Konsultacja merytoryczna:

Vemonis Femi

Vemonis Femi

Lek Vemonis Femi jest przeznaczony do stosowania u osób dorosłych do objawowego leczenia:
• bólu różnego pochodzenia o dużym nasileniu
• bólów związanych ze stanami skurczowymi mięśni gładkich:
– układu moczowo – płciowego (kolka nerkowa, bolesne miesiączkowanie),
– przewodu pokarmowego (kolka jelitowa, zespół jelita drażliwego),
– dróg żółciowych (zapalenie pęcherzyka żółciowego, zapalenie przewodów żółciowych), gdy zastosowanie innych środków jest przeciwwskazane.

Vemonis Femi zawiera trzy substancje czynne. Metamizol sodu ma działanie przeciwbólowe, a drotaweryny chlorowodorek działa rozkurczowo na mięśnie gładkie. Kofeina stanowi dodatek do wielu leków przeciwbólowych.

Jaki jest skład Vemonis Femi, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są: metamizol sodowy w postaci metamizolu sodowego jednowodnego, kofeina, drotaweryny chlorowodorek.

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, krospowidon, talk, magnezu stearynian, skład otoczki: alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E171), talk, lecytyna, guma ksantan.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Vemonis Femi – jak stosować ten lek?

Dawka zależy od nasilenia bólu oraz reakcji danej osoby na lek Vemonis Femi. Zawsze należy wybierać najmniejszą dawkę konieczną do opanowania bólu.

Dorośli
Zalecana dawka dla dorosłych w razie konieczności to 1 lub 2 tabletki (400 lub 800 mg metamizolu sodu, 60 lub 120 mg kofeiny oraz 40 lub 80 mg drotaweryny chlorowodorku) dwa lub trzy razy dziennie, nie częściej niż co 6-8 godzin. Maksymalna dobowa dawka to 6 tabletek (2400 mg metamizolu sodu, 360 mg kofeiny oraz 240 mg drotaweryny chlorowodorku). Gdy objawy nie ustąpią po 3-5 dniach stosowania produktu Vemonis Femi lub gdy mimo przyjęcia produktu objawy nasilają się, pacjent niezwłocznie powinien udać się do lekarza.


Dzieci i młodzież
Leku Vemonis Femi nie stosować u osób w wieku poniżej 18 lat.

Osoby w podeszłym wieku i pacjenci w złym ogólnym stanie zdrowia lub z niewydolnością nerek

U osób w podeszłym wieku, pacjentów osłabionych i pacjentów z pogorszeniem czynności nerek dawkę metamizolu należy zmniejszyć ze względu na możliwość wydłużenia czasu wydalania produktów rozkładu metamizolu.

U osób w podeszłym wieku ze złym ogólnym stanem zdrowia i zmniejszonym klirensem kreatyniny, zaleca się stosowanie niższej dawki drotaweryny z powodu wolnego metabolizmu tej substancji czynnej.

Pacjenci z zaburzeniem czynności nerek lub wątroby (patrz też „Kiedy nie przyjmować leku Vemonis Femi” i „Ostrzeżenia i środki ostrożności” w puncie 2 w załączonej ulotce). 

Ze względu na zmniejszenie szybkości eliminacji metamizolu u pacjentów z zaburzeniem czynności nerek lub wątroby należy unikać wielokrotnego podawania dużych dawek metamizolu. W przypadku krótkotrwałego stosowania zmniejszenie dawki metamizolu nie jest wymagane. Brak jest doświadczeń związanych z długotrwałym stosowaniem metamizolu.

Sposób podawania
Doustnie. Tabletki przyjmuje się popijając dostateczną ilością płynu (np. szklanką wody).

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Po przyjęciu bardzo wysokich dawek, usuwanie z organizmu nieszkodliwego metabolitu może powodować czerwone zabarwienie moczu.

Ostre przedawkowanie może powodować nudności, wymioty, ból brzucha, pogorszenie się czynności nerek lub ostrą niewydolność nerek, rzadziej objawy ze strony centralnego układu nerwowego (zawroty głowy, senność, śpiączka, drgawki), a także obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Pacjenci mogą odczuwać także dyskomfort w klatce piersiowej, nerwowość, drażliwość, drżenie, skurcze mięśni, ból głowy, bezsenność, uczucie lęku, euforię, splątanie, dezorientację lub pobudzenie. Można zaobserwować również kołatanie serca, zaburzenia rytmu serca i problemy z pracą serca, które mogą powodować omdlenia i zatrzymanie akcji serca. Przedawkowanie kofeiny może spowodować następujące objawy: ból w nadbrzuszu, wymioty, diurezę, tachykardię lub zaburzenia rytmu serca, pobudzenie układu nerwowego (bezsenność, niepokój, pobudzenie, pobudzenie psychoruchowe, nerwowość, drżenia i drgawki). Nie są znane przypadki przedawkowania drotaweryny.

W razie przyjęcia zbyt dużej dawki leku Vemonis Femi należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie albo skontaktować się z najbliższym szpitalnym oddziałem pomocy doraźnej w celu uzyskania dalszych porad.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Vemonis Femi – czy mogę spożywać alkohol?

Jednoczesne spożywanie alkoholu może wpływać na koncentrację i czas reakcji.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Vemonis Femi w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie przyjmować leku Vemonis Femi w okresie ciąży i karmienia piersią.

Ulotka Vemonis Femi – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Vemonis Femi, 400 mg + 60 mg + 40 mg, tabletki powlekane (Metamizolum natricum + Coffeinum + Drotaverini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 14 razy

Rozmiar plku 208.51 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Vemonis Femi m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Vemonis Femi, 400 mg + 60 mg + 40 mg, tabletki powlekane (Metamizolum natricum + Coffeinum + Drotaverini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 226.86 KB

 

Cena - ile kosztuje Vemonis Femi?

Cena Vemonis Femi i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Vemonis Femi.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Vemonis Femi? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

2 komentarze do “Vemonis Femi”

  1. Te tabletki sa bardzo skuteczne na bolesne miesiączki, gdzie z bólu brzucha aż się zwijam, kosztują kilka złotych a nie znalazłam jak do tej pory nic równie skutecznego, łączą dwa działania czyli biorę mniej tabletek

    Odpowiedz
  2. Jak wiem, ze zaraz zacznie mi sie okres, to od razu mam przy sobie vemonis, te tabletki naprawde mi pomagaja, nie tylko pomagaja na bol, ale czuje tez, ze brzuch nie jest taki spiety, nie jestem tez po nich przymulona, a czesto tak mialam po tabletkach przeciwbolowych

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Pyszne ziołowe pastylki balsamiczne na gardło o smaku cynamonowym Manukan. Suplement diety Manukan zawiera kompozycję olejków karmelitańskich (m.in. z mięty pieprzowej, tymianku i goździków), dwa rodzaje miodu, w tym miód Manuka…

Glukometr OneTouch Select Plus Flex wykorzystuje technologię ColourSure, dzięki której łatwo interpretować wyniki pomiaru. Urządzenie jest proste w obsłudze, jego niewielkie wymiary pozwalają zabierać go ze sobą zawsze, gdy jest to konieczne.

Ciśnieniomierz M-2 Basic + zasilacz Omron to opcja dla osób, które nie zawsze pamiętają o wymianie baterii. Klasyczny aparat do pomiaru ciśnienia i tętna z dużym, czytelnym wyświetlaczem oraz technologią minimalizującą ryzyko…

Suplement diety Natur Planet Selen z drożdży nieaktywnych rekomendowany jest do stosowania jako uzupełnienie codziennej diety w ten ważny pierwiastek. Preparat polecany jest dla osób, które są na diecie ubogiej w selen (weganie, wegetarianie).

Płyn Bio Pokrzywa to suplement diety zawierający ekologiczny ekstrakt z liści pokrzywy. Preparat jest polecany jako uzupełnienie codziennej diety w składnik, który m.in. wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu moczowego oraz układu…

Lubisz ziołowe herbatki? Marka Herbapol Kraków oferuje wyjątkową kompozycję Jeżyna słodka z morwą. Mamy tu liść morwy białej oraz liść słodkiej jeżyny, nadają one naparowi przyjemnie słodki smak. Herbatka polecana osobom…

Nasionka siemienia lnianego mają zdolność do pęcznienia w kontakcie z wodą, a dodatkowo wytwarzają śluz oraz są źródłem błonnika pokarmowego – te właściwości pomagają utrzymać prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego.

Osoby aktywne powinny szczególnie dbać o swoje kości, jednym z polecanych wtedy składników jest witamina K. Sporą porcję witaminy K2 w postaci menachinonu MK7 znajdziemy w suplemencie diety Allnutrition Vit K2 z natto.

Tabletki Imupret to produkt leczniczy tradycyjnie stosowany w przypadku pierwszych objawów przeziębienia, jak również w trakcie infekcji. Skład leku tworzy ziołowa kompozycja, w której skład wchodzi m.in. skrzyp, prawoślaz, rumianek, mniszek.

Ziołowo-owocowa Herbatka fiz Z miłorzębem zawiera głóg, miłorząb, aronię, hibiskus i borówkę czernicę. Tak aromatyczna i dobroczynna kompozycja naturalnych składników pomaga poprawić nastrój oraz działa orzeźwiająco na…

Wytrzymała i elastyczna Szczoteczka międzyzębowa Elgydium Clinic Trio Compact 012 z dwukolorowym włosiem dociera do trudno dostępnych miejsc i usuwa skutecznie płytkę nazębną. Produkt stanowi doskonałe uzupełnienie codziennej higieny jamy ustnej.

Absolutny hit – Sok 100% jabłko pietruszka dereń! Nieklasyczne połączenie zaowocowało głębokim, nieoczywistym smakiem, złamanym pietruszkową nutą i uwodzicielskim aromatem. Dodatkowo sok zawiera porcję witaminy C.

Najważniejsze witaminy oraz minerały wspierające męski organizm znajdziemy w suplemencie diety Olimp Testomag. Jeśli zależy Ci na zdrowiu Twojego mężczyzny, kup dla niego ten wyjątkowy zestaw mineralno-witaminowy.

Herbatka fix Lipowa to suplement diety polecany przede wszystkim jako uzupełnienie codziennej diety w okresie jesienno-zimowym. Kwiaty lipy wykazują działanie napotne oraz działanie wzmacniające organizm, w tym układ oddechowy.

Testowany dermatologicznie Latopic Krem do ciała i twarzy to wyjątkowa kompozycja składników aktywnych, które pielęgnują skórę suchą i atopową na 7 różnych poziomach. Krem odpowiedni do stosowania u maluszków od pierwszych dni ż…

Dieta dzieci bywa monotonna, maluchy często odmawiają jedzenia warzyw i owoców, przez co rodzice zmuszeni są do stosowania dodatkowych źródeł witamin i minerały. W takiej sytuacji pomocne mogą być lizaki o smaku malinowym Multinki Kic-Kic.

Krople Sedivitax to suplement diety polecany dla osób mających problemy ze snem. Preparat uzupełnia codzienną dietę w cenne substancje takie jak np. ekstrakt z męczennicy oraz ekstrakty z kozłka, melisy oraz eszolcji kalifornijskiej.

Ponad 15g kwasu linolowego w 100ml tłuszczu – taki jest Olej lniany z pierwszego tłoczenia. Produkt nierafinowany, o intrygującym smaku, idealnie komponującym się z sałatkami. Świetny jako alternatywa dla innych tłuszczów roślinnych.

Trądzik pospolity to częsty problem nie tylko wśród nastolatków. Stosując kurację żelem Aquaclin, warto zwiększyć skuteczność leczenia poprzez stosowanie odpowiedniej pielęgnacji skóry Kojącym kremem matującym Aquaclin z filtrem SPF30.

Biała Perła Pasta Bamboo carbon & aloe charakteryzuje się enzymatyczno-oksydacyjną formułą. Zawarte w preparacie składniki działają regenerująco na dziąsła, a także wzmacniają szkliwo. Pasta usuwa przebarwienia oraz zapobiega powstawaniu ubytków.