Spis leków zawierających substancję: Metamizol

Amizolmet

Amizolmet to lek dostępny na receptę, który ma działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i rozkurczowe. Jest stosowany w leczeniu ostrego bólu oraz w pierwotnym bolesnym miesiączkowaniu. Lek ten nie powoduje uzależnień. Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta.

Benlek

Lek Benlek to lek złożony, który zawiera trzy składniki czynne: metamizol, witaminę B1 (tiaminę) i kofeinę. Metamizol jest nieopioidowym lekiem przeciwbólowym z grupy pochodnych pirazolonu, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i rozkurczowo na mięśnie gładkie. Kofeina pobudza ośrodkowy układ nerwowy; obkurcza naczynia i obniża ciśnienie śródczaszkowe; nasila działanie metamizolu wskutek penetracji do ośrodkowego układu nerwowego. Witamina B1 działa korzystnie na procesy zapalne w ośrodkowym układzie nerwowym. Ułatwia przewodzenie nerwowe i poprawia metabolizm. Benlek jest stosowany w bólu różnego pochodzenia o dużym nasileniu, a także w gorączce, gdy zastosowanie innych leków jest przeciwwskazane lub nieskuteczne. Lek jest dostępny na receptę.

Dialginum

Dialginum, zawierający metamizol sodowy, to lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym oraz rozkurczowym na mięśnie gładkie. Jest stosowany w leczeniu ostrego, silnego lub przewlekłego bólu różnego pochodzenia, a także wysokiej gorączki, gdy inne metody leczenia okazały się nieskuteczne. Lek jest przeznaczony dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 15 roku życia. Dialginum jest dostępny na receptę.

Gardan

Gardan

Gardan to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Substancją czynną leku jest metamizol sodowy. Lek jest dostępny bez recepty. Zwykle stosowana dawka leku Gardan u dorosłych to 250 mg – 500 mg od 2 do 3 razy na dobę. Leku Gardan nie należy stosować dłużej niż 3-5 dni. Lek Gardan stosować najlepiej po posiłku i popić odpowiednią ilością wody.

Gardan neo

Gardan Neo to lek zawierający metamizol sodowy jednowodny, który jest lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym z grupy pochodnych pirazolonu. Stosuje się go w leczeniu ostrego, silnego lub przewlekłego bólu różnego pochodzenia oraz wysokiej gorączki, gdy zastosowanie innych środków jest przeciwwskazane lub nieskuteczne. Lek jest przeznaczony dla osób dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 15 lat. Gardan Neo jest dostępny na receptę.

Gensulin R

Gensulin R to roztwór do wstrzykiwań, który zawiera insulinę ludzką. Jest niezbędny do leczenia pacjentów z cukrzycą, w tym kobiet w ciąży, którzy wymagają stosowania insuliny w celu utrzymania prawidłowego metabolizmu glukozy. Lek jest dostępny na receptę. Wskazaniem do jego stosowania jest cukrzyca wymagająca leczenia insuliną oraz cukrzyca ciężarnych.

MaxAlgin Teva

MaxAlgin Teva to lek stosowany w leczeniu ostrego i ciężkiego bólu pourazowego i pooperacyjnego, kolki (skurczowy ból brzucha), bólu nowotworowego oraz innego ostrego lub długotrwałego bólu, gdy zastosowanie innych środków jest przeciwwskazane. Jest również skuteczny w leczeniu wysokiej gorączki, gdy inne metody leczenia są nieskuteczne. Lek jest dostępny bez recepty.

MaxAlgina

MaxAlgina to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, dostępny bez recepty. Zawiera substancję czynną metamizol. Stosuje się go u osób dorosłych w krótkotrwałym leczeniu ciężkiego i ostrego bólu pooperacyjnego oraz pourazowego, skurczów bólowych brzucha (kolek) czy wysokiej gorączki. Leku nie należy stosować dłużej niż 3-5 dni bez konsultacji z lekarzem.

Metamizol Krka

Metamizol Krka to lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i rozkurczowym. Jest stosowany w leczeniu bólu o dużym nasileniu, takiego jak ból pooperacyjny, ból nowotworowy, a także w przypadku gorączki, która nie ustępuje pomimo wcześniejszego przyjmowania innych leków przeciwgorączkowych. Lek jest dostępny na receptę.

Metamizol Promedo

Metamizol Promedo to lek z grupy nieopioidowych środków przeciwbólowych, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo oraz rozkurczowo na mięśnie gładkie. Jest to pochodna pirazolonu, która skutecznie łagodzi ból różnego pochodzenia o dużym nasileniu oraz gorączkę. Wskazany jest w leczeniu bólu różnego pochodzenia o dużym nasileniu oraz gorączki, gdy zastosowanie innych środków jest przeciwwskazane lub nieskuteczne. Jest dostępny bez recepty.

Metamizol-SF

Metamizol-SF to lek zawierający substancję czynną – jednowodny metamizol sodowy, należący do grupy leków zwanych pirazolonami. Wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz spazmolityczne. Stosowany jest w łagodzeniu ostrego, silnego bólu różnego pochodzenia oraz do obniżania wysokiej gorączki. Lek jest dostępny na receptę.

Metamizole Kabi

Metamizole Kabi to lek dostępny na receptę, który jest pochodną pirazolonu. Wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i spazmolityczne. Jest stosowany w leczeniu bólów różnego pochodzenia o dużym nasileniu oraz w przypadku gorączki, gdy inne metody leczenia są nieskuteczne. Lek jest podawany jedynie w sytuacjach, kiedy nie jest możliwe podanie doustne.

Metamizole Kalceks

Metamizole Kalceks to lek zawierający substancję aktywną metamizol, który ma działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i rozkurczowe. Stosuje się go w leczeniu nagłego, ciężkiego lub długotrwałego bólu oraz gorączki, gdy inne metody leczenia okazują się nieskuteczne. Lek ten jest dostępny na receptę.

Metamizolum Didactica

Metamizolum Didactica to lek, którego substancją czynną jest sodu metamizol jednowodny, pochodna pirazolonu o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Jest wskazany w krótkotrwałym leczeniu bólu różnego pochodzenia o dużym nasileniu oraz w gorączce, gdy zastosowanie innych leków jest niewskazane lub nieskuteczne. Może być stosowany w przypadku bólów głowy, migreny, bólów zębów, bólów mięśni i stawów, bólów pourazowych i pooperacyjnych, bólów wywołanych kolką nerkową, kolkach dróg żółciowych, bólach w chorobach nowotworowych. Lek jest dostępny na receptę.

Pixalzina

Pixalzina to lek dostępny bez recepty, który zawiera metamizol sodowy jednowodny, należący do grupy leków zwanych pirazolonami. Oprócz działania przeciwbólowego, Pixalzina wykazuje również działanie przeciwskurczowe oraz przeciwgorączkowe. Stosuje się go w leczeniu ostrego, silnego lub przewlekłego bólu oraz wysokiej gorączki, gdy inne metody leczenia są nieskuteczne. Produkt leczniczy jest dostępny w postaci tabletek powlekanych.

Pyralgin

Pyralgin

Pyralgin to lek zawierający metamizol sodowy jednowodny, który należy do grupy leków zwanych pochodnymi pirazolonu. Jest stosowany w leczeniu bólu o różnym podłożu i dużym nasileniu, a także w przypadku gorączki, gdy inne metody leczenia są nieskuteczne. Pyralgin wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz spazmolityczne. Lek jest dostępny na receptę.

Pyralgina

Pyralgina

Pyralgina to lek dostępny bez recepty, stosowany w leczeniu bólu o różnym pochodzeniu o dużym nasileniu oraz gorączki, gdy zastosowanie innych środków jest przeciwwskazane lub nieskuteczne. Substancją czynną leku jest metamizol, który wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz rozkurczowe na mięśnie gładkie. Lek jest przeznaczony dla osób powyżej 15. roku życia.

Pyralgina Ból i Gorączka

Pyralgina Ból i Gorączka to lek dostępny bez recepty, którego substancją czynną jest metamizol sodowy. Lek ten wykazuje właściwości przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i rozkurczowe. Stosuje się go w przypadku wystąpienia bólu o dużym nasileniu oraz gorączki, gdy zastosowanie innych środków jest niewskazane lub nieskuteczne.

Pyralgina Gorączka

Pyralgina Gorączka

Pyralgina Gorączka to lek dostępny bez recepty, który ma działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i rozkurczowe na mięśnie gładkie. Substancją czynną jest metamizol sodowy. Lek jest stosowany w leczeniu bólu różnego pochodzenia o dużym nasileniu oraz gorączki, gdy zastosowanie innych środków jest przeciwwskazane lub nieskuteczne. Produkt występuje w postaci saszetek.

Pyralgina Plus

Pyralgina Plus to lek, którego substancją czynną jest sól sodowa metamizolu. Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo, przeciwzapalnie i słabo rozkurczowo na mięśnie gładkie. Wskazany jest w leczeniu bólu różnego pochodzenia o dużym nasileniu oraz gorączki, gdy zastosowanie innych środków jest przeciwwskazane lub nieskuteczne. Jest dostępny bez recepty.

Pyretolek

Pyretolek to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Jest zalecany do stosowania w przypadku bólu różnego pochodzenia o dużym nasileniu oraz gorączki, gdy zastosowanie innych środków jest przeciwwskazane lub nieskuteczne. Lek jest dostępny bez recepty.

Re-Algin

Re-Algin to lek dostępny bez recepty, który zawiera substancję czynną metamizol sodowy. Wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Jest stosowany w leczeniu bólu różnego pochodzenia o dużym nasileniu oraz gorączki, gdy zastosowanie innych leków jest przeciwwskazane lub nieskuteczne. Lek jest przeznaczony dla osób dorosłych.

Scopolan Compositum

Scopolan Compositum to lek złożony, zawierający butylobromek hioscyny i metamizol sodowy jednowodny. Butylobromek hioscyny działa rozkurczowo na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, dróg żółciowych i układu moczowo-płciowego, a metamizol sodowy wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Lek jest wskazany do krótkotrwałego leczenia bólu o dużym nasileniu w stanach skurczowych przewodu pokarmowego, dróg żółciowych i układu moczowo-płciowego. Scopolan Compositum jest dostępny bez recepty.

Spasmalgon

Spasmalgon to lek o złożonym działaniu, który skutecznie łagodzi ból i rozkurcza mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, dróg żółciowych i moczowych oraz dróg rodnych. Posiada silne działanie przeciwbólowe. Jest wskazany podczas silnych kurczy żołądka, kolki jelitowej, nerkowej i żółciowej oraz w czasie bolesnych miesiączek. Lek jest dostępny na receptę.

Vemonis Femi

Vemonis Femi

Vemonis Femi to lek dostępny bez recepty, który zawiera trzy substancje czynne: metamizol sodu, drotaweryny chlorowodorek oraz kofeinę. Metamizol działa przeciwbólowo, kofeina zwiększa ten efekt, a drotaweryna działa rozkurczowo. Lek jest przeznaczony do stosowania u osób dorosłych do objawowego leczenia bólu różnego pochodzenia o dużym nasileniu oraz bólów związanych ze stanami skurczowymi mięśni gładkich, takimi jak bolesne miesiączkowanie, zespół jelita drażliwego czy zapalenie pęcherzyka żółciowego.

Vemonis Max

Vemonis Max to lek, który zawiera trzy substancje czynne: metamizol sodowy, kofeinę oraz drotaweryny chlorowodorek. Jest przeznaczony do objawowego leczenia bólu o dużym nasileniu oraz bólów związanych ze stanami skurczowymi mięśni gładkich. Produkt jest dostępny bez recepty. Wskazany jest do stosowania u osób dorosłych.

Xalgin

Xalgin to lek stosowany w leczeniu bólu różnego pochodzenia o dużym nasileniu oraz gorączki, gdy zastosowanie innych środków jest przeciwwskazane lub nieskuteczne. Substancją czynną jest metamizol sodowy, który wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz rozkurczowe na mięśnie gładkie. Lek jest dostępny na receptę.