Konsultacja merytoryczna:

Flegamina

Lek FLEGAMINA zawiera jako substancję czynną bromoheksyny chlorowodorek, który jest lekiem wykrztuśnym, upłynniającym wydzielinę z dróg oddechowych. Lek ułatwia odkrztuszanie i oczyszczanie oskrzeli.
Wskazaniem do stosowania leku FLEGAMINA są ostre i przewlekłe choroby dróg oddechowych, przebiegające z zaburzeniami odkrztuszania i usuwania śluzu.

Jaki jest skład Flegamina, jakie substancje zawiera?

Jedna tabletka zawiera jako substancję czynną 8 mg bromoheksyny chlorowodorku oraz substancje
pomocnicze: laktozę jednowodną, karboksymetyloskrobię sodową, magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Flegamina – jak stosować ten lek?

Lek FLEGAMINA należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami podanymi w ulotce.
W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Zwykle lek stosuje się następująco:
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 tabletka 3 razy na dobę.
Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: ½ tabletki 3 razy na dobę.
Dzieci w wieku od 3 do 6 lat: ½ tabletki 2 razy na dobę.
Nie jest wskazane stosowanie leku FLEGAMINA w postaci tabletek u dzieci w wieku 3 do 6 lat, którenie są w stanie połknąć tabletki; u tych pacjentów zaleca się stosowanie leku w postaci syropu FLEGAMINA o smaku truskawkowym.
Lek należy zażywać w równych odstępach czasu, po posiłku.
Nie stosować bezpośrednio przed snem.
Lek stosuje się zwykle przez 7 do 10 dni.
Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.
W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Dotychczas nie opisano objawów przedawkowania bromoheksyny. W przypadku przedawkowania należy podać węgiel aktywowany. Jeśli będzie konieczne, lekarz zaleci wykonanie płukania żołądka i zastosuje leczenie objawowe.
W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Flegamina – czy mogę spożywać alkohol?

Lek należy zażywać po posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Flegamina w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.
Nie należy stosować leku w pierwszych trzech miesiącach ciąży.
W pozostałym okresie ciąży, lek można stosować wyłącznie w przypadku, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.

Ulotka Flegamina – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Flegamina, 8 mg, tabletki (Bromhexini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 46 razy

Rozmiar plku 120.62 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Flegamina m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Flegamina, 8 mg, tabletki (Bromhexini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 74 razy

Rozmiar plku 131.75 KB

Cena - ile kosztuje Flegamina?

Cena Flegamina i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Flegamina.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Flegamina? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply
80.99 

Zastosowanie Eucerin Urearepair Plus balsam do ciała 10% Urea (Opakowanie: 250 ml)
Eucerin Urearepair Plus balsam do ciała 10% Urea (Opakowanie: 250 ml) to intensywny środek nawilżający dla suchej skóry. Zapobiega podrażnieniom, wspomaga leczenie atopowego zapalenia skóry…

6.99 

Zastosowanie Apagum guma do żucia (Opakowanie: 12 szt.)Apagum guma do żucia (Opakowanie: 12 szt.) to guma do żucia wspierająca zdrowie jamy ustnej i zębów. Wspomaga prawidłową mineralizację zębów, zmniejsza ryzyko próchnicy oraz odśwież…

70.99 

Zastosowanie Proszek zasadowy Dr. Jacob's (Opakowanie: 300 g)Proszek zasadowy Dr. Jacob's (Opakowanie: 300 g) jest suplementem diety przeznaczonym do wzmocnienia organizmu. Jego wyjątkowy skład sprawia, że wzmocnieniu ulegają włosy, skóra i paznokcie a także…

23.13 

Zastosowanie Gardvit A+E Spray do gardła (Opakowanie: 30 ml)Gardvit A+E Spray do gardła (Opakowanie: 30 ml) to wyrób medyczny w postaci sprayu do jamy ustnej i gardła, który wpływa pozytywnie na stan nawilż…

53.99 

Zastosowanie Bergland woda różana (Opakowanie: 250 ml)Bergland woda różana (Opakowanie: 250 ml) to produkt, który może być stosowany jako tonik do twarzy, bądź wykorzystywany jako baza do tworzenia własnych kosmetyków.

Produkt posiada przyjemny, delikatny…

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief