Konsultacja merytoryczna:

Cocculine

Cocculine jest lekiem stosowanym wspomagająco w objawach choroby lokomocyjnej (np.: nudności, ogólne złe samopoczucie) podczas podróży samochodowej, lotniczej lub morskiej.

Jaki jest skład Cocculine, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi w 1 tabletce leku są:
Cocculus indicus 4 CH 0,375 mg, Nux vomica 4 CH 0,375 mg, Tabacum 4 CH 0,375 mg, Petroleum rectificatum 4 CH 0,375 mg.

Pozostałe składniki to: sacharoza, laktoza, stearynian magnezu.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , , , .

Dawkowanie preparatu Cocculine – jak stosować ten lek?

Stosować doustnie.

Zalecana dawka to:

Dorośli, młodzież i dzieci w wieku od 5 lat:
– w przeddzień i w dniu podróży ssać powoli po 2 tabletki 3 razy dziennie,
– od momentu wystąpienia pierwszych objawów choroby w czasie podróży, ssać powoli po 2 tabletki, zwiększając odstępy pomiędzy kolejnymi dawkami leku w miarę następowania poprawy.

W momencie ustąpienia objawów należy zaprzestać przyjmowania leku.

Nie przekraczać dawki 6 tabletek w ciągu doby.

Dzieci w wieku do 5 lat: według wskazań lekarza.
Ze względu na niebezpieczeństwo zakrztuszenia, dzieciom w wieku do 5 lat lub dzieciom starszym, które mają problem z połykaniem, zaleca się rozdrobnienie tabletek i podanie w niewielkiej ilości wody.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Cocculine – czy mogę spożywać alkohol?

Brak specjalnych wymagań.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Cocculine w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka Cocculine – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Cocculine, tabletki

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 7 razy

Rozmiar plku 140.85 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Cocculine m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Cocculine, tabletki

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 8 razy

Rozmiar plku 132.48 KB

Cena - ile kosztuje Cocculine?

Cena Cocculine i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Cocculine.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Cocculine? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie LaciBios Femina żel do pielęgnacji okolic intymnych (Opakowanie: 30 ml)LaciBios Femina żel do pielęgnacji okolic intymnych (Opakowanie: 30 ml) to produkt przeznaczony do codziennej pielęgnacji wrażliwej skóry okolic intymnych, który posiada hipoalergiczną formułę, łagodzi podrażnienia, uczucie pieczenia i świądu, a także zmniejsza ryzyko występowania infekcji intymnych.

Produkt zapewnia optymalne nawilżenie skóry oraz pH 4,5. Nie brudzi bielizny i nie…

13.99 

Zastosowanie Vitaminum B2 TEVA tabletki (Opakowanie: 50 )Vitaminum B2 TEVA tabletki (Opakowanie: 50 ) to produkt leczniczy zawierający dużą ilość witaminy B2. Zmniejsza ryzyko powstawania niedoborów tej substancji oraz zmniejsza objawy wynikające z powstania niedoboru. Wpływa na funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego i nerwowego. Może być stosowany pomocniczo przy zażywaniu leków moczopędnych lub antybiotyków, a także w trakcie chorób wyniszczających cały…

5.99 

Duftlampe Primavera taupe (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

79.99 

Kneipp Aroma Pflegedusche Lebensfreude (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

6.99 

Woda utleniona (Opakowanie: 100 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

2.22 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief