M-M-RvaxPro

M-M-RvaxPro to szczepionka zawierająca osłabione wirusy odry, świnki i różyczki. Po zaszczepieniu, układ immunologiczny (naturalna obrona organizmu) wytworzy przeciwciała przeciw tym wirusom. Szczepionka jest przeznaczona do uodpornienia czynnego przeciw odrze, śwince i różyczce. Zalecane jest stosowanie szczepionki u osób w wieku 12 miesięcy lub starszych, ale w szczególnych przypadkach może być podawana niemowlętom w wieku od 9. miesiąca życia. Szczepionka jest dostępna na receptę.

Maalox

Maalox to lek dostępny bez recepty, który zawiera wodorotlenek glinu i wodorotlenek magnezu. Działa miejscowo, zobojętniając nadmiar kwasu solnego w żołądku, co pomaga osłonić błonę śluzową żołądka i dwunastnicy. Jest wskazany do stosowania w objawowym leczeniu zaburzeń górnego odcinka przewodu pokarmowego związanych z nadkwaśnością, takich jak nieżyt żołądka, refluks żołądkowo-przełykowy, niestrawność, zgaga, a także pomocniczo w leczeniu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy.

Maalox bez cukru

Maalox bez cukru to lek dostępny bez recepty, który zawiera wodorotlenek glinu i wodorotlenek magnezu. Działa zobojętniająco na nadmiar kwasu solnego w soku żołądkowym, co pomaga łagodzić objawy związane z nadkwaśnością. Jest zalecany w leczeniu objawowym różnych zaburzeń ze strony górnego odcinka przewodu pokarmowego, takich jak nieżyt żołądka, zarzucanie treści żołądkowej do przełyku, niestrawność, zgaga, a także pomocniczo w leczeniu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy.

Mabthera

MabThera to lek zawierający substancję czynną rytuksymab. Jest to ludzko-mysie przeciwciało monoklonalne, które wiąże się z antygenem CD20. Lek jest stosowany w leczeniu chłoniaków nieziarniczych, przewlekłej białaczki limfocytowej, reumatoidalnego zapalenia stawów oraz pęcherzycy zwykłej. MabThera jest wydawany na receptę do zastrzeżonego stosowania.

Macimorelin Aeterna

Macimorelin Aeterna to lek stosowany w celu sprawdzenia zdolności organizmu do wytwarzania hormonu wzrostu. Jest stosowany przez lekarzy w diagnostyce niedoboru hormonu wzrostu, choroby, w której pacjent nie ma wystarczającego poziomu hormonu wzrostu. Leku nie stosuje się do leczenia pacjentów z tą chorobą. Produkt jest dostępny na podstawie recepty zastrzeżonej.

Macmiror

Macmiror to lek w postaci tabletek powlekanych, zawierający substancję czynną nifuratel. Jest skuteczny we wszystkich rodzajach zakażeń układu moczowo-płciowego. Stosowany jest w leczeniu zakażeń dróg moczowych wywołanych przez drobnoustroje wrażliwe na nifuratel, zakażeń pochwy i sromu wywołanych przez rzęsistka pochwowego, grzyby z rodzaju Candida spp., bakterie tlenowe i beztlenowe wrażliwe na nifuratel. Lek jest dostępny na receptę.

Macmiror Complex

Macmiror Complex to lek dostępny na receptę, który zawiera dwie substancje czynne: nifuratel i nystatynę. Jest stosowany w leczeniu zakażeń pochwy i sromu wywołanych przez grzyby z rodzaju Candida, rzęsistka pochwowego i bakterie. Dzięki zastosowaniu tych dwóch substancji w jednym preparacie, lek działa skuteczniej niż gdyby były one stosowane oddzielnie. Lek jest dostępny w postaci maści i globulek dopochwowych.

Macmiror Complex 500

Macmiror Complex 500 to lek dostępny na receptę, który zawiera dwie substancje czynne: nifuratel i nystatynę. Nifuratel to syntetyczny związek, który skutecznie działa przeciwko różnym pierwotniakom, bakteriom i grzybom, które są najczęstszymi przyczynami zakażeń pochwy. Nystatyna to antybiotyk o działaniu przeciwgrzybicznym, działającym przede wszystkim na grzyby z rodzaju Candida spp. Lek jest stosowany w leczeniu zakażeń pochwy i sromu wywołanych przez rzęsistka pochwowego (Trichomonas vaginalis), grzyby z rodzaju Candida spp. oraz bakterie.

Macrogol Aurovitas

Macrogol Aurovitas to lek, którego substancją czynną jest makrogol 4000. Należy on do grupy leków przeczyszczających o działaniu osmotycznym. Dzięki zwiększeniu ilości wody w stolcu, lek pomaga w przezwyciężeniu problemów związanych z zbyt wolną pracą jelit. Jest stosowany w objawowym leczeniu zaparć u dorosłych i u dzieci powyżej 8 roku życia. Lek występuje w postaci proszku, który należy rozpuścić w szklance wody (co najmniej 50 ml) i wypić. Zazwyczaj potrzeba 24 do 48 godzin, aby lek zaczął działać. Leczenie zaparcia za pomocą leków powinno stanowić jedynie uzupełnienie zdrowego stylu życia i diety.

Macromax

Macromax to antybiotyk z grupy makrolidów, którego substancją czynną jest azytromycyna. Lek jest dostępny na receptę i stosowany jest w leczeniu różnych zakażeń bakteryjnych. Wskazania do stosowania obejmują zakażenia górnych i dolnych dróg oddechowych, ostre zapalenie ucha środkowego, zakażenia skóry i tkanek miękkich, a także niepowikłane zakażenia wywołane przez Chlamydia trachomatis.

Macroratio

Macroratio to lek złożony, dostępny w postaci proszku do sporządzania roztworu doustnego. Jego główne działanie polega na przeczyszczaniu, co czyni go skutecznym w leczeniu długotrwałego zaparcia. Lek ten działa poprzez rozluźnienie stolca, co ułatwia jego przejście przez jelita. Macroratio jest dostępny bez recepty.

Macugen

Macugen to lek na receptę, który jest stosowany w leczeniu neowaskularnej (wysiękowej) postaci zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem (AMD) u pacjentów dorosłych. Substancją czynną jest pegaptanib sodu. Lek ten hamuje aktywność czynnika biorącego udział w nieprawidłowym tworzeniu nowych naczyń w oku, co znane jest jako Czynnik Wzrostu Śródbłonka Naczyń165 (VEGF165). Produkt Macugen 0,3 mg powinien być podawany raz na 6 tygodni (9 wstrzyknięć rocznie) do ciała szklistego oka objętego procesem chorobowym.

Madinette

Madinette to doustny środek antykoncepcyjny, który zawiera dwa hormony: etynyloestradiol i chlormadynonu octan. Jest to złożony hormonalny środek antykoncepcyjny, a każda tabletka zawiera taką samą ilość obydwu hormonów, dlatego Madinette jest uważany za produkt jednofazowy. Lek jest stosowany do zapobiegania ciąży, a także może być używany do leczenia bolesnych miesiączek oraz jako wspomagacz przy leczeniu trądziku. Madinette jest dostępny na receptę.

Madopar / Madopar HBS

Madopar to lek na receptę, który zawiera dwie substancje czynne: lewodopę i benzerazyd. Jest stosowany w leczeniu choroby Parkinsona, która objawia się spowolnieniem ruchów, sztywnością mięśni i drżeniem. Celem leczenia jest uzupełnienie dopaminy w mózgu. Madopar jest także wskazany w objawowym leczeniu idiopatycznego (samoistnego) lub związanego z niewydolnością nerek wymagającą dializoterapii zespołu niespokojnych nóg.

Maginon

Maginon to lek na receptę, stosowany w antykoncepcji doustnej. Każda tabletka powlekana zawiera 0,02 mg etynyloestradiolu i 3 mg drospirenonu. Decyzja o przepisaniu produktu leczniczego Maginon powinna zostać podjęta na podstawie indywidualnej oceny czynników ryzyka u kobiety, zwłaszcza ryzyka żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej oraz ryzyka żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej związanego ze stosowaniem produktu leczniczego Maginon, w odniesieniu do innych złożonych hormonalnych środków antykoncepcyjnych.

Maglek B6

Maglek B6 to suplement diety zawierający magnez i witaminę B6. Jest stosowany w profilaktyce niedoboru tych składników, szczególnie w sytuacjach niewystarczającej podaży w diecie, nadmiernego wysiłku fizycznego, czy przy stosowaniu leków moczopędnych. Magnez jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania układu mięśniowego i nerwowego, a witamina B6 zwiększa jego wchłanianie. Maglek B6 jