemy z zespołem suchego oka. Są to najczęściej pracownicy korporacji, którzy pracują długo przed monitorem. Również osoby, których oczy narażone są na działanie mocnego światła czy pyłu znajdą pomoc w stosowaniu żeli i maści do oczu.

Przerwanie filmu łzowego – uczucie piasku pod powiekami

Jeśli masz uczucie swędzenia, pieczenia, a oko jest wyraźnie zaczerwienione, mogą być to objawy suchego oka. Przyczyna tego leży w przerwanym filmie łzowym. Jego rolą jest ochrona powierzchni oka. W momencie, w którym tej warstwy zaczyna brakować, zamykanie oka podczas mrugnięć może podrażnić rogówkę oka. Żele i maści do oczu skutecznie temu przeciwdziałają, nawilżając powierzchnie gałki oraz łagodząc występujące już na niej podrażnienia. Przynoszą więc szybką ulgę w swędzeniu i pieczeniu, a także chronią przed ich nawrotem.

Żele i maści do oczu po zabiegach

Wiele maści i żeli jest wykorzystywana gdy wystąpi konieczność długotrwałego nawilżania oka. Jest to szczególnie częste po operacjach czy zabiegach. Ma to na celu nadanie szczególnie wrażliwej gałce oka powłoki, która będzie nawilżać oraz chronić. Daje to gwarancję, że na gałce ocznej nie rozwiną się niepożądane mikroelementy czy mikrouszkodzenia spowodowane jej suchością.

Substancje stosowane w leczeniu rozmaitych chorób oczu:

Nafazolina
Polimyksyna B

Jaskra:

Bimatoprost
Brymonidyna
Brynzolamid
Dorzolamid
Latanoprost
Trawoprost
Tymolol