Gabacol

Gabacol to lek przeciwpadaczkowy, który zawiera substancję czynną gabapentynę. Jest stosowany w leczeniu padaczki i obwodowego bólu neuropatycznego, czyli długotrwałego bólu spowodowanego uszkodzeniem nerwów. Gabacol jest dostępny na receptę.

Gabagamma

Gabagamma to lek przeciwdrgawkowy, którego substancją czynną jest gabapentyna. Jest stosowany w leczeniu różnych postaci padaczki, w tym napadów drgawkowych, które początkowo zlokalizowane są w określonych miejscach mózgu i rozprzestrzeniają się na resztę mózgu lub nie. Gabagamma znajduje również zastosowanie w leczeniu obwodowego bólu neuropatycznego, czyli długotrwałego bólu spowodowanego uszkodzeniem nerwów. Lek jest dostępny na receptę.

Gabapentin Aurobindo

Gabapentin Aurobindo to lek przeciwpadaczkowy, który jest również stosowany w leczeniu obwodowego bólu neuropatycznego, takiego jak bolesna neuropatia cukrzycowa i nerwoból po przebytym półpaścu. Substancją czynną jest gabapentyna, która łatwo przenika do mózgu i zapobiega występowaniu napadów drgawkowych. Gabapentin Aurobindo jest stosowany jako lek wspomagający w leczeniu napadów częściowych, z lub bez napadów wtórnie uogólnionych, u dorosłych i dzieci w wieku 6 lat i starszych. Jest również wskazany w monoterapii napadów częściowych, z lub bez napadów wtórnie uogólnionych, u dorosłych i młodzieży w wieku 12 lat i starszych. Nie jestem w stanie potwierdzić, czy Gabapentin Aurobindo jest dostępny na receptę na podstawie dostępnych informacji.

Gabapentin Aurovitas

Gabapentin Aurovitas to lek, który należy do grupy leków stosowanych w leczeniu padaczki i obwodowego bólu neuropatycznego, czyli długotrwałego bólu spowodowanego uszkodzeniem nerwów. Substancją czynną leku jest gabapentyna. Lek ten ma postać kapsułek twardych. Gabapentin Aurovitas jest dostępny na receptę.

Gabapentin Teva

Gabapentin Teva to lek przeciwdrgawkowy, który zawiera substancję czynną gabapentynę. Jest dostępny na receptę i jest stosowany w leczeniu padaczki oraz obwodowego bólu neuropatycznego, czyli długotrwałego bólu spowodowanego uszkodzeniem nerwów. Wskazany jest do stosowania jako lek wspomagający w leczeniu napadów częściowych z napadami wtórnie uogólnionymi lub bez nich u dorosłych i dzieci w wieku 6 lat i starszych. Gabapentin Teva jest również wskazany do stosowania w monoterapii napadów częściowych z napadami wtórnie uogólnionymi lub bez nich u dorosłych i młodzieży w wieku 12 lat i starszych.

Gabatem

Gabatem, znany również jako gabapentyna, to lek przeciwpadaczkowy i przeciwbólowy. Jest stosowany w leczeniu napadów częściowych z napadami wtórnie uogólnionymi zarówno w monoterapii jak i w leczeniu wspomagającym u dorosłych i u dzieci powyżej 6 roku życia. Gabapentyna jest również stosowana w leczeniu obwodowego bólu neuropatycznego, np. bolesnej neuropatii cukrzycowej i nerwobólu po przebytym półpaścu u dorosłych1. Ten lek jest dostępny na receptę.

Gabitril

Gabitril to lek przeciwpadaczkowy, który zawiera substancję czynną tiagabinę, pochodną kwasu nipekotynowego. Jest on silnym i wybiórczym inhibitorem wychwytu GABA przez neurony i komórki gleju, co prowadzi do nasilenia hamującego wpływu przekaźnictwa GABA-ergicznego w mózgu. Gabitril jest wskazany do leczenia różnych postaci padaczki jako lek uzupełniający przy napadach częściowych wtórnie uogólnionych lub nieuogólnionych powyżej 13. roku życia. Lek jest dostępny na receptę.

Gabrion

Gabrion to lek przeciwpadaczkowy, którego substancją czynną jest gabapentyna. Jest stosowany w leczeniu padaczki, a także różnych typów bólu nerwowego. Gabrion jest dostępny na receptę. Wskazaniem do stosowania Gabrionu jest leczenie wspomagające napadów częściowych u dorosłych, które są lub nie są wtórnie uogólnione. Ponadto, Gabrion można stosować w leczeniu bólu neuropatycznego pochodzenia obwodowego i ośrodkowego u dorosłych.

Gadopentetate Dimeglumine Sanochemia

Gadopentetate Dimeglumine Sanochemia to lek, który poprawia kontrast obrazu podczas rezonansu magnetycznego (MRI). Jest stosowany do obrazowania różnych części ciała, w tym głowy, kręgosłupa, klatki piersiowej, brzucha, nerek, miednicy, mięśni i kości. Może być używany do wykrywania i charakteryzowania różnych typów guzów lub zmian w różnych miejscach ciała. Lek jest dostępny na receptę.

Gadovist 1,0

Gadovist 1,0 to środek kontrastowy stosowany w badaniach rezonansu magnetycznego (MRI). Zawiera gadobutrol, który jest związkiem zawierającym gadolin, metal ziem rzadkich. Gadobutrol zwiększa kontrast obrazów MRI, co pomaga lekarzom lepiej zobaczyć struktury i funkcje w ciele. Gadovist 1,0 jest zwykle stosowany do poprawy jakości obrazów MRI mózgu, rdzenia kręgowego, wątroby, nerek, gruczołów sutkowych oraz naczyń krwionośnych. Nie jestem w stanie potwierdzić, czy Gadovist 1,0 jest dostępny na receptę na podstawie dostępnych informacji.

Galafold

Galafold to lek, który zawiera substancję czynną migalastat. Jest to lek zwiększający aktywność alfa-galaktozydazy A. Stosuje się go w długotrwałym leczeniu dorosłych i młodzieży w wieku ≥12 lat z potwierdzonym rozpoznaniem choroby Fabry’ego (niedobór alfa-galaktozydazy A) z wrażliwą mutacją. Lek nie jest przeznaczony do jednoczesnego stosowania z enzymatyczną terapią zastępczą. Galafold jest wydawany na receptę.

Galamir

Galamir to lek na receptę, który jest stosowany w leczeniu łagodnego do umiarkowanego otępienia typu alzheimerowskiego. Lek ten działa na bazie galantaminy. Objawy choroby Alzheimera, takie jak narastająca utrata pamięci, dezorientacja oraz zmiany zachowania, są łagodzone przez Galamir, który zwiększa ilość acetylocholiny w mózgu.

Galliapharm

Galliapharm to produkt radiofarmaceutyczny, który służy wyłącznie celom diagnostycznym. Nie jest przeznaczony do bezpośredniego stosowania u pacjentów. Galliapharm działa jako generator radionuklidu germanu (68 Ge) / galu (68 Ga), który umożliwia uzyskanie roztworu chlorku galu (68 Ga). Produkt ten jest dostępny na receptę.

Galospa

Galospa to lek w postaci tabletek, który jest stosowany w stanach skurczowych mięśni gładkich związanych z chorobami dróg żółciowych oraz moczowych. Substancją czynną leku jest chlorowodorek drotaweryny. Działanie rozkurczowe drotaweryny zaznacza się szczególnie wyraźnie w obrębie dróg moczowych, żółciowych oraz przewodu pokarmowego. Lek jest dostępny bez recepty.

Galpent

Galpent to lek z grupy azotanów, który jest stosowany w celu rozszerzenia naczyń krwionośnych. Jest przepisywany w leczeniu stabilnej choroby niedokrwiennej serca. Leku tego nie należy stosować w przypadku ostrego bólu wieńcowego. Galpent jest dostępny na receptę.

Galprofen

Galprofen to lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym. Substancją czynną preparatu jest ibuprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Lek jest dostępny bez recepty. Wskazania do stosowania obejmują ostry ból mięśniowy, menstruacyjny, kostny, migrenowy lub pooperacyjny o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu; łagodny lub umiarkowany ból zębów, głowy, stawów, nerwoból, ból okolicy lędźwiowo-krzyżowej; gorączkę w przebiegu grypy, przeziębienia i innych chorób zakaźnych.

Galprofen Max

Galprofen Max to lek dostępny bez recepty, zawierający ibuprofen jako substancję czynną12. Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), które wykazują zdolność łagodzenia takich dolegliwości jak ból, obrzęk i gorączka. Galprofen Max stosuje się w przypadkach bóli różnego pochodzenia o nasileniu małym do umiarkowanego, gorączki różnego pochodzenia oraz bolesnego miesiączkowania. Zalecana dawka dla dorosłych i dzieci powyżej 12 lat to 1 tabletka co 6 godzin.

Galsya SR

Galsya SR to lek przeciwotępienny, który jest zalecany w objawowym leczeniu łagodnego do umiarkowanie ciężkiego otępienia typu alzheimerowskiego. Objawy choroby Alzheimera obejmują narastającą utratę pamięci, dezorientację oraz zmiany zachowania. Lek ten działa na bazie galantaminy, która jest trzeciorzędowym alkaloidem i wykazuje wybiórcze, odwracalne, kompetencyjne działanie inhibicyjne wobec acetylocholinoesterazy. Galsya SR jest dostępny na receptę.

Galvenox

Galvenox to lek na receptę, który wpływa na naczynia włosowate, żyły i naczynia limfatyczne1. Zmniejsza przepuszczalność naczyń, zwiększa elastyczność i napięcie ścian żył oraz zmniejsza lepkość krwi, co usprawnia krążenie. Jest stosowany w leczeniu żylaków odbytu, przewlekłej niewydolności żylnej kończyn dolnych oraz retinopatii cukrzycowej.

Galvenox Veno

Galvenox Veno to lek w postaci kapsułek twardych, który zawiera substancję czynną wapnia dobezylan jednowodny. Działa na ściany naczyń włosowatych, zmniejszając ich nadmierną przepuszczalność i łamliwość oraz zwiększając ich wytrzymałość. Jest stosowany w leczeniu objawów przewlekłej niewydolności żylnej kończyn dolnych oraz w objawowym leczeniu żylaków odbytu. Lek jest dostępny bez recepty.

Galvus

Galvus to doustny lek przeciwcukrzycowy, którego substancją czynną jest wildagliptyna. Lek ten jest stosowany w leczeniu dorosłych pacjentów z cukrzycą typu II, którym do opanowania choroby nie wystarcza stosowanie diety i wykonywanie ćwiczeń fizycznych. Galvus pomaga kontrolować stężenie cukru we krwi. Lekarz prowadzący może przepisać lek Galvus do stosowania jako jedyny lek przeciwcukrzycowy lub w skojarzeniu z innymi lekami przeciwcukrzycowymi, które pacjent może przyjmować, jeśli nie były wystarczająco skuteczne w kontrolowaniu stężenia cukru we krwi. Galvus jest dostępny na receptę.

Gamma anty-D 150

Gamma anty-D 150 to specjalny roztwór immunoglobulin ludzkich klasy G, który zawiera 150 mikrogramów (750 j.m.) przeciwciał anty-D (anty-Rh). Głównym zadaniem tego leku jest zapobieganie chorobie hemolitycznej noworodków poprzez zahamowanie odpowiedzi immunologicznej kobiety Rh-ujemnej na antygen D obecny w krwinkach jej płodu. Lek jest stosowany w profilaktyce immunizacji Rh u ciężarnych kobiet Rh-ujemnych (D-) po porodzie, podczas ciąży, po usunięciu płodu po 12. tyg. ciąży, w zagrażającym porodzie przedwczesnym lub niewczesnym, po amniopunkcji diagnostycznej po 12. tyg. ciąży. Gamma anty-D 150 jest dostępny na receptę.

Gamma anty-D 50

Gamma Anty-D 50 to lek w postaci roztworu do wstrzykiwań, który zawiera immunoglobulinę ludzką anty-D. Jest stosowany w profilaktyce choroby hemolitycznej noworodków, zwanej również konfliktem serologicznym. Profilaktyka polega na zahamowaniu odpowiedzi immunologicznej kobiety Rh-ujemnej na antygen D obecny w krwinkach jej płodu. Lek jest dostępny na receptę.

Gamma anty-HBs 1000

Gamma anty-HBs 1000 to roztwór do wstrzykiwań domięśniowych, zawierający 1000 j.m. przeciwciał anty-HBs w roztworze wodnym. Lek jest stosowany profilaktycznie, aby chronić organizm przed zakażeniem wirusem zapalenia wątroby typu B (HBV). Immunoglobuliny anty-HBs podane domięśniowo w przypadku infekcji wiążą antygen HBs i zapobiegają wystąpieniu wirusowego zapalenia wątroby typu B (wzw B). Odporność bierna utrzymuje się przez około 3 do 4 tygodni. Lek jest dostępny na receptę.

GAMMA anty-HBs 200

GAMMA anty-HBs 200 to roztwór do wstrzykiwań, który zawiera substancję czynną – immunoglobulinę przeciw wirusowi zapalenia wątroby typu B (HBV). Jest stosowany profilaktycznie, aby chronić organizm przed zakażeniem HBV. Wskazany jest do stosowania u noworodków, których matki są nosicielkami HBV oraz u dzieci o masie ciała do 50 kg, które są szczególnie narażone na szpitalne zakażenie HBV. Lek jest dostępny na receptę.

Gammagard S/D

Gammagard S/D to lek z grupy immunoglobulin, który zawiera ludzkie przeciwciała obecne w krwi. Dzięki nim organizm może skutecznie zwalczać infekcje. Leki z tej grupy, takie jak Gammagard S/D, są stosowane w przypadku niedoboru przeciwciał we krwi, co często prowadzi do infekcji. Dodatkowo, Gammagard S/D może być również stosowany w leczeniu niektórych chorób autoimmunologicznych, które charakteryzują się stanami zapalnymi. Wskazania do stosowania Gammagard S/D obejmują leczenie pacjentów, którzy cierpią na niedobór przeciwciał, a także pacjentów z zaburzeniami o charakterze zapalnym. Jest dostępny na receptę.

Gammanorm

Gammanorm to specjalny roztwór immunoglobulin, który zawiera przeciwciała skuteczne w walce z bakteriami i wirusami. Przeciwciała te chronią organizm i zwiększają jego obronę przeciw zakażeniom. Gammanorm jest stosowany w leczeniu niedoborów odporności u dorosłych i dzieci, w tym u pacjentów z przewlekłą białaczką limfocytową, szpiczakiem mnogim oraz przed i po przeszczepieniu krwiotwórczych komórek macierzystych. Jest dostępny na receptę.

Gamunex 10%

Gamunex 10% to lek w postaci roztworu do infuzji. Zawiera ludzką niezmodyfikowaną immunoglobulinę G (IgG), która obejmuje szerokie spektrum przeciwciał1. Jest stosowany w leczeniu różnych chorób, w tym niedoborów odporności, a dawkowanie zależy od masy ciała pacjenta i występującej u niego choroby. Gamunex 10% jest lekiem na receptę.

Ganciclovir Accord

Ganciclovir Accord to lek przeciwwirusowy, który jest syntetycznym analogiem 2’-deoksyguanozyny. Działa poprzez hamowanie replikacji wirusów opryszczki, takich jak ludzki wirus cytomegalii (HCMV), wirus opryszczki zwykłej 1 i 2 (HSV-1 i HSV-2), ludzki wirus opryszczki 6, 7 i 8 (HHV-6, HHV-7, HHV-8), wirus Epsteina-Barr (EBV), wirus ospy wietrznej i półpaśca (VZV) oraz wirus zapalenia wątroby typu B (HBV). Jest dostępny na receptę. Wskazania do stosowania obejmują leczenie infekcji wywołanych przez te wirusy.

Ganciclovir Delfarma

Ganciclovir to lek przeciwwirusowy, który jest syntetycznym analogiem 2’-deoksyguanozyny. Hamuje replikację wielu wirusów, w tym ludzkiego wirusa cytomegalii (HCMV), wirusa opryszczki zwykłej 1 i 2 (HSV-1 i HSV-2), ludzkiego wirusa opryszczki 6, 7 i 8 (HHV-6, HHV-7, HHV-8), wirusa Epsteina-Barr (EBV), wirusa ospy wietrznej i półpaśca (VZV) oraz wirusa zapalenia wątroby typu B (HBV). Lek jest dostępny na receptę.

Ganciclovir Mylan

Ganciclovir Mylan to lek przeciwwirusowy, który jest syntetycznym analogiem 2’-deoksyguanozyny. Jest stosowany w leczeniu zakażeń wywołanych przez wirusy, takie jak cytomegalowirus. Ganciclovir jest metabolizowany w organizmie do aktywnej formy, która hamuje replikację wirusowego DNA. Lek ten jest dostępny na receptę. Wskazaniami do stosowania Ganciclovir Mylan są poważne zakażenia wywołane przez cytomegalowirus u pacjentów z obniżoną odpornością, takie jak pacjenci po przeszczepach narządów lub pacjenci z AIDS.

Ganfort

Ganfort to lek w postaci kropli do oczu, który jest stosowany miejscowo do oka (do worka spojówkowego). Zawiera lek z grupy beta-blokerów (tymolol) oraz analog prostaglandyny (bimatoprost). Obydwie substancje czynne, skutkiem różnych mechanizmów działania, zmniejszają ciśnienie wewnątrzgałkowe. Jest dostępny na receptę. Wskazany jest do stosowania w celu obniżenia ciśnienia wewnątrzgałkowego u pacjentów z jaskrą z otwartym kątem przesączania lub nadciśnieniem ocznym.

Garamycin

Garamycin to lek w postaci gąbki, który zawiera substancję czynną – siarczan gentamycyny. Jest to antybiotyk aminoglikozydowy o szerokim zakresie działania przeciwbakteryjnego. Garamycin jest stosowany w leczeniu wspomagającym zakażeń bakteryjnych kości i tkanek miękkich, wywołanych przez bakterie wrażliwe na gentamycynę. Lek jest dostępny na receptę.

Gardan

Gardan

Gardan to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Substancją czynną leku jest metamizol sodowy. Lek jest dostępny bez recepty. Zwykle stosowana dawka leku Gardan u dorosłych to 250 mg – 500 mg od 2 do 3 razy na dobę. Leku Gardan nie należy stosować dłużej niż 3-5 dni. Lek Gardan stosować najlepiej po posiłku i popić odpowiednią ilością wody.

Gardan neo

Gardan Neo to lek zawierający metamizol sodowy jednowodny, który jest lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym z grupy pochodnych pirazolonu. Stosuje się go w leczeniu ostrego, silnego lub przewlekłego bólu różnego pochodzenia oraz wysokiej gorączki, gdy zastosowanie innych środków jest przeciwwskazane lub nieskuteczne. Lek jest przeznaczony dla osób dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 15 lat. Gardan Neo jest dostępny na receptę.

Gardasil

Gardasil to szczepionka przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV). Jest przeznaczona do czynnego uodparniania osób w wieku od 9 lat przeciwko chorobom wywoływanym przez wirusa HPV, takim jak: rak szyjki macicy, sromu, pochwy, odbytu, a także zmiany przednowotworowe. Szczepionka jest dostępna na receptę.

Gardasil 9

Gardasil 9 to szczepionka przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV). Jest dostępna na receptę. Szczepionka ta jest przeznaczona dla osób dorosłych i dzieci powyżej 9 roku życia. Stosuje się ją w celu wytworzenia odporności organizmu na choroby wywoływane przez wirus brodawczaka ludzkiego, takie jak zmiany przednowotworowe i rak szyjki macicy, sromu, pochwy i odbytu, a także brodawki narządów płciowych.

Gardimax Medica

Gardimax Medica to lek dostępny bez recepty, który jest stosowany w celu łagodzenia dolegliwości bólowych związanych ze stanem zapalnym lub podrażnieniem gardła i jamy ustnej. Substancjami czynnymi leku są dichlorowodorek chlorheksydyny oraz chlorowodorek lidokainy. Chlorheksydyna działa przeciwbakteryjnie, natomiast lidokaina działa miejscowo znieczulająco. Lek jest przeznaczony do krótkotrwałego stosowania, czyli 3 lub 4 dni.

