Lista szczepionek przeciw różyczce.

Zobacz także:

Szczepionki przeciw błonicy
Szczepionki przeciw durowi brzusznemu
Szczepionki przeciw grypie
Szczepionki przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu
Szczepionki przeciw koronawirusowi COVID-19
Szczepionki przeciw krztuścowi
Szczepionki przeciw meningokokom
Szczepionki przeciw odrze
Szczepionki przeciw ospie wietrznej
Szczepionki przeciw pneumokokom
Szczepionki przeciw polio
Szczepionki przeciw rotawirusom
Szczepionki przeciw śwince
Szczepionki przeciw tężcowi
Szczepionki przeciw wściekliźnie
Szczepionki przeciw WZW typu A
Wszystkie rodzaje szczepionek

Różyczka sczczepionka

Różyczka jest to choroba zakaźna, która wywoływana jest przez wirus z rodziny Togaviridae. Jej jedynym gospodarzem jest człowiek. Chorować na nią mogą zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Aczkolwiek najczęściej zakażają się dzieci w wieku przedszkolnym. Różyczka jest szczególnie niebezpieczna dla kobiet w pierwszych trzech miesiącach ciąży. Dzieje się tak, ponieważ w czasie tym występuje wzmożona możliwość na uszkodzenie płodu. Sezon na tą chorobę zaczyna się na przełomie sezonu zimowo – wiosennego, a połowa przypadków przebiega w sposób bezobjawowy.

Objawy różyczki

Do objawów związanych z zakażaniem różyczki należy zaliczyć przede wszystkim:

Zakaźność różyczki może utrzymywać się nawet do pięciu dni po ustąpieniu wysypki, jak również do siedmiu dni przed jej pojawieniem.

Występowanie powikłań po różyczce

Występowanie powikłań po różyczce nie zdarza się często, ale w niektórych przypadkach można zaobserwować pojawienie się zapalenia mózgu, bóle stawów, bądź krwawienia z przewodu pokarmowego i dziąseł.

Metody leczenia

Jeżeli chodzi o metody leczenia to należy zaznaczyć, iż brak jest środków, które swoiście działają na tę chorobę. W związku z tym są stosowane wyłącznie, jako leczenie objawowe. Stosuje się więc czopki na bazie paracetamolu, jak również syropy na bazie wyciągu z lipy. Oprócz tego należy wypoczywać w łóżku, a w przypadku dłużej utrzymującej się podwyższonej temperatury – stosować leki przeciwgorączkowe.