Abfen Forte

Abfen Forte to lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Każda saszetka zawiera 400 mg ibuprofenu. Lek ten jest stosowany przez krótki okres w celu zmniejszenia łagodnych lub umiarkowanie nasilonych dolegliwości bólowych, takich jak ból głowy i ból zęba, a także do zmniejszenia bólu menstruacyjnego. Jest dostępny bez recepty.

Amipar

Amipar to lek dostępny bez recepty, zawierający paracetamol jako substancję czynną. Działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo, głównie przez hamowanie aktywności cyklooksygenazy prostaglandynowej w ośrodkowym układzie nerwowym. Wskazania do stosowania to podwyższona temperatura ciała oraz bóle różnego pochodzenia o małym lub umiarkowanym nasileniu, takie jak bóle głowy, migrena, bóle kręgosłupa, bóle reumatyczne, mięśniowe, nerwobóle, ból zęba i bóle menstruacyjne.

Apap

Apap

Apap to lek dostępny bez recepty, który zawiera paracetamol jako substancję czynną. Działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, a jego mechanizm działania polega na hamowaniu aktywności cyklooksygenazy kwasu arachidonowego w ośrodkowym układzie nerwowym. Wskazaniem do stosowania Apap są bóle różnego pochodzenia, takie jak ból głowy, mięśni, zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne, bóle kostno-stawowe oraz gorączka, na przykład w przebiegu przeziębienia lub grypy.

Apap dla dzieci Forte

Apap dla dzieci Forte

Apap dla dzieci Forte to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, który zawiera paracetamol jako substancję czynną. Jest stosowany do krótkotrwałego, objawowego leczenia bólu o małym i umiarkowanym nasileniu oraz gorączki. Może być stosowany u dzieci o masie ciała do 40 kg (w przybliżeniu od 0 miesięcy do 12 lat), dzieci powyżej 12 lat, młodzieży i dorosłych (włączając osoby w podeszłym wieku). Lek jest dostępny bez recepty.

Apo-Napro

Apo-Napro to lek, który zawiera substancję czynną naproksen. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Stosowany jest w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów i innych chorób reumatycznych, ostrych zaburzeń mięśniowo-szkieletowych, bolesnego miesiączkowania oraz ostrej dny moczanowej. Lek ten jest dostępny na receptę.

ApoNapro ACTIVE

ApoNapro ACTIVE to lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), który zawiera substancję czynną naproksen. Lek ten działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Stosowany jest w objawowym leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów i innych chorób reumatycznych, ostrych zaburzeń mięśniowo-szkieletowych, bolesnego miesiączkowania oraz ostrej dny moczanowej. Lek jest dostępny na receptę.

Brufen

Brufen to lek, którego substancją czynną jest ibuprofen. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Brufen jest zwykle stosowany do łagodzenia bólu o natężeniu słabym do umiarkowanego oraz w leczeniu gorączki. Lek jest dostępny na receptę.

Buscofem

Buscofem to lek przeciwbólowy zawierający ibuprofen jako substancję czynną. Lek jest stosowany w leczeniu objawowym bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego, takiego jak bóle głowy, bóle zębów, bóle menstruacyjne, gorączka i ból związany z przeziębieniem 1. Lek jest dostępny na receptę.

Choligrip Effect

Choligrip Effect to lek dostępny bez recepty, który zawiera paracetamol i kofeinę. Jest to preparat przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Stosowany jest w leczeniu objawów występujących podczas przeziębienia i grypy, takich jak ból głowy, gardła, gorączka, złe samopoczucie (zmęczenie, osłabienie uwagi), bóle mięśniowe. Może być również stosowany do łagodzenia bólu zębów, bólu kostnego, stawowego, migreny oraz bólów menstruacyjnych.

Deespa

Deespa

Deespa to lek, którego substancją czynną jest drotaweryna, syntetyczna pochodna papaweryny. Wykazuje działanie spazmolityczne (rozkurczowe) wobec mięśni gładkich, bezpośrednio oddziałując na mięśniówkę gładką bez względu na rodzaj unerwienia. Lek jest dostępny bez recepty. Stosowany jest w celu złagodzenia dolegliwości bólowych związanych ze stanami skurczowymi mięśni gładkich, takimi jak skurcze dróg moczowych, rodnych czy układu pokarmowego.

Desparin

Desparin to lek w postaci tabletek, który zawiera substancję czynną drotawerynę, będącą syntetyczną pochodną papaweryny. Działa rozkurczowo na mięśnie gładkie, co jest szczególnie zauważalne w stanach skurczowych w obrębie jamy brzusznej, dróg żółciowych, układu moczowego, przewodu pokarmowego oraz układu krążenia. Wskazania do stosowania obejmują stany skurczowe mięśni gładkich związane z chorobami dróg żółciowych i moczowych, a także w stanach skurczowych mięśni gładkich przewodu pokarmowego i dróg rodnych. Lek jest dostępny bez recepty.

Diclac 100

Diclac 100 to lek w postaci czopków, który zawiera diklofenak z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Działanie leku polega na hamowaniu biosyntezy prostaglandyn, które odgrywają kluczową rolę w procesie zapalnym, bólu i gorączce. Jest przeznaczony do stosowania u osób dorosłych. Wskazaniem do stosowania leku Diclac 100 jest objawowe leczenie w: zapalnych lub zwyrodnieniowych postaci choroby reumatycznej, ostrych napadach dny, bólach spowodowanych pourazowymi i pooperacyjnymi stanami zapalnymi i obrzękami, np. po zabiegach stomatologicznych lub ortopedycznych, stanach bólowych i zapalnych w ginekologii, np. pierwotnego bolesnego miesiączkowania lub zapalenia przydatków, napadach migreny. Lek jest dostępny na receptę.

Diclac 50

Diclac 50 to lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Jest dostępny na receptę. Stosowany jest w leczeniu objawowym reumatoidalnego zapalenia stawów, choroby zwyrodnieniowej stawów, zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa oraz w celu redukcji bolesnego miesiączkowania. Lek ten jest dostępny w różnych postaciach, takich jak tabletki dojelitowe, czopki doodbytnicze czy roztwór do wstrzykiwań.

Dicloduo

Dicloduo to lek zawierający diklofenak, który jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ). Diklofenak jest stosowany w celu zmniejszenia bólu i stanu zapalnego, zwłaszcza w przypadku schorzeń takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, dna moczanowa czy zwyrodnienie stawów. Dicloduo jest dostępny na receptę. Lek ten jest dostępny w postaci kapsułek o zmodyfikowanym uwalnianiu.

Drotafemme

Drotafemme to lek o działaniu rozkurczowym na mięśnie gładkie, zawierający substancję czynną drotawerynę. Jest stosowany w stanach skurczowych mięśni gładkich, związanych z chorobami dróg żółciowych, dróg moczowych, a także w bolesnym miesiączkowaniu. Lek jest dostępny bez recepty.

Drotafemme Forte

Drotafemme Forte to lek o działaniu rozkurczowym, zawierający drotawerynę. Produkt leczniczy stosuje się w skurczach mięśni gładkich, m.in.: w bolesnym miesiączkowaniu, chorobach dróg żółciowych czy kamicy nerkowej. Substancją czynną leku jest drotaweryny chlorowodorek. 1 tabletka powlekana zawiera 80 mg drotaweryny chlorowodorku. Lek jest dostępny bez recepty.

Encopirin 325 mg

Encopirin 325 mg to lek, który zawiera kwas acetylosalicylowy. Jest to lek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwgorączkowy. Stosowany jest w leczeniu przeziębienia, grypy, stanów gorączkowych oraz przewlekłych bólów i stanów zapalnych, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, młodzieńcze zapalenie stawów, toczeń rumieniowaty układowy, choroba zwyrodnieniowa stawów, zespół Reitera i zmiany okołostawowe. Lek jest dostępny bez recepty.

Flectorgo

Flectorgo to lek, który zawiera substancję czynną diklofenak epolaminy. Należy on do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), co oznacza, że działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie oraz przeciwobrzękowo. Lek Flectorgo jest stosowany w celu złagodzenia łagodnego do umiarkowanego bólu, takiego jak bóle reumatyczne, bóle mięśniowe, bóle zębów, bóle miesiączkowe oraz bóle głowy. Jest dostępny na receptę.

