Fabrazyme

Fabrazyme to lek, który zawiera substancję czynną agalzydazę beta. Jest to enzym, którego brak prowadzi do choroby Fabry’ego. Lek ten jest stosowany jako terapia zastępcza u pacjentów z potwierdzonym rozpoznaniem choroby Fabry’ego (niedobór α-galaktozydazy A). Jest wskazany do stosowania u dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku ≥8 lat. Fabrazyme jest lekiem na receptę.

Falcimar

Falcimar to lek z grupy leków przeciwmalarycznych, dostępny na receptę. Zawiera dwie substancje czynne – atowakwon i proguanilu chlorowodorek. Jest stosowany w zapobieganiu i leczeniu malarii u dorosłych i dzieci o masie ciała powyżej 40 kg lub 11 kg. Malarię przenosi zarażony komar, który wprowadza do krwiobiegu pasożyta malarii (Plasmodium falciparum).

Falsigra

Lek stosowany w leczeniu impotencji, zaburzeń wzwodu u mężczyzn. Lek działa poprzez wspomaganie rozkurczu naczyń krwionośnych w prąciu, zwiększając napływ krwi do prącia podczas podniecenia seksualnego.

Famciclovir Arrow

Famciclovir Arrow to lek przeciwwirusowy dostępny na receptę. Substancją czynną jest famcyklowir. Lek ten zatrzymuje proces namnażania się wirusa, co przyspiesza proces zdrowienia. Jest stosowany w leczeniu dwóch rodzajów zakażeń wirusowych u pacjentów dorosłych: półpaśca oraz opryszczki narządów płciowych. Pacjenci, u których nawroty opryszczki narządów płciowych występują często, mogą stosować lek Famciclovir Arrow, aby zapobiec nawrotom.

Famidyna

Famidyna to lek zawierający substancję czynną famotydynę, która jest inhibitorem receptorów histaminowych H2. Działa poprzez hamowanie wydzielania kwasu solnego w żołądku, co pomaga w leczeniu objawów nadkwasowości soku żołądkowego, takich jak zgaga czy niestrawność. Jest stosowany w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, a także w zapaleniu przełyku wywołanym refluksowym zapaleniem żołądkowo-przełykowym. Famidyna jest dostępna na receptę.

Famogast

Famogast

Famogast to lek dostępny wyłącznie na receptę, którego substancją czynną jest famotydyna. Lek ten blokuje łączenie się histaminy z receptorami histaminowymi występującymi w żołądku, co reguluje wydzielanie kwasu solnego. Wskazany jest w leczeniu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, stanów zapalnych błony śluzowej żołądka i dwunastnicy związanych z nadmiernym wydzielaniem soku żołądkowego oraz zapalenia przełyku z istniejącym refluksem żołądkowo-przełykowym.

FAMOTYDYNA Ranigast

Famotydyna Ranigast to lek, który zawiera famotydynę, należącą do grupy leków nazywanych antagonistami receptora H2. Lek hamuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku, a jego działanie utrzymuje się przez 10 do 12 godzin. Wskazaniem do stosowania leku jest krótkotrwałe, objawowe leczenie dolegliwości żołądkowych, niezwiązanych z chorobą organiczną przewodu pokarmowego, takich jak niestrawność, zgaga i nadkwaśność. Jest dostępny bez recepty.

Fampridine Sandoz

Fampridine Sandoz to lek, który zawiera substancję czynną famprydynę. Jest to bloker kanałów potasowych, który jest stosowany w leczeniu zaburzeń chodu u osób ze stwardnieniem rozsianym z niewydolnością ruchową. Lek jest dostępny na receptę. Zalecana dawka to 10 mg co 12 godzin. Po 2-4 tygodniach zaleca się ocenę poprawy stanu klinicznego. W przypadku braku poprawy, leczenie należy przerwać.

Fampridine Zentiva

Fampridine Zentiva to lek, którego substancją czynną jest famprydyna. Należy on do grupy leków blokujących kanały potasowe. Działanie tych leków polega na hamowaniu wypływu potasu z uszkodzonych komórek nerwowych, co przyczynia się do usprawnienia przewodzenia impulsów w ośrodkowym układzie nerwowym. Lek ten jest stosowany w celu poprawy chodu u osób dorosłych (w wieku powyżej 18 lat) chorych na stwardnienie rozsiane (SM) z zaburzeniami chodu. Fampridine Zentiva dostępny jest wyłącznie na receptę.

Fampyra

Fampyra to lek w postaci tabletek o przedłużonym uwalnianiu, który zawiera substancję czynną famprydynę. Jest to bloker kanałów potasowych. Lek jest stosowany w leczeniu zaburzeń chodu u osób ze stwardnieniem rozsianym z niewydolnością ruchową. Fampyra jest wydawany na receptę.

Fanhdi

Fanhdi to lek zawierający ludzki VIII czynnik krzepnięcia krwi (FVIII) oraz ludzki czynnik von Willebranda (VWF). Jest stosowany w zapobieganiu i opanowywaniu krwawień u chorych na hemofilię A, czyli wrodzony niedobór ludzkiego VIII czynnika krzepnięcia. Lek jest dostępny na receptę.

Fanipos

Fanipos to lek w postaci aerozolu do nosa, zawierający substancję czynną flutykazonu propionianu. Lek stosuje się w leczeniu objawów sezonowego i całorocznego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, takich jak katar sienny, uczucie zatkanego nosa, kichanie i swędzenie wywołane kurzem domowym lub sierścią zwierząt, takich jak koty czy psy.

Fareston

Fareston to lek stosowany w leczeniu zaawansowanego raka piersi u kobiet po menopauzie. Zawiera substancję czynną toremifen, który jest selektywnym modulatorem receptorów estrogenowych (SERM). Działa poprzez blokowanie działania estrogenów na komórki nowotworowe, co prowadzi do zahamowania wzrostu tych komórek. Lek jest dostępny na receptę.

Farfaron

Farfaron

Farfaron to preparat roślinny w formie syropu, który działa osłaniająco na błony śluzowe. Jest stosowany jako środek pomocniczy w objawach stanów zapalnych jamy ustnej i gardła, takich jak chrypka czy kaszel. Lek jest dostępny bez recepty. Zawiera wodny gęsty wyciąg z liści podbiału pospolitego. Ze względu na obecność alkaloidów pirolizydynowych, nie powinien być stosowany dłużej niż 4-6 tygodni w ciągu roku.

Faringan

Faringan to lek dostępny bez recepty w postaci tabletek do ssania. Zawiera dwie substancje czynne – chloroheksydynę, która działa przeciwbakteryjnie oraz benzokainę, która działa miejscowo znieczulająco. Faringan jest wskazany w leczeniu miejscowym stanów zapalnych błony śluzowej jamy ustnej oraz gardła u dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia.

Faringosept

Faringosept to lek dostępny bez recepty, w postaci tabletek do ssania. Jego substancją czynną jest ambazon, który wykazuje działanie bakteriostatyczne. Produkt przeznaczony jest dla młodzieży i osób dorosłych, do stosowania w zakażeniach jamy ustnej i gardła. Stosowany jest pomocniczo w ostrych zakażeniach jamy ustnej i gardła, takich jak zapalenie migdałków, zapalenie dziąseł, zapalenie jamy ustnej, a także po operacji usunięcia migdałków i po ekstrakcji zębów.

FARMIFLOX

FARMIFLOX to lek w postaci kropli do oczu, który jest stosowany w leczeniu infekcji zewnętrznych części oka, takich jak niektóre rodzaje zapalenia spojówek. Preparat ten należy do grupy leków przeciwbakteryjnych, zwanych fluorochinolonami. Dzięki swoim właściwościom, FARMIFLOX skutecznie zwalcza bakterie, które powodują infekcje oczu. Produkt leczniczy FARMIFLOX jest wskazany do stosowania u dorosłych i dzieci powyżej 1. roku życia. Nie jest zalecany do stosowania u niemowląt przed ukończeniem 1. roku życia.

Farmorubicin PFS

Farmorubicin PFS to lek stosowany w leczeniu różnych typów nowotworów, takich jak rak pęcherza moczowego, rak piersi i inne. Jest to cytotoksyczny antybiotyk o właściwościach przeciwnowotworowych. Lek jest dostępny wyłącznie na receptę i jest stosowany tylko w lecznictwie zamkniętym. Dawkowanie i sposób podania zależy od indywidualnej sytuacji pacjenta i powinno być ustalane przez lekarza.

Farmorubicin R.D.

Farmorubicin R.D. to lek stosowany w chemioterapii nowotworów. Jest to cytotoksyczny antybiotyk z grupy antracyklin, którego substancją czynną jest epirubicyna. Działa poprzez tworzenie trwałych kompleksów z cząsteczkami DNA, co prowadzi do śmierci komórki. Lek jest wskazany w leczeniu różnych typów nowotworów, takich jak rak pęcherza moczowego, rak piersi, rak żołądka, nowotwory głowy i szyi, białaczka, rak płuca, chłoniaki nieziarnicze złośliwe, szpiczak mnogi, rak jajnika, rak trzustki, rak okrężnicy i odbytnicy oraz mięsaki tkanek miękkich. Farmorubicin R.D. jest dostępny na receptę.

Farydak

Farydak to lek stosowany w leczeniu dorosłych pacjentów z nawracającym i (lub) opornym na leczenie szpiczakiem plazmocytowym (mnogim), którzy wcześniej otrzymali przynajmniej dwa schematy leczenia zawierające bortezomib i lek immunomodulujący. Jest to lek na receptę, który jest wydawany w postaci twardych kapsułek. Producentem leku jest firma Secura Bio.

Fasenra

Fasenra to lek zawierający substancję czynną benralizumab, który jest przeciwciałem monoklonalnym. Jest stosowany w leczeniu ciężkiej postaci astmy eozynofilowej u osób dorosłych, pomimo stosowania dużych dawek kortykosteroidów wziewnych w skojarzeniu z innymi lekami przeciwastmatycznymi. Fasenra jest wydawany na receptę.

Faslodex

Faslodex to lek zawierający substancję czynną fulwestrant, który jest stosowany w leczeniu raka piersi u kobiet po menopauzie. Działa jako antagonista receptorów estrogenowych, blokując działanie estrogenów, które mogą przyczyniać się do wzrostu niektórych typów raka piersi. Jest dostępny na receptę. Wskazania do stosowania obejmują zaawansowany rak piersi u kobiet po menopauzie, który jest hormonozależny i uległ progresji po wcześniejszej terapii antyestrogenowej.

FastGrip Hot

FastGrip Hot to lek dostępny bez recepty, przeznaczony dla dorosłych i młodzieży powyżej 15 lat. Jest stosowany do krótkotrwałego leczenia objawów przeziębienia i grypy, gdy występują jednocześnie objawy takie jak łagodny do umiarkowanego ból, gorączka i zapalenie błony śluzowej nosa (przekrwienie błony śluzowej nosa). Lek zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, który łagodzi ból i obniża gorączkę, feniraminę – lek przeciwuczuleniowy, który zmniejsza wydzielinę z nosa oraz związane z tym łzawienie oczu, a także kwas askorbowy (witaminę C), który uzupełnia zwiększone zapotrzebowanie na witaminę C podczas choroby.

Fastum

Fastum to lek z grupy niesteroidowych leków o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym do stosowania miejscowego. Substancją czynną leku jest ketoprofen, który podawany miejscowo wchłania się przez skórę do zmienionych zapalnie obszarów stawów, ścięgien, więzadeł i mięśni. Lek jest wskazany w miejscowym leczeniu bólów mięśniowo-szkieletowych spowodowanych urazami oraz ostrych bólów w okolicy lędźwiowej w przebiegu dyskopatii. Fastum jest dostępny na receptę.

Fasturtec

Fasturtec to lek urykolityczny, który zawiera substancję czynną rasburykazę. Jest stosowany w profilaktyce i leczeniu ostrej hiperurykemii w celu zapobiegania ostrej niewydolności nerek u dorosłych, młodzieży i dzieci (od 1. dnia życia) z nowotworem złośliwym układu krwiotwórczego z dużą całkowitą masą nowotworu i z ryzykiem szybkiego rozpadu lub zmniejszenia masy nowotworu po rozpoczęciu chemioterapii. Lek jest dostępny na receptę.

Favynd

Favynd to lek na receptę, który ułatwia oddychanie osobom cierpiącym na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP). Jest to lek rozszerzający oskrzela o długotrwałym działaniu, który pomaga rozszerzyć drogi oddechowe i ułatwia przedostawanie się powietrza do i z płuc. Regularne stosowanie Favynd może pomóc w zmniejszeniu utrzymującej się duszności związanej z chorobą i pomoże zmniejszyć skutki choroby odczuwalne w życiu codziennym. Lek ten należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty.

Faxigen XL

Faxigen XL to lek przeciwdepresyjny, który zawiera substancję czynną wenlafaksynę. Jest to inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny (SNRI). Stosowany jest w leczeniu epizodów dużej depresji, zapobieganiu nawrotom epizodów dużej depresji oraz w leczeniu fobii społecznej. Lek jest dostępny na receptę.

