Vesoligo

Vesoligo to lek dostępny na receptę, który zawiera w składzie solifenacyny bursztynian, należącej do grupy leków cholinolitycznych. Lek pomaga zmniejszyć aktywność nadreaktywnego pęcherza moczowego, co pozwala na dłuższe odstępy w korzystaniu z toalety i zwiększa ilość moczu utrzymywanego w pęcherzu. Vesoligo stosuje się w leczeniu objawów pęcherza nadreaktywnego. Do objawów tych należą: parcia naglące, czyli epizody niespodziewanej, pilnej potrzeby oddania moczu, częstomocz i nietrzymanie moczu, związane z tym, że chory nie zdążył skorzystać z toalety.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Substancja czynna leku Vesoligo należy do grupy leków cholinolitycznych. Leki te zmniejszają aktywność nadreaktywnego pęcherza moczowego. Działanie leku zwiększa ilość moczu utrzymywanego w pęcherzu, czego konsekwencją jest wydłużenie odstępów w korzystaniu z toalety.

Lek Vesoligo stosuje się w leczeniu objawów pęcherza nadreaktywnego. Do objawów tych należą : parcia naglące, czyli epizody niespodziewanej, pilnej potrzeby oddania moczu, częstomocz i nietrzymanie moczu, związane z tym, że chory nie zdążył skorzystać z toalety.

Skład

Substancją czynną leku Vesoligo jest solifenacyny bursztynian (Solifenacini succinas) w ilości 5 mg lub 10 mg

Pozostałe składniki to:
rdzeń tabletki: Laktoza jednowodna, Skrobia kukurydziana, Hypromeloza 6cPs , Magnezu stearynian,
otoczka tabletki: Hypromeloza 6cPs, Makrogol 8000, Talk, Tytanu dwutlenek (E171), Żelaza
tlenek żółty (E172) dla dawki 5mg,
Żelaza tlenek czerwony (E172) dla dawki 10 mg.

Dawkowanie

Instrukcja właściwego stosowania:
Vesoligo należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Tabletkę należy połknąć w całości, popijając ją płynem.
Lek można przyjmować podczas jedzenia lub niezależnie od posiłków, zależnie od upodobań pacjenta. Tabletki nie należy rozgniatać.

Zwykle stosuje się dawkę 5 mg na dobę, chyba że lekarz zaleci stosowanie dawki 10 mg na dobę.

Przedawkowanie

W przypadku zażycia zbyt wielu tabletek leku Vesoligo lub jeśli dziecko przypadkowo połknie lek Vesoligo, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Objawy przedawkowania mogą być następujące: ból głowy, suchość w jamie ustnej, zawroty głowy, senność i zaburzenia widzenia, omamy (halucynacje), nadmierne pobudzenie, napady drgawek (konwulsje), trudności w oddychaniu, przyspieszone bicie serca (tachykardia), gromadzenie się moczu w pęcherzu (zatrzymanie moczu) oraz rozszerzone źrenice.

Jedzenie i picie (alkohol)

Vesoligo można przyjmować podczas jedzenia lub niezależnie od posiłków.

Ciąża i karmienie piersią

Nie należy stosować leku Vesoligo podczas ciąży, chyba że jest to bezwzględnie konieczne. Nie należy stosować leku Vesoligo podczas karmienia piersią, gdyż solifenacyna przenika do mleka matki. Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Vesoligo

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Vesoligo (forum)

Stosujesz Vesoligo? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

3 komentarze do “Vesoligo”

 1. mimo przeciwwskazań min.stłuszczenie wątroby,
  refluks żołądkowy – lekarz urolog nakazał kazał brać vesoligo. Po zażyciu 1 tabletki miałam bóle: w prawym nadrzebrzu – wątroby ?, nasilił się refluks mimo ścisłej diety
  , pojawiły się straszne bóle głowy , a twarz od tego czasu wygląda jak u lemura.
  Pojawił się niespotykany wcześniej częstomocz.
  Lekarz POZ zabronił mi brać vesoligo.

  Odpowiedz
 2. Po uprzednim badaniu cystoskopii lekarz przepisał mi Vesoligo.
  Zużyłam już 3 opakowania tego leku i bez żadnej poprawy. W dalszym ciągu oddaję często mocz. Jakby tego było mało to zaczynają mnie boleć nerki. a częstomocz jak był tak jest i w różnych ilościach czasami większy, a czasami mniejszy. Mam wrażenie jakby coś napierało na pęcherz szczególnie kiedy szybciej idę lub ćwiczę.Wówczas czuję, że muszę skorzystać z toalety chociaż są to „kropelkowe” ilości.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Vesoligo. Podziel się doświadczeniami na forum.