Beloflow

Beloflow to lek na receptę, który zawiera substancję czynną solifenacynę. Jest to lek z grupy cholinolityków, które zmniejszają aktywność nadreaktywnego pęcherza moczowego. Stosowany jest w leczeniu objawowym naglącego nietrzymania moczu i/lub częstomoczu oraz parcia naglącego, które mogą występować u pacjentów z zespołem pęcherza nadreaktywnego.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Substancja czynna leku Beloflow należy do grupy leków cholinolitycznych. Leki te zmniejszają aktywność nadreaktywnego pęcherza moczowego. Działanie leku zwiększa ilość moczu utrzymywanego w pęcherzu, czego konsekwencją jest wydłużenie odstępów w korzystaniu z toalety.

Lek Beloflow stosuje się w leczeniu objawów schorzenia nazywanego pęcherzem nadreaktywnym. Do objawów tych należą: epizody niespodziewanej, silnej i nagłej potrzeby oddania moczu, zwiększona częstość oddawania moczu oraz nietrzymanie moczu, związane z tym, że chory nie zdążył skorzystać z toalety.

Skład

Substancją czynną leku jest solifenacyny bursztynian (Solifenacini succinas).

Beloflow 5 mg: jedna tabletka powlekana leku Beloflow zawiera 5 mg solifenacyny bursztynianu co odpowiada 3,8 mg solifenacyny.

Beloflow 10 mg: jedna tabletka powlekana leku Beloflow zawiera 10 mg solifenacyny bursztynianu co odpowiada 7,5 mg solifenacyny.

Pozostałe składniki to:

Rdzeń tabletki
Laktoza jednowodna
Skrobia kukurydziana
Skrobia żelowana kukurydziana
Magnezu stearynian

Otoczka

5 mg:
Hypromeloza 5 cP
Tytanu dwutlenek (E 171)
Makrogol 8000
Talk
Żółty tlenek żelaza (E 172)

10 mg:
Hypromeloza 5 cP
Tytanu dwutlenek (E 171)
Makrogol 8000
Talk
Czerwony tlenek żelaza (E 172)
Żółty tlenek żelaza (E 172)

Dawkowanie

Instrukcja właściwego stosowania:
Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Tabletkę należy połknąć w całości, popijając ją płynem. Lek można przyjmować podczas jedzenia lub niezależnie od posiłków, w zależności od upodobań pacjenta. Tabletki nie należy rozgniatać.

Zwykle stosuje się dawkę 5 mg na dobę, chyba że lekarz zaleci stosowanie dawki 10 mg na dobę. Tabletkę 10 mg można podzielić na równe dawki.

Przedawkowanie

W przypadku zażycia zbyt wielu tabletek leku Beloflow lub jeśli przypadkowo dziecko połknie lek Beloflow, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Objawy przedawkowania mogą być następujące: ból głowy, suchość w jamie ustnej, zawroty głowy, senność i zaburzenia widzenia, omamy (halucynacje), nadmierne pobudzenie, drgawki (konwulsje), trudności w oddychaniu, przyspieszone bicie serca (tachykardia), gromadzenie się moczu w pęcherzu (zatrzymanie moczu) oraz rozszerzone źrenice.

Jedzenie i picie (alkohol)

Beloflow można przyjmować podczas jedzenia lub niezależnie od posiłków.

Ciąża i karmienie piersią

Nie należy stosować leku Beloflow podczas ciąży, chyba że jest to bezwzględnie konieczne.
Nie należy stosować leku Beloflow podczas karmienia piersią, gdyż solifenacyna przenika do mleka matki.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka Beloflow

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Beloflow (forum)

Stosujesz Beloflow? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Beloflow. Podziel się doświadczeniami na forum.