Bronchisan fix

Bronchisan fix to lek dostępny bez recepty, który jest stosowany w leczeniu nieżytów górnych dróg oddechowych, zwłaszcza w przebiegu przeziębienia z towarzyszącym kaszlem. Substancjami czynnymi leku są: korzeń prawoślazu, liść babki lancetowatej oraz kwiat lipy. Produkt przeznaczony jest dla osób w wieku powyżej 12 lat. Lek ten jest dostępny w postaci suszonych ziół zamkniętych w saszetkach do samodzielnego przygotowywania naparu.

Preparat zawiera substancję: , ,

Wskazania / działanie

Produkt przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Wskazania:
Produkt leczniczy roślinny do tradycyjnego stosowania w nieżytach górnych dróg oddechowych, zwłaszcza w przeziębieniach z towarzyszącym kaszlem.

Skład

Każda saszetka (3 g) zawiera:
Althaea officinalis L., radix (korzeń prawoślazu) – 1,50 g
Plantago lanceolata L., folium (liść babki lancetowatej) – 0,75 g
Tilia cordata Miller, Tilia platyphyllos Scop., Tilia x vulgaris Heyne lub ich mieszaninę, flos (kwiat lipy) – 0,75 g

Dawkowanie

Sposób i droga podania:
Podanie doustne.

Dawkowanie
Młodzież i dorośli:
Jedną saszetkę zalać szklanką wrzącej wody. Naparzać pod przykryciem przez około 10-15 minut. Pić do 4 razy na dobę po 1 szklance ciepłego, zawsze świeżo przygotowanego naparu.

Przedawkowanie

Nie stwierdzono.

Jedzenie i picie (alkohol)

Brak odrębnych zaleceń.

Ciąża i karmienie piersią

Ze względu na brak wystarczających danych dotyczących bezpieczeństwa leku nie zaleca się stosowania mieszanki w okresie ciąży lub karmienia piersią.

Brak danych dotyczących wpływu leku na płodność.

Ulotka Bronchisan fix

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Bronchisan fix (forum)

Stosujesz Bronchisan fix? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Bronchisan fix. Podziel się doświadczeniami na forum.