Q10 D-Ental

Q10 D-Ental to suplement diety w postaci tabletek do ssania, który zawiera koenzym Q10. Jest to skuteczny sposób na zwiększenie ilości koenzymu Q10 w tkance przyzębia. Tabletka rozpuszczając się w jamie ustnej uwalnia koenzym Q10 bezpośrednio tam, gdzie jest potrzebny – na błonie śluzowej dziąseł. Produkt jest dostępny bez recepty.

Qlaira

Qlaira to doustny środek antykoncepcyjny, który zawiera kombinację dwóch syntetycznych hormonów: estradiolu (estrogen) i dienogestu (progestagen). Jest to tzw. hormonalna antykoncepcja kombinacyjna. Głównym celem Qlairy jest zapobieganie ciąży poprzez działanie na różnych etapach cyklu reprodukcyjnego kobiety. Qlaira jest dostępna na receptę.

Qsiva

Qsiva to lek stosowany w leczeniu otyłości. Jest dostępny na receptę. Wskazany jest dla pacjentów, którzy nie byli w stanie schudnąć poprzez dietę i ćwiczenia. Lek ten pomaga zmniejszyć apetyt i zwiększyć uczucie sytości, co prowadzi do zmniejszenia spożycia kalorii i utraty wagi.

Qtern

Qtern to lek zawierający substancje czynne saksagliptynę oraz dapagliflozynę, które należą do grupy leków nazywanych doustnymi lekami przeciwcukrzycowymi. Jest stosowany w leczeniu cukrzycy określanej mianem cukrzycy typu 2 u pacjentów dorosłych. Lek jest dostępny na receptę. Wskazany jest do stosowania u dorosłych pacjentów w wieku powyżej 18 lat z cukrzycą typu 2 w celu poprawy kontroli glikemii, gdy stosowanie metforminy i (lub) pochodnej sulfonylomocznika (SU) wraz z jednym ze składników produktu Qtern nie zapewnia odpowiedniej kontroli glikemii lub gdy pacjent był już uprzednio leczony dapagliflozyną w skojarzeniu z saksagliptyną, stosowanymi osobno w dowolnych dawkach.

Qtrilmet

Lek Qtrilmet jest doustnym lekiem przeciwcukrzycowym, który zawiera trzy substancje czynne: metforminę, saksagliptynę i dapagliflozynę. Każda z nich działa inaczej w leczeniu cukrzycy. Stosuje się go w leczeniu cukrzycy typu 2 u osób dorosłych, u których poziom cukru we krwi nie jest wystarczająco kontrolowany za pomocą metforminy w skojarzeniu albo z saksagliptyną albo dapagliflozyną. Lek jest dostępny na receptę.

Quadramet

Quadramet to lek na receptę, który zawiera samarium-153 lexidronam jako substancję czynną. Jest to lek stosowany w medycynie nuklearnej do leczenia bólu kości spowodowanego przerzutami raka. Quadramet dostarcza promieniowanie beta bezpośrednio do przerzutów kostnych, co pomaga złagodzić ból. Lek ten jest podawany jako zastrzyk dożylny.

Quamatel

Quamatel to lek zawierający substancję czynną famotydynę, która należy do grupy leków blokujących receptory histaminowe H2, znajdujące się w ścianie komórek okładzinowych żołądka. Lek ogranicza wydzielanie kwasu solnego. Stosowany jest w chorobie wrzodowej dwunastnicy, w tym w zapobieganiu jej nawrotom, w stanach chorobowych powiązanych z nadmiernym wydzielaniem kwasu solnego, w chorobie wrzodowej żołądka, chorobie refluksowej przełyku. Lek stosuje się także w zapobieganiu nawrotom choroby refluksowej przełyku oraz wystąpieniu nadżerek lub owrzodzeń w przebiegu choroby refluksowej przełyku. Quamatel jest dostępny na receptę.

Quator

Quator to lek, którego substancją czynną jest tadalafil. Jest przeznaczony dla dorosłych mężczyzn z zaburzeniami erekcji, a także w leczeniu objawów łagodnego rozrostu gruczołu krokowego. Quator 20 mg jest stosowany w leczeniu tętniczego nadciśnienia płucnego, w celu poprawy zdolności wysiłkowej u dorosłych. Lek jest dostępny na receptę.

Quecor

Quecor

Quecor to lek dostępny bez recepty, który zawiera wyciąg z kory dębu. Garbniki zawarte w korze dębu wykazują działanie ściągające, co powoduje hamowanie biegunki. Stosowany jest w objawowym leczeniu łagodnych biegunek. Ze względu na zawartość garbników, nie powinien być stosowany łącznie z preparatami zawierającymi alkaloidy, sole żelaza i magnezu.

Quentapil

Quentapil to lek przeciwpsychotyczny, który zawiera substancję czynną kwetiapinę. Jest stosowany w leczeniu schizofrenii, umiarkowanych lub ciężkich epizodów maniakalnych oraz w zapobieganiu nawrotom choroby u pacjentów ze stabilną schizofrenią. Lek jest dostępny na receptę.

Quentapil SR

Quentapil SR to lek przeciwpsychotyczny, który zawiera substancję czynną kwetiapinę. Jest stosowany w leczeniu schizofrenii oraz w zapobieganiu nawrotom choroby u pacjentów ze stabilną schizofrenią. Lek jest dostępny na receptę.

Questax

Questax to lek, którego substancją czynną jest kwetiapina. Jest to lek z grupy neuroleptyków, należący do grupy pochodnych diazepiny. Stosowany jest w leczeniu schizofrenii i choroby afektywnej dwubiegunowej. Lek Questax jest dostępny na receptę.

Questax XR

Questax XR to lek o przedłużonym uwalnianiu, który zawiera substancję czynną kwetiapinę. Jest to atypowy lek przeciwpsychotyczny, który oddziałuje z wieloma receptorami neuroprzekaźnikowymi. Stosowany jest w leczeniu epizodów depresyjnych w przebiegu choroby afektywnej dwubiegunowej, manii oraz schizofrenii. Lek Questax XR jest dostępny na receptę.

Quetap

Quetap to lek przeciwpsychotyczny, którego substancją czynną jest kwetiapina. Stosowany jest w leczeniu schizofrenii, epizodów depresji w przebiegu choroby dwubiegunowej oraz leczenia epizodów maniakalnych o umiarkowanym i ciężkim nasileniu. Lek jest dostępny na receptę.

Quetiapin NeuroPharma

Quetiapin NeuroPharma to lek przeciwpsychotyczny, który zawiera substancję czynną o nazwie kwetiapina. Jest stosowany u osób dorosłych w leczeniu epizodów depresyjnych towarzyszących chorobie afektywnej dwubiegunowej, manii, a także schizofrenii. Lek jest dostępny na receptę.

Quetiapin PMCS

Quetiapin PMCS to lek przeciwpsychotyczny, który oddziałuje na ośrodkowy układ nerwowy. Jest stosowany w leczeniu schizofrenii oraz ciężkich epizodów maniakalnych. Działa poprzez blokadę receptorów dopaminergicznych i serotoninergicznych w mózgu. Lek jest dostępny na receptę.

Quetiapine Accord

Quetiapine Accord to lek przeciwpsychotyczny, który zawiera substancję czynną o nazwie kwetiapina. Lek stosuje się w leczeniu schizofrenii, zaburzeń afektywnych dwubiegunowych i depresji. Quetiapine Accord jest dostępny na receptę.

Quetiapine Actavis

Quetiapine Actavis to lek przeciwpsychotyczny, którego substancją czynną jest kwetiapina. Lek ten jest stosowany w leczeniu różnych zaburzeń psychicznych, takich jak schizofrenia, zaburzenia afektywne dwubiegunowe i depresja. Działanie przeciwpsychotyczne wynika głównie z blokady receptorów dopaminergicznych i serotoninergicznych 5-HT2 w mózgu. Lek jest dostępny na receptę.

Quetiapine Fair-Med

Quetiapine Fair-Med to lek dostępny na receptę, zawierający substancję czynną kwetiapinę. Należy do grupy leków zwanych lekami przeciwpsychotycznymi. Leki te stosowane są w leczeniu chorób, które mogą powodować następujące objawy: słyszenie nieistniejących głosów, widzenie nieistniejących obrazów. Stosowany jest w leczeniu schizofrenii, epizodów maniakalnych o umiarkowanym i ciężkim nasileniu w przebiegu choroby afektywnej dwubiegunowej, epizodów ciężkiej depresji w przebiegu choroby afektywnej dwubiegunowej oraz w zapobieganiu nawrotom choroby dwubiegunowej (epizodom mieszanym, manii lub depresji) u pacjentów, którzy reagowali na wcześniejsze leczenie kwetiapiną.

Quetiapine Intas

Quetiapine Intas to lek przeciwpsychotyczny, który zawiera substancję czynną kwetiapinę. Jest stosowany w leczeniu schizofrenii, epizodów depresji w przebiegu choroby dwubiegunowej oraz leczenia epizodów maniakalnych o umiarkowanym i ciężkim nasileniu. Lek jest dostępny na receptę.

Quetiapine Krka

Quetiapine Krka to lek przeciwpsychotyczny, który zawiera substancję czynną kwetiapinę. Jest stosowany w leczeniu schizofrenii oraz w zapobieganiu nawrotom choroby u pacjentów ze stabilną schizofrenią. Lek jest również wskazany do leczenia zarówno epizodów maniakalnych o umiarkowanym lub ciężkim nasileniu, jak i epizodów ciężkiej depresji, w przebiegu zaburzeń afektywnych dwubiegunowych. Quetiapine Krka jest dostępny na receptę.

Quetiapine Lambda

Quetiapine Lambda to lek przeciwpsychotyczny, który zawiera substancję czynną kwetiapinę. Lek ten jest stosowany w leczeniu schizofrenii, w tym również w zapobieganiu nawrotom choroby u pacjentów ze stabilną schizofrenią. Jest również wskazany do stosowania w leczeniu zarówno epizodów maniakalnych o umiarkowanym lub ciężkim nasileniu, jak i epizodów ciężkiej depresji, w przebiegu zaburzeń afektywnych dwubiegunowych. Quetiapine Lambda jest dostępny na receptę.

Quetiapine Lupin

Quetiapine Lupin to lek przeciwpsychotyczny, którego głównym składnikiem jest kwetiapina. Jest stosowany w leczeniu schizofrenii, epizodów maniakalnych o umiarkowanym lub ciężkim nasileniu, a także epizodów ciężkiej depresji w przebiegu choroby afektywnej dwubiegunowej. Lek jest dostępny na receptę.

Quetiapine Orion

Quetiapine Orion to lek przeciwpsychotyczny, który zawiera substancję czynną kwetiapinę. Jest stosowany w leczeniu schizofrenii, epizodów maniakalnych o umiarkowanym i ciężkim nasileniu w przebiegu choroby afektywnej dwubiegunowej, a także w leczeniu epizodów ciężkiej depresji w przebiegu tej choroby. Lek jest dostępny na receptę.

Quetiapine Passauer

Quetiapine Passauer to lek zawierający substancję czynną o nazwie kwetiapina. Należy ona do grupy leków przeciwpsychotycznych. Lek Quetiapine Passauer jest stosowany w leczeniu kilku chorób, takich jak: epizody depresyjne w przebiegu choroby afektywnej dwubiegunowej, mania, czyli stan silnego podniecenia, oraz schizofrenia. Lek jest dostępny na receptę.

Quetiapine Pfizer

Quetiapine Pfizer to lek przeciwpsychotyczny, który zawiera substancję czynną kwetiapinę. Lek ten jest stosowany w leczeniu różnych zaburzeń psychicznych, takich jak schizofrenia, zaburzenia afektywne dwubiegunowe i depresja. Kwetiapina działa na wiele receptorów neuroprzekaźników w mózgu, co pomaga zmniejszyć pobudzenie i lęk oraz uspokajać pacjenta. Lek jest dostępny na receptę.

Quetiapine Sandoz

Quetiapine Sandoz to lek przeciwpsychotyczny zawierający kwetiapinę. Jest stosowany w leczeniu schizofrenii, epizodów depresji w przebiegu choroby afektywnej dwubiegunowej oraz leczenia epizodów maniakalnych o umiarkowanym i ciężkim nasileniu. Lek jest dostępny na receptę.

Quetiser

Quetiser to lek przeciwpsychotyczny, którego substancją czynną jest kwetiapina. Stosowany jest w leczeniu schizofrenii, umiarkowanych do ciężkich epizodów manii oraz epizodów dużej depresji w przebiegu zaburzeń dwubiegunowych. Lek jest dostępny na receptę.

Quetrina

Quetrina to lek, który zawiera substancję czynną o nazwie kwetiapina. Należy ona do grupy leków zwanych lekami przeciwpsychotycznymi. Quetrina jest stosowana w leczeniu następujących chorób: depresja dwubiegunowa i ciężkie epizody depresyjne w dużej depresji, mania oraz schizofrenia. Lek jest dostępny na receptę.

Quinapril hasco

Quinapril Hasco to lek na receptę, którego substancją czynną jest chinapryl. Chinapryl należy do grupy substancji hamujących działanie enzymu biorącego udział w przemianach angiotensyny (jest inhibitorem konwertazy angiotensyny, należy do tzw. inhibitorów ACE). Lek ten jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz zastoinowej niewydolności serca. Może być stosowany jako jedyny lek lub jednocześnie z tiazydowymi lekami moczopędnymi lub lekami beta-adrenolitycznymi.

Quinaprilum 123ratio

Quinaprilum 123ratio to lek, który oddziałuje na układ sercowo-naczyniowy. Działa poprzez hamowanie konwertazy angiotensyny, co prowadzi do obniżenia ciśnienia tętniczego krwi, normalizacji pracy serca oraz poprawy funkcji skurczowej i rozkurczowej komór serca. Jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz zastoinowej niewydolności serca. Lek jest dostępny na receptę.

Quinax

Quinax to lek stosowany w leczeniu zaćmy. Działa poprzez spowolnienie lub zapobieganie procesowi mętnienia soczewek. Zaćma jest zmętnieniem soczewki oka, która jest częścią oka odpowiedzialną za skupianie światła i powstawanie przejrzystego, ostrego obrazu. Lek jest dostępny na receptę.

Quinsair

Quinsair to lek stosowany w leczeniu przewlekłych zakażeń płuc wywołanych przez bakterię Pseudomonas aeruginosa u dorosłych pacjentów z mukowiscydozą. Lek jest dostępny na receptę. Zawiera substancję czynną lewofloksacynę, która jest antybiotykiem z grupy fluorochinolonów. Lek jest stosowany jako inhalacja, co pozwala na bezpośrednie dostarczenie leku do płuc.

Quodixor

Quodixor to lek z grupy bisfosfonianów, który działa wybiórczo na tkankę kostną. Jest zalecany w leczeniu osteoporozy u kobiet po menopauzie w celu zapobiegania złamaniom. Lek ten nie zawiera hormonów. Quodixor jest dostępny na receptę.

Qutenza

Qutenza to plaster leczniczy zawierający kapsaicynę, który jest stosowany w leczeniu obwodowego bólu neuropatycznego (ból wywołany uszkodzeniem nerwów) u osób dorosłych bez cukrzycy. Plaster można stosować oddzielnie lub wraz z innymi środkami przeciwbólowymi. Plaster Qutenza powinien nakładać lekarz lub pracownik służby zdrowia pod kontrolą lekarza. Jest dostępny na receptę.

Qvar

Qvar to lek w postaci aerozolu inhalacyjnego, zawierający substancję czynną dipropionian beklometazonu, który jest syntetycznym, przeciwzapalnym glikokortykosteroidem. Podany miejscowo do płuc (wziewnie) nie wykazuje istotnego działania ogólnego. Qvar jest lekiem stosowanym w leczeniu łagodnej, umiarkowanej i ciężkiej astmy oskrzelowej. Jest dostępny na receptę.

Qvidadotax

Lek stosowany w leczeniu różnych rodzajów nowotworów, takich jak rak piersi, rak prostaty, rak płuc i inne. Leki na receptę, który musi być przepisane przez lekarza. Zawsze zaleca się skonsultowanie się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem leczenia takim lekiem.

Leki na literę Q to grupa preparatów farmaceutycznych, których nazwy handlowe lub międzynarodowe zaczynają się od tej litery. Na tej stronie znajdziesz informacje o różnych lekach na literę Q, takich jak ulotki, wskazania, dawkowanie, skutki uboczne, interakcje, opinie pacjentów i ceny. Leki na literę Q obejmują zarówno leki na receptę, jak i bez recepty, a także suplementy diety i kosmetyki. Niektóre z nich to leki stosowane w leczeniu chorób układu krążenia, układu pokarmowego, układu nerwowego, układu moczowego, układu oddechowego, układu kostnego, układu hormonalnego, układu immunologicznego, chorób zakaźnych, chorób skóry, chorób oczu, chorób nowotworowych i innych. Zanim zaczniesz stosować jakikolwiek lek na literę Q, zapoznaj się z jego ulotką i skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.