Gardan

GARDAN zawiera substancję czynną metamizol sodowy, który wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.

Wskazania
Ból różnego pochodzenia o dużym nasileniu lub gorączka, gdy inne leki są przeciwwskazane lub nieskuteczne. GARDAN jest wskazany do stosowania u dorosłych.

Jaki jest skład Gardan, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest metamizol sodowy.
– 1 tabletka zawiera 500 mg metamizolu sodowego.

Pozostałe składniki leku to skrobia pszeniczna, celuloza mikrokrystaliczna (typ 101), powidon K25, talk, magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Gardan – jak stosować ten lek?

Zalecana dawka leku to:

Stosowanie u dorosłych:
250 mg – 500 mg 2 do 3 razy na dobę. Maksymalna dawka jednorazowa leku nie powinna przekroczyć 1 g (2 tabletki), maksymalna dawka dobowa – 3 g (6 tabletek).

Czas trwania leczenia
Nie należy stosować leku dłużej niż przez 3 do 5 dni.

Pacjenci w podeszłym wieku (powyżej 65 lat)
Brak specjalnych zaleceń dotyczących dawkowania u pacjentów w podeszłym wieku, z wyjątkiem pacjentów z zaburzeniami czynności nerek i wątroby. W tych przypadkach należy zastosować ½ zalecanej dawki dla dorosłych przez krótki czas.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby
U pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby należy stosować ½ dawki dla dorosłych.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek
U pacjentów z łagodną i umiarkowaną niewydolnością nerek należy stosować ½ dawki dla dorosłych.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
GARDAN jest przeciwwskazany u dzieci w wieku poniżej 18 lat (

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawka leku GARDAN należy natychmiast zwrócić się do lekarza.

Po przedawkowaniu leku mogą wystąpić zawroty głowy, bóle brzucha, nudności, wymioty, zaburzenia świadomości, spadek temperatury ciała, gwałtowny spadek ciśnienia i zaburzenia rytmu serca. Istnieje ryzyko ciężkiego wstrząsu, ostrej niewydolności nerek i wątroby, drgawek i śpiączki.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Gardan – czy mogę spożywać alkohol?

W czasie przyjmowania leku GARDAN nie wolno spożywać alkoholu. Alkohol może zwiększać działania niepożądane leku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Gardan w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Stosowanie leku GARDAN w okresie ciąży jest przeciwwskazane.

Karmienie piersią
Stosowanie leku GARDAN w okresie karmienia piersią jest przeciwwskazane.

Ulotka Gardan – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Opinie o Pylera - forum pacjentów

Stosujesz Gardan? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź opinie pacjentów z ostatnich 12 miesięcy.

7 komentarzy do “Gardan”

 1. Najlepsza rzecz na bóle mieśni, stawów, działa szybko i skutecznie. Nie trzeba długo czekać na ulgę, jest niedrogi i tabletki można też dzielić, przy słabszym bólu można spokojnie wziąć połówkę i pomoże

  Odpowiedz
 2. Szybko pomógł po usunięciu zęba, ból mnie męczył kilka dni a dzięki gardanowi dawao się wytrzymać i nawet nie musiałam brać zwolnienia w pracy, teraz trzymam w apteczce na mocnejszy ból

  Odpowiedz
 3. Czasami dokuczają mi silne bóle głowy, ogólnie nie lubię brać tabletek, wole albo przeczekać albo się polozyc, ale czasami po prostu nie mam na to czasu i konieczne są tabletki, i właśnie najczęściej biorę gardan, bo przychodzi po nim szybko na na dlugo

  Odpowiedz
 4. Jako jedyne radzą sobie z moimi bólami menstruacyjnymi w pierwszym dniu okresu. Już po godzinie mogę normalnie funkcjonować, gardan to chyba najsilniejsze tabletki przeciwblowe bez recepty

  Odpowiedz
 5. Mi na ból głowy pomaga teraz najszybciej chyba gardan, bardzo dobry lek moim zdaniem, bo szybko się rozpuszcza i nawet taki silny łagodzi, co jest na plus bardzo.

  Odpowiedz
 6. bardzo skuteczny, czasami brdzo boli mnie głowa, innych tabletek muszę wziąc kilka dni zeby ból sie uspokoił, przy gardanie wystarczy jedna dawka i spokój

  Odpowiedz

Dodaj komentarz