Faxolet ER

Faxolet ER

Faxolet ER to lek przeciwdepresyjny, który zawiera substancję czynną wenlafaksynę. Jest dostępny na receptę. Lek ten należy do grupy leków zwanych inhibitorami zwrotnego wychwytu serotoniny i noradrenaliny (SNRI). Stosowany jest w leczeniu depresji oraz innych chorób takich jak zaburzenia lękowe, w tym fobii społecznej oraz lęku napadowego z agorafobią lub bez niej.

Fayton

Fayton to lek stosowany w leczeniu osteoporozy. Zawiera substancję czynną o nazwie kwas zoledronowy. Jest to lek na receptę, który pomaga w zmniejszaniu ryzyka złamań kości u pacjentów z osteoporozą. Fayton jest dostępny w postaci roztworu do infuzji.

FCH

FCH to produkt radiofarmaceutyczny, który jest wykorzystywany wyłącznie do celów diagnostycznych. Jest stosowany w badaniach z zastosowaniem techniki pozytonowej tomografii emisyjnej (PET) do obrazowania czynności narządów lub chorób, w których diagnostycznym punktem uchwytu jest zwiększony pobór choliny. Szczególnie udokumentowane są wskazania do badań PET z FCH w diagnostyce raka gruczołu krokowego oraz raka wątrobowokomórkowego. Lek jest dostępny na receptę.

FDG Pozyton

FDG Pozyton to lek stosowany w medycynie nuklearnej, który jest używany jako środek kontrastowy w badaniach PET (pozytonowej emisji tomografii). Jest to radiofarmaceutyk, który po podaniu pacjentowi pozwala na obrazowanie aktywności metabolicznej różnych tkanek w ciele. FDG Pozyton jest dostępny tylko na receptę. Wskazania do jego stosowania obejmują diagnozowanie i monitorowanie różnych stanów, takich jak nowotwory, choroby serca i niektóre zaburzenia mózgu.

Fdgtomosil

Fdgtomosil to lek diagnostyczny, który zawiera substancję radioaktywną fludeoksyglukozę (18F) w postaci roztworu do wstrzykiwań. Jest stosowany do wykonania badania pozytonowej tomografii emisyjnej (PET), które umożliwia radiologiczne zobrazowanie poszczególnych części ciała. Po podaniu dożylnym umożliwia uzyskanie obrazów, które dostarczają lekarzowi więcej informacji o chorobie oraz jej stanie zaawansowania. Produkt jest przeznaczony wyłącznie do diagnostyki

Febrisan

Febrisan

Febrisan to lek bez recepty, który jest zalecany w krótkotrwałym leczeniu objawów przeziębienia i grypy. Składa się z trzech aktywnych składników: paracetamolu, fenylefryny oraz witaminy C. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, fenylefryna zmniejsza obrzęk i przekrwienie błon śluzowych nosa, ułatwiając oddychanie, a witamina C pokrywa zwiększone zapotrzebowanie na witaminę C występujące podczas przeziębienia i grypy. Wskazany jest do stosowania u osób dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia.

Febrisan Tabs

Febrisan Tabs to lek o złożonym składzie, dostępny bez recepty. Każda tabletka zawiera 500 mg paracetamolu, 25 mg kofeiny i 5 mg fenylefryny. Lek ma właściwości przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe. Stosowany jest w krótkotrwałym leczeniu objawów przeziębienia i grypy, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle głowy, bóle mięśniowe, bóle gardła, katar oraz obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych.

Febrisan Zatoki

Febrisan Zatoki

Febrisan Zatoki to lek dostępny bez recepty, który jest stosowany w krótkotrwałym leczeniu objawów przeziębienia i grypy. Składniki aktywne leku to paracetamol, kwas askorbowy (witamina C) i fenylefryny chlorowodorek. Lek pomaga zwalczyć gorączkę, bóle głowy, bóle mięśniowe, bóle gardła, katar oraz obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych. Przed zażyciem proszek należy rozpuścić w szklance gorącej wody.

Febrofen

Febrofen

Febrofen to lek niesteroidowy o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, który zawiera ketoprofen. Jest dostępny w postaci kapsułek o przedłużonym uwalnianiu. Lek jest stosowany w objawowym leczeniu przewlekłych zapalnych chorób reumatycznych, zwłaszcza reumatoidalnego zapalenia stawów oraz ciężkich zmian zwyrodnieniowych stawów. Febrofen jest dostępny na receptę.

Febuxostat Accord

Febuxostat Accord to lek stosowany w leczeniu dny moczanowej. Działa poprzez zmniejszenie stężenia kwasu moczowego we krwi, co zapobiega odkładaniu się kryształów kwasu moczowego w organizmie i z czasem zmniejsza objawy choroby. Przyjmowanie leku raz na dobę utrzymuje to stężenie w normie. Długotrwałe utrzymywanie odpowiednio niskiego poziomu kwasu moczowego może również spowodować zmniejszenie guzków dnawych. Jest dostępny na receptę.

Febuxostat Aurovitas

Febuxostat Aurovitas to lek na receptę, który jest stosowany w leczeniu dny moczanowej. Działa poprzez zmniejszenie stężenia kwasu moczowego we krwi, co hamuje powstawanie kryształów moczanu i zmniejsza objawy choroby. Regularne stosowanie Febuxostat Aurovitas może również pomóc w zmniejszeniu guzków dnawych, które powstają w wyniku nieleczonej dny moczanowej. Produkt leczniczy Febuxostat Aurovitas jest wskazany do stosowania u dorosłych.

Febuxostat Krka

Febuxostat Krka to lek w postaci tabletek powlekanych, który zawiera substancję czynną febuksostat. Jest stosowany w celu zapobiegania dnie moczanowej oraz zmniejszenia stężenia kwasu moczowego. Lek jest wskazany u dorosłych pacjentów w leczeniu przewlekłej hiperurykemii w chorobach, w których wystąpiło już odkładanie się złogów moczanowych. Febuxostat Krka jest dostępny na receptę.

Febuxostat Laboratorios Liconsa

Febuxostat Laboratorios Liconsa to lek zawierający substancję czynną febuksostat, stosowany w leczeniu dny moczanowej. Dna moczanowa jest chorobą spowodowaną nadmiarem kwasu moczowego w organizmie, który może prowadzić do powstawania kryształów moczanu w stawach i nerkach. Febuxostat Laboratorios Liconsa działa poprzez zmniejszenie stężenia kwasu moczowego, co zatrzymuje powstawanie kryształów i zmniejsza objawy choroby. Lek ten jest również stosowany w leczeniu i zapobieganiu wysokiemu stężeniu kwasu moczowego we krwi, które może występować podczas chemioterapii raka krwi. Febuxostat Laboratorios Liconsa jest przeznaczony dla osób dorosłych i stosuje się go raz na dobę. Jest dostępny na receptę.

Febuxostat MSN

Febuxostat MSN to lek, który zawiera substancję czynną febuksostat. Jest to lek przeciwdnawy, który hamuje produkcję kwasu moczowego w organizmie. Stosowany jest w leczeniu przewlekłej hiperurykemii (podwyższonego poziomu kwasu moczowego we krwi) w chorobach, w których wystąpiło już odkładanie się złogów moczanowych. Lek jest dostępny na receptę.

Febuxostat mylan

Febuxostat Mylan to lek na receptę, który zawiera substancję czynną o nazwie febuksostat. Jest stosowany w leczeniu dny moczanowej u osób dorosłych, w przypadkach, gdy występują już złogi moczanowe. Febuksostat może być także stosowany w zapobieganiu oraz leczeniu hiperurykemii u pacjentów leczonych chemioterapią w przypadku nowotworów krwi, kiedy występuje umiarkowane lub wysokie ryzyko wystąpienia zespołu rozpadu guza.

Febuxostat Solinea

Febuxostat Solinea to lek, który działa poprzez zmniejszenie stężenia kwasu moczowego we krwi. Dzięki temu pomaga w zapobieganiu powstawaniu kryształów moczanowych i guzków dnawych. Lek jest wskazany w leczeniu przewlekłej hiperurykemii w chorobach, w których wystąpiło już odkładanie się złogów moczanowych. Jest dostępny na receptę.

Febuxostat Universal Farma

Febuxostat Universal Farma to lek, który hamuje produkcję kwasu moczowego w organizmie. Jest zwykle stosowany w leczeniu przewlekłej hiperurykemii, stanu charakteryzującego się podwyższonym poziomem kwasu moczowego we krwi, który może prowadzić do dny moczanowej. Lek ten jest dostępny na receptę. Wskazaniem do stosowania Febuxostatu jest przewlekła hiperurykemia w chorobach, w których wystąpiło już odkładanie się złogów moczanowych. Febuxostat może być także stosowany w zapobieganiu oraz leczeniu hiperurykemii u pacjentów leczonych chemioterapią w przypadku nowotworów krwi, kiedy występuje umiarkowane lub wysokie ryzyko wystąpienia zespołu rozpadu guza.

Febuxostat Zentiva

Febuxostat Zentiva to lek zawierający substancję czynną febuksostat. Jest stosowany w leczeniu przewlekłej hiperurykemii, która wiąże się z występowaniem nadmiaru związku chemicznego nazywanego kwasem moczowym (moczanu) w organizmie. Febuksostat Zentiva może być także stosowany w zapobieganiu oraz leczeniu hiperurykemii u pacjentów leczonych chemioterapią w przypadku nowotworów krwi, kiedy występuje umiarkowane lub wysokie ryzyko wystąpienia zespołu rozpadu guza. Lek jest dostępny na receptę.

Feiba NF

Feiba NF to lek na receptę, który jest pozyskiwany z ludzkiego osocza. Umożliwia on krzepnięcie krwi w przypadku niedoboru lub braku niektórych czynników krzepnięcia. Jest stosowany do leczenia i zapobiegania krwawieniom u pacjentów z hemofilią A i B, którzy mają obecność inhibitorów czynników krzepnięcia. Ponadto, Feiba NF może być stosowany do leczenia i zapobiegania krwawieniom u osób nie cierpiących na hemofilię, lecz posiadających nabyte inhibitory czynników VIII, IX i XI.

Feldene

Feldene to lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), który zawiera substancję czynną piroksykam. Wykazuje silne działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Jest wskazany w leczeniu objawowym choroby zwyrodnieniowej stawów, reumatoidalnego zapalenia stawów oraz zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa. Lek jest dostępny na receptę.

Felogel Max

Felogel Max to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Zawiera substancję czynną diklofenak sodowy, który jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym. Jest stosowany do miejscowego, objawowego leczenia pourazowych stanów zapalnych ścięgien, mięśni, stawów. Lek jest dostępny bez recepty.

Felogel NEO

Felogel NEO to lek dostępny bez recepty, który zawiera diklofenak sodowy, niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ). Stosuje się go w celu łagodzenia bólu i obrzęków po urazach stawów i ścięgien. Jest przeznaczony dla dzieci powyżej 14 roku życia i dorosłych. Lek jest wskazany do miejscowego objawowego leczenia pourazowych stanów zapalnych ścięgien, mięśni, stawów (np. powstałych wskutek skręceń, nadwyrężeń lub stłuczeń), ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich (takich, jak zapalenie ścięgien, czy łokieć tenisisty), oraz ograniczonych i łagodnych postaci zapalenia stawów.

Fem 7

Fem 7 to lek hormonalny, który zawiera estradiol, hormon identyczny z naturalnym estradiolem produkowanym przez organizm kobiety. Jest stosowany jako terapia hormonalna zastępcza w leczeniu objawów niedoboru estrogenów u kobiet po menopauzie. Lek jest dostępny na receptę. Wskazania do stosowania obejmują objawy niedoboru estrogenów takie jak uderzenia gorąca, zaburzenia snu, zanik błony śluzowej trzonu macicy oraz osteoporozę.

Fem 7 Combi

Fem 7 Combi to lek dostępny w postaci transdermalnego systemu terapeutycznego, co oznacza, że substancje czynne są powoli uwalniane przez skórę za pomocą samoprzylepnego plastra. Lek zawiera dwie substancje czynne: estradiol i lewonorgestrel. Fem 7 Combi jest stosowany jako hormonalna terapia zastępcza (HTZ) w leczeniu objawów niedoboru estrogenów u kobiet po menopauzie. Doświadczenie w stosowaniu u kobiet powyżej 65 roku życia jest ograniczone. Lek jest dostępny na receptę.

Femara

Femara to lek przeciwnowotworowy, który jest niesteroidowym inhibitorem aromatazy. Jest stosowany w leczeniu uzupełniającym kobiet po menopauzie we wczesnym stadium raka piersi z receptorami dla hormonów. Femara jest również stosowana w leczeniu zaawansowanego raka piersi u kobiet po menopauzie. Lek jest dostępny na receptę.

