Kategorie powiązane: Choroba lokomocyjna, L,

Lokomotiva

Lokomotiva jest lekiem stosowanym tradycyjnie i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Zawiera kłącze imbiru, który pobudza wydzielanie śliny, soku żołądkowego i żółci. Wynikiem tego jest zmniejszenie nudności i łagodne działanie przeciwwymiotne.

Wskazania do stosowania
Tradycyjnie w celu zapobiegania objawom choroby lokomocyjnej (kinetozy): nudnościom i wymiotom.

Skorzystaj z apteki internetowej o sprawdzonej renomie na rynku niemieckim, która szybko zdobyła zaufanie polskich klientów - kupuj leki bez wychodzenia z domu.

Jaki jest skład Lokomotiva, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest kłącze imbiru.
Jedna kapsułka zawiera 300 mg Zingiber officinale, rhizoma (kłącze imbiru).

Pozostałe składniki to: żelatyna wołowa, erytrozyna (E 127), żółcień chinolinowa (E 104), tytanu dwutlenek (E 171).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Lokomotiva – jak stosować ten lek?

Zalecana dawka
Dorośli, młodzież i dzieci powyżej 6 lat: 2 kapsułki pół godziny przed podróżą. W przypadku wystąpienia dolegliwości podczas podróży należy przyjąć 2 kapsułki w trakcie jej trwania. Kapsułki należy połknąć w całości, popijając wodą.

Zawartość kapsułki można wysypać do małej ilości wody i podać w postaci zawiesiny. W ten sposób można podać lek dziecku, które ma trudności z połknięciem kapsułki. W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Dzieci poniżej 6 lat: nie stosować.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Brak danych na temat przedawkowania leku.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Lokomotiva – czy mogę spożywać alkohol?

Brak odrębnych zaleceń.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Lokomotiva w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Brak danych na temat wpływu na organizm w okresie ciąży i karmienia piersią, dlatego nie zaleca się stosowania.

Ulotka Lokomotiva – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Lokomotiva 300 mg, kapsułki twarde (Zingiberis rhizoma)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Lokomotiva m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Lokomotiva 300 mg, kapsułki twarde (Zingiberis rhizoma)

Cena Lokomotiva i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Lokomotiva i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź cenę Lokomotiva oraz dostępność w najbliższej aptece.

Opinie o Lokomotiva - forum pacjentów

Stosujesz Lokomotiva? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz