Leki na przeziębienie i gorączkę w ciąży

Lista leków stosowanych w leczeniu przeziębienia u kobiet w ciąży.

Zobacz także:

Alergia w ciąży
Ból w ciąży
Hemoroidy w ciąży
Infekcje intymne w ciąży
Nudności i wymioty w ciąży
Podtrzymanie ciąży
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Wszystkie leki do stosowania w ciąży

Przeziębienie a ciąża

Przeziębienie to nic przyjemnego. Katar, zmęczenie, ból gardła, potrafią naprawdę dokuczyć oraz poplątać nam szyki, oraz zmusić nas do zmiany planów. Na szczęście na rynku jest wiele środków które pomogą nam zwalczyć przeziębienie, jednak gdy jesteśmy w ciąży, sytuacja się komplikuje. Nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia.

Czym jest przeziębienie?

Przeziębienie to choroba najczęściej wywołana wirusem z gatunku Rinowirusów, jest około 200 rodzajów wirusów wywołujących przeziębienie u ludzi. Rinowirus przenosi się drogą powietrzną, zarazić nim się możemy również poprzez dotykanie powierzchni na których się on znajduje. Dłońmi przenosimy wirusa do ust, nosa, oraz oczu, wtedy też następuje zakażenie. Objawy przeziębienia to katar, uczucie zmęczenia, kaszel, ból głowy. U osób dorosłych gorączka albo nie występuje, lub też jest niezwykle łagodna. U dzieci gorączka występuje zdecydowanie częściej.

Jak leczyć przeziębienie podczas ciąży?

Na wstępie należy zaznaczyć, że nie ma lekarstwa na samo przeziębienie, leczymy tylko objawy. Samego wirusa nasz organizm musi zwalczyć sam, lecz możemy mu w tym wydatnie pomóc. Sytuacja jednak zmienia się, gdy jesteśmy w ciąży – zdecydowana większość leków radzi przed użyciem skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Możemy próbować leczyć się domowymi sposobami, jak herbata z miodem i cytryną, czy też syrop z cebuli. Jeżeli jednak czujemy że to nie wystarcza, wtedy przed zażyciem jakichkolwiek leków przeczytajmy ulotkę, jeżeli nakazuje ona skonsultować się z lekarzem przed zażyciem, należy to bezwzględnie zrobić.