Konsultacja merytoryczna:

Afenix

Substancja czynna leku Afenix należy do grupy leków cholinolitycznych. Leki te zmniejszają aktywność nadreaktywnego pęcherza moczowego. Takie działanie pozwala na dłuższe odstępy w korzystaniu z toalety i zwiększa ilość moczu utrzymywanego w pęcherzu.

Lek Afenix stosuje się w leczeniu objawów pęcherza nadreaktywnego. Należą do nich: parcia naglące, czyli epizody niespodziewanej, pilnej potrzeby oddania moczu, częstomocz i nietrzymanie moczu, związane z tym, że pacjent nie zdążył skorzystać z toalety.

Jaki jest skład Afenix, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest solifenacyny bursztynian.

5 mg: każda tabletka powlekana zawiera 5 mg solifenacyny bursztynianu, co odpowiada 3,77 mg solifenacyny.
10 mg: każda tabletka powlekana zawiera 10 mg solifenacyny bursztynianu, co odpowiada 7,54 mg solifenacyny.

Pozostałe składniki to: Rdzeń tabletki: skrobia żelowana kukurydziana, laktoza jednowodna, sodu stearylofumaran.

Otoczka tabletki:
Lek Afenix, 5 mg: hypromeloza (6 mPas), tytanu dwutlenek (E 171), laktoza jednowodna, makrogol (WM 3350), triacetyna, żelaza tlenek żółty (E 172).
Lek Afenix, 10 mg: hypromeloza (6 mPas), tytanu dwutlenek (E 171), laktoza jednowodna, makrogol (WM 3350), triacetyna, żelaza tlenek żółty (E 172), żelaza tlenek czerwony (E 172), żelaza tlenek czarny (E 172).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Afenix – jak stosować ten lek?

Dorośli
– Zwykle stosuje się dawkę 5 mg raz na dobę, chyba że lekarz zaleci stosowanie dawki 10 mg raz na dobę.
– Tabletkę należy połknąć w całości, popijając ją płynem. Lek można przyjmować podczas jedzenia lub niezależnie od posiłków. Tabletki nie należy rozgniatać.

Dzieci i młodzież
Nie należy stosować leku Afenix u dzieci lub młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie zastosowania zbyt wielu tabletek leku lub przypadkowego połknięcia przez dziecko, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Objawy przedawkowania mogą być następujące: ból głowy, suchość w jamie ustnej, zawroty głowy, senność i zaburzenia widzenia, widzenie nieistniejących rzeczy (omamy), nadmierne pobudzenie, napady drgawek, trudności w oddychaniu, przyspieszone bicie serca (tachykardia), gromadzenie się moczu w pęcherzu (zatrzymanie moczu) oraz rozszerzone źrenice.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Afenix – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Afenix można przyjmować podczas jedzenia lub niezależnie od posiłków.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Afenix w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie należy stosować leku podczas ciąży, chyba że jest to bezwzględnie konieczne.

Nie należy stosować leku podczas karmienia piersią, ponieważ solifenacyna przenika do mleka matki.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Lek może powodować niewyraźne widzenie, czasem senność i uczucie zmęczenia. Jeśli występują takie działania niepożądane nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać żadnych maszyn.

Ulotka Afenix – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Afenix, 5 mg, 10 mg, tabletki powlekane (Solifenacini succinas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 5 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Afenix m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Afenix, 5 mg, 10 mg, tabletki powlekane (Solifenacini succinas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 9 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Cena - ile kosztuje Afenix?

Cena Afenix i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Afenix.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Afenix? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Eucerin Sun Fluid Photoaging Control fluid do twarzy SPF 50 (Opakowanie: 50 ml)Eucerin Sun Fluid Photoaging Control fluid do twarzy SPF 50 (Opakowanie: 50 ml) to nawilżający krem z filtrem SPF 50 o wszechstronnym działaniu. Hamuje proces starzenia się komórek na skutek zbytniego nasłonecznienia i redukuje zmarszczki. Poprawia wygląd skóry i tworzy na niej barierę ochroną przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.Efekt działania Eucerin Sun…

Stress End Ashwagadha + Różeniec (Opakowanie: 60 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

Zastosowanie BIOTEBAL odżywka do włosów wypadających (Opakowanie: 200 ml)BIOTEBAL odżywka do włosów wypadających (Opakowanie: 200 ml) to wyjątkowo skuteczna odżywka zapobiegająca wypadaniu włosów. Stają się mocniejsze i elastyczniejsze, a ich cebulki – lepiej odżywione. Kosmetyk polecany jest osobom z trudnościami w dbaniu o swoją fryzurę z powodu słabości łodyg włosów i ich cią…

Zastosowanie Carotin drażetki z beta-karotenem (Opakowanie: 60 szt.)Lubisz, gdy Twoje ciało jest opalone i pięknie się prezentuje? Marzysz już o wystawieniu go na ciepłe słońce? Chcesz, aby naturalna opalenizna była możliwa przez cały rok bez konieczności chodzenia do solarium? Mamy dla Ciebie znakomite rozwiązanie! Oto Carotin drażetki z beta-karotenem (Opakowanie: 60 szt.), które zawierają beta-karoten i aktywne witaminy…

Toepfer Babycare Shampoo (Opakowanie: 200 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.