Konsultacja merytoryczna:

Cinnarizinum Hasco

Lek Cinnarizinum Hasco stosowany w przeciwdziałaniu skurczowi mięśni gładkich naczyń krwionośnych, wywołanemu działaniem wielu substancji (m.in. adrenaliny, noradrenaliny, serotoniny, dopaminy) poprzez jeden wspólny mechanizm polegający na zmniejszaniu przepuszczalności błony komórek mięśni gładkich dla wapnia i tym samym – hamowaniu jego napływu do komórek. Dzięki temu cynaryzyna powoduje rozszerzenie naczyń mózgowych i obwodowych, a przez to wpływa na poprawę krążenia i dotlenienie tkanek.

Cynaryzyna powoduje zmniejszenie stymulacji układu przedsionkowego. Działa przeciwwymiotnie i słabo uspokajająco. Cynaryzyna j est antagonistą receptorów histaminowych Hi i wykazuj e działanie przeciwalergiczne.

Wskazania do stosowania:
– leczenie objawów zaburzeń przedsionkowych i choroby Meniere’a, takich jak zawroty głowy, nudności, wymioty;
– zapobieganie chorobie lokomocyjnej;
– leczenie objawów zaburzeń krążenia mózgowego (np. zawroty głowy, szumy uszne, bóle głowy) i obwodowego (np. chromanie przestankowe, choroba Raynauda).

Jaki jest skład Cinnarizinum Hasco, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest cynaiyzyna w ilości 25 mg w tabletce.

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: laktoza jednowodna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Cinnarizinum Hasco – jak stosować ten lek?

Podanie doustne.

Lek do stosowania u osób dorosłych.

Zaburzenia przedsionkowe: 1 tabletka 3 razy na dobę.

Choroba lokomocyjna: 1 tabletka na 2 godziny przed podróżą. Następnie w razie potrzeby 1 tabletka co 8 godzin w trakcie podróży.

Nie należy przekraczać dawki 150 mg (6 tabletek) na dobę.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Objawami przedawkowania są: wymioty, senność, niedociśnienie, zaburzenia chodu, omamy, osłupienie (stupor), a nawet śpiączka, która może być poprzedzona wzmożonym pobudzeniem, w tym ruchowym, oczopląsem, znacznym zwiększeniem temperatury ciała (hipertermią) i drgawkami. Do ciężkich objawów przedawkowania należą: zespól ostrej niewydolności oddechowej, kwasica metaboliczna, drgawki, ostra niewydolność nerek, uszkodzenie tkanki mięśniowej (rabdomioliza), obniżenie temperatury ciała (hipotermia).

Brak specyficznego antidotum na cynaryzynę, ale w przypadku przedawkowania można wykonać płukanie żołądka i podawać węgiel aktywowany.

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Cinnarizinum Hasco – czy mogę spożywać alkohol?

Tak jak i inne leki przeciwhistaminowe, cynaryzyna może powodować podrażnienie żołądka. W związku z tym zalecane jest przyjmowanie leku po posiłku.

Alkohol nasila nasenne i uspokajające działanie cynaryzyny.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Cinnarizinum Hasco w okresie ciąży i karmienia piersią?

Tak jak i inne leki przeciwhistaminowe, cynaryzyna może powodować podrażnienie żołądka. W związku z tym zalecane jest przyjmowanie leku po posiłku.

Alkohol nasila nasenne i uspokajające działanie cynaryzyny.

Ulotka Cinnarizinum Hasco – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

CINNARIZINUM HASCO 25 mg, tabletki (Cinnarizinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 40 razy

Rozmiar plku 133.43 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Cinnarizinum Hasco m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

CINNARIZINUM HASCO 25 mg, tabletki (Cinnarizinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 15 razy

Rozmiar plku 157.64 KB

Cena - ile kosztuje Cinnarizinum Hasco?

Cena Cinnarizinum Hasco i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Cinnarizinum Hasco.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Cinnarizinum Hasco? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

3 komentarze do “Cinnarizinum Hasco”

  1. no bo trzeba pobrać tak chociaż z 5 dni zanim pomoże na ból głowy…. Może wystarczy 1 tabletka 2 godziny przed snem zażyć mo że senności na drugi dzień nie będzie bo lek dośc krótko działa/// no ale może ma czynne metabolity to wtedy dłużej ale nie wiem tego…

    Odpowiedz
  2. Nie mogę tego brać…Po tej tabletce nie da się pracować ani prowadzić samochodu. Byłam rozkojarzona, strasznie chciało mi się spać, a kiedy już zasnęłam, miałam koszmary i nie mogłam się wybudzić :( Głowa bolała cały czas….

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Pure Encapsulations Vitamin C kapsułki (Opakowanie: 90 szt.)Pure Encapsulations Vitamin C kapsułki (Opakowanie: 90 szt.) to suplement diety zawierający czystą witaminę C – jedną z najpopularniejszych substancji o działaniu wspierającym odporność. Ma także działanie antyoksydacyjne i wpływające pozytywnie na układ sercowo-naczyniowy.Efekt działania Pure Encapsulations Vitamin C kapsułki (Opakowanie: 90 szt.)Pure Encapsulations Vitamin C kapsułki (Opakowanie: 90 szt.) pokrywa…

128.99 

Zastosowanie Viscoplast Prestovis plus 1 m x 6 cm (Opakowanie: 1 )Viscoplast Prestovis plus 1 m x 6 cm (Opakowanie: 1 ) to samoprzylepne opatrunki z włókniną do stosowania na rany, zadrapania i uszkodzenia skóry innych rodzajów.

Plaster z opatrunkiem do cięcia jest bardzo wytrzymały i odporny na uszkodzenia. Bez problemu można go dopasować dokładnie do wielkości rany czy zadrapania.

Miękka, elastyczna tkanina dobrze przylega do skóry…

6.29 

Zastosowanie Undofen Aktywny spray do stóp i obuwia 4 w 1 (Opakowanie: 150 ml)Undofen Aktywny spray do stóp i obuwia 4 w 1 (Opakowanie: 150 ml) to antybakteryjny spray do stóp i obuwia, stosowany w celu zmniejszenia nieprzyjemnego, charakterystycznego zapachu. Zmniejsza pocenie się stóp i pozostawia przyjemny zapach. Daje poczucie komfortu i bezpieczeństwa.

Produkt można rozpylać pod każdym kątem, co ułatwia aplikację. Nie pozostawia mokrych śladó…

20.25 

Olimp Vita-Min Plus z luteiną i ziel.herb (Opakowanie: 30 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

23.69 

Zastosowanie Corega ultra krem mocujący do protez zębowych (Opakowanie: 40 g)Corega ultra krem mocujący do protez zębowych (Opakowanie: 40 g) jest specjalistycznym kremem mocującym przeznaczonym dla osób korzystających na co dzień z protez zębowych. Preparat niweluje ryzyko występowania podrażnień dziąseł.

Preparat zalecany jest dla osób borykających się z problemami dokładnego zamocowania protezy.

Produkt może być stosowany…

11.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief