QUETAP

KATEGORIA:
POZOSTAŁE LEKI

SUBSTANCJA CZYNNA:

QUETAP - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku QUETAP. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku QUETAP w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA QUETAP? – OPIS I WSKAZANIA

Substancją czynną leku jest kwetiapina. Kwetiapina należy do grupy leków zwanych lekami przeciwpsychotycznymi, stosowanych w leczeniu objawów takich jak:
• widzenie, słyszenie lub czucie rzeczy, które nie istnieją, wierzenie w rzeczy nieprawdziwe lub odczuwanie niezwykłej podejrzliwości, niepokoju, zmieszania, poczucia winy, napięcia lub depresji,
• pacjent może odczuwać silne podekscytowanie, pobudzenie, poruszenie, entuzjazm lub nadaktywność, lub też błędnie oceniać sytuację, w tym być agresywnym, uciążliwym, czy też zachowującym się agresywnie.
• wpływ na nastrój, odczuwanie smutku. Pacjent może odczuwać przygnębienie, poczucie winy, brak energii, brak apetytu i (lub) mieć trudności ze snem.

Aby zapobiec nawrotom choroby, lekarz może zalecić dalsze stosowanie leku Quetap, nawet, jeśli nastąpiła poprawa stanu zdrowia pacjenta.

Należy poprosić bliskich lub krewnych o zapoznanie się z treścią tej ulotki, pomocne może być również poinformowanie ich o tym, że u pacjenta mogą wystąpić powyższe objawy. Pacjent może poprosić krewnych, aby poinformowali go, jeżeli objawy choroby ulegną pogorszeniu lub jeżeli zauważą inne niepokojące ich zmiany
w zachowaniu pacjenta.

SKŁAD

Substancją czynną leku jest kwetiapina.
Quetap zawiera 25 mg, 100 mg, 200 mg lub 300 mg kwetiapiny (w postaci kwetiapiny hemifumaranu). Dokładną ilość substancji czynnej umieszczono na opakowaniu.

Inne składniki leku to

Rdzeń tabletki:
Laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, wapnia wodorofosforan dwuwodny, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), powidon ( K-30), magnezu stearynian.

Otoczka:
Alkohol poliwinylowy, częściowo hydrolizowany; tytanu dwutlenek (E171); makrogol 3350; talk
Quetap, 25 mg zawiera także żelaza tlenek żółty (E172) i żelaza tlenek czerwony (E172)
Quetap, 100 mg zawiera żelaza tlenek żółty (E172)

JAKIE JEST DAWKOWANIE QUETAP? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Lek Quetap należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się lekarzem lub farmaceutą. Lekarz zadecyduje o począkowej dawce leku, oraz ilości przyjmowanych tabletek w każdym dniu. Dawka leku zależy od schorzenia i potrzeb pacjenta. Zwykle stosowana dawka leku to od 150 mg do 800 mg.

Lekarz może zalecić przyjmowanie leku Quetap od najniższej dawki i stopniowo ją zwiększać:
– u pacjentów w podeszłym wieku, lub
– u pacjentów z chorobą wątroby.
• Tabletki należy przyjmować jeden raz dziennie, przed snem lub dwa razy dziennie w zależności od schorzenia.
• Tabletki należy połknąć w całości popijając odpowiednią ilością wody
• Tabletki można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłku.
• Nie należy pić soku grejpfrutowego podczas leczenia lekiem Quetap ponieważ może to mieć wpływ na działanie leku.
• Nie należy przerywać stosowania leku bez porozumienia z lekarzem, nawet jeśli pacjent zauważy poprawę stanu zdrowia.

Dzieci i młodzież poniżej 18 lat
Nie zaleca się stosowania leku Quetap u dzieci i młodzieży w wieki poniżej 18 lat.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI QUETAP, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W przypadku przyjecia większej niż zalecana dawka leku Quetap może wystąpić senność, zawroty głowy i kołatanie serca. Należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

Należy wziąć ze sobą pozostałe tabletki.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

• Quetap można zażywać z posiłkiem lub niezależnie od posiłków.
• Należy zachować ostrożność z piciem alkoholu, ponieważ połączone działanie leku Quetap i alkoholu może powodować senność.
• Nie należy pić soku grejpfrutowego podczas przyjmowania leku Quetap Nie należy popijać leku Quetap sokiem grejpfrutowym, ponieważ może on wpływać na działanie leku.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ QUETAP W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Należy poradzić się lekarza przed przyjęciem leku Quetap jeżeli pacjentka jest w ciąży, planuje zajść w ciążę lub planuje karmić dziecko piersią. Nie należy stosować leku Quetap podczas ciąży, chyba że lekarz zaleci inaczej.

ULOTKA LEKU QUETAP – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

Brak ulotki w bazie.

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – QUETAP CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

Brak charakterystyki w bazie.

REZERWACJA LEKU W APTECE - QUETAP CENA, REFUNDACJA

QUETAP OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here