Galospa

Galospa to lek w postaci tabletek, który jest stosowany w stanach skurczowych mięśni gładkich związanych z chorobami dróg żółciowych oraz moczowych. Substancją czynną leku jest chlorowodorek drotaweryny. Działanie rozkurczowe drotaweryny zaznacza się szczególnie wyraźnie w obrębie dróg moczowych, żółciowych oraz przewodu pokarmowego. Lek jest dostępny bez recepty.

Gripex Control

Gripex Control

Gripex Control to lek, który zawiera paracetamol i kofeinę. Zgodnie z ulotką leku, Gripex Control należy stosować w bólach mięśniowych, stawowych i kostnych różnego pochodzenia, bólach głowy, migrenie, nerwobólach, bólach gardła, bólach zębów oraz bólach menstruacyjnych. Preparat może być również stosowany w bólach pourazowych, pooperacyjnych oraz bólach nowotworowych o niewielkim lub umiarkowanym natężeniu. Gripex Control może pomóc w łagodzeniu stanów gorączkowych wynikających z przeziębienia, grypy oraz stanów grypopodobnych.

Ibalgin

Ibalgin to lek dostępny bez recepty, zawierający substancję czynną ibuprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Stosowany jest w dolegliwościach bólowych różnego pochodzenia, takich jak ból głowy, ból zębów, ból pleców, bóle menstruacyjne oraz w gorączce różnego pochodzenia. Ibalgin dostępny jest również w formie kremu do stosowania na skórę, który jest stosowany w leczeniu miejscowym objawów zapalnych ostrych i przewlekłych chorób reumatoidalnych, bólu związanego z chorobą zwyrodnieniową stawów i kręgosłupa.

Ibalgin Fast

Ibalgin Fast to lek, którego substancją czynną jest ibuprofen. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Ibalgin Fast jest przeznaczony do leczenia bólu różnego pochodzenia, takiego jak bóle głowy (w tym migreny), bóle zębów, bóle pooperacyjne, bóle pleców, bóle mięśni i stawów, nerwobóle i bolesne miesiączkowanie. Jest dostępny bez recepty.

Ibalgin Maxi

Ibalgin Maxi to lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy i przeciwzapalny, którego substancją czynną jest ibuprofen. Jest zalecany do stosowania doraźnego u dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku od 12 lat. Wskazania do stosowania obejmują bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, takie jak bóle głowy (w tym migrena), bóle zębów, bóle okolicy lędźwiowo-krzyżowej, bóle towarzyszące grypie i przeziębieniu, a także gorączkę różnego pochodzenia i bolesne miesiączkowanie. Ibalgin Maxi jest dostępny bez recepty.

Ibum Sprint

Ibum Sprint to lek dostępny bez recepty, który zawiera ibuprofen jako substancję czynną. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Lek jest zalecany do stosowania w leczeniu bólu różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, bolesnego miesiączkowania oraz stanów gorączkowych różnego pochodzenia.

Ibuprofen APTEO MED

Ibuprofen APTEO MED to lek przeciwbólowy i przeciwzapalny, dostępny bez recepty. Dawkowanie zależy od wieku i masy ciała pacjenta. Dorośli i młodzież powyżej 12. roku życia powinni przyjmować 200-400 mg maksymalnie 3 razy na dobę, z odstępem co najmniej 6 godzin między dawkami i nie więcej niż 1200 mg ibuprofenu w ciągu doby. Lek można aplikować na bolące miejsce w postaci żelu, nakładając 4-10cm żelu (ilość odpowiadająca 50-125mg ibuprofenu) i delikatnie wmasowując aż do całkowitego wchłonięcia, maksymalnie 4 razy na dobę.

Ibuprofen Aurovitas

Ibuprofen Aurovitas to lek, który zawiera substancję czynną – ibuprofen. Należy on do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), które wykazują działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Lek jest stosowany do łagodzenia bólu o różnym pochodzeniu o nasileniu od słabego do umiarkowanego, a także w stanach gorączkowych. Ibuprofen Aurovitas jest dostępny bez recepty.

Ibuprofen FORTE APTEO MED

Ibuprofen FORTE APTEO MED to lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym, którego głównym składnikiem jest ibuprofen. Jest przeznaczony do stosowania u osób dorosłych oraz młodzieży o masie ciała wynoszącej przynajmniej 40 kg (w wieku 12 lat i więcej). Wskazaniem do stosowania leku jest leczenie bólu o małym lub umiarkowanym nasileniu oraz gorączki. Produkt jest dostępny bez recepty.

Ibuprofen Teva Max

Ibuprofen Teva Max to lek dostępny bez recepty, który zawiera substancję czynną – ibuprofen. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ) o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Lek jest zalecany do stosowania u dzieci o masie ciała od 20 kg (6 lat i starszych), młodzieży i dorosłych w krótkotrwałym leczeniu objawów bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego, takich jak ból głowy, zęba, bóle menstruacyjne oraz w leczeniu gorączki.

Ibuprofen TZF

Ibuprofen TZF to lek dostępny bez recepty, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Jest stosowany w przypadku bólu o nasileniu słabym do umiarkowanego, takiego jak bóle głowy (w tym migreny), bóle zębów, bóle mięśni, stawów i kości (w tym bóle pleców), bóle pourazowe, pooperacyjne, w tym związane z zabiegiem stomatologicznym, a także bolesne miesiączkowanie.

Ibuprofen Zentiva

Ibuprofen Zentiva to lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), który wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Jest powszechnie stosowany w leczeniu bólów o małym i umiarkowanym nasileniu różnego pochodzenia, takich jak: bóle głowy, zębów, mięśni, kości i stawów, bolesne miesiączkowanie. Lek jest dostępny bez recepty.

IBUPROM FORTE

Ibuprom Forte to lek zawierający substancję czynną ibuprofen, który wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Jest stosowany doraźnie w bólach różnego pochodzenia, w tym bólach głowy, bolesnych miesiączkach i nerwobólach a także w stanach gorączkowych między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych. Lek jest dostępny bez recepty.

IBUPROM MAX RAPID

Ibuprom Max Rapid to lek, który zawiera ibuprofen w postaci soli sodu (512 mg ibuprofenu sodowego). Jest to nowoczesna forma leku, która jest bardzo dobrze rozpuszczalna w kwaśnym środowisku żołądka. Dzięki temu Ibuprom Max Rapid ma 3-krotnie szybsze wchłanianie i 3-krotnie szybszy początek działania przeciwbólowego. Lek jest stosowany do objawowego, krótkotrwałego leczenia bólu. Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Jest dostępny bez recepty.

IBUPROM RAPID

Ibuprom Rapid to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Jest dostępny bez recepty. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia mogą stosować maksymalnie 2 tabletki do 3 razy na dobę. Wskazaniem do stosowania leku jest gorączka różnego pochodzenia oraz słabe i umiarkowane bóle różnego pochodzenia.

IBUPROM REGULAR

Ibuprom Regular to lek, którego substancją czynną jest ibuprofen. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Zalecany jest w zwalczaniu słabego i umiarkowanego bólu o różnym pochodzeniu oraz gorączki. Ibuprom Regular jest dostępny bez recepty.

IBUPROM RR MAX

Ibuprom RR MAX to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ) dostępny bez recepty. Substancją czynną preparatu jest ibuprofen, który wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Lek jest wskazany do stosowania w bólach różnego pochodzenia o słabym lub umiarkowanym nasileniu, takich jak bóle głowy (w tym migrenowe), zębów, mięśni i stawów, okolicy lędźwiowo-krzyżowej, nerwobóle oraz w bolesnym miesiączkowaniu. Może być również stosowany w gorączce, na przykład w przebiegu przeziębienia, grypy lub innych chorób zakaźnych.

IBUPROM ULTRAMAX

IBUPROM ULTRAMAX to lek przeciwbólowy i przeciwzapalny zawierający wysoką dawkę ibuprofenu. Skutecznie zwalcza nawet silny ból, doskonale sprawdza się przy bólach głowy, bólach migrenowych czy ostrych bólach mięśniowych. Jest to dobry wybór w przypadku bólu pooperacyjnego. Lek jest dostępny bez recepty i przeznaczony jest dla osób dorosłych. Wskazania do stosowania obejmują ostre bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, takie jak bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe, bóle kostne i stawowe, bolesne miesiączkowanie oraz gorączkę (między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych).

IbuTeva

IbuTeva to lek zawierający substancję czynną ibuprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Stosowany jest w leczeniu bólu o łagodnym do umiarkowanego nasilenia oraz w leczeniu gorączki. Lek jest dostępny bez recepty.

IbuTeva Max

IbuTeva Max to lek przeciwbólowy, przeciwzapalny oraz przeciwgorączkowy. Zawiera substancję czynną – ibuprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Stosuje się go w łagodnych oraz średnio nasilonych bólach, takich jak ból głowy (w tym migrenowy), ból zębów, czy bolesne miesiączkowanie. Lek dostępny jest bez recepty.

Inflanor

Inflanor to lek przeciwbólowy i przeciwzapalny zawierający ibuprofen. Jest dostępny bez recepty i jest stosowany w krótkotrwałym, objawowym leczeniu bólu o nasileniu małym do umiarkowanego, takim jak: ból głowy (w tym migrenowy ból głowy), ból pleców, bóle mięśni i stawów, bolesne miesiączkowanie. Inflanor Plus to wersja leku zawierająca dodatkowo paracetamol, co zwiększa skuteczność działania przeciwbólowego.

Inflanor Max

Inflanor Max to lek przeciwbólowy i przeciwzapalny, który jest dostępny bez recepty. Jest przeznaczony do krótkotrwałego objawowego leczenia łagodnego do umiarkowanego bólu, migreny, pierwotnego bolesnego miesiączkowania i (lub) gorączki u dorosłych i młodzieży. Może być również stosowany u dzieci w wieku 6-12 lat (masa ciała 20 – 40 kg) w przypadku ostrego bólu i gorączki związanej z przeziębieniem.

Tabletki na bóle menstruacyjne – leki na bóle miesiączkowe

Lista leków stosowanych na bóle menstruacyjne.

Zobacz także:

Ból brzucha
Ból gardła
Ból mięśni i stawów
Ból zęba
Bóle nóg
Narkotyczne leki przeciwbólowe – opioidy
Środki na kaca
Wszystkie leki przeciwbólowe

Menstruacja – bolesna dolegliwość Pań

Na dolegliwości bólowe odczuwane przez kobiety w trakcie lub tuż przed menstruacją, cierpi ponad połowa kobiet. Bóle menstruacyjne to nie tylko ból podbrzusza, ale często także liczne objawy ze strony układu pokarmowego czy sercowo-naczyniowego. Tym samym panie zmagają się z nudnościami, wymiotami, biegunką, zatrzymaniem wody w organizmie, bólami i zawrotami głowy, obrzękiem i bólami piersi. Do tego często dochodzi zmęczenie, senność, zmiany nastroju i ogólne uczucie rozbicia.

Jak ulżyć sobie w cierpieniu?

Aby sobie z tym radzić warto sięgnąć po leki rozkurczowe na bazie drotaweryny i niesteroidowe leki przeciwzapalne (ibuprofen, paracetamol, naproksen i in.). Pomocne mogą być też łagodne leki uspokajające, na przykład preparaty na bazie ziół. Jeśli zaś bóle menstruacyjne zaburzają normalne funkcjonowanie, lekarz może też zaordynować leczenie dotkliwych bólów menstruacyjnych przy pomocy doustnej antykoncepcji hormonalnej i innych środków farmakologicznych.

Leczenie farmakologiczne będzie niezwykle skuteczne, szczególnie jeśli zostanie wsparte odpowiednią, lekkostrawną dietą, masażami relaksacyjnymi, umiarkowaną, łagodną aktywnością fizyczną czy też ciepłymi kąpielami. Wszystko to przyniesie korzystny efekt terapeutyczny i przyczyni się do poprawy jakości życia kobiety, zapewniając komfort niezależnie od fazy cyklu menstruacyjnego. Dlatego przy regularnych, powtarzających się problemach z bolesnym miesiączkowaniem warto mieć w swojej apteczce odpowiednie leki łagodzące dolegliwości i poprawiające samopoczucie.

Lista przeciwbólowych substancji czynnych:

Deksketoprofen
Ibuprofen
Metamizol
Paracetamol
Diklofenak
Diosmina
Drotaweryna
Kamfora
Ketoprofen
Kwas acetylosalicylowy
Lewomentol
Naproksen
Salicylan metylu
Sześciowodny chlorek magnezu
Trimebutyna

Ból gardła:

Alkohol dichlorobenzylowy
Amylometakrezol

Opoidy – silny ból:

Buprenorfina
Fentanyl
Kodeina
Morfina
Oksykodon
Tramadol