Konsultacja merytoryczna:

Pyralgin

Pyralgin

Pyralgin zawiera metamizol, który jest pochodną pirazolonu o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym oraz spazmolitycznym.

Wskazania do stosowania:
Bóle różnego pochodzenia o dużym nasileniu.
Gorączka, gdy inne metody leczenia są nieskuteczne.

Lek Pyralgin w postaci roztworu do wstrzykiwań należy stosować tylko w przypadku, kiedy podanie doustne nie jest wskazane.

Jaki jest skład Pyralgin, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest sól sodowa metamizolu.
Każda ampułka po 2 ml zawiera 1 g metamizolu sodowego.
Każda ampułka po 5 ml zawiera 2,5 g metamizolu sodowego.

– Pozostały składnik to woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Pyralgin – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza.

Szczegółowe dawkowanie oraz sposób stosowania i przygotowywania leku do podawania zamieszczono w poniższej ulotce, w punkcie „Informacje przeznaczone wyłącznie dla fachowego personelu medycznego”.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjent przypuszcza, że otrzymał zbyt dużą dawkę leku Pyralgin, należy jak najszybciej powiedzieć o tym lekarzowi.

Podczas przedawkowania mogą wystąpić zawroty głowy, szum w uszach, zaburzenia słuchu, pobudzenie psychoruchowe, zaburzenia świadomości, śpiączka, drgawki toniczno-kloniczne czy zmniejszenie ciśnienia tętniczego, zaburzenia rytmu serca (tachykardia). Przedawkowanie metamizolu może spowodować także bóle brzucha, wymioty, nadżerki błony śluzowej żołądka i dwunastnicy, krwawienia, perforacje, uszkodzenie komórek wątrobowych, śródmiąższowe zapalenie nerek oraz alergiczny skurcz oskrzeli. Odnotowano przypadki wystąpienia wysypki, pokrzywki, obrzęku, złuszczającego zapalenia oraz toksycznego martwiczego oddzielania się naskórka.

Po przyjęciu bardzo dużych dawek, wydalanie kwasu rubazonowego może powodować czerwone zabarwienie moczu.

Opisywano także wystąpienie zaburzeń morfologii krwi, jak np. uszkodzenie szpiku ze zmniejszeniem liczby krwinek białych (leukopenia lub agranulocytoza), płytek krwi (małopłytkowość) lub niedokrwistością aplastyczną.

Brak odtrutki na metamizol.
W razie przedawkowania należy natychmiast zwrócić się do lekarza. Konieczne może być leczenie objawowe i podtrzymujące.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Pyralgin – czy mogę spożywać alkohol?

Podczas stosowania leku nie należy pić alkoholu.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Pyralgin w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Stosowanie leku w ciąży oraz w okresie karmienia piersią jest przeciwwskazane!

Ulotka Pyralgin – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

PYRALGIN, 0,5 g/ml, roztwór do wstrzykiwań (Metamizolum natricum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 31 razy

Rozmiar plku 240.52 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pyralgin m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

PYRALGIN, 0,5 g/ml, roztwór do wstrzykiwań (Metamizolum natricum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 69 razy

Rozmiar plku 279.67 KB

Cena - ile kosztuje Pyralgin?

Cena Pyralgin i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Pyralgin.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Pyralgin? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie ELODERM Balsam d/ciała od 1. dnia życia (Opakowanie: 200 ml)ELODERM Balsam d/ciała od 1. dnia życia (Opakowanie: 200 ml) to kosmetyk do skóry przesuszonej zawierający emolienty. Może być stosowany już u najmłodszych domowników. Zawiera składniki głęboko nawilżające, łagodzi podrażnienia, wspomaga regenerację skóry. Kompleks omega 3-6-9 dostarcza kwasów tłuszczowych wspierających utrzymanie bariery lipidowej skó…

Zastosowanie Duphavit Pregna kapsułki (Opakowanie: 30 )Duphavit Pregna kapsułki (Opakowanie: 30 ) to suplement diety przeznaczony dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Zawiera foliany, które wpływają pozytywnie na rozwój dziecka w życiu płodowym oraz po porodzie. Żelazo wspiera produkcję czerwonych krwinek, co jest szczególnie istotne w okresie okołoporodowym.
Efekt działania Duphavit Pregna kapsułki (Opakowanie: 30 )Duphavit Pregna kapsułki (Opakowanie: 30 ) zawiera…

Zastosowanie Vichy Aqualia Thermal krem nawilżający na dzień o bogatej kons. (Opakowanie: 50 ml)Vichy Aqualia Thermal krem nawilżający na dzień o bogatej kons. (Opakowanie: 50 ml) jest przeznaczony dla skóry odwodnionej, suchej i bardzo suchej. Odpowiedni do stosowania każdego dnia. Jego skuteczność została potwierdzona badaniami dermatologicznymi, zawiera 97% naturalnych składników, w tym wodę termalną z Vichy.Efekt działania Vichy Aqualia Thermal krem…

Zastosowanie Maxiluten D3 tabletki (Opakowanie: 30 )Maxiluten D3 tabletki (Opakowanie: 30 ) jest suplementem diety dostarczającym do organizmu dodatkową porcję luteiny, zeaksantyny, witamin i minerałów. Preparat może wspomóc prawidłowe funkcjonowanie wzroku.
Produkt przeznaczony jest dla osób narażonych na występowanie problemów związanych z pracą wzroku lub nadmiernym wpływem wolnych rodników na komórki.
Preparat może być spożywany profilaktycznie przez osoby…

Zastosowanie Doppelherz aktiv Na skurcze tabletki (Opakowanie: 30 )Doppelherz aktiv Na skurcze tabletki (Opakowanie: 30 ) to suplement diety z magnezem, który zapobiega nieprzyjemnym skurczom łydek wynikłych z niedoboru.

Potas, cynk i witaminy z grupy B wpływają korzystnie na pracę mięśni oraz syntezę białek, które stanowią ich główny budulec.

Efekt działania Doppelherz aktiv Na skurcze tabletki (Opakowanie: 30 )Doppelherz na skurcze zawiera magnez, który odpowiada…