Gardimax medica lemon

Gardimax Medica Lemon to lek dostępny bez recepty, który zawiera dichlorowodorek chlorheksydyny oraz chlorowodorek lidokainy. Jest to produkt leczniczy w postaci tabletek do ssania, który wykazuje działanie antyseptyczne i miejscowo znieczulające. Lek jest stosowany w stanach zapalnych jamy ustnej i gardła oraz w bólu gardła. Gardimax Medica Lemon jest wskazany do stosowania objawowego w celu łagodzenia dolegliwości bólowych związanych ze stanem zapalnym lub podrażnieniem w przebiegu stanów zapalnych jamy ustnej i gardła.

Gardimax medica lemon spray

Gardimax Medica Lemon Spray to lek dostępny bez recepty, który zawiera dwie substancje czynne: chlorheksydynę i lidokainę. Chlorheksydyna działa przeciwbakteryjnie, natomiast lidokaina działa miejscowo znieczulająco. Lek jest wskazany do objawowego łagodzenia dolegliwości bólowych związanych ze stanami zapalnymi jamy ustnej i gardła. Produkt jest dostępny w postaci aerozolu do stosowania w jamie ustnej.

Gardimax medica spray

Gardimax Medica Spray to lek dostępny bez recepty, który ma postać aerozolu do stosowania w jamie ustnej. Lek ten stosuje się w celu objawowego łagodzenia dolegliwości bólowych związanych ze stanami zapalnymi jamy ustnej i gardła. Zawiera dwie substancje czynne: chlorheksydynę, która działa przeciwbakteryjnie, oraz lidokainę, która działa miejscowo znieczulająco. Może być stosowany u osób dorosłych i dzieci powyżej 2,5 roku życia.

Gardlox Med smak cytrynowy

Gardlox Med smak cytrynowy to lek dostępny bez recepty, który zawiera jako substancję czynną benzydaminy chlorowodorek. Jest przeznaczony do objawowego leczenia ostrego bólu gardła u dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia. Lek ten ma działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe.

Gardlox Med smak pomarańczowo-miodowy

Gardlox Med smak pomarańczowo-miodowy to skuteczny lek na ból gardła. Jest to produkt leczniczy w postaci ziołowych pastylek do ssania o smaku pomarańczowym. Zawiera prawoślaz, który osłania i nawilża śluzówkę gardła, łagodząc podrażnienia i chrypkę. Szałwia i olejek eukaliptusowy wspomagają funkcjonowanie górnych dróg oddechowych. Tymianek ułatwia odkrztuszanie, a aloes, cynk i witamina C pomagają wzmocnić odporność organizmu. Jest dostępny bez recepty.

Gargarin

GARGARIN

Gargarin to lek złożony w postaci proszku do sporządzania roztworu do płukania gardła. Składniki aktywne leku, takie jak tetraboran sodu, wodorowęglan sodu, chlorek sodu, benzoesan sodu i mentol, działają antyseptycznie i miejscowo znieczulająco. Lek jest stosowany pomocniczo w stanach zapalnych jamy ustnej i gardła. Gargarin jest dostępny bez recepty.

Gargarin Aflofarm

Gargarin Aflofarm to lek w postaci proszku do sporządzania roztworu do płukania gardła. Jest to lek o działaniu antyseptycznym, ściągającym, przeciwzapalnym i miejscowo znieczulającym. Wskazany jest do stosowania pomocniczo w stanach zapalnych gardła i jamy ustnej. Lek ten jest dostępny bez recepty.

Gargarisma prophylacticum Amara

Gargarisma Prophylacticum Amara to lek w postaci koncentratu do sporządzania roztworu do płukania gardła. Wykazuje działanie przeciwbakteryjne na błonę śluzową jamy ustnej i gardła. Stosowany jest w stanach zapalnych gardła, jamy ustnej i przy podrażnieniu błon śluzowych. Lek jest dostępny bez recepty.

Gasec-20 Gastrocaps

Gasec-20 Gastrocaps to lek w postaci kapsułek, który zawiera substancję czynną omeprazol. Jest to inhibitor pompy protonowej, który zmniejsza wydzielanie kwasu solnego w żołądku. Lek jest stosowany w leczeniu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, zapalenia przełyku wywołanego zarzucaniem treści żołądkowej do przełyku (refluksem żołądkowo-przełykowym), w zespole Zollinger-Ellisona oraz w leczeniu i zapobieganiu owrzodzeniom żołądka i dwunastnicy w trakcie leczenia NLPZ (niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi) w pacjentów z grupy ryzyka. Gasec-20 Gastrocaps jest dostępny na receptę.

Gasliny

Gasliny to lek zawierający substancję czynną rasagilinę. Jest stosowany w leczeniu idiopatycznej choroby Parkinsona jako terapia jednoskładnikowa (bez lewodopy) lub jako terapia wspomagająca (z lewodopą) u pacjentów dorosłych z fluktuacjami skuteczności lewodopy wynikającymi z efektu wyczerpania dawki. Lek jest dostępny na receptę.

Gasprid

Gasprid to lek zawierający substancję czynną cisaprid, która stosowana jest w objawowym leczeniu dolegliwości związanych z refluksem żołądkowo-przełykowym. Lek ten pobudza motorykę przewodu pokarmowego, zwiększa napięcie dolnego zwieracza przełyku, hamuje zarzucanie treści żołądkowej do przełyku oraz przyspiesza i ułatwia opróżnianie żołądka i dwunastnicy. Gasprid jest dostępny na receptę.

Gastal (o smaku miętowym)

Gastal o smaku miętowym to lek dostępny bez recepty, który działa zobojętniająco na nadmiar kwasu solnego w soku żołądkowym. Oddziałuje ochronnie na błonę śluzową przełyku, żołądka i dwunastnicy. Jest stosowany w dolegliwościach takich jak zgaga, zarzucanie wsteczne treści żołądkowej do przełyku. Wskazany jest do stosowania u dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia.

Gastranin Zdrovit

Gastranin Zdrovit to lek w postaci tabletek musujących, który jest stosowany w objawowym leczeniu dolegliwości dyspeptycznych, takich jak zgaga, niestrawność, nadkwaśność, niezwiązanych z chorobą organiczną przewodu pokarmowego. Substancją czynną leku jest ranitydyna, która hamuje wydzielanie kwasu solnego oraz pepsyny w żołądku. Działanie tej substancji utrzymuje się nawet przez 12 godzin. Lek jest dostępny bez recepty.

Gastricumeel

Gastricumeel to lek homeopatyczny, który jest stosowany w łagodnych zaburzeniach trawiennych, takich jak niestrawność i wzdęcia. Składniki aktywne leku obejmują Argentum nitricum D6, Acidum arsenicosum D6, Pulsatilla pratensis D4, Nux vomica D4, Carbo vegetabilis D6 i Antimonium crudum D6. Lek jest dostępny bez recepty. Zaleca się przyjmować jedną tabletkę trzy razy dziennie. Tabletkę należy powoli rozpuścić w ustach.

Gastrikon

Gastrikon to lek w formie tabletek do ssania, który działa neutralizująco na nadmiar kwasu solnego w soku żołądkowym. Działa ochronnie na błonę śluzową przełyku, co jest szczególnie korzystne w przypadku refluksu żołądkowo-przełykowego. Produkt jest dostępny bez recepty.

Gastro Control

Gastro Control to suplement diety zawierający składniki ułatwiające trawienie, wspierające funkcjonowanie żołądka, jelit i wątroby. Cynamonowiec cejloński, który jest jednym z głównych składników, może wspomagać utrzymanie prawidłowego poziomu glukozy we krwi. Produkt ten jest dostępny bez recepty. Wskazaniem do stosowania Gastro Control jest wsparcie procesów trawiennych oraz funkcjonowania układu pokarmowego.

Gastrobonisol

Gastrobonisol to preparat ziołowy w postaci kropli, który wspomaga proces trawienia i utrzymanie prawidłowego funkcjonowania układu jelitowego. Tradycyjnie stosowany jest pomocniczo w zaburzeniach trawiennych spowodowanych niedostatecznym wydzielaniem soków trawiennych, w tym soku żołądkowego i żółci. Lek stosuje się objawowo w niestrawności. Gastrobonisol jest dostępny bez recepty.

Gastrocynesine

Gastrocynesine to lek homeopatyczny, który jest dostępny bez recepty. Jest stosowany w leczeniu łagodnych dolegliwości żołądkowo-jelitowych, które mogą wystąpić po spożyciu ciężkostrawnych posiłków. Dolegliwości te mogą obejmować wzdęcia, odbijanie, zgagę i uczucie ciężkości w nadbrzuszu. Lek jest dostępny w postaci tabletek do ssania.

Gastrografin

Gastrografin to środek kontrastowy używany wyłącznie do celów diagnostycznych w badaniach radiologicznych, w tym tomografii komputerowej układu pokarmowego. Lek występuje w postaci roztworu do picia lub do wlewu doodbytniczego. Jego zadaniem jest ułatwienie obrazowania zwężenia, nieszczelności, rozdęcia okrężnicy, obecności ciał obcych, nowotworów itp. Gastrografin jest dostępny na receptę.

Gastrolit

Gastrolit to lek w postaci proszku do sporządzania roztworu do doustnego nawadniania, zawierający zestaw elektrolitów i glukozę. Jest stosowany do zapobiegania i leczenia odwodnienia niewielkiego stopnia, szczególnie w przebiegu biegunek u niemowląt, dzieci oraz dorosłych. Gastrolit jest dostępny bez recepty.

Gastronorm

Gastronorm, zawiera pantoprazol, to lek z grupy inhibitorów pompy protonowej. Działa poprzez blokowanie enzymu wytwarzającego kwas żołądkowy, co skutkuje zmniejszeniem ilości kwasu w żołądku. Stosuje się go w krótkotrwałym leczeniu objawów choroby refluksowej przełyku, takich jak zgaga i kwaśne odbijanie, u dorosłych. Lek jest dostępny na receptę.

Gastrosan fix

Gastrosan fix

Gastrosan fix to produkt leczniczy zawierający zioła stosowane w stanach zapalnych przewodu pokarmowego. Składniki aktywne to: kwiat rumianku, korzeń prawoślazu i liść mięty pieprzowej. Preparat jest dostępny bez recepty. Wskazania do stosowania to stany skurczowe w obrębie jamy brzusznej, wzdęcia oraz pomocniczo w stanach zapalnych przewodu pokarmowego.

Gastrostad

Gastrostad to lek w postaci tabletek dojelitowych, który zawiera pantoprazol. Jest to substancja czynna hamująca wydzielanie kwasu solnego w żołądku. Gastrostad jest stosowany w leczeniu łagodnej postaci choroby refluksowej przełyku i jej objawów, takich jak zgaga, zarzucanie treści żołądkowej, ból podczas przełykania. Jest to lek na receptę.

Gastrotrombina 5000 / 10 000

Gastrotrombina 5000 / 10 000 to leki hemostatyczne, które są stosowane wspomagająco w krwawieniach z przewodu pokarmowego, na przykład w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz przy krwawieniach z przełyku. Lek nie zastępuje leczenia farmakologicznego, postępowania diagnostycznego, niezbędnych zabiegów endoskopowych i chirurgicznych. Jest dostępny na receptę.

Gastrovit MultiActive

Gastrovit MultiActive to lek roślinny stosowany doustnie. Zawiera wyciąg złożony płynny z ziela bylicy bożego drzewka, owocu ostropestu plamistego, liścia mięty pieprzowej, ziela drapacza lekarskiego, korzenia mniszka lekarskiego i ziela krwawnika. Lek jest przeznaczony do stosowania w niestrawnościach (z objawami zgagi, odbijania, nudności) i zaburzeniach żołądkowo-jelitowych spowodowanych niedostatecznym wydzielaniem soku żołądkowego i żółci. Gastrovit MultiActive jest dostępny bez recepty.

Gastrovit TraviComplex

Gastrovit TraviComplex to lek pochodzenia roślinnego, który jest dostępny bez recepty. Jest to preparat złożony, zawierający wyciąg płynny z kory dębu, z kory wierzby, z ziela bylicy bożego drzewka, z ziela szałwii, z ziela tymianku, z ziela krwawnika. Substancje zawarte w wyciągu działają ściągająco, rozkurczowo na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, wzmagają przepływ żółci, działają przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Preparat wzmaga wydzielanie soków trawiennych. Stosowany jest tradycyjnie w niestrawności.

Gastrowell

Gastrowell jest inhibitorem pompy protonowej. Działa poprzez hamowanie pompy protonowej w komórkach okładzinowych żołądka, co prowadzi do zmniejszenia wydzielania kwasu solnego. Jest stosowany w leczeniu chorób żołądka i jelit związanych z wydzielaniem kwasu solnego. Wskazaniami do stosowania leku są: leczenie choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, choroby refluksowej przełyku oraz zapobieganie jej nawrotom, leczenie zespołu Zollingera i Ellisona, zapobieganie owrzodzeniom żołądka i dwunastnicy wywołanym stosowaniem niesteroidowych leków przeciwzapalnych u osób z grup zwiększonego ryzyka wymagających długotrwałego stosowania tych leków. Lek jest dostępny na receptę.

Gastrowell Control

Gastrowell Control to lek, którego substancją czynną jest pantoprazol. Pantoprazol blokuje enzym wytwarzający kwas żołądkowy, co prowadzi do zmniejszenia ilości kwasu w żołądku. Lek stosuje się w krótkotrwałym leczeniu objawów choroby refluksowej przełyku, takich jak zgaga i kwaśne odbijanie, u dorosłych.

Gattart

Gattart to lek o smaku miętowym, który zobojętnia kwas solny w żołądku. Stosuje się go w celu leczenia zgagi i związanych z nią objawów, takich jak dolegliwości żołądkowe i cofanie się kwasu żołądkowego (kwaśne odbijanie). Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skonsultować się z lekarzem. Gattart jest dostępny bez recepty.

Gaviscon

Gaviscon to lek dostępny bez recepty, który jest wskazany do stosowania w leczeniu objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, takich jak zgaga, odbijanie, niestrawność. Może być stosowany po posiłkach, w czasie ciąży lub u osób z objawami związanymi z refluksowym zapaleniem przełyku. Preparat zawiera substancje czynne: alginian sodu, wodorowęglan sodu oraz węglan wapnia. Te substancje szybko reagują z kwasem solnym w żołądku tworząc ochronną warstwę żelu o odczynie prawie obojętnym, która utrzymuje się na powierzchni treści żołądkowej i zapobiega jej cofaniu się (zarzucaniu) do przełyku.

Gaviscon Advance

Gaviscon Advance to lek dostępny bez recepty, który należy do grupy leków nazywanych “środkami hamującymi refluks żołądkowo-przełykowy”. Tworzy on ochronną warstwę utrzymującą się na powierzchni treści żołądkowej, co skutecznie zapobiega cofaniu się kwaśnej treści do przełyku. Jest stosowany w leczeniu objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, takich jak odbijanie, zgaga i niestrawność, na przykład po posiłkach lub w czasie ciąży. Może być również stosowany u pacjentów z objawami związanymi z refluksowym zapaleniem przełyku.

Gaviscon Duo

Gaviscon Duo to lek, który jest często stosowany do łagodzenia objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, takich jak zgaga, odbijanie i niestrawność. Działa poprzez tworzenie ochronnej warstwy na powierzchni treści żołądkowej, co zapobiega cofaniu się kwaśnej treści żołądkowej z żołądka. Składniki czynne leku to alginian sodu, wodorowęglan sodu oraz węglan wapnia. Gaviscon Duo jest dostępny bez recepty.

Gaviscon o smaku mięty

Gaviscon o smaku mięty to lek dostępny bez recepty, który ma postać tabletek do rozgryzania i żucia. Składa się z trzech substancji czynnych: alginianu sodu, wodorowęglanu sodu oraz węglanu wapnia. Lek ten tworzy ochronną warstwę na powierzchni treści żołądkowej, co zapobiega cofaniu się kwaśnej treści z żołądka. Jest wskazany do stosowania w leczeniu objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, takich jak zgaga, odbijanie, niestrawność, na przykład po posiłkach lub w czasie ciąży.

Gaviscon o smaku mięty saszetki

Gaviscon o smaku mięty to lek dostępny bez recepty, który tworzy ochronną warstwę utrzymującą się na powierzchni treści żołądkowej. Ta warstwa zapobiega cofaniu się kwaśnej treści żołądkowej z żołądka, co powoduje zmniejszenie bólu i uczucia dyskomfortu w gardle i jamie ustnej. Lek jest wskazany do stosowania w leczeniu objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, takich jak zgaga, odbijanie i niestrawność, na przykład po posiłkach lub w czasie ciąży. Może być również stosowany u osób z objawami związanymi z refluksowym zapaleniem przełyku.

Gaviscon o smaku mięty TAB

Gaviscon o smaku mięty TAB to lek dostępny bez recepty, przeznaczony do leczenia objawów refluksu żołądkowo-przełykowego. Objawy te obejmują zgagę, odbijanie i niestrawność, które mogą występować na przykład po posiłkach lub w czasie ciąży. Lek tworzy ochronną warstwę na powierzchni treści żołądkowej, co zapobiega cofaniu się kwaśnej treści z żołądka, zmniejszając tym samym ból i uczucie dyskomfortu w gardle i jamie ustnej.

Gaxenim

Gaxenim to lek immunosupresyjny, który zawiera substancję czynną fingolimod. Jest on stosowany w leczeniu stwardnienia rozsianego o dużej aktywności, pomimo pełnego i właściwego leczenia co najmniej jednym lekiem modyfikującym przebieg choroby, lub u pacjentów z szybko rozwijającą się, ciężką, ustępująco-nawracającą postacią stwardnienia rozsianego. Lek jest wydawany na receptę.

Gazyvaro

Gazyvaro to lek, który zawiera substancję czynną obinutuzumab. Jest to przeciwciało monoklonalne, które jest stosowane w leczeniu skojarzonym z chlorambucylem dorosłych z wcześniej nieleczoną przewlekłą białaczką limfocytową, u których z powodu chorób współistniejących nie należy stosować leczenia opartego na pełnej dawce fludarabiny. Lek jest również stosowany w leczeniu skojarzonym z chemioterapią, a następnie monoterapią w leczeniu podtrzymującym u wcześniej nieleczonych dorosłych z zaawansowanym chłoniakiem grudkowym. Gazyvaro jest dostępny na receptę.

Gealcid

Gealcid to lek, który składa się z kwasu alginowego, sodu wodorowęglanu oraz glinu wodorotlenku. Dzięki swoim właściwościom zobojętniającym kwas solny, Gealcid działa osłaniająco na błonę śluzową przełyku, żołądka i dwunastnicy, co przyczynia się do łagodzenia dolegliwości bólowych związanych z nadkwaśnością lub chorobą wrzodową. Jest stosowany w przypadkach zgagi (pieczenie w przełyku), refluksu żołądkowo-przełykowego (kwaśne odbijanie) oraz przepukliny rozworu przełykowego. Gealcid jest dostępny bez recepty.

Gebetil

Gebetil to lek na receptę, który zawiera dwie substancje czynne: betametazon i gentamycynę. Jest stosowany w leczeniu miejscowych zmian skórnych o charakterze zapalnym, które wymagają stosowania silnie działającego glikokortykosteroidu. Gebetil jest przeznaczony do stosowania na suchą skórę i jest zalecany dla osób dorosłych oraz dzieci powyżej pierwszego roku życia.

Gefemin

Gefemin to doustny środek antykoncepcyjny dla kobiet, który zapobiega ciąży. Każda żółta tabletka zawiera małą ilość dwóch różnych hormonów żeńskich, 0,060 mg gestodenu i 0,015 mg etynyloestradiolu. Białe tabletki nie zawierają substancji czynnych i są określane jako tabletki placebo. Lek Gefemin jest dostępny na receptę.

