Polfergan jest lekiem w postaci syropu, zawierającym jako substancję czynną chlorowodorek prometazyny, który działa przeciwalergicznie, uspokajająco, przeciwwymiotnie.
Polfergan wskazany jest do stosowania:
– w leczeniu objawowym w ostrych odczynach alergicznych skóry z dużym świądem; w reakcjach poprzetoczeniowych; nudnościach, wymiotach i zawrotach głowy; w przebiegu choroby lokomocyjnej;
– w krótkotrwałym leczeniu bezsenności i niepokoju, po zabiegach chirurgicznych.
Więcej informacji na temat leku Polfergan:
Jaki jest skład Polfergan, jakie substancje zawiera?
– Substancją czynną leku jest prometazyny chlorowodorek. 5 ml syropu zawiera 5 mg prometazyny chlorowodorku.
– Pozostałe składniki to: kwas cytrynowy jednowodny, sodu benzoesan (E 211), karmel, substancja poprawiająca smak i zapach pomarańczowa, sodu gentyzynian, sacharoza, woda oczyszczona.
Dawkowanie preparatu Polfergan – jak stosować ten lek?
Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dorośli:
w reakcjach alergicznych – doustnie, jednorazowo 25 ml przed snem, maksymalnie 50 ml w ciągu doby w 2 lub 3 dawkach podzielonych, w razie konieczności;
przeciwwymiotnie – doustnie, 12 do 25 ml co 6 do 8 godzin, w razie konieczności;
uspokajająco – doustnie, 25 ml wieczorem przed snem.
Dzieci w wieku powyżej 2 lat:
w reakcjach alergicznych – doustnie, 0,125 mg/kg mc. co 6 do 8 godzin lub 0,5 mg/kg mc. przed snem, w razie konieczności;
przeciwwymiotnie – doustnie, 0,25 do 0,5 mg/kg mc. co 6 do 8 godzin, w razie konieczności;
nudności i zawroty głowy – doustnie, 0,5 mg/kg mc. co 12 godzin, w razie konieczności.
Nie przekraczać dawki dla dorosłych.
Leku Polfergan nie należy stosować u dzieci w wieku do 2 lat.
1 łyżeczka = 5 ml syropu
Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki
Objawy ciężkiego przedawkowania są różne. U dzieci objawami przedawkowania są: pobudzenie; niezborność ruchów; brak koordynacji ruchów; mimowolne ruchy kończyn; omamy.
U dorosłych objawami przedawkowania są: senność; śpiączka.
Zarówno u dzieci, jak i u dorosłych mogą wystąpić drgawki, których wystąpienie może być poprzedzone śpiączką lub pobudzeniem.
Może wystąpić przyspieszenie akcji serca. Rzadko dochodzi do depresji oddechowej.
W przypadku przedawkowania należy jak najszybciej wywołać wymioty poprzez podanie ipekakuany.
Można wykonać płukanie żołądka.
Leczenie wspomagające polega na podtrzymywaniu czynności układu oddechowego i krążenia.
W przypadku wystąpienia drgawek należy podać diazepam lub inny odpowiedni lek przeciwdrgawkowy.
Co mogę jeść i pić podczas stosowania Polfergan – czy mogę spożywać alkohol?
Brak danych na temat stosowania Polfergan z jedzeniem i piciem.
Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.
Czy można stosować Polfergan w okresie ciąży i karmienia piersią?
W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.
Lek przeciwwskazany w ostatnim trymestrze ciąży oraz w okresie karmienia piersią.
Ulotka Polfergan – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta
Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:
POLFERGAN, 5 mg/5 ml, syrop (Promethazini hydrochloridum)
Pobrano 30 razy
Rozmiar plku 184.56 KB
Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów
Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Polfergan m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:
POLFERGAN, 5 mg/5 ml, syrop (Promethazini hydrochloridum)
Pobrano 34 razy
Rozmiar plku 174.92 KB
Cena - ile kosztuje Polfergan?
Cena Polfergan i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Polfergan.
Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów
Stosujesz Polfergan? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.
Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.
MIAŁAM ZAPALENIE OSKRZELI Z SILNA GRYPĄ PRAWIE MIESIĄC LEŻAŁAM ,KASZEL OKROPNY Z ODRUCHEM WYMIOTNYM 25 ML POLFERGANU NA NOC SPAŁAM JAK DZIECKO ŻADNEGO KASZLU DLA MNIE SUPER LEK POZDRAWIAM P.S. PEWNIE NA KAŻDY ORGANIZM DZIAŁA INACZEJ