Konsultacja merytoryczna:

Babicum

Lek Babicum zawiera płynny wyciąg z babki lancetowatej. Substancje zawarte w wyciągu z babki lancetowatej wykazują słabe działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne na błonę śluzową gardła.

Tradycyjnie jako środek pomocniczy stosowany w łagodzeniu objawów takich jak kaszel, chrypka w przebiegu przeziębienia.

Jaki jest skład Babicum, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest wyciąg płynny z Plantaginis lanceolatae folii (liścia babki lancetowatej).

100 g produktu zawiera:
5 g wyciągu płynnego z Plantaginis lanceolatae folii (liścia babki lancetowatej) (0,7–1,3 : 1).
Ekstrahent: etanol 20% (m/m). Zawartość etanolu nie więcej niż 1% (m/m).

Pozostałe składniki to: syrop z buraka cukrowego, miód, sorbinian potasu, olejek mięty pieprzowej, woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Babicum – jak stosować ten lek?

Zalecana dawka leku Babicum to:
2-5 razy dziennie:
– dzieci powyżej 3 r.ż. – 1/2 łyżeczki (tj. ok. 3,2 g syropu), nie częściej niż co 4 godziny.
Przed zastosowaniem produktu u dzieci poniżej 6 lat należy skonsultować się z lekarzem.
– dzieci od 7 r.ż. i młodzież od 12 lat – 1 łyżeczka (tj. ok. 6,4 g syropu), co 2-3 godziny.

Dorośli
– dorośli – łyżka stołowa (tj. ok. 19,2 g syropu), co 2-3 godziny.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Babicum – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Babicum w okresie ciąży i karmienia piersią?

Brak danych na temat bezpieczeństwa stosowania produktu w okresie ciąży i karmienia piersią.

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Babicum – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

BABICUM, 320 mg/5 ml, syrop (Plantaginis lanceolatae folii extractum fluidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 10 razy

Rozmiar plku 136.45 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Babicum m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

BABICUM, 320 mg/5 ml, syrop (Plantaginis lanceolatae folii extractum fluidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 7 razy

Rozmiar plku 137.67 KB

Cena - ile kosztuje Babicum?

Cena Babicum i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Babicum.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Babicum? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Urinal Intensiv tabletki (Opakowanie: 20 )Urinal Intensiv tabletki (Opakowanie: 20 ) to suplement diety przeznaczony do stosowania w przypadku nawracających infekcji dróg moczowych. Składniki preparatu wspierają odporność organizmu i przyspieszają usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii.
Efekt działania Urinal Intensiv tabletki (Opakowanie: 20 )Urinal Intensiv tabletki (Opakowanie: 20 ) jest bogatym źródłem ekstraktu z owoców żurawiny. Mają one unikatowe właściwości zapobiegające przytwierdzaniu się patogennych…

19.60 

Zastosowanie PURI-NASIN roztwór (Opakowanie: 50 ml)PURI-NASIN roztwór (Opakowanie: 50 ml) to roztwór izotoniczny wody morskiej z substancją nawilżającą, który ułatwia oddychanie w niedrożności nosa spowodowanej katarem i alergiami, takimi jak: przeziębienie, nieżyt nosa czy zapalenie zatok. Sprawdza się doskonale także w codziennej higienie nosa, zarówno u niemowląt i dzieci, jak i osób dorosłych.
Efekt dział…

18.70 

Zastosowanie Antidral (Opakowanie: 50 ml)Antidral (Opakowanie: 50 ml) to produkt leczniczy do stosowania w czasie nadmiernego pocenia się. Nadaje się do użytku na skórze stóp, pach i dłoni. Wykazuje działanie przeciwpotne i zmniejszające nieprzyjemne objawy wynikające z dolegliwości: przykry zapach, plamy potu i brak pewności siebie.Efekt działania Antidral (Opakowanie: 50 ml)Antidral (Opakowanie: 50 ml) zawiera chlorek glinu, który hamuje aktywność…

28.91 

Zastosowanie Cholinex Intense pastylki do ssania miód i cytryna (Opakowanie: 20 )Cholinex Intense pastylki do ssania miód i cytryna (Opakowanie: 20 ) to pastylki do ssania, które stosuje się w objawowym leczeniu bólu i zapaleniu gardła. Łagodzą ból i ułatwiają przełykanie.

Efekt działania Cholinex Intense pastylki do ssania miód i cytryna (Opakowanie: 20 )Preparat zawiera 2 substancje aktywne: heksylorezorcynol o działaniu miejscowo znieczulającym…

14.34 

Neostrata Daytime Creme 10 Aha Spf 20 (Opakowanie: 40 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

143.29 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief