Tabletki na bóle menstruacyjne – leki na bóle miesiączkowe

Lista leków stosowanych na bóle menstruacyjne.

Zobacz także:

Ból brzucha
Ból gardła
Ból mięśni i stawów
Ból zęba
Bóle nóg
Narkotyczne leki przeciwbólowe – opioidy
Środki na kaca
Wszystkie leki przeciwbólowe

Menstruacja – bolesna dolegliwość Pań

Na dolegliwości bólowe odczuwane przez kobiety w trakcie lub tuż przed menstruacją, cierpi ponad połowa kobiet. Bóle menstruacyjne to nie tylko ból podbrzusza, ale często także liczne objawy ze strony układu pokarmowego czy sercowo-naczyniowego. Tym samym panie zmagają się z nudnościami, wymiotami, biegunką, zatrzymaniem wody w organizmie, bólami i zawrotami głowy, obrzękiem i bólami piersi. Do tego często dochodzi zmęczenie, senność, zmiany nastroju i ogólne uczucie rozbicia.

Jak ulżyć sobie w cierpieniu?

Aby sobie z tym radzić warto sięgnąć po leki rozkurczowe na bazie drotaweryny i niesteroidowe leki przeciwzapalne (ibuprofen, paracetamol, naproksen i in.). Pomocne mogą być też łagodne leki uspokajające, na przykład preparaty na bazie ziół. Jeśli zaś bóle menstruacyjne zaburzają normalne funkcjonowanie, lekarz może też zaordynować leczenie dotkliwych bólów menstruacyjnych przy pomocy doustnej antykoncepcji hormonalnej i innych środków farmakologicznych.

Leczenie farmakologiczne będzie niezwykle skuteczne, szczególnie jeśli zostanie wsparte odpowiednią, lekkostrawną dietą, masażami relaksacyjnymi, umiarkowaną, łagodną aktywnością fizyczną czy też ciepłymi kąpielami. Wszystko to przyniesie korzystny efekt terapeutyczny i przyczyni się do poprawy jakości życia kobiety, zapewniając komfort niezależnie od fazy cyklu menstruacyjnego. Dlatego przy regularnych, powtarzających się problemach z bolesnym miesiączkowaniem warto mieć w swojej apteczce odpowiednie leki łagodzące dolegliwości i poprawiające samopoczucie.

Lista przeciwbólowych substancji czynnych:

Deksketoprofen
Ibuprofen
Metamizol
Paracetamol
Diklofenak
Diosmina
Drotaweryna
Kamfora
Ketoprofen
Kwas acetylosalicylowy
Lewomentol
Naproksen
Salicylan metylu
Sześciowodny chlorek magnezu
Trimebutyna

Ból gardła:

Alkohol dichlorobenzylowy
Amylometakrezol

Opoidy – silny ból:

Buprenorfina
Fentanyl
Kodeina
Morfina
Oksykodon
Tramadol