Gefitinib Accord

Gefitinib Accord to lek przeciwnowotworowy, który zawiera substancję czynną gefitynib. Jest stosowany w leczeniu dorosłych pacjentów z niedrobnokomórkowym rakiem płuca, miejscowo zaawansowanym lub z przerzutami, z obecnością aktywującej mutacji w genie dla EGFR (receptora dla nabłonkowego czynnika wzrostu). Lek jest dostępny na receptę.

Gefitinib Alvogen

Gefitinib Alvogen to lek przeciwnowotworowy z grupy inhibitorów kinaz białkowych. Substancją czynną preparatu jest gefitynib, który hamuje aktywność kinazy tyrozynowej będącej receptorem dla nabłonkowego czynnika wzrostu (EGFR). Lek jest skuteczny w leczeniu nowotworów z obecnością mutacji aktywującej w genie EGFR. Preparat jest wskazany w leczeniu (monoterapii) dorosłych z niedrobnokomórkowym rakiem płuca, miejscowo zaawansowanym lub z przerzutami, z obecnością aktywującej mutacji w genie dla EGFR. Gefitinib Alvogen jest lekiem wydawanym na receptę.

Gefitinib Genoptim

Gefitinib Genoptim to lek zawierający substancję czynną gefitynib, który hamuje aktywność białka tzw. receptora naskórkowego czynnika wzrostu (EGFR). Białko to wpływa na wzrost i rozprzestrzenianie się komórek nowotworowych. Lek jest stosowany w monoterapii u dorosłych pacjentów z niedrobnokomórkowym rakiem płuca (NDRP), miejscowo zaawansowanym lub z przerzutami, z aktywującą mutacją EGFR-TK. Jest wydawany na podstawie recepty.

Gefitinib Genthon

Gefitinib Genthon to lek, którego substancją czynną jest gefitynib. Gefitynib hamuje aktywność białka tzw. receptora naskórkowego czynnika wzrostu (EGFR), co wpływa na wzrost i rozprzestrzenianie się komórek nowotworowych. Lek jest przeznaczony do terapii dorosłych pacjentów z niedrobnokomórkowym rakiem płuc (NDRP), rozwijającym się miejscowo lub dającym przerzuty, z aktywującą mutacją EGFR-TK. Gefitinib Genthon jest dostępny na receptę.

Gefitinib Glenmark

Lek Gefitinib Glenmark zawiera substancję czynną gefitynib, który hamuje aktywność białka określanego jako receptor naskórkowego czynnika wzrostu (EGFR). Białko to wpływa na wzrost i rozprzestrzenianie się komórek nowotworowych. Lek Gefitinib Glenmark stosowany jest w leczeniu dorosłych pacjentów z niedrobnokomórkowym rakiem płuc. Jest dostępny na receptę.

Gefitinib Krka

Gefitinib Krka to lek stosowany w terapii przeciwnowotworowej. Jest to wybiórczy, małocząsteczkowy inhibitor kinazy tyrozynowej receptora dla naskórkowego czynnika wzrostu. Lek jest skuteczny u pacjentów z nowotworem z obecnością mutacji aktywującej domenę kinazy tyrozynowej EGFR niezależnie od rzutu leczenia. Jest przeznaczony do monoterapii u dorosłych pacjentów z niedrobnokomórkowym rakiem płuca (NDRP), miejscowo zaawansowanym lub z przerzutami, z aktywującą mutacją EGFR-TK. Gefitinib Krka jest dostępny na receptę.

Gefitinib Mylan

Gefitinib Mylan to lek stosowany w terapii dorosłych pacjentów z niedrobnokomórkowym rakiem płuc (NDRP), rozwijającym się miejscowo lub dającym przerzuty, z aktywującą mutacją EGFR-TK. Jest dostępny w postaci tabletek powlekanych. Lek jest dostępny na receptę. Zawiera substancję czynną gefitynib, która blokuje enzymy nazywane kinazami.

Gefitinib Sandoz

Gefitinib Sandoz to lek przeciwnowotworowy dostępny na receptę. Zawiera substancję czynną gefitynib, która hamuje aktywność białka nazywanego receptorem naskórkowego czynnika wzrostu (EGFR). Jest stosowany w monoterapii u dorosłych pacjentów z niedrobnokomórkowym rakiem płuca (NDRP), miejscowo zaawansowanym lub z przerzutami, z aktywującą mutacją EGFR-TK. Lek jest przyjmowany doustnie, a dawkowanie powinno być ściśle kontrolowane przez specjalistę doświadczonego w leczeniu przeciwnowotworowym.

Gefitinib Stada

Lek Gefitinib Stada zawiera substancję czynną gefitynib, która hamuje aktywność pewnego białka, tzw. receptora naskórkowego czynnika wzrostu (EGFR). Jest wskazany w monoterapii do leczenia dorosłych pacjentów z niedrobnokomórkowym rakiem płuca (NDRP), miejscowo zaawansowanym lub z przerzutami, z uaktywnioną mutacją EGFR-TK. Jest to lek na receptę.

Gefitinib Synthon

Gefitinib Synthon to lek, którego substancją czynną jest gefitynib. Działa on poprzez hamowanie aktywności białka zwanego receptorem naskórkowego czynnika wzrostu (EGFR), co wpływa na wzrost i rozprzestrzenianie się komórek nowotworowych. Lek jest stosowany w leczeniu niedrobnokomórkowego raka płuc u dorosłych pacjentów, rozwijającym się miejscowo lub dającym przerzuty, z aktywującą mutacją EGFR-TK. Gefitinib Synthon jest dostępny na receptę.

Gefitinib Zentiva

Gefitinib Zentiva to lek zawierający substancję czynną gefitynib, który hamuje aktywność białka kinazy tyrozynowej. Jest stosowany w monoterapii u dorosłych pacjentów z niedrobnokomórkowym rakiem płuca (NDRP), miejscowo zaawansowanym lub z przerzutami, z aktywującą mutacją EGFR-TK. Lek jest dostępny na receptę i powinien być przyjmowany pod ścisłą kontrolą specjalisty doświadczonego w leczeniu przeciwnowotworowym.

Geibrox o smaku Mięty

Geibrox o smaku Mięty to lek, którego substancją czynną jest ambroksolu chlorowodorek. Jest to składnik pastylek twardych, które przynoszą oczekiwany efekt leczniczy. Działanie leku Geibrox jest miejscowe i znieczulające, co łagodzi ból występujący w ostrych stanach zapalnych gardła u dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia. Lek jest stosowany do łagodzenia bólu w łagodnych do umiarkowanych objawach ostrego stanu zapalnego gardła.

Gelaspan

Gelaspan to lek osoczozastępczy, który zastępuje płyn utracony z krwiobiegu. Stosowany jest w celu zastąpienia krwi i płynu ustrojowego, które zostały utracone na skutek na przykład zabiegu chirurgicznego, wypadku lub poparzenia. Wskazany jest do stosowania w leczeniu względnej lub całkowitej hipowolemii oraz wstrząsu1. Gelaspan jest dostępny na receptę.

Gelatum Aluminii Phosphorici

Gelatum Aluminii Phosphorici to lek, który skutecznie zobojętnia kwas solny soku żołądkowego, a także działa osłaniająco i ściągająco. Dzięki zawartości fosforanu glinu, lek tworzy ochronną warstwę na błonie śluzowej przełyku, żołądka i dwunastnicy, co przyczynia się do jej szybszego gojenia. Stosowany jest w leczeniu dolegliwości występujących w przebiegu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, nadkwaśności soku żołądkowego, refluksu przełykowo-żołądkowego oraz zgagi. Jest dostępny bez recepty.

Gelatum Aluminii Phosphorici Aflofarm

Gelatum Aluminii Phosphorici Aflofarm to lek zobojętniający kwas solny soku żołądkowego. Jest stosowany w leczeniu choroby refluksowej, zapalenia błony śluzowej żołądka oraz choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy. Lek jest przyjmowany doustnie, a jego substancją czynną jest fosforan glinu, który reaguje z kwasem solnym w żołądku tworząc chlorek glinu o działaniu przeciwzapalnym i ściągającym. Jest dostępny bez recepty.

Geldoren

Geldoren to lek przeciwpsychotyczny, którego substancją czynną jest kwetiapina. Stosuje się go w leczeniu stanów chorobowych takich jak schizofrenia, epizody maniakalne i depresyjne w przebiegu choroby dwubiegunowej. Geldoren może być również stosowany w chorobach, w przebiegu których pacjenci mają niezwykle dobre samopoczucie lub rozpiera ich energia. Lek ten stosowany jest również w zapobieganiu nawrotom w chorobie dwubiegunowej, u pacjentów, którzy reagowali na leczenie kwetiapiną.

Geloplasma

Geloplasma to lek stosowany w medycynie, który jest często używany do uzupełniania płynów i elektrolitów w organizmie pacjenta. Jest to szczególnie przydatne w sytuacjach, gdy pacjent cierpi na odwodnienie lub utratę krwi. Geloplasma jest dostępna na receptę, co oznacza, że musi być przepisana przez lekarza. Wskazania do stosowania tego leku zależą od indywidualnej sytuacji pacjenta i powinny być zawsze konsultowane z lekarzem lub farmaceutą.

Gelopromt

GeloPromt to lek w postaci proszku doustnego, który zawiera połączenie składników pomagających łagodzić objawy związane z przeziębieniem i grypą. Składniki te obejmują paracetamol, który jest lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, oraz fenylefrynę chlorowodorkową, która zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa, redukując obrzęk w drogach nosowych. Lek jest dostępny bez recepty.

Gembin

Gembin to lek przeciwnowotworowy stosowany w onkologii do chemioterapii. Jest cytostatykiem, który niszczy komórki dzielące się, w tym komórki rakowe. Można go stosować zarówno pojedynczo (w monoterapii), jak i w połączeniu z innymi lekami (terapia skojarzona). Lek jest dostępny na receptę.

Gemcel

Gemcel to lek przeciwnowotworowy, który jest stosowany w monoterapii lub w połączeniu z innymi substancjami (paklitakselem, cisplatyną, karboplatyną) do leczenia: zaawansowanego raka pęcherza moczowego z przerzutami lub bez; zaawansowanego gruczolaka trzustki z przerzutami lub bez; nieoperacyjnego, nawrotowego bądź przerzutowego zaawansowanego nowotworu piersi; zaawansowanej postaci niedrobnokomórkowego raka płuc z przerzutami lub bez; zaawansowanego raka nabłonkowatego jajnika z przerzutami lub bez. Jest dostępny na receptę.

Gemcit

Gemcit to lek przeciwnowotworowy, który zawiera substancję czynną gemcytabinę. Jest stosowany w leczeniu różnych rodzajów nowotworów, takich jak zaawansowany rak pęcherza moczowego, zaawansowany gruczolakorak trzustki, zaawansowany niedrobnokomórkowy rak płuca oraz zaawansowany rak nabłonkowaty jajnika. Gemcit jest dostępny na receptę.

Gemcitabin Cancernova

Gemcitabin Cancernova to lek przeciwnowotworowy, który zawiera substancję czynną gemcytabinę. Jest stosowany w leczeniu różnych rodzajów nowotworów, takich jak zaawansowany rak pęcherza moczowego, zaawansowany gruczolakorak trzustki, zaawansowany niedrobnokomórkowy rak płuca oraz zaawansowany rak nabłonkowaty jajnika. Gemcitabin Cancernova jest dostępny na receptę.

Leki na literę G to obszerna kategoria farmaceutyków, które mają różne składniki, właściwości i zastosowania. Niektóre z nich są lekami przeciwpadaczkowymi, np. Gabapentyna, która zmniejsza nadmierną aktywność neuronów w mózgu i łagodzi objawy padaczki. Inne są lekami przeciwbakteryjnymi, np. Gentamycyna, która zabija bakterie wywołujące zakażenia układu moczowego, oddechowego, skóry, kości i stawów. Leki na literę G obejmują także leki wspomagające stawy, np. Glukozamina, która pomaga odbudowywać chrząstkę i zmniejszać ból i stan zapalny .

Leki na literę G występują w różnych formach, takich jak tabletki, kapsułki, zastrzyki, maści, krople, syropy, czopki, plastry, aerozole, proszki lub saszetki. Mogą być stosowane w leczeniu wielu chorób i dolegliwości, takich jak padaczka, zakażenia, ból, zapalenie, alergia, depresja, nowotwory, cukrzyca, nadciśnienie, astma, osteoporoza, reumatyzm, grzybica, malaria, gruźlica, zaparcia, wymioty, kaszel i wiele innych.

Leki na literę G są dostępne na receptę lub bez recepty, w zależności od ich mocy i bezpieczeństwa. Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z jego ulotką, która zawiera informacje o składzie, dawkowaniu, wskazaniach, przeciwwskazaniach, działaniach niepożądanych i interakcjach z innymi lekami. Należy również skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, jeśli ma się jakiekolwiek pytania lub wątpliwości dotyczące leku. Nie należy stosować leku dłużej lub częściej niż zalecono, ani zmieniać dawki bez zgody lekarza. Nie należy również łączyć leku z alkoholem lub innymi substancjami wpływającymi na ośrodkowy układ nerwowy. W przypadku wystąpienia niepożądanych objawów lub reakcji alergicznej, należy natychmiast przerwać stosowanie leku i zgłosić się do lekarza lub najbliższego szpitala.