Abfen Forte

Abfen Forte należy do grupy leków nazywanych NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne). Jedna saszetka leku zawiera 400 mg ibuprofenu. Lek ten jest stosowany przez krótki okres w celu: – zmniejszenia łagodnych lub umiarkowanie nasilonych dolegliwości bólowych, takich jak ból głowy i ból zęba – zmniejszenia bólu menstruacyjnego – obniżenia gorączki. Może być stosowany u dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat (40 kg lub więcej). Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? … Czytaj dalej

Amipar

AMIPAR tabletki, 500 mg jest to lek o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym. Wskazania do stosowania to podwyższona temperatura ciała oraz bóle różnego pochodzenia o małym lub umiarkowanym nasileniu (bóle głowy, migrena, bóle kręgosłupa, bóle reumatyczne, mięśniowe, nerwobóle, ból zęba i bóle menstruacyjne). Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? 1 tabletka zawiera: substancję czynną – paracetamol 500 mg oraz substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, talk. Dawkowanie preparatu – jak stosować ten … Czytaj dalej

Apap

Apap

APAP jest lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Zawiera jako substancję czynną paracetamol. Jest lekiem z wyboru w leczeniu bólu i gorączki. Lek jest dostępny bez recepty, jednakże jest przeznaczony dla osób dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat. Głównymi wskazaniami do stosowania leku APAP są: bóle różnego pochodzenia: głowy, mięśni, zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne. Gorączka, np. w przebiegu przeziębienia lub grypy. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Lek APAP … Czytaj dalej

Apap dla dzieci Forte

Apap dla dzieci Forte

APAP dla dzieci FORTE to lek należący do grupy leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych, które działają przeciwbólowo w przypadku bólu o małym i umiarkowanym nasileniu oraz zmniejszają gorączkę. APAP dla dzieci FORTE to lek przeznaczony do krótkotrwałego, objawowego leczenia bólu o małym i umiarkowanym nasileniu (ból głowy, ból zęba, bóle menstruacyjne) i (lub) gorączki. APAP dla dzieci FORTE to lek stosowany w leczeniu bólu o małym i umiarkowanym nasileniu i (lub) … Czytaj dalej

Apo-Napro

Apo-Napro należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Apo-Napro stosuje się w leczeniu: • reumatoidalnego zapalenia stawów i innych chorób reumatycznych • problemów dotyczących mięśni i kości (ostrych zaburzeń mięśniowo-szkieletowych) • bolesnego miesiączkowania • ostrej dny moczanowej. Niekiedy lekarz może przepisać ten lek z innych powodów. Pacjent może poprosić lekarza o więcej informacji. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją czynną leku jest naproksen. Ponadto lek zawiera: metylocelulozę, kroskarmelozę … Czytaj dalej

Brufen

Brufen, zawiesina doustna należy do grupy leków NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne). Brufen zmniejsza ból, obniża gorączkę, i ma działanie przeciwzapalne. Brufen, zawiesina doustna stosuje się w leczeniu bólu o małym i umiarkowanym nasileniu, w chorobach reumatycznych (reumatoidalne zapalenie stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów) oraz w bolesnym miesiączkowaniu, u dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat. U dzieci w wieku 6 miesięcy-12 lat Brufen, zawiesina doustna stosuje się w ostrych dolegliwościach bólowych i … Czytaj dalej

Buscofem

Lek Buscofem zawiera substancję o nazwie ibuprofen. Związek ten należy do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). Leki te przynoszą ulgę poprzez zmianę odpowiedzi organizmu na ból i gorączkę. Lek Buscofem jest stosowany w leczeniu objawowym: – bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego (np. bóle głowy, bóle zębów, bóle menstruacyjne) – gorączki i bólu związanego z przeziębieniem. Lek Buscofem jest wskazany do stosowania u osób dorosłych i młodzieży o … Czytaj dalej

Choligrip Effect

Choligrip Effect zawiera 2 substancje czynne: paracetamol i kofeinę. Działanie leku jest wynikiem skojarzonego działania substancji czynnych. – Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. – Kofeina działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy i nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu. Choligrip Effect jest wskazany do leczenia objawów występujących w czasie przeziębienia lub grypy: bólu głowy, gardła, gorączki, złego samopoczucia (zmęczenia, osłabienia uwagi), bólów mięśniowych. Inne wskazania to: bóle zębów, bóle kostne, stawowe, migrena, bóle … Czytaj dalej

Deespa

Deespa

Substancja czynna leku – drotaweryna jest syntetyczną pochodną papaweryny. Lek wykazuje działanie rozkurczowe (spazmolityczne) na mięśnie gładkie. Jego działanie spazmolityczne wiąże się z bezpośrednim wpływem na mięśniówkę gładką i jest niezależne od rodzaju unerwienia. Działanie leku szczególnie wyraźnie zaznacza się w stanach skurczowych w obrębie jamy brzusznej, dróg żółciowych, układu moczowego, przewodu pokarmowego oraz układu krążenia. Wskazania do stosowania · Stany skurczowe mięśni gładkich związane z chorobami dróg żółciowych: kamica … Czytaj dalej

Desparin

Drotaweryna jest syntetyczną pochodną papaweryny. Lek wykazuje działanie rozkurczowe (spazmolityczne) na mięśnie gładkie. Jego działanie spazmolityczne wiąże się z bezpośrednim wpływem na mięśniówkę gładką i jest niezależne od rodzaju unerwienia. Działanie leku szczególnie wyraźnie zaznacza się w stanach skurczowych w obrębie jamy brzusznej, dróg żółciowych, układu moczowego, przewodu pokarmowego oraz układu krążenia. Wskazania do stosowania Stany skurczowe mięśni gładkich związane z chorobami dróg żółciowych: kamica pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, … Czytaj dalej

Diclac 100

Czopki Diclac 100 zawierają jako substancję czynną diklofenak sodowy – lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Diklofenak zmniejsza ból, obrzęk i gorączkę, spowodowane przez proces zapalny. Diclac 100 stosuje się w leczeniu objawowym: – reumatoidalnego zapalenia stawów, – choroby zwyrodnieniowej stawów, – zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa, – bólu (spowodowanego pourazowymi lub pooperacyjnymi stanami zapalnymi i obrzękiem, np. po zabiegach stomatologicznych lub ortopedycznych), – bolesnego miesiączkowania. Jaki jest skład , … Czytaj dalej

Diclac 50

Tabletki dojelitowe Diclac 50 zawierają jako substancję czynną diklofenak sodowy – lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Diklofenak zmniejsza ból, obrzęk i gorączkę, spowodowane przez proces zapalny. Diclac 50 stosuje się w leczeniu objawowym: – reumatoidalnego zapalenia stawów, – choroby zwyrodnieniowej stawów, – zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa, – bólu (spowodowanego pourazowymi lub pooperacyjnymi stanami zapalnymi i obrzękiem, np. po zabiegach stomatologicznych lub ortopedycznych), – bolesnego miesiączkowania. Jaki jest skład … Czytaj dalej

Dicloduo

Diklofenak należy do grupy leków niesteroidowych o działaniu przeciwzapalnym, jest pochodną kwasu aminofenylooctowego. Oprócz działania przeciwzapalnego ma właściwości przeciwbólowe i przeciwgorączkowe oraz hamuje agregację płytek krwi. Diklofenak nie wpływa na metabolizm glukozy. Mechanizm działania diklofenaku, tak jak i innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, polega na hamowaniu syntezy cyklooksygenazy prostaglandynowej, warunkującej występowanie stanu zapalnego. Lek DicloDuo stosuje się: W leczeniu objawowym: – zapalnych postaci chorób reumatycznych (np. reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie … Czytaj dalej

Drotafemme

Lek Drotafemme zawiera jako substancję czynną drotaweryny chlorowodorek. Substancja ta jest stosowana w skurczu mięśni gładkich pochodzenia zarówno nerwowego, jak i mięśniowego, najczęściej objawiającym się bólem w jamie brzusznej. Działanie rozkurczające drotaweryny nie zależy od rodzaju unerwienia ani lokalizacji mięśni gładkich (przewód pokarmowy, układ moczowo-płciowy, układ krążenia oraz drogi żółciowe). Lek jest metabolizowany w wątrobie, wydalany jest głównie z moczem i w mniejszym stopniu przez przewód pokarmowy. Lek Drotafemme stosuje … Czytaj dalej

Drotafemme Forte

Lek Drotafemme Forte zawiera, jako substancję czynną, drotaweryny chlorowodorek. Substancja ta jest stosowana w skurczu mięśni gładkich pochodzenia zarówno nerwowego, jak i mięśniowego, najczęściej objawiającym się bólem w jamie brzusznej. Działanie rozkurczające drotaweryny nie zależy od rodzaju unerwienia ani lokalizacji mięśni gładkich (przewód pokarmowy, układ moczowo-płciowy, układ krążenia oraz drogi żółciowe). Lek jest metabolizowany w wątrobie, wydalany jest głównie z moczem i w mniejszym stopniu przez przewód pokarmowy. Lek Drotafemme … Czytaj dalej

Encopirin 325 mg

Kwas acetylosalicylowy zawarty w leku Encopirin 325 mg działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Wskazania do stosowania Najważniejsze zastosowanie leku Encopirin 325 mg to: – przeziębienie, grypa, stany gorączkowe; – leczenie przewlekłe bólu i stanów zapalnych na przykład w reumatoidalnym zapaleniu stawów, młodzieńczym zapaleniu stawów, toczniu rumieniowatym układowym, chorobie zwyrodnieniowej stawów, zespole Reitera (zapalenie spojówek, zmiany śluzówkowo-skórne, zapalenie stawów) i w zmianach okołostawowych; – łagodne i słabo nasilone bóle zębów, głowy, … Czytaj dalej

Galospa

Lek Galospa ma postać okrągłych tabletek koloru żółtego. Zawiera on substancję czynną Chlorowodorek drotaweryny o działaniu rozkurczającym mięśnie gładkie, pochodzenia zarówno nerwowego jak i mięśniowego. Działanie rozkurczające drotaweryny nie zależy od rodzaju unerwienia oraz lokalizacji mięśni gładkich (przewód pokarmowy, układ moczowo – płciowy, układ krążenia oraz drogi żółciowe) . Lek jest metabolizowany w wątrobie i jest wydalany głównie z moczem i w mniejszym stopniu przez przewód pokarmowy. Lek Galospa stosuje … Czytaj dalej

Gripex Control

Gripex Control

Gripex Control należy stosować na: • bóle mięśniowe, stawowe i kostne różnego pochodzenia, bóle głowy, migrena, nerwobóle, bóle zębów oraz bóle menstruacyjne, • bóle pourazowe, pooperacyjne oraz bóle nowotworowe o niewielkim lub umiarkowanym natężeniu, • stany gorączkowe wynikające z przeziębienia, grypy oraz stanów grypopodobnych. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Jedna tabletka zawiera: Paracetamol (Paracetamolum) 500,0 mg Kofeinę (Coffeinum) 50,0 mg Substancje pomocnicze: powidon, skrobia ziemniaczana, celuloza mikrokrystaliczna, sól … Czytaj dalej

Ibalgin

Ibalgin jest lekiem przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Wskazania do stosowania: – bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego: bóle głowy (m.in. ból napięciowy i migrena), bóle zębów, bóle okolicy lędźwiowo-krzyżowej, bóle towarzyszące grypie i przeziębieniu – gorączka różnego pochodzenia m.in. w stanach gorączkowych, w stanach zapalanych górnych dróg oddechowych, w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych – bolesne miesiączkowanie Lek jest przeznaczony do stosowania doraźnego u dorosłych, młodzieży … Czytaj dalej

Ibalgin Fast

Substancja czynna leku – ibuprofen – należy do grupy tak zwanych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ); leki te wykazują działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Ibalgin Fast zawiera ibuprofen w postaci ibuprofenu z lizyną, który szybciej łatwo rozkłada się w organizmie i substancja czynna jest łatwo wchłaniana do krwiobiegu, a więc szybko dociera do miejsca bólu. Ibalgin Fast jest przeznaczony do objawowego leczenia łagodnego do umiarkowanie ostrego bólu różnego pochodzenia, jak na przykład … Czytaj dalej

Ibalgin Maxi

Ibalgin Maxi jest lekiem przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Wskazania do stosowania: – bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego: bóle głowy (m.in. ból napięciowy i migrena), bóle zębów, bóle okolicy lędźwiowo-krzyżowej, bóle towarzyszące grypie i przeziębieniu – gorączka różnego pochodzenia m.in. w stanach gorączkowych, w stanach zapalanych górnych dróg oddechowych, w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych – bolesne miesiączkowanie Lek jest przeznaczony do stosowania doraźnego u dorosłych, … Czytaj dalej

Ibuprofen Teva Max

Ibuprofen Teva MAX to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy (niesteroidowy lek przeciwzapalny). Wskazania do stosowania leku Ibuprofen Teva MAX Ibuprofen Teva MAX zalecany jest u dzieci o masie ciała od 20 kg (6 lat i starszych), młodzieży i dorosłych w krótkotrwałym leczeniu objawów: • bólów łagodnych do umiarkowanych takich jak ból głowy, zęba, bóle menstruacyjne; • ostrych migrenowych bólów głowy z aurą lub bez aury; • gorączki. Jaki jest skład , … Czytaj dalej

Ibuprofen TZF

Ibuprofen TZF: 200 mg, 400 mg, 600 mg Ibuprofen TZF należy do grupy leków zwanych NLPZ (niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi) o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym. Wskazania do stosowania: Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego: • bóle głowy (w tym migreny), • bóle zębów, • bóle mięśni, stawów i kości (w tym bóle pleców), • bóle pourazowe, pooperacyjne, w tym związane z zabiegiem stomatologicznym, • bolesne miesiączkowanie. Ibuprofen TZF: … Czytaj dalej

Kopiryna – tabletki od bólu głowy

Lek zawiera dwie substancje czynne: kwas acetylosalicylowy o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Uważa się, że kofeina wspomaga działanie kwasu acetylosalicylowego przy bólach głowy oraz że kofeina podawana doustnie z lekami przeciwbólowymi zmniejsza zmęczenie i zatrzymywanie płynów związane z menstruacją. Lek stosuje się w przypadku dolegliwości bólowych o lekkim i średnim nasileniu, np. ból głowy, bóle mięśni, bóle menstruacyjne i gorączka. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancjami czynnymi … Czytaj dalej

Lustork

Lustork jest lekiem zawierającym syntetycznie otrzymywany, naturalny żeński hormon płciowy progesteron. W organizmie progesteron działa poprzez specyficzne receptory zlokalizowane, m.in. w macicy, gruczołach sutkowych, ośrodkowym układzie nerwowym i przysadce mózgowej. Najważniejsze skutki działania progesteronu na narządy rodne to: umożliwienie owulacji, przemiana błony śluzowej macicy (endometrium) umożliwiająca zagnieżdżenie zapłodnionego jaja, hamowanie nadmiernego rozrostu błony śluzowej macicy spowodowanego działaniem estrogenów, cykliczne zmiany w nabłonku jajowodów, szyjki macicy i pochwy. Progesteron i estrogeny działają również na gruczoł sutkowy, pobudzając wzrost … Czytaj dalej

