Panadol Extra

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Działanie i wskazania

Panadol Max jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Jedna tabletka leku zawiera zalecaną jednorazową dawkę substancji czynnej – paracetamolu.

Panadol Max działa przeciwbólowo w bólach głowy, migrenach, bólach zębów, gardła, bolesnym miesiączkowaniu oraz bólach kostnych, stawowych i mięśniowych. Ponadto może być stosowany w przeziębieniach i stanach grypopodobnych. Działa przeciwgorączkowo.

Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

REKLAMA

Skład

Substancja czynna: .

– Substancją czynną leku jest paracetamol. Każda tabletka powlekana zawiera 1000 mg paracetamolu.

– Pozostałe składniki to: skrobia kukurydziana, skrobia żelowana, potasu sorbinian, talk, kwas stearynowy, powidon (K25), woda oczyszczona, hypromeloza (HPMC) 15CPS, trójoctan glicerolu.

Dawkowanie

Stosowanie u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat
Doustnie, 1 tabletkę do 4 razy na dobę. Nie należy przyjmować leku częściej niż co 4 godziny ani stosować więcej niż 4 tabletki w ciągu doby. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu wynosi 4000 mg.

Nie stosować leku u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Bez konsultacji z lekarzem leku nie należy stosować regularnie dłużej niż przez 3 dni.

W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

REKLAMA

Przedawkowanie

Przedawkowanie paracetamolu może spowodować uszkodzenie wątroby. W przypadku zażycia dawki większej niż zalecana należy natychmiast zasięgnąć porady lekarskiej, nawet gdy samopoczucie chorego jest dobre.

Przypadkowe lub zamierzone przedawkowanie leku może spowodować w ciągu kilku, kilkunastu godzin nudności, wymioty, nadmierną potliwość, senność i ogólne osłabienie. W każdym przypadku przyjęcia jednorazowo paracetamolu w dawce 5 g lub więcej można sprowokować wymioty, jeśli od spożycia nie upłynęło więcej czasu niż godzina i skontaktować się natychmiast z lekarzem. Warto podać 60-100 g węgla aktywowanego doustnie, najlepiej rozmieszanego z wodą.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Szybkość wchłaniania zmniejsza się w przypadku przyjmowania paracetamolu wraz z posiłkiem.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Panadol Max można stosować w czasie ciąży. Należy przyjmować możliwie najmniejszą dawkę zmniejszającą ból i (lub) gorączkę, przez jak najkrótszy czas i jak najrzadziej.

Należy skonsultować się z lekarzem, jeżeli ból i (lub) gorączka nie zmniejszają się lub gdy pacjentka potrzebuje częściej przyjmować lek. Tak jak inne leki, produkt powinien być stosowany w okresie ciąży w razie zdecydowanej konieczności.

REKLAMA

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów - forum o lekach

Uwaga: Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane zgodnie z regulaminem serwisu.

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.