Alte forte z miodem

Alte Forte z miodem to preparat, który zawiera wodny macerat z korzenia prawoślazu. Dzięki temu składnikowi, preparat ten wykazuje działanie łagodzące kaszel oraz osłaniające błonę śluzową jamy ustnej i gardła. Właściwości te wynikają z zawartości śluzu roślinnego z korzenia prawoślazu, który tworzy roztwory koloidalne. Jest tradycyjnie stosowany jako środek pomocniczy w objawach stanów zapalnych jamy ustnej i gardła: chrypka, kaszel, np. w przebiegu przeziębienia. Pomocniczo w podrażnieniach i stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła. Jest dostępny bez recepty.

Apap

Apap

Apap to lek dostępny bez recepty, który zawiera paracetamol jako substancję czynną. Działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, a jego mechanizm działania polega na hamowaniu aktywności cyklooksygenazy kwasu arachidonowego w ośrodkowym układzie nerwowym. Wskazaniem do stosowania Apap są bóle różnego pochodzenia, takie jak ból głowy, mięśni, zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne, bóle kostno-stawowe oraz gorączka, na przykład w przebiegu przeziębienia lub grypy.

Bronchisan fix

Bronchisan fix

Bronchisan fix to lek dostępny bez recepty, który jest stosowany w leczeniu nieżytów górnych dróg oddechowych, zwłaszcza w przebiegu przeziębienia z towarzyszącym kaszlem. Substancjami czynnymi leku są: korzeń prawoślazu, liść babki lancetowatej oraz kwiat lipy. Produkt przeznaczony jest dla osób w wieku powyżej 12 lat. Lek ten jest dostępny w postaci suszonych ziół zamkniętych w saszetkach do samodzielnego przygotowywania naparu.

Bronchostop Duo na kaszel

Bronchostop Duo na kaszel to tradycyjny produkt leczniczy roślinny o smaku malinowym. Jest stosowany do pobudzania odkrztuszania zalegającego, gęstego śluzu w przypadku kaszlu związanego z przeziębieniem oraz do uśmierzania podrażnienia gardła i związanego z tym suchego kaszlu. W składzie syropu znajduje się wyciąg suchy z ziela tymianku oraz wyciąg z korzenia prawoślazu. Lek jest dostępny bez recepty i jest wskazany do stosowania od 3 roku życia.

Cerutin

Cerutin

Cerutin to lek dostępny bez recepty, który zawiera kwas askorbinowy (witaminę C) i rutozyd jako substancje czynne. Jest stosowany w stanach niedoboru witaminy C i rutyny. Działa poprzez zmniejszanie przepuszczalności naczyń krwionośnych i zwiększanie ich elastyczności, co pomaga wzmocnić organizm i zmniejszyć znużenie. Jest zalecany szczególnie w okresie zwiększonego prawdopodobieństwa zachorowania, wystąpienia infekcji.

Codipar

Codipar

Codipar to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, który zawiera paracetamol. Jest dostępny bez recepty. Lek ten łagodzi bóle o nasileniu słabym do umiarkowanego, takie jak bóle głowy, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bolesne miesiączki oraz bóle zębów. Dodatkowo, Codipar jest stosowany w gorączce towarzyszącej przeziębieniu lub grypie.

Efferalgan

Efferalgan to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, który zawiera paracetamol jako substancję czynną. Jest dostępny bez recepty i jest stosowany w bólach różnego pochodzenia, takich jak bóle głowy, zębów, stawów, mięśni, bóle miesiączkowe, nerwobóle i inne. Efferalgan jest dostępny w różnych formach, w tym tabletki musujące i czopki doodbytnicze.

Gemipar 50

Gemipar 50 to lek w postaci czopków, który zawiera substancję czynną paracetamol. Paracetamol ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Lek jest przeznaczony dla niemowląt i jest stosowany w krótkotrwałym leczeniu bólu o małym i umiarkowanym nasileniu, na przykład bólu związanego z ząbkowaniem. Gemipar 50 jest dostępny bez recepty.

Gliceryna

Gliceryna to bezbarwna, przezroczysta ciecz o konsystencji syropu, która jest dostępna bez recepty. Stosowana zewnętrznie na skórę działa łagodnie przeciwzapalnie i łagodzi podrażnienia skóry rąk. W formie czopków glicerolowych stosowana jest w zaparciach jako środek ułatwiający wypróżnienie. W przypadku długotrwałego stosowania gliceryny na skórę, zaleca się konsultację z lekarzem lub farmaceutą.

Hascosept smak cytrynowo-miodowy

Hascosept smak cytrynowo-miodowy to lek w formie pastylek twardych do ssania, które zawierają substancję czynną benzydaminę. Lek ten jest stosowany w leczeniu objawów zapalenia gardła oraz jamy ustnej, takich jak zaczerwienienie czy ból gardła. Benzydamina wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz miejscowo znieczulające i odkażające. Hascosept jest dostępny bez recepty.

Hascosept smak miętowy

Hascosept smak miętowy to lek w postaci pastylek twardych do ssania, przeznaczony dla osób powyżej 6 roku życia. Stosowany jest w łagodzeniu dolegliwości i objawów związanych ze stanami zapalnymi jamy ustnej i gardła, takimi jak ból, zaczerwienienie i obrzęk. Lek zawiera substancję czynną benzydaminę, która wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe oraz działa miejscowo znieczulająco i odkażająco. Hascosept smak miętowy jest dostępny bez recepty.

Korzeń prawoślazu

Korzeń prawoślazu to surowiec zielarski, który zawiera śluz, pektyny, skrobię, sacharozę, olej tłusty, związki białkowe, asparaginę oraz składniki mineralne. Jest stosowany tradycyjnie w celu łagodzenia kaszlu i jako środek osłaniający w przypadku stanów zapalnych i podrażnień błony śluzowej przełyku i żołądka. Działa przeciwkaszlowo i osłaniająco na błony śluzowe górnych dróg oddechowych. Lek jest dostępny bez recepty.

Koszyczek rumianku

Koszyczek rumianku

Koszyczek rumianku to preparat roślinny dostępny bez recepty, który jest stosowany tradycyjnie jako środek przeciwskurczowy i łagodnie przeciwzapalny. Może być używany zarówno wewnętrznie, na przykład w przypadku dolegliwości przewodu pokarmowego, jak i zewnętrznie, na przykład do przemywania skóry czy okładów. Właściwości te wynikają z zawartości w koszyczku rumianku substancji biologicznie czynnych, takich jak olejki eteryczne czy pochodne flawonowe.

Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol

Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol

Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Jest przeznaczony do krótkotrwałego stosowania. Lek stosuje się w bólach różnego pochodzenia, jak np. migrena, po urazach, zabiegach chirurgicznych i stomatologicznych lub ból menstruacyjny. Paracetamol Polfy Łódź można podawać również w celu zmniejszenia gorączki, towarzyszącej m.in. przeziębieniu oraz stanom grypopodobnym. Lek jest dostępny bez recepty.

Lipa fix

Lipa Fix to produkt leczniczy w postaci saszetek do zaparzania, który zawiera kwiatostan lipy. Jest stosowany tradycyjnie w łagodzeniu objawów przeziębienia, takich jak kaszel. Działa napotnie, co pomaga w walce z infekcją. Produkt jest dostępny bez recepty.

Maść majerankowa

Maść majerankowa to lek ziołowy, który jest dostępny bez recepty. Zawiera ekstrakt z ziela majeranku, który wykazuje słabe działanie przeciwbakteryjne. Stosowany jest pomocniczo w stanach zapalnych błony śluzowej nosa. Można go stosować u dorosłych oraz dzieci powyżej 1 roku życia.

Maść majerankowa Aflofarm

Maść majerankowa Aflofarm to tradycyjny lek roślinny, który zawiera ekstrakt z ziela majeranku. Lek ten wykazuje słabe działanie przeciwbakteryjne. Stosowany jest pomocniczo w stanach zapalnych błony śluzowej nosa, łagodząc podrażniony naskórek. Maść majerankowa Aflofarm jest dostępna bez recepty.

Maść majerankowa APTEO MED

Maść majerankowa APTEO MED to preparat w postaci maści, który zawiera ekstrakt z ziela majeranku. Maść ta jest stosowana pomocniczo w stanach zapalnych błony śluzowej nosa, wykazując słabe działanie przeciwbakteryjne. Produkt jest dostępny bez recepty i może być stosowany u dzieci powyżej 1. roku życia, młodzieży oraz dorosłych.

