FITO-MIX XII FIX

KATEGORIA:
LEKI GASTROLOGICZNE

SUBSTANCJA CZYNNA:
, , , ,

FITO-MIX XII FIX - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku FITO-MIX XII FIX. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku FITO-MIX XII FIX w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA FITO-MIX XII FIX? – OPIS I WSKAZANIA

Wskazania do stosowania: Stosuje się jako środek zwiększający wydzielanie żółci w łagodnych dolegliwościach trawiennych, takich jak: wzdęcia, odbijanie.

SKŁAD FITO-MIX XII FIX, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Na 100 g preparatu: Korzeń mniszka (Taraxaci radix) 28 g, Liść mięty pieprzowej (Menthae piperitae folium) 30 g, Kwiatostan kocanki (Helichrysi inflorescentia) 20 g, Ziele krwawnika (Millefolii herba) 20 g, Kora kruszyny (Frangulae cortex) 2 g. 1 saszetka (1,8 g mieszanki) zawiera nie więcej niż 10,8 mg związków antranoidowych w przeliczeniu na glukofrangulinę A.

JAKIE JEST DAWKOWANIE FITO-MIX XII FIX? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Dawkowanie i sposób podawania: Dorośli: 1 saszetkę (1,8 g) mieszanki zalać ½ szklanki wrzącej wody. Zaparzać przez 5 minut. Ciepły, świeżo przygotowany napar pić doraźnie przed posiłkiem nie więcej niż 1 saszetka na dobę.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI FITO-MIX XII FIX, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W przypadku przekroczenia zalecanych dawek zwiększa się ryzyko wystąpienia działania przeczyszczającego. U osób wrażliwych mogą wystąpić skurczowe bóle brzucha i biegunka, która prowadzi do utraty elektrolitów, szczególnie potasu. Przy stosowaniu przewlekłym lub nadużywaniu mogą wystąpić zaburzenia równowagi wodno-elektrolitowej, szczególnie utrata potasu, która powoduje zaburzenia czynności serca i osłabienie mięśni zwłaszcza przy jednoczesnym przyjmowaniu glikozydów nasercowych, środków moczopędnych i steroidów kory nadnerczy. Ponadto przy przewlekłym stosowaniu może wystąpić białkomocz, krwiomocz oraz odkładanie barwnika w błonie śluzowej jelita grubego (pseudomelanosis coli), które najczęściej zanika po odstawieniu leku.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Napar zalece się pić doraźnie przed posiłkiem.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ FITO-MIX XII FIX W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

ULOTKA LEKU FITO-MIX XII FIX – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – FITO-MIX XII FIX CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

Brak charakterystyki produktu leczniczego.

REZERWACJA LEKU W APTECE - FITO-MIX XII FIX CENA, REFUNDACJA

FITO-MIX XII FIX OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here