Leki i tabletki na chorobę lokomocyjną

Lista leków na chorobę lokomocyjną.

Zobacz także:

Ból i gorączka u dziecka
Biegunka i wymioty u dziecka
Witaminy i minerały dla dzieci
Ząbkowanie
Wszystkie leki dla dzieci

Choroba lokomocyjna – częsta przypadłość dzieci

Sytuacja, w której podczas podróży dziecko ma nudności, zawroty głowy i wymioty nie jest obca wielu rodzicom. Objawy te pojawiają się głównie u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, ponieważ układ nerwowy nie jest jeszcze w pełni dojrzały i nie jest on w stanie zsynchronizować docierających do niego bodźców. Przez to dzieci i ich rodzice nie odczuwają w pełni radości z zaplanowanej podróży. Należy pamiętać, że środki zapobiegające wystąpieniu objawów choroby lokomocyjnej powinny być przyjmowane przed podróżą, a nie w jej trakcie. Optymalny czas przyjęcia preparatu wynosi około godziny, jednak zawsze należy dokładnie przeczytać ulotkę.

Preparaty o naturalnym składzie

Dla wielu rodziców ważne jest, aby dzieci przyjmowały środki oparte na naturalnych składnikach. W przypadku choroby lokomocyjnej warto więc wybierać preparaty oparte na imbirze, który ma za zadanie złagodzenie nudności. Dla dzieci dostępne są one w wygodnej formie lizaków czy syropów. Nieco starszym pociechom można podać także tabletki z wyciągiem z imbiru. Pomocne mogą okazać się także leki homeopatyczne w formie kropli czy granulek.

Leki dostępne bez recepty

Lek, który poradzi sobie z nieprzyjemnymi skutkami choroby lokomocyjnej oparty jest na dimenhydraminie, która wykazuje działanie przeciwwymiotne. Substancja ta jest całkowicie bezpieczna dla dzieci, jednak należy dokładnie przestrzegać wszelkich wytycznych zawartych w ulotce leku. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości warto poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Substancje stosowane w leczeniu choroby lokomocyjnej:

Dimenhydramina
Kłącze imbiru
Cynaryzyna