Megapar

Megapar to lek w postaci tabletek musujących, którego substancją czynną jest paracetamol. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Stosowanie tabletek zaleca się w leczeniu bólu różnego pochodzenia o umiarkowanym nasileniu, na przykład: ból głowy, w tym migrena i ból napięciowy, ból zębów, nerwoból, ból kręgosłupa, ból reumatyczny i mięśniowy, ból menstruacyjny, ból gardła, a także gorączki i bólu związanego z przeziębieniem lub grypą. Megapar jest dostępny bez recepty.

Nasiona lnu

Nasiona lnu

Nasiona lnu to preparat roślinny, który jest dostępny bez recepty. Stosowany jest jako środek osłaniający w łagodnych dolegliwościach przewodu pokarmowego. Nasiona te są bogate w substancje śluzowe, które wspierają czynność jelit, wspomagają ich perystaltykę i przyspieszają wypróżnianie. Dodatkowo len pomaga utrzymać układ pokarmowy w zdrowiu, wykazując właściwości powlekające.

Omnipap

Omnipap to lek dostępny bez recepty, który zawiera paracetamol. Jest stosowany do łagodzenia bólu o niewielkim lub umiarkowanym nasileniu oraz obniżania gorączki. Może być stosowany w leczeniu bólu głowy, zębów, bólów miesiączkowych, bólu mięśni oraz w gorączce w związku ze zwykłym przeziębieniem. Wersja Omnipap Noc jest przeznaczona do krótkotrwałego leczenia wieczornych objawów bólowych powodujących trudności w zasypianiu.

Panadol

Panadol

Panadol to lek dostępny bez recepty, który zawiera paracetamol jako substancję czynną. Jest stosowany w bólach różnego pochodzenia, takich jak bóle głowy, migreny, ból gardła, zębów, kostnych, stawowych i mięśniowych, a także w bolesnym miesiączkowaniu. Ponadto, Panadol jest stosowany w gorączce towarzyszącej przeziębieniom i stanom grypopodobnym. Jest uważany za jeden z najłagodniejszych doustnych leków przeciwbólowych dla żołądka.

Paracetamol – Herbapol Wrocław

Paracetamol – Herbapol Wrocław to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Każda tabletka zawiera 500 mg paracetamolu. Lek jest stosowany do łagodzenia bólów różnego pochodzenia, takich jak ból głowy, bóle zębów, mięśniowe i kostno-stawowe oraz bóle miesiączkowe. Jest również stosowany w przypadku gorączki i bólu gardła w przebiegu przeziębienia lub stanów grypopodobnych. Paracetamol – Herbapol Wrocław jest dostępny bez recepty.

Paracetamol Accord

Paracetamol Accord to lek dostępny bez recepty, który zawiera paracetamol jako substancję czynną. Jest stosowany do łagodzenia bólu o łagodnym do umiarkowanego nasileniu oraz do obniżania gorączki. Lek może być stosowany u dorosłych i młodzieży, ale nie jest odpowiedni dla dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Paracetamol Aflofarm

Paracetamol Aflofarm

Paracetamol Aflofarm to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Jest dostępny w postaci zawiesiny doustnej o smaku truskawkowym. Dawkowanie zależy od wieku i masy ciała pacjenta. Lek jest dostępny bez recepty. Wskazania do stosowania to bóle różnego pochodzenia oraz gorączka.

Paracetamol APTEO MED

Paracetamol APTEO MED to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Zawiera substancję czynną – paracetamol. Stosowany jest w leczeniu bólu o umiarkowanym nasileniu, takiego jak bóle głowy, stawowe, mięśniowe, miesiączkowe oraz występujące po urazach i zabiegach chirurgicznych oraz stomatologicznych. Lek jest dostępny bez recepty.

Paracetamol Biofarm

Paracetamol Biofarm

Paracetamol Biofarm to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, który zawiera paracetamol. Jest stosowany w bólach różnego pochodzenia i o różnym natężeniu, takich jak bóle głowy, migreny, bóle reumatyczne, bóle stawowe, mięśniowe i kostne, bóle kręgosłupa, nerwobóle, bóle menstruacyjne, bóle zębów. Paracetamol Biofarm jest również wskazany w gorączce, na przykład w przebiegu przeziębienia lub grypy. Lek jest dostępny bez recepty.

Paracetamol DOZ

Paracetamol DOZ to lek dostępny bez recepty, który zawiera paracetamol jako substancję czynną. Jest to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Stosowany jest w leczeniu bólów różnego pochodzenia, takich jak bóle głowy, gardła, zębów, migreny, bólów kostnych, stawowych i mięśniowych, czy bolesnego miesiączkowania. Ponadto, może być stosowany w przeziębieniach oraz w stanach grypopodobnych.

Paracetamol Farmina

Paracetamol Farmina

Paracetamol Farmina to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Jest dostępny w postaci czopków, co jest szczególnie rekomendowane dla niemowląt poniżej 1 roku życia. Wskazaniem do stosowania leku jest leczenie bólu i gorączki różnego pochodzenia, na przykład podczas ząbkowania oraz po szczepieniach, a także w leczeniu objawowym stanów grypopodobnych i przeziębienia. Lek jest dostępny bez recepty.

Paracetamol Galena

Paracetamol Galena to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, dostępny w postaci syropu, przeznaczony głównie dla dzieci. Substancją czynną leku jest paracetamol. Lek stosuje się w bólach różnego pochodzenia o małym i średnim nasileniu, takich jak ból głowy, zębów, mięśni, stawów, bóle miesiączkowe, nerwobóle oraz w celu obniżenia gorączki i w przeziębieniach i stanach grypopodobnych. Paracetamol Galena jest dostępny bez recepty.

Paracetamol Hasco

Paracetamol Hasco

Paracetamol Hasco to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Jest dostępny bez recepty. Wskazany jest do stosowania w celu łagodzenia bólu i gorączki, np. w przebiegu przeziębienia i grypy, a także w przypadku bólu zęba, bólów mięśniowych i bólu głowy. Dawkowanie dla dorosłych to 1 tabletka co 3-4 godziny, nie więcej niż 8 tabletek na dobę.

Paracetamol Hasco o smaku pomarańczowym

PARACETAMOL HASCO zawiesina-o-smaku-pomarańczowym

Paracetamol Hasco o smaku pomarańczowym to doustna zawiesina przeciwgorączkowa i przeciwbólowa, która została stworzona z myślą o niemowlętach i dzieciach. Jest polecany w przypadku gorączki i bólu różnego pochodzenia, takiego jak bóle związane z wyrzynaniem się zębów, bóle głowy o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu, a także dolegliwości towarzyszące reakcji organizmu na szczepionkę, takie jak ból, gorączka czy odczyn miejscowy. Lek ten jest dostępny bez recepty.

Paracetamol Polpharma

Paracetamol Polpharma to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Zawiera substancję czynną paracetamol. Jest stosowany do krótkotrwałego leczenia umiarkowanego bólu, zwłaszcza po zabiegach chirurgicznych oraz krótkotrwałego leczenia gorączki. Lek jest dostępny na receptę.

Paracetamol Sandoz

Paracetamol Sandoz to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Jest stosowany w leczeniu bólu o łagodnym do umiarkowanego nasileniu oraz w obniżaniu gorączki. Paracetamol Sandoz jest dostępny bez recepty. Wskazania do stosowania to bóle różnego pochodzenia, takie jak bóle głowy, bóle mięśniowe, bóle stawów, bóle zębów, bolesne miesiączkowanie oraz gorączka, na przykład w przebiegu przeziębienia lub grypy.

Paracetamol Teva

Paracetamol Teva to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Jest skuteczny w leczeniu bólu głowy, zębów, bólów miesiączkowych, bólu mięśni oraz w gorączce związanej z przeziębieniem. Wskazany jest do objawowego leczenia łagodnego do umiarkowanego bólu i (lub) gorączki. Paracetamol Teva jest dostępny bez recepty.

Rubital

Rubital

Rubital to tradycyjny lek roślinny stosowany jako środek łagodzący objawy podrażnień błony śluzowej jamy ustnej i gardła oraz związany z tym suchy kaszel. Lek zawiera wodny wyciąg (macerat) z korzenia prawoślazu lekarskiego. Jest dostępny bez recepty. Wskazaniem do stosowania jest łagodzenie objawów podrażnień błony śluzowej jamy ustnej i gardła oraz związany z tym suchy kaszel.

Rubital Forte

Rubital Forte

Rubital Forte to tradycyjny lek roślinny w formie syropu, który zawiera wyciąg (macerat) z korzenia prawoślazu lekarskiego. Stosuje się go jako środek pomocniczy w kaszlu suchym, który towarzyszy stanom zapalnym jamy ustnej i gardła, na przykład chrypką. Lek jest dostępny bez recepty.

Rumianek fix

Rumianek Fix to zioło stosowane jako środek przeciwskurczowy i wiatropędny. Wspomaga trawienie oraz prawidłowe działanie układu pokarmowego. Wpływa korzystnie na pracę żołądka, przynosi ulgę w podrażnieniach gardła i jamy ustnej. Jest dostępny bez recepty.

Rutinosal C

Rutinosal C to preparat w postaci tabletek, który stosuje się w chorobach przebiegających z gorączką i towarzyszącymi dolegliwościami bólowymi, na przykład w przeziębieniach. Składniki aktywne to Salicis cortex (kora wierzby) 300 mg, rutozyd 20 mg, witamina C 40 mg. Rutinosal C jest dostępny bez recepty.

Rutinoscorbin

Rutinoscorbin

Rutinoscorbin to lek dostępny bez recepty, który zawiera dwie substancje czynne – rutozyd i witaminę C (kwas askorbinowy). Rutozyd wzmacnia naczynia krwionośne i zmniejsza ich przepuszczalność, a także chroni witaminę C przed utlenieniem, dzięki czemu zachowuje ona dłużej swoje właściwości. Witamina C działa przeciwutleniająco. Lek jest wskazany do stosowania w stanach niedoboru witaminy C oraz w okresie zwiększonego zapotrzebowania organizmu na ten składnik, na przykład podczas przeziębienia czy grypy. Może być również stosowany pomocniczo w przypadku nadmiernej przepuszczalności naczyń krwionośnych.

Leki na przeziębienie i gorączkę w ciąży

Lista leków stosowanych w leczeniu przeziębienia u kobiet w ciąży.

Zobacz także:

Alergia w ciąży
Ból w ciąży
Hemoroidy w ciąży
Infekcje intymne w ciąży
Nudności i wymioty w ciąży
Podtrzymanie ciąży
Zaparcia w ciąży
Zgaga w ciąży
Wszystkie leki do stosowania w ciąży

Przeziębienie a ciąża

Przeziębienie to nic przyjemnego. Katar, zmęczenie, ból gardła, potrafią naprawdę dokuczyć oraz poplątać nam szyki, oraz zmusić nas do zmiany planów. Na szczęście na rynku jest wiele środków które pomogą nam zwalczyć przeziębienie, jednak gdy jesteśmy w ciąży, sytuacja się komplikuje. Nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia.

Czym jest przeziębienie?

Przeziębienie to choroba najczęściej wywołana wirusem z gatunku Rinowirusów, jest około 200 rodzajów wirusów wywołujących przeziębienie u ludzi. Rinowirus przenosi się drogą powietrzną, zarazić nim się możemy również poprzez dotykanie powierzchni na których się on znajduje. Dłońmi przenosimy wirusa do ust, nosa, oraz oczu, wtedy też następuje zakażenie. Objawy przeziębienia to katar, uczucie zmęczenia, kaszel, ból głowy. U osób dorosłych gorączka albo nie występuje, lub też jest niezwykle łagodna. U dzieci gorączka występuje zdecydowanie częściej.

Jak leczyć przeziębienie podczas ciąży?

Na wstępie należy zaznaczyć, że nie ma lekarstwa na samo przeziębienie, leczymy tylko objawy. Samego wirusa nasz organizm musi zwalczyć sam, lecz możemy mu w tym wydatnie pomóc. Sytuacja jednak zmienia się, gdy jesteśmy w ciąży – zdecydowana większość leków radzi przed użyciem skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Możemy próbować leczyć się domowymi sposobami, jak herbata z miodem i cytryną, czy też syrop z cebuli. Jeżeli jednak czujemy że to nie wystarcza, wtedy przed zażyciem jakichkolwiek leków przeczytajmy ulotkę, jeżeli nakazuje ona skonsultować się z lekarzem przed zażyciem, należy to bezwzględnie zrobić.