Konsultacja merytoryczna:

Dospax Forte

Dospax Forte zawiera jako substancję czynną chlorowodorek drotaweryny. Substancja ta jest stosowana w skurczu mięśni gładkich pochodzenia zarówno nerwowego, jak i mięśniowego, najczęściej objawiającym się bólem w jamie brzusznej. Działanie rozkurczające drotaweryny nie zależy od rodzaju unerwienia ani lokalizacji mięśni gładkich (przewód pokarmowy, układ moczowopłciowy, układ krążenia lub drogi żółciowe). Lek jest metabolizowany w wątrobie, wydalany jest głównie z moczem i w mniejszym stopniu przez przewód pokarmowy.

Dospax Forte stosuje się:
• w stanach skurczowych mięśni gładkich dróg żółciowych:
– kamica dróg żółciowych,
– zapalenie pęcherzyka żółciowego,
– zapalenie okołopęcherzykowe,
– zapalenie przewodów żółciowych,
– zapalenie brodawki Vatera (zapalenie ujścia dróg żółciowych do jelita);
• w stanach skurczowych mięśni gładkich dróg moczowych:
– kamica nerkowa,
– kamica moczowodowa,
– zapalenie miedniczek nerkowych,
– zapalenie pęcherza moczowego,
– bolesne parcie na mocz;
oraz wspomagająco:
• w stanach skurczowych mięśni gładkich przewodu pokarmowego:
– choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy,
– zapalenie żołądka,
– zapalenie jelit,
– zapalenie okrężnicy,
– stany skurczowe wpustu i odźwiernika żołądka,
– zespół drażliwego jelita grubego,
– zaparcia na tle spastycznym,
– wzdęcia jelit,
– zapalenie trzustki;
• w schorzeniach ginekologicznych:
– bolesne miesiączkowanie.

Jaki jest skład Dospax Forte, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest drotaweryny chlorowodorek. Każda tabletka zawiera 80 mg drotaweryny chlorowodorku.

Pozostałe składniki to:

rdzeń tabletki: powidon, talk, skrobia żelowana, kukurydziana, laktoza jednowodna, magnezu stearynian,

otoczka tabletki: Opadry II Pink 85G34397 [zawiera alkohol poliwinylowy, talk, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol, lecytynę sojową, karmin (E 120), tartrazynę, lak aluminiowy (E 102)].

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Dospax Forte – jak stosować ten lek?

Zalecana dawka

Dorośli:
1 tabletka powlekana 2 lub 3 razy na dobę; dawka dobowa wynosi od 120 do 240 mg.

Dzieci:
Nie przeprowadzono badań klinicznych z udziałem dzieci.

W przypadku konieczności zastosowania leku Dospax Forte u dzieci w wieku powyżej 12 lat:
– 1 tabletka powlekana 1 lub 2 razy na dobę; maksymalna dawka dobowa to 160 mg (2 tabletki na dobę).

Bez porozumienia z lekarzem lek może być stosowany maksymalnie przez 7 dni.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie zgłaszano przypadków przedawkowania leku. W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Dospax Forte – czy mogę spożywać alkohol?

Lek można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłków.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Dospax Forte w okresie ciąży i karmienia piersią?

Drotaweryna przechodzi przez łożysko.

Nie stosować leku w czasie porodu.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

W dawkach leczniczych, Dospax Forte nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

W razie wystąpienia zawrotów głowy należy unikać potencjalnie niebezpiecznych czynności takich jak prowadzenie pojazdów lub obsługa maszyn.

Ulotka Dospax Forte – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Dospax Forte, 80 mg, tabletki powlekane (Drotaverini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 118.15 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Dospax Forte m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Dospax Forte, 80 mg, tabletki powlekane (Drotaverini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 132.43 KB

Cena - ile kosztuje Dospax Forte?

Cena Dospax Forte i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Dospax Forte.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Dospax Forte? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Orthomol Femin kapsułki (Opakowanie: 180 szt.)Orthomol Femin kapsułki (Opakowanie: 180 szt.) jest dietetycznym środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia medycznego, stworzonym dla kobiet w celu zredukowania dolegliwości związanych z okresem menopauzy oraz jako uzupełnienie powstałych w tym czasie niedoborów. Efekt działania Orthomol Femin kapsułki (Opakowanie: 180 szt.)Witamina B6 przyczynia się do regulacji aktywności hormonalnej. Biotyna, cynk i selen wpływają pozytywnie…

Zastosowanie La Roche Posay Rosaliac CC krem pielęgnacyjny na dzień (Opakowanie: 50 ml)La Roche Posay Rosaliac CC to krem korygujący przeznaczony do skóry wrażliwej, ze skłonnością do zaczerwienień, które powstają wskutek niekorzystnego wpływu czynników zewnętrznych. To kompleksowy dermokosmetyk, który może być stosowany jednocześnie jako podkład oraz produkt pielęgnacyjny.

Produkt posiada uniwersalny odcień, który ró…

Zastosowanie Pigmentan Gipfelbraeune krem do opalania Spf 8 (Opakowanie: 50 ml)Pigmentan Gipfelbraeune krem do opalania Spf 8 (Opakowanie: 50 ml) zawiera kompozycję wysokiej jakości naturalnych składników roślinnych oraz witaminy A oraz E, które w połączeniu z filtrami UVA i UVB zapewnia ochronę przeciwsłoneczną, odpowiednie nawilżenie oraz pielęgnację ciała.
Pigmentan Gipfelbraeune krem do opalania Spf 8 (Opakowanie: 50 ml) zapobiega przesuszeniu skóry.Skład(INCI):…

Zastosowanie Louis Widmer Deo kremowy antyperspirant nieperfumowany (Opakowanie: 40 ml)Louis Widmer Deo kremowy antyperspirant nieperfumowany (Opakowanie: 40 ml) to produkt niezbędny w upalne dni, przy okazji pracy fizycznej, oraz wówczas, gdy rozpoczynający się właśnie dzień zapowiada się jako pełen stresujących sytuacji. Niemniej Louis Widmer Deo kremowy antyperspirant nieperfumowany (Opakowanie: 40 ml) warto używać zawsze – dla zapewnienia sobie komfortu i pewności siebie podczas pracy…

Zastosowanie ZINALFAT Krem kojąco-regener. (Opakowanie: 50 ml)ZINALFAT Krem kojąco-regener. (Opakowanie: 50 ml) to krem pielęgnacyjny do stosowania przy skórze podrażnionej, ze zmianami zapalnymi i otarciami. Łagodzi zmiany skórne wynikłe z powodu zabiegów, odparzeń, depilacji, nadmiernego kontaktu z potem. Nadaje się do stosowania u niemowląt już od 6. miesiąca życia.Efekt działania ZINALFAT Krem kojąco-regener. (Opakowanie: 50 ml)ZINALFAT Krem kojąco-regener. (…