Femilux

Femilux to lek stosowany w leczeniu objawów menopauzy. Zawiera substancje czynne, które pomagają złagodzić takie objawy jak uderzenia gorąca, nocne pocenie się, zaburzenia nastroju czy problemy ze snem. Femilux jest dostępny na receptę.

Feminon PMS

Feminon PMS to tradycyjny produkt leczniczy, który stosuje się w celu złagodzenia łagodnie nasilonych objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS). Produkt ten ma charakter roślinny i przeznaczony jest do zastosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z długotrwałego stosowania. Zawiera ekstrakt z owoców Vitex agnus castus L, który przyczynia się do wyraźnego złagodzenia dolegliwości związanych z zespołem napięcia przedmiesiączkowego. Usuwa wahania nastroju, rozdrażnienie, płaczliwość oraz zwiększoną wrażliwość piersi. Produkt jest dostępny bez recepty.

Femipol

Femipol to lek hormonalny, który zawiera dwa hormony żeńskie – etynyloestradiol i gestoden. Te substancje mają działanie antykoncepcyjne. Femipol jest dostępny w postaci drażetek. Lek jest dostępny na receptę.

Femistelin

Femistelin to lek, którego substancją czynną jest dehydroepiandrosteron (DHEA) – hormon steroidowy wytwarzany w nadnerczach i uwalniany do krwi. DHEA ulega przemianie do hormonów płciowych, takich jak estrogeny u kobiet i androgeny u mężczyzn, w różnych tkankach organizmu. Lek Femistelin jest wskazany w leczeniu niedoboru dehydroepiandrosteronu u kobiet i mężczyzn, którego niedobór został potwierdzony laboratoryjnie. Jest dostępny na receptę.

Femoden

Femoden to doustny środek antykoncepcyjny, który zawiera dwie żeńskie hormony płciowe: gestoden i etynyloestradiol. Jest stosowany głównie do zapobiegania ciąży. Ponadto, może być używany do regulacji nieregularnych cyklów miesiączkowych oraz do łagodzenia objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Femoden jest dostępny na receptę.

Femoston

Femoston to lek stosowany w hormonalnej terapii zastępczej (HTZ). Zawiera dwa rodzaje hormonów żeńskich: estradiol i dydrogesteron. Lek łagodzi objawy menopauzy, takie jak uderzenia gorąca, poty nocne i suchość pochwy, które są spowodowane spadkiem poziomu estrogenu w organizmie kobiety. Jest również stosowany w profilaktyce osteoporozy u kobiet po menopauzie z dużym ryzykiem złamań, u których inne leki stosowane w leczeniu osteoporozy są przeciwwskazane lub źle tolerowane. Femoston jest dostępny na receptę.

Femoston Conti

Femoston Conti to lek stosowany w Hormonalnej Terapii Zastępczej (HTZ). Zawiera dwa rodzaje hormonów żeńskich: estradiol i dydrogesteron. Lek łagodzi objawy menopauzy, takie jak uderzenia gorąca, a także jest stosowany w profilaktyce osteoporozy. Femoston Conti jest dostępny na receptę.

Femoston mini

Femoston mini to lek zawierający dwa żeńskie hormony: estradiol i dydrogesteron. Jest stosowany w Hormonalnej Terapii Zastępczej (HTZ) dla kobiet w okresie menopauzy, w celu złagodzenia objawów związanych z niskim poziomem estrogenów, takich jak uderzenia gorąca, poty nocne czy suchość pochwy. Lek jest dostępny na receptę.

Femoston mite

Femoston mite to lek stosowany w Hormonalnej Terapii Zastępczej (HTZ). Składa się z dwóch rodzajów hormonów żeńskich: estradiolu i dydrogesteronu. Jest przeznaczony dla kobiet, u których występują objawy niedoboru estrogenów, a od ostatniej miesiączki minęło co najmniej 6 miesięcy. Lek jest dostępny na receptę.

Fenablox

Fenablox to lek zawierający substancję czynną remifentanyl, który należy do grupy tzw. opioidów. Działa bardzo szybko i bardzo krótko. Stosuje się go w celu złagodzenia bólu przed lub podczas operacji oraz do złagodzenia bólu u pacjentów w wieku co najmniej 18 lat, mechanicznie wentylowanych podczas leczenia w oddziale intensywnej opieki medycznej. Lek Fenablox jest dostępny na receptę.

Fenactil

Fenactil

Fenactil to lek, który zawiera substancję czynną chloropromazynę. Należy do grupy neuroleptyków, które leczą choroby wpływające na sposób myślenia, percepcję oraz zachowanie. Stosowany jest w leczeniu schizofrenii, innych psychoz, stanów maniakalnych, stanów lękowych, pobudzenia psychoruchowego i zachowań impulsywnych. Fenactil ma również działanie przeciwwymiotne. Jest dostępny na receptę.

Fenardin

Fenardin to lek z grupy fibratów, który pomaga regulować stężenie lipidów we krwi. Działa poprzez zmianę metabolizmu lipoprotein, nasilając rozkład triglicerydów i zmniejszając ich syntezę w wątrobie. Lek jest zalecany jako dodatek do diety i innych terapii niefarmakologicznych, takich jak ćwiczenia fizyczne, w leczeniu ciężkiej hipertrójglicerydemii oraz mieszanej hiperlipidemii. Fenardin jest dostępny na receptę.

Fendrix

Fendrix to szczepionka na receptę, która zapobiega wirusowemu zapaleniu wątroby (WZW) typu B. Jest stosowana u pacjentów, którzy mają problemy zdrowotne z nerkami, w tym u pacjentów hemodializowanych, u których aparat do dializy usuwa szkodliwe produkty przemiany materii z krwi. Szczepionka ta jest przeznaczona dla osób w wieku 15 lat oraz starszych. Fendrix powoduje powstawanie własnej odporności przez produkcję przeciwciał przeciw wirusowi, które będą chroniły osobę zaszczepioną przed chorobą.

Fenistil

Fenistil

Fenistil to lek dostępny bez recepty, który zawiera substancję czynną dimetyndenu maleinian. Stosowany jest w leczeniu objawowym alergicznych chorób skóry, takich jak pokrzywka, świąd w przebiegu atopowego zapalenia skóry, alergicznego wyprysku kontaktowego i wyprysku endogennego. Fenistil działa przeciwuczuleniowo, silnie łagodzi obrzęki i podrażnienia, miejscowo znieczula i chłodzi skórę. Może być stosowany u dzieci i osób dorosłych.

Fenoratio 100

Fenoratio 100 to lek, który hamuje powstawanie cholesterolu i trójglicerydów w wątrobie, zwiększa wydalanie kwasu moczowego z ustroju i hamuje zlepianie się płytek krwi. Jest stosowany w hiperlipidemiach, czyli w przypadkach podwyższonego stężenia cholesterolu i trójglicerydów, gdy nieskuteczne jest leczenie dietą. Lek ten jest dostępny na receptę.

Fenoratio Retard

Fenoratio Retard to lek zawierający substancję czynną fenofibrat, który należy do grupy fibratów. Lek ten obniża stężenie lipidów we krwi, w tym cholesterolu całkowitego, cholesterolu LDL i trójglicerydów, a zwiększa stężenie cholesterolu HDL. Jest stosowany w leczeniu wszystkich rodzajów hiperlipoproteinemii, gdy stosowanie odpowiedniej diety i innych terapii niefarmakologicznych nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Fenoratio Retard jest dostępny na receptę.

Fenoterol GSK

Fenoterol GSK to lek, którego substancją czynną jest fenoterol. Należy on do grupy leków, które działają rozkurczająco na mięśnie gładkie macicy i w ten sposób hamują skurcze macicy i przedwczesną lub zbyt intensywną czynność porodową. Fenoterol GSK jest wskazany w zagrażającym poronieniu od 16 tygodnia ciąży, w przypadkach zagrażającego przedwczesnego porodu do 37 – 38 tygodnia ciąży, w czasie przygotowań do cięcia cesarskiego oraz w czasie przygotowań do zabiegów położniczych np. przed wykonaniem obrotu przy poprzecznym ułożeniu płodu lub wypadnięciu pępowiny. Lek jest dostępny na receptę.

Fenoterol Teva

Fenoterol Teva to lek w postaci roztworu do wstrzykiwań i infuzji, który zawiera substancję czynną fenoterolu bromowodorek. Stosowany jest w celu zahamowania czynności skurczowej macicy. Znajduje zastosowanie do krótkoterminowego prowadzenia niepowikłanego porodu przedwczesnego, w okresie od 22 do 37 tygodnia ciąży u pacjentek bez jakichkolwiek ogólnomedycznych lub położniczych przeciwwskazań do stosowania terapii tokolitycznej. Jest to lek dostępny na receptę.

Fenoxa

Fenoxa to lek stosowany w monoterapii do modyfikacji przebiegu choroby w ustępująco-nawracającej postaci stwardnienia rozsianego o dużej aktywności. Działa poprzez zmniejszenie zdolności limfocytów do swobodnego przemieszczania się w organizmie pacjenta oraz powstrzymuje je przed przenikaniem do mózgu i rdzenia kręgowego, co ogranicza uszkodzenie nerwów powodujące stwardnienie rozsiane. Lek jest dostępny na receptę.

Fenspogal

Fenspogal to lek w formie syropu, który zawiera substancję czynną – chlorowodorek fenspirydu. Ta substancja wykazuje działanie przeciwzapalne i rozkurczające oskrzela. Fenspogal jest stosowany w leczeniu objawowym (kaszel i odkrztuszanie) w przebiegu chorób zapalnych oskrzeli i płuc1. Leczenie to nie może opóźniać rozpoczęcia leczenia antybiotykami, jeżeli zachodzi taka potrzeba.

Fenta MX

Fenta MX to silny lek przeciwbólowy, który zawiera fentanyl – opioidowy lek przeciwbólowy. Jest dostępny w postaci plastrów, które są skuteczne w łagodzeniu bardzo silnego i przewlekłego bólu. Wskazaniami do stosowania tego leku są: przewlekły ból o znacznym nasileniu u dorosłych, wymagający ciągłego długoterminowego podawania leków opioidowych, a także długotrwałe leczenie przewlekłego bólu o znacznym nasileniu u dzieci po 2. roku życia leczonych opioidami. Fenta MX jest dostępny na receptę.

Fentagesic

Fentagesic to lek zawierający substancję czynną fentanyl, który należy do grupy silnie działających leków przeciwbólowych nazywanych opioidami. Jest stosowany w leczeniu ciężkiego, przewlekłego bólu, który może być odpowiednio leczony tylko silnie działającymi lekami przeciwbólowymi (opioidami). Fentagesic jest dostępny na receptę.

Fentanyl Actavis

Fentanyl Actavis to silny lek przeciwbólowy, który jest dostępny na receptę. Jest to lek opioidowy, który jest stosowany w leczeniu ciężkiego, przewlekłego bólu u dorosłych i dzieci po 2. roku życia, które są poddawane terapii opioidowej. Lek ten jest dostępny w postaci plastrów przyklejanych na skórę. Fentanyl Actavis jest wskazany w leczeniu ciężkiego bólu przewlekłego u dorosłych wymagających ciągłego podawania leków przeciwbólowych.

Fentanyl Kalceks

Fentanyl Kalceks to silnie działający lek przeciwbólowy z grupy opioidów, który jest dostępny na receptę. Jest stosowany w anestezjologii oraz leczeniu ostrego i przewlekłego bólu. Może być używany przed znieczuleniem ogólnym, podczas jego trwania, a także w opiece nad pacjentami na oddziałach intensywnej opieki medycznej. Fentanyl Kalceks znajduje zastosowanie również w leczeniu bólu pooperacyjnego oraz bólu występującego podczas zawału serca.

Fentanyl Novosis

Fentanyl Novosis to silny lek przeciwbólowy z grupy opioidów, który jest dostępny na receptę. Jest stosowany w anestezjologii oraz leczeniu ostrego i przewlekłego bólu. Może być używany przed znieczuleniem ogólnym, podczas jego trwania, a także w opiece nad pacjentami na oddziałach intensywnej opieki medycznej. W postaci systemów transdermalnych (plastrów) jest stosowany w leczeniu przewlekłego bólu, między innymi u pacjentów z nowotworami. W postaci tabletek podpoliczkowych podaje się go w leczeniu bólów przebijających u dorosłych z chorobą nowotworową, którzy są już przewlekle leczeni opioidami.

Fentanyl Orion

Fentanyl Orion to silny lek przeciwbólowy dostępny na receptę, który jest często stosowany, gdy inne leki, nieopioidowe, nie są w stanie złagodzić bólu. Jest dostępny w postaci plastrów nasączonych lekiem. Lek jest wskazany do leczenia ciężkiego bólu przewlekłego u dorosłych i dzieci po 2. roku życia, które wymagają ciągłego podawania leków opioidowych123. W przypadku braku dostępności Fentanyl Orion w aptekach, zaleca się skonsultowanie z lekarzem możliwości zastosowania innego leku o podobnym działaniu4.

Fentanyl Pfizer

Fentanyl Pfizer to silny lek przeciwbólowy z grupy opioidów, dostępny na receptę. Wykorzystywany jest w anestezjologii oraz w leczeniu ostrego i przewlekłego bólu. Jego działanie jest około 100 razy silniejsze niż działanie morfiny. Fentanyl znajduje zastosowanie przed znieczuleniem ogólnym, podczas jego trwania, a także w opiece nad pacjentami na oddziałach intensywnej opieki medycznej. W postaci plastrów i tabletek podpoliczkowych stosowany jest w leczeniu przewlekłego bólu, między innymi u pacjentów z chorobami nowotworowymi.

Fentanyl WZF

Fentanyl WZF

Fentanyl WZF to silny lek przeciwbólowy z grupy opioidów, który zawiera substancję czynną – fentanyl. Jest stosowany w niewielkich dawkach do złagodzenia bólu podczas krótkich zabiegów chirurgicznych, a w większych dawkach jako środek przeciwbólowy i/lub hamujący oddychanie u pacjentów wymagających oddychania wspomaganego. Fentanyl WZF znajduje zastosowanie również w leczeniu silnych bólów, takich jak ból pourazowy czy ból towarzyszący zawałowi serca. Lek jest dostępny na receptę.

Fentanyl-ratiopharm

Fentanyl-ratiopharm to silny lek przeciwbólowy, który jest dostępny na receptę. Jest często stosowany w anestezjologii oraz w leczeniu przewlekłego i ostrego bólu. Lek ten jest bardzo silny, gdyż należy do grupy opioidów. Fentanyl-ratiopharm znalazł zastosowanie w leczeniu krótkotrwałych zaostrzeń bólu w przebiegu chorób nowotworowych (bólu przebijającego) u osób przyjmujących wcześniej inne leki opioidowe. Może być stosowany w postaci tabletek podpoliczkowych, systemów transdermalnych, aerozolu do nosa oraz tabletek podjęzykowych. Lek jest również wykorzystywany w terapii długotrwałego ciężkiego bólu w postaci plastrów transdermalnych.

Feprasol

Feprasol to lek, który zawiera trójwartościowe żelazo w postaci związanej z białkiem. Jest stosowany w leczeniu niedoboru żelaza oraz niedokrwistości wynikającej z niedoboru żelaza. Żelazo zawarte w Feprasol jest szybko wchłaniane i szybko osiąga odpowiednie stężenie w osoczu. Lek jest dostępny na receptę.

Feraccru

Feraccru to lek na receptę, który zawiera maltol żelazowy. Jest to lek stosowany w leczeniu niedoboru żelaza u dorosłych pacjentów, którzy nie tolerują doustnych preparatów żelaza lub u których doustne preparaty żelaza nie są skuteczne lub nie mogą być stosowane. Feraccru jest dostępny w postaci kapsułek.

Ferinject

Ferinject to lek w postaci roztworu do wstrzykiwań lub infuzji, który zawiera substancję czynną – żelazo. Jest stosowany w celu uzupełnienia niedoborów żelaza we krwi, szczególnie w sytuacjach, gdy leki doustne są nieskuteczne lub nie są tolerowane przez pacjenta. Lek jest dostępny na receptę.

Feroplex

Doustny lek stosowany w okresach niedoboru żelaza u dorosłych będącego wynikiem utraty krwi lub w okresie ciąży i karmienia piersią. Zawiera trójwartościowe żelazo w postaci związanej z białkiem.

Ferric polymaltose Medana

Ferric Polymaltose Medana to lek na receptę, dostępny w formie kropli. Zawiera żelazo w postaci kompleksu wodorotlenku żelaza (III) z polimaltozą. Stosuje się go w leczeniu i zapobieganiu stanom niedoboru żelaza oraz niedokrwistości powiązanej z niedoborem żelaza. Żelazo, które jest składnikiem leku, znajduje się w hemoglobinie, mioglobinie i niektórych enzymach.

Ferriprox

Ferriprox to lek na receptę, który zawiera substancję czynną o nazwie deferipron. Jest to lek stosowany w leczeniu pacjentów z nadmiarem żelaza w organizmie spowodowanym przetoczeniami krwi. Deferipron wiąże się z żelazem, tworząc związek, który jest następnie usuwany z organizmu przez nerki. Ferriprox jest stosowany, gdy inne leczenie nie jest odpowiednie lub nieskuteczne.

Ferrola

Ferrola to lek na receptę, który zawiera trójwartościowe żelazo w postaci związanej z białkiem. Znajduje zastosowanie w leczeniu niedoboru żelaza oraz niedokrwistości wynikającej z niedoboru żelaza. Żelazo zawarte w Ferrola odznacza się szybką wchłanialnością i równie szybko osiąga odpowiednie stężenie w osoczu.

Ferrologic 20 mg/ml

Ferrologic 20 mg/ml to lek w postaci roztworu do wstrzykiwań lub infuzji. Zawiera substancję czynną – żelazo. Jest stosowany w celu uzupełnienia niedoborów żelaza we krwi, szczególnie w sytuacjach, gdy niemożliwe jest zastosowanie leków doustnych. Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę.

Ferrum Lek

Ferrum Lek to lek zawierający żelazo, dostępny na receptę. Jest stosowany w celu zapobiegania i leczenia niedoboru żelaza o różnej przyczynie, głównie w leczeniu niedokrwistości z niedoboru żelaza. Lek ten jest dostępny w różnych formach, takich jak tabletki do rozgryzania i żucia, syrop oraz roztwór do wstrzykiwań. Dawkowanie jest indywidualne i zależy od stopnia niedoboru żelaza.

Fertavid

Fertavid to lek dostępny na receptę, który jest stosowany w leczeniu niepłodności. Jest to hormon folikulotropowy (FSH), który stymuluje rozwój pęcherzyków jajnikowych u kobiet i produkcję plemników u mężczyzn. Fertavid jest podawany za pomocą iniekcji podskórnych. Wskazania do stosowania tego leku obejmują anowulację (brak owulacji) i niepłodność męską związaną z niewystarczającą produkcją plemników.

Fervex

Fervex to lek dostępny bez recepty, który jest złożony z trzech substancji czynnych: paracetamolu, kwasu askorbinowego (witaminy C) i maleinianu feniraminy. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, maleinian feniraminy zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych udrożniając przewody nosowe, hamuje odruch kichania i łzawienie oczu, a kwas askorbinowy uzupełnia niedobory witaminy C w organizmie. Fervex jest zalecany do stosowania w objawowym leczeniu przeziębienia, zapalenia śluzówki nosa i gardła oraz stanów grypopodobnych.

Fervex D

Fervex D to lek dostępny bez recepty, przeznaczony do doraźnego leczenia objawów przeziębienia i grypy. Preparat ma postać granulatu do sporządzania roztworu doustnego i zawiera trzy składniki aktywne: przeciwbólowy i przeciwgorączkowy paracetamol, feniraminę, która zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, oraz witaminę C, uzupełniającą jej niedobory. Fervex D można stosować u osób dorosłych i dzieci powyżej 15 roku życia.

Fervex ExtraTabs

Fervex ExtraTabs to lek dostępny bez recepty, który zawiera dwie substancje czynne: paracetamol i chlorofenaminę. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, natomiast chlorofenamina zmniejsza ilość wydzieliny z nosa, łzawienie oczu i kichanie. Lek jest przeznaczony do stosowania u dorosłych i młodzieży powyżej 15 roku życia w celu łagodzenia objawów przeziębienia, stanów grypopodobnych oraz zapalenia śluzówki nosa i gardła.

Fervex Junior

Fervex Junior to lek w postaci granulatu do sporządzania roztworu doustnego dla dzieci od 6 roku życia. Ma działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, udrażnia przewody nosowe, hamuje odruch kichania i łzawienie oczu, uzupełnia niedobory witaminy C. Jest dostępny bez recepty. Wskazany jest do doraźnego leczenia objawów grypy, przeziębienia i stanów grypopodobnych (ból głowy, gorączka, zapalenie błony śluzowej nosa i gardła).

Fervex o smaku malinowym

Fervex o smaku malinowym jest lekiem złożonym, który jest dostępny bez recepty. Jest stosowany do doraźnego leczenia objawów przeziębienia, grypy i stanów grypopodobnych, takich jak ból głowy, gorączka i katar. Lek działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, a także zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa. Dodatkowo, zawiera kwas askorbinowy, który uzupełnia niedobory witaminy C w organizmie.

Fesoterodine fumarate Aristo

Lek Fesoterodine fumarate Aristo zawiera substancję czynną zwaną fezoterodyny fumaranem. Należy do grupy leków antymuskarynowych, które zmniejszają aktywność nadreaktywnego pęcherza moczowego. Jest stosowany u dorosłych w celu leczenia objawów takich jak: brak kontroli nad oddawaniem moczu, nagła potrzeba oddania moczu oraz częstsze niż zwykle opróżnianie pęcherza. Lek jest dostępny na receptę.

Fevarin

Fevarin to lek przeciwdepresyjny, który zawiera fluwoksaninę, substancję czynną wykazującą silny i selektywny wychwyt zwrotny serotoniny. Jest stosowany w leczeniu ciężkich epizodów depresyjnych oraz objawów zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych. Lek jest dostępny na receptę. Wskazaniami do stosowania fluwoksaminy są duże zaburzenia depresyjne oraz zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne (również u dzieci od 8. roku życia i młodzieży).

Feverinex

Feverinex to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, którego substancją czynną jest paracetamol. Jest on stosowany w leczeniu bólu i gorączki, które mogą pojawić się po szczepieniach, w czasie ząbkowania, a także w przebiegu przeziębienia lub stanów grypopodobnych. Lek Feverinex jest przeznaczony dla dzieci o masie ciała do 32 kg (w wieku od 0 miesięcy do 10 lat). U dzieci w wieku poniżej 3 miesiąca życia lek stosuje się tylko po zaleceniu lekarza.

Fexeric

Fexeric to lek na receptę, dostępny w formie tabletek powlekanych. Zawiera kompleks koordynacyjny cytrynianu żelaza (III) jako substancję czynną. Jest stosowany u dorosłych pacjentów z zaburzeniami czynności nerek do obniżania wysokiej zawartości fosforu we krwi.

Leki na literę F to szeroka kategoria farmaceutyków, które różnią się między sobą pod względem składu, mechanizmu działania i celu terapeutycznego. Niektóre z nich pochodzą z naturalnych źródeł, np. Fitolizyna, która jest mieszaniną wyciągów z ziół o działaniu moczopędnym i przeciwzapalnym. Inne są wynikiem syntetycznej produkcji, np. Faslodex, który jest lekiem przeciwnowotworowym, blokującym receptory estrogenowe w komórkach rakowych.

Leki na literę F występują w różnych formach farmaceutycznych, takich jak tabletki, kapsułki, zastrzyki, maści, żele, krople, syropy, czopki, plastry, aerozole, proszki lub saszetki. W zależności od rodzaju leku, mogą być stosowane w leczeniu różnych schorzeń, takich jak ból, gorączka, zapalenie, alergia, depresja, padaczka, nadciśnienie, cukrzyca, astma, nowotwory, infekcje, zakrzepica, osteoporoza, reumatyzm, grzybica, malaria, gruźlica, zaparcia, wymioty, kaszel, bakterioza, zawał, zatrucie, zakażenie, nadwaga, niedowaga, niedokrwistość, niedoczynność tarczycy, nadczynność tarczycy, menopauza, niepłodność, zaburzenia erekcji, choroba Alzheimera, choroba Parkinsona, choroba Crohna, choroba Leśniowskiego-Crohna, choroba Hashimoto, choroba Gravesa-Basedowa, choroba Wilsona, choroba von Willebranda, choroba Behçeta, choroba Raynauda, choroba Leśniowskiego-Crohna, choroba Addisona, choroba Cushinga, choroba Huntingtona, choroba Lyme, choroba Kawasaki, choroba Pageta, choroba Reitera, choroba Sjögrena, choroba Tourette’a, choroba Weila, choroba Willemsa, choroba Wiskotta-Aldricha, choroba Zollingera-Ellisona i wiele innych.

Leki na literę F są dostępne na receptę lub bez recepty, w zależności od ich siły i bezpieczeństwa stosowania. Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z jego charakterystyką produktu leczniczego, która zawiera informacje o składzie, dawkowaniu, wskazaniach, przeciwwskazaniach, działaniach niepożądanych i interakcjach z innymi lekami. Należy również skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, jeśli ma się jakiekolwiek wątpliwości lub pytania dotyczące leku. Nie należy stosować leku dłużej lub częściej niż zalecono, ani zmieniać dawki bez porozumienia z lekarzem. Nie należy również łączyć leku z alkoholem lub innymi substancjami wpływającymi na ośrodkowy układ nerwowy. W przypadku wystąpienia niepożądanych objawów lub reakcji alergicznej, należy natychmiast przerwać stosowanie leku i zgłosić się do lekarza lub najbliższego szpitala.