Luteina

Luteina

Luteina jest lekiem zawierającym syntetycznie otrzymywany naturalny żeński hormon płciowy progesteron. W organizmie progesteron działa poprzez specyficzne receptory zlokalizowane m.in. w macicy, gruczołach sutkowych, ośrodkowym układzie nerwowym i przysadce mózgowej. Najważniejsze skutki działania progesteronu na narządy rodne to: umożliwienie owulacji, przemiana błony śluzowej macicy (endometrium) umożliwiająca zagnieżdżenie zapłodnionego jaja, hamowanie nadmiernego rozrostu błony śluzowej macicy spowodowanego działaniem estrogenów, cykliczne zmiany w nabłonku jajowodów, szyjki macicy i pochwy. Progesteron i estrogeny … Czytaj dalej

Majamil PPH

Majamil PPH

Diklofenak sodowy (substancja czynna leku Majamil PPH) należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Diklofenak wykazuje działanie przeciwzapalne, zmniejszające ból i obniżające gorączkę. Majamil PPH jest stosowany w: – reumatoidalnym zapaleniu stawów; chorobie zwyrodnieniowej stawów, w tym dolegliwościach w plecach spowodowanych zapaleniem stawów kręgosłupa; – bolesnej sztywności barków spowodowanej zapaleniem wokół stawu barkowego; – bólu spowodowanym zapaleniem i obrzękiem po zabiegach chirurgicznych lub dentystycznych; – nagłym ataku dny moczanowej; – … Czytaj dalej

Metafen

Metafen

Metafen jest lekiem w postaci tabletek do podawania doustnego. Zawiera dwie substancje czynne ibuprofen oraz paracetamol wykazujące działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Wskazania do stosowania: • bóle różnego pochodzenia, w tym: – bóle głowy – migrena – bóle menstruacyjne – bóle zębów – bóle mięśni – bóle kości i stawów – bóle lędźwiowo-krzyżowe – bóle pourazowe – nerwobóle • gorączka. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancjami czynnymi leku … Czytaj dalej

Metindol retard

Metindol Retard jest lekiem należącym do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Działa bardzo przeciwzapalnie oraz przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Lek Metindol Retard stosowany jest: − w leczeniu ostrego reumatoidalnego zapalenia stawów; − w leczeniu zesztywniającego zapalenia kręgosłupa, choroby zwyrodnieniowej stawów, zapalenia stawu biodrowego; − w leczeniu ostrych stanów zapalnych mięśni szkieletowych; − w zwalczaniu bólu krzyżowo-lędźwiowego odcinka kręgosłupa; − w stanach zapalnych tkanek okołostawowych (zapalenie kaletki maziowej, zapalenie ścięgna, zapalenie błony maziowej, … Czytaj dalej

Minesulin

Minesulin

Minesulin jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ) o właściwościach przeciwbólowych. Lek stosowany jest w leczeniu ostrego bólu oraz w bolesnym miesiączkowaniu. Zanim lekarz przepisze lek Minesulin, rozważy czy korzyści ze stosowania leku przewyższają ryzyko działań niepożądanych. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją czynną leku jest nimesulid. Jedna saszetka zawiera 100 mg nimesulidu. Pozostałe substancje pomocnicze to: laktoza jednowodna, sacharoza, kwas cytrynowy jednowodny, substancja poprawiająca smak i zapach pomarańczowa, sodu … Czytaj dalej

Naklofen Duo

Naklofen Duo jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ) o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym oraz przeciwgorączkowym. Główny mechanizm działania leku polega na hamowaniu syntezy prostaglandyn. Lek Naklofen Duo stosuje się w leczeniu: – zapalnych lub zwyrodnieniowych postaci chorób reumatycznych: reumatoidalnego zapalenia stawów, zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa, choroby zwyrodnieniowej stawów, reumatyzmu pozastawowego (między innymi zapalenia ścięgien, więzadeł, kaletek maziowych, tkanek miękkich okołostawowych); – bólów spowodowanych pourazowymi i pooperacyjnymi stanami zapalnymi np.: po zabiegach chirurgicznych … Czytaj dalej

Nalgesin

Nalgesin jest lekiem uśmierzającym ból, zmniejszającym stan zapalny i gorączkę. Lek działa poprzez hamowanie syntezy prostaglandyn. Nalgesin stosowany jest w objawowym leczeniu: – reumatoidalnego zapalenia stawów, osteoartrozy (choroby zwyrodnieniowej stawów), zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa, młodzieńczego idiopatycznego zapalenia stawów – ostrych stanów zapalnych narządu ruchu (np. zwichnięcia i skręcenia, bezpośrednie urazy, ból odcinka krzyżowo-lędźwiowego kręgosłupa, zapalenie kaletek maziowych, zapalenie pochewki maziowej ścięgien) – ostrego napadu dny moczanowej – bólu menstruacyjnego (bolesne … Czytaj dalej

Nalgesin Forte

Nalgesin Forte jest lekiem uśmierzającym ból, zmniejszającym stan zapalny i gorączkę. Lek działa poprzez hamowanie syntezy prostaglandyn. Nalgesin Forte stosowany jest w objawowym leczeniu: – reumatoidalnego zapalenia stawów, osteoartrozy (choroby zwyrodnieniowej stawów), – zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa, młodzieńczego idiopatycznego zapalenia stawów – ostrych stanów zapalnych narządu ruchu (np. zwichnięcia i skręcenia, bezpośrednie urazy, ból odcinka krzyżowo-lędźwiowego kręgosłupa, zapalenie kaletek maziowych, zapalenie pochewki maziowej ścięgien) – ostrego napadu dny moczanowej – … Czytaj dalej

Napritum

Lek Napritum zawiera substancję nazywaną naproksenem. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ). Lek Napritum stosuje się w celu zmniejszenia bólu, obrzęku, zaczerwienienia i stanu zapalnego oraz u dorosłych pacjentów: – w chorobach mięśni, stawów i ścięgien, takich jak nadwyrężenia, dna moczanowa, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (ból i sztywność karku i pleców) oraz zapalenie stawów. – w bolesnym miesiączkowaniu. Lek może być także stosowany u dzieci w wieku powyżej 5 lat … Czytaj dalej

Naproxen Genoptim

Naproxen Genoptim należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, posiadających właściwości przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Lek Naproxen Genoptim wskazany jest do stosowania: Dorośli: – w reumatoidalnym zapaleniu stawów; – w zesztywniającym zapaleniu stawów kręgosłupa; – w chorobie zwyrodnieniowej stawów; – w ostrych bólach mięśniowo-szkieletowych; – w ostrych napadach dny moczanowej; – w bolesnym miesiączkowaniu. Dzieci: – leczenie młodzieńczego reumatoidalnego zapalenia stawów. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją czynną leku jest … Czytaj dalej

Naxii

Naxii

Naxii, tabletki powlekane to sól sodowa naproksenu. Jest to lek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwgorączkowy. Wskazaniem do stosowania leku są bóle różnego pochodzenia o umiarkowanym i słabym nasileniu w tym: związane z przeziębieniem, bóle głowy, zębów, mięśni, reumatyczne, pleców, bóle menstruacyjne oraz gorączka. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? 1 tabletka powlekana zawiera: substancję czynną: sól sodowa naproksenu 220 mg; substancje pomocnicze: skład rdzenia: talk, powidon, laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, … Czytaj dalej

Nimetaxin

NIMETAXIN jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ), posiadającym właściwości przeciwbólowe. Jest stosowany w leczeniu ostrego bólu oraz w bolesnym miesiączkowaniu. Zanim lekarz przepisze lek NIMETAXIN, rozważy czy korzyści ze stosowania leku przewyższają ryzyko działań niepożądanych. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją czynną leku jest nimesulid. Każda tabletka zawiera 100 mg nimesulidu. Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana (kukurydziana), hypromeloza, sodu dokuzynian, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian, krzemionka … Czytaj dalej

No-Spa

Lek No-Spa zawiera jako substancję czynną chlorowodorek drotaweryny. Substancja ta jest stosowana w skurczu mięśni gładkich pochodzenia zarówno nerwowego jak i mięśniowego. Działanie rozkurczające drotaweryny nie zależy od rodzaju unerwienia oraz lokalizacji mięśni gładkich (przewód pokarmowy, układ moczowo-płciowy, układ krążenia oraz drogi żółciowe). Lek jest metabolizowany w wątrobie, wydalany jest głównie z moczem i w mniejszym stopniu przez przewód pokarmowy. Lek No-Spa stosuje się: – w stanach skurczowych mięśni gładkich … Czytaj dalej

No-Spa ampułki

Lek No-Spa Ampułki występuje w postaci roztworu do wstrzykiwań podskórnych, domięśniowych i dożylnych; zawiera substancję czynną drotawerynę. Drotaweryna należy do grupy leków przeciwskurczowych. Stosowana jest w skurczu mięśni gładkich pochodzenia zarówno nerwowego, jak i mięśniowego. Działanie rozkurczające drotaweryny nie zależy od rodzaju unerwienia oraz lokalizacji mięśni gładkich (przewód pokarmowy, układ moczowo-płciowy, układ krążenia oraz drogi żółciowe). Lek No-Spa Ampułki stosuje się: – w stanach skurczowych mięśni gładkich związanych z chorobami … Czytaj dalej

No-Spa Comfort

Lek No-Spa Comfort zawiera jako substancję czynną chlorowodorek drotaweryny. Substancja ta jest stosowana w skurczu mięśni gładkich pochodzenia zarówno nerwowego, jak i mięśniowego, najczęściej objawiającym się bólem w jamie brzusznej. Działanie rozkurczające drotaweryny nie zależy od rodzaju unerwienia oraz lokalizacji mięśni gładkich (przewód pokarmowy, układ moczowo-płciowy, układ krążenia oraz drogi żółciowe). Lek jest metabolizowany w wątrobie, wydalany jest głównie z moczem i w mniejszym stopniu przez przewód pokarmowy. Lek No-Spa … Czytaj dalej

Lista leków stosowanych na bóle menstruacyjne.

Zobacz także:

Menstruacja – bolesna dolegliwość Pań

Na dolegliwości bólowe odczuwane przez kobiety w trakcie lub tuż przed menstruacją, cierpi ponad połowa kobiet. Bóle menstruacyjne to nie tylko ból podbrzusza, ale często także liczne objawy ze strony układu pokarmowego czy sercowo-naczyniowego. Tym samym panie zmagają się z nudnościami, wymiotami, biegunką, zatrzymaniem wody w organizmie, bólami i zawrotami głowy, obrzękiem i bólami piersi. Do tego często dochodzi zmęczenie, senność, zmiany nastroju i ogólne uczucie rozbicia.

Jak ulżyć sobie w cierpieniu?

Aby sobie z tym radzić warto sięgnąć po leki rozkurczowe na bazie drotaweryny i niesteroidowe leki przeciwzapalne (ibuprofen, paracetamol, naproksen i in.). Pomocne mogą być też łagodne leki uspokajające, na przykład preparaty na bazie ziół. Jeśli zaś bóle menstruacyjne zaburzają normalne funkcjonowanie, lekarz może też zaordynować leczenie dotkliwych bólów menstruacyjnych przy pomocy doustnej antykoncepcji hormonalnej i innych środków farmakologicznych.

Leczenie farmakologiczne będzie niezwykle skuteczne, szczególnie jeśli zostanie wsparte odpowiednią, lekkostrawną dietą, masażami relaksacyjnymi, umiarkowaną, łagodną aktywnością fizyczną czy też ciepłymi kąpielami. Wszystko to przyniesie korzystny efekt terapeutyczny i przyczyni się do poprawy jakości życia kobiety, zapewniając komfort niezależnie od fazy cyklu menstruacyjnego. Dlatego przy regularnych, powtarzających się problemach z bolesnym miesiączkowaniem warto mieć w swojej apteczce odpowiednie leki łagodzące dolegliwości i poprawiające samopoczucie.

Lista przeciwbólowych substancji czynnych:

Ból gardła:

Opoidy – silny ból: