Dialginum

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Działanie i wskazania

Dialginum jest pochodną pirazolonu o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym oraz słabym działaniu rozkurczowym.

Nawet w wysokich dawkach nie ma wpływu na perystaltykę jelit i nie powoduje zaparć.

Lek Dialginum, wskazany jest w krótkotrwałym leczeniu bólu różnego pochodzenia o dużym nasileniu oraz w gorączce, gdy zastosowanie innych leków jest niewskazane lub nieskuteczne w:
– bólach głowy,
– migrenie,
– bólach zębów,
– bólach mięśni i stawów,
– bólach pourazowych i pooperacyjnych,
– bólach wywołanych kolką nerkową,
– kolkach dróg żółciowych,
– bólach w chorobach nowotworowych,
– gorączce.

REKLAMA

Skład

Substancja czynna: .

Substancją czynną leku Dialginum jest metamizol sodowy (Metamizolum natricum) w postaci metamizolu sodowego jednowodnego.

W każdej saszetce jest 500 mg metamizolu sodowego.

Pozostałe składniki to: mannitol, sodu cyklaminian, krzemionka koloidalna bezwodna, aromat truskawkowy, zawiera m.in. etylo-2-metylomaślan, 4-hydroksy-2,5dwumetylo-3-furanon, cynamonian metylu, cis-3-hexen 1-ol, maltol, dwutlenek krzemu, maltodekstryna zbożowa (kukurydziana), guma arabska.

Dawkowanie

Lek do stosowania tylko u dorosłych.
Dawkowanie jest uzależnione od natężenia bólu lub gorączki i indywidualnej wrażliwości pacjenta na metamizol. Zawsze należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę w możliwie najkrótszym czasie, lecz nie dłużej niż 3-5 dni.

Zalecana dawka:
U dorosłych w bólach występujących sporadycznie i w gorączce jednorazowo od 500 mg do 1000 mg (od 1 do 2 saszetek). Maksymalna jednorazowa dawka doustna wynosi 1 g metamizolu sodowego (2 saszetki). Dawkę można powtarzać do 3 razy w ciągu doby. Maksymalna dawka dobowa wynosi 3 g metamizolu sodowego.

Należy zasięgnąć porady lekarskiej, gdy objawy nie ustępują po 3-5 dobach stosowania leku Dialginum lub niezwłocznie udać się do lekarza, gdy mimo przyjęcia leku, objawy nasilają się.

Sposób podawania:
Lek należy stosować podczas lub bezpośrednio po posiłkach. Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance wody i wypić natychmiast po rozpuszczeniu, w czasie nie dłuższym niż 5 min. Lek rozpuszczony, a nie wypity w ciągu 5 minut, należy wylać.

Pacjenci w podeszłym wieku, pacjenci w złym stanie ogólnym i obniżonym klirensem kreatyniny (świadczącym o zaburzeniach czynności nerek)
U pacjentów w podeszłym wieku, u pacjentów w złym stanie ogólnym i obniżonym klirensem kreatyniny dawkę należy zmniejszyć z uwagi na spowolniony metabolizm leku. Brak danych na temat długotrwałego stosowania metamizolu u pacjentów z ciężkimi zaburzeniami nerek.

Pacjenci z zaburzeniami wątroby
Pacjenci z zaburzeniami wątroby powinni unikać dużych dawek podawanych wielokrotnie, gdyż wydalenie leku i jego metabolitów jest w tych stanach spowolnione. Krótkotrwałe stosowanie nie wymaga zmniejszenia dawki. Brak danych na temat długotrwałego stosowania metamizolu u pacjentów z ciężkimi zaburzeniami wątroby.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Lek Dialginum nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży.

REKLAMA

Przedawkowanie

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Objawy przedawkowania:
Mogą wystąpić zawroty głowy, szum w uszach, zaburzenia słuchu, pobudzenie psychoruchowe, zaburzenia świadomości, śpiączka, drgawki czy zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi, zaburzenia rytmu serca (tachykardia). Przedawkowanie metamizolu może spowodować także bóle brzucha, wymioty, nadżerki błony śluzowej żołądka i dwunastnicy, krwawienia, perforację (pęknięcie ścianki narządu wewnętrznego), uszkodzenie komórek wątrobowych, śródmiąższowe zapalenie nerek, martwicę cewek nerkowych o raz skurcz oskrzeli.

Odnotowano przypadki występowania wysypki, pokrzywki, obrzęku, złuszczającego zapalenia oraz toksycznego martwiczego oddzielania się naskórka. Po przyjęciu bardzo dużych dawek, wydalanie kwasu rubazonowego może powodować czerwone zabarwienie moczu.

Istnieje także możliwość wystąpienia zaburzeń krwi i układu krwiotwórczego np. leukopenii (zmniejszenie liczby białych ciałek krwi), trombocytopenii (zmniejszenie liczby płytek krwi), uszkodzenia szpiku, niedokrwistości uwarunkowanej zaburzeniami czynności krwiotwórczej szpiku.

Brak odtrutki na metamizol.
W razie przedawkowania należy natychmiast zwrócić się do lekarza. Konieczne może być leczenie objawowe i podtrzymujące.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Lek należy stosować podczas lub bezpośrednio po posiłkach. Alkohol może wpływać na skuteczność leku.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem leku Dialginum.

Leku Dialginum nie wolno stosować u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią !

REKLAMA

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Cena

Sprawdź ile kosztuje Dialginum.

Opinie pacjentów - forum o lekach

2 OPINIE O LEKU

  1. Bardzo efektywny i skuteczny przeciwbólowy produkt z Bułgarii – DIALGINUM 500 w saszetkach, teraz i na polskim rynku. Polecamy gorąco!

Uwaga: Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane zgodnie z regulaminem serwisu.

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.