Konsultacja merytoryczna:

Spastyna Max

Spastyna Max

Substancją czynną leku SPASTYNA MAX jest chlorowodorek drotaweryny. Substancja ta jest stosowana w skurczu mięśni gładkich pochodzenia zarówno nerwowego, jak i mięśniowego, najczęściej objawiającym się bólem w jamie brzusznej. Działanie rozkurczające drotaweryny nie zależy od rodzaju unerwienia oraz lokalizacji mięśni gładkich (przewód pokarmowy, układ moczowopłciowy, układ krążenia oraz drogi żółciowe). Lek jest metabolizowany w wątrobie, wydalany jest głównie z moczem i w mniejszym stopniu z kałem.

Wskazania do stosowania
Lek SPASTYNA MAX stosuje się w:
•stanach skurczowych mięśni gładkich związanych z chorobami dróg żółciowych: kamicą dróg żółciowych, zapaleniem pęcherzyka żółciowego, zapaleniem okołopęcherzykowym, zapaleniem przewodów żółciowych, zapaleniem brodawki Vatera;
•stanach skurczowych mięśni gładkich dróg moczowych: kamica nerkowa, kamica moczowodowa, zapalenie miedniczek nerkowych, zapalenie pęcherza moczowego, bolesne parcie na mocz;

oraz wspomagająco:
•w stanach skurczowych mięśni gładkich przewodu pokarmowego: chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, zapaleniu żołądka, zapaleniu jelit, zapaleniu okrężnicy, w stanach skurczowych wpustu i odźwiernika żołądka, zespole drażliwego jelita grubego, zaparciach na tle spastycznym i wzdęciach jelit, zapaleniu trzustki;
•w schorzeniach ginekologicznych: bolesnym miesiączkowaniu.

Jaki jest skład Spastyna Max, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest chlorowodorek drotaweryny. 1 tabletka zawiera 80 mg chlorowodorku drotaweryny.

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana żelowana, powidon K 30, magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Spastyna Max – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek stosuje się doustnie.

Zalecana dawka to:
Dorośli: dawka dobowa wynosi 120-240 mg w 2-3 dawkach podzielonych.
Maksymalna dawka dobowa wynosi 240 mg drotaweryny (3 tabletki).

Dzieci:
Badania kliniczne nie były prowadzone z udziałem dzieci.
W przypadku konieczności zastosowania produktu SPASTYNA MAX u dzieci w wieku powyżej 12 lat dawka dobowa wynosi 160 mg, w 2 – 4 dawkach podzielonych.

Maksymalna dawka dobowa drotaweryny w tej grupie wiekowej wynosi 160 mg.

Nie stosować produktu SPASTYNA MAX dłużej niż 7 dni bez konsultacji z lekarzem.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Brak doniesień na temat przedawkowania leku.

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Spastyna Max – czy mogę spożywać alkohol?

Lek można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłków.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Spastyna Max w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Drotaweryna przechodzi przez łożysko.

Nie stosować leku w czasie porodu.

Ulotka Spastyna Max – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

SPASTYNA MAX, 80 mg, tabletki (Drotaverini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 19 razy

Rozmiar plku 46.12 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Spastyna Max m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

SPASTYNA MAX, 80 mg, tabletki (Drotaverini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 11 razy

Rozmiar plku 50.61 KB

Cena - ile kosztuje Spastyna Max?

Cena Spastyna Max i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Spastyna Max.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Spastyna Max? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Emolium CICA Krem naprawczy (Opakowanie: 40 ml)Emolium CICA Krem naprawczy (Opakowanie: 40 ml) to naprawczy krem do skóry, przeznaczony do codziennego stosowania pielęgnacyjnego. Preparat przyczynia się do dogłębnego i długotrwałego nawilżenia i natłuszczenia skóry.
Produkt przeznaczony jest dla osób borykających się z zaczerwienieniem czy podrażnieniem warstwy skórnej w związku z zabiegami kosmetycznymi czy mikrouszkodzeniami.
Preparat może…

Zastosowanie Eucerin Anti-age Hyaluron-Filler Urea krem na noc (Opakowanie: 50 ml)Eucerin Anti-age Hyaluron-Filler Urea krem na noc (Opakowanie: 50 ml) to intensywnie nawilżający krem do twarzy na noc, przeznaczony do codziennej pielęgnacji skóry suchej.

Z wiekiem skóra traci swoje naturalne właściwości produkowania kwasu hialuronowego. Prowadzi to do powstawania zmarszczek, kurzych łapek oraz cieni pod oczami, które są najczęstszymi oznakami starzenia skó…

Zastosowanie Succus Betulae PhytoPharm płyn doustny (Opakowanie: 100 ml)Succus Betulae PhytoPharm płyn doustny (Opakowanie: 100 ml) to produkt leczniczy zawierający w składzie substancję czynną - sok z liści brzozy. Preparat wpływa korzystnie na wzmocnienie funkcjonowania układu moczowego.

Produkt może być stosowany przez osoby borykające się z łagodnymi problemami dróg moczowych, szczególnie w przypadku ograniczonego wydzielania moczu.

Preparat polecany jest takż…

Symbol zastępczy

Zastosowanie Ultrapiryna Plus saszetki (Opakowanie: 12 )Ultrapiryna Plus saszetki (Opakowanie: 12 ) to produkt leczniczy w wygodnej formie proszku musującego, o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym.
Lek zalecany jest dla osób doświadczających problemów związanych z podwyższoną temperaturą ciała czy łagodnym bólem głowy.
Produkt może być stosowany przez osoby cierpiących na nerwobóle, bóle zębów czy…

Zastosowanie Melabiorytm tabletki (Opakowanie: 30 )Melabiorytm tabletki (Opakowanie: 30 ) jest lekiem bez recepty dla osób uskarżających się na zaburzenia snu spowodowane niewystarczającym wydzielaniem hormonu melatoniny przez szyszynkę.
Efekt działania Melabiorytm tabletki (Opakowanie: 30 )Substancja czynna leku Melabiorytm tabletki (Opakowanie: 30 ) przywraca prawidłowy rytm dobowy u osób cierpiących na zaburzenia snu wynikające na przykład z pracy zmianowej, czasowo odczuwanego stresu, zmianą stref czasowych, a takż…