Konsultacja merytoryczna:

Dialginum

Dialginum - ulotka, opinie, cena, dawkowanie, zamienniki

Dialginum jest pochodną pirazolonu o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym oraz słabym działaniu rozkurczowym.

Nawet w wysokich dawkach nie ma wpływu na perystaltykę jelit i nie powoduje zaparć.

Lek Dialginum, wskazany jest w krótkotrwałym leczeniu bólu różnego pochodzenia o dużym nasileniu oraz w gorączce, gdy zastosowanie innych leków jest niewskazane lub nieskuteczne w:
– bólach głowy,
– migrenie,
– bólach zębów,
– bólach mięśni i stawów,
– bólach pourazowych i pooperacyjnych,
– bólach wywołanych kolką nerkową,
– kolkach dróg żółciowych,
– bólach w chorobach nowotworowych,
– gorączce.

Serdecznie zachęcamy do zakupów za pośrednictwem naszego sklepu - przejdź do BL Market.

Więcej informacji na temat leku Dialginum:

Skład

Substancją czynną leku Dialginum jest metamizol sodowy (Metamizolum natricum) w postaci metamizolu sodowego jednowodnego.

W każdej saszetce jest 500 mg metamizolu sodowego.

Pozostałe składniki to: mannitol, sodu cyklaminian, krzemionka koloidalna bezwodna, aromat truskawkowy, zawiera m.in. etylo-2-metylomaślan, 4-hydroksy-2,5dwumetylo-3-furanon, cynamonian metylu, cis-3-hexen 1-ol, maltol, dwutlenek krzemu, maltodekstryna zbożowa (kukurydziana), guma arabska.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie / stosowanie

Lek do stosowania tylko u dorosłych.
Dawkowanie jest uzależnione od natężenia bólu lub gorączki i indywidualnej wrażliwości pacjenta na metamizol. Zawsze należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę w możliwie najkrótszym czasie, lecz nie dłużej niż 3-5 dni.

Zalecana dawka:
U dorosłych w bólach występujących sporadycznie i w gorączce jednorazowo od 500 mg do 1000 mg (od 1 do 2 saszetek). Maksymalna jednorazowa dawka doustna wynosi 1 g metamizolu sodowego (2 saszetki). Dawkę można powtarzać do 3 razy w ciągu doby. Maksymalna dawka dobowa wynosi 3 g metamizolu sodowego.

Należy zasięgnąć porady lekarskiej, gdy objawy nie ustępują po 3-5 dobach stosowania leku Dialginum lub niezwłocznie udać się do lekarza, gdy mimo przyjęcia leku, objawy nasilają się.

Sposób podawania:
Lek należy stosować podczas lub bezpośrednio po posiłkach. Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance wody i wypić natychmiast po rozpuszczeniu, w czasie nie dłuższym niż 5 min. Lek rozpuszczony, a nie wypity w ciągu 5 minut, należy wylać.

Pacjenci w podeszłym wieku, pacjenci w złym stanie ogólnym i obniżonym klirensem kreatyniny (świadczącym o zaburzeniach czynności nerek)
U pacjentów w podeszłym wieku, u pacjentów w złym stanie ogólnym i obniżonym klirensem kreatyniny dawkę należy zmniejszyć z uwagi na spowolniony metabolizm leku. Brak danych na temat długotrwałego stosowania metamizolu u pacjentów z ciężkimi zaburzeniami nerek.

Pacjenci z zaburzeniami wątroby
Pacjenci z zaburzeniami wątroby powinni unikać dużych dawek podawanych wielokrotnie, gdyż wydalenie leku i jego metabolitów jest w tych stanach spowolnione. Krótkotrwałe stosowanie nie wymaga zmniejszenia dawki. Brak danych na temat długotrwałego stosowania metamizolu u pacjentów z ciężkimi zaburzeniami wątroby.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Lek Dialginum nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży.

Przedawkowanie

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Objawy przedawkowania:
Mogą wystąpić zawroty głowy, szum w uszach, zaburzenia słuchu, pobudzenie psychoruchowe, zaburzenia świadomości, śpiączka, drgawki czy zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi, zaburzenia rytmu serca (tachykardia). Przedawkowanie metamizolu może spowodować także bóle brzucha, wymioty, nadżerki błony śluzowej żołądka i dwunastnicy, krwawienia, perforację (pęknięcie ścianki narządu wewnętrznego), uszkodzenie komórek wątrobowych, śródmiąższowe zapalenie nerek, martwicę cewek nerkowych o raz skurcz oskrzeli.

Odnotowano przypadki występowania wysypki, pokrzywki, obrzęku, złuszczającego zapalenia oraz toksycznego martwiczego oddzielania się naskórka. Po przyjęciu bardzo dużych dawek, wydalanie kwasu rubazonowego może powodować czerwone zabarwienie moczu.

Istnieje także możliwość wystąpienia zaburzeń krwi i układu krwiotwórczego np. leukopenii (zmniejszenie liczby białych ciałek krwi), trombocytopenii (zmniejszenie liczby płytek krwi), uszkodzenia szpiku, niedokrwistości uwarunkowanej zaburzeniami czynności krwiotwórczej szpiku.

Brak odtrutki na metamizol.
W razie przedawkowania należy natychmiast zwrócić się do lekarza. Konieczne może być leczenie objawowe i podtrzymujące.

Pokarm, napoje (alkohol)

Lek należy stosować podczas lub bezpośrednio po posiłkach. Alkohol może wpływać na skuteczność leku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem leku Dialginum.

Leku Dialginum nie wolno stosować u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią !

Dialginum ulotka

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

DIALGINUM, 500 mg, proszek do sporządzania roztworu doustnego, w saszetce (Metamizolum natricum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 5 razy

Rozmiar plku 275.96 KB

ChPL

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Dialginum m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

DIALGINUM, 500 mg, proszek do sporządzania roztworu doustnego, w saszetce (Metamizolum natricum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 271.54 KB

Dialginum cena

Cena Dialginum i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Dialginum.

Dialginum opinie - forum pacjentów

Stosujesz Dialginum? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

2 komentarze do “Dialginum”

  1. Bardzo efektywny i skuteczny przeciwbólowy produkt z Bułgarii – DIALGINUM 500 w saszetkach, teraz i na polskim rynku. Polecamy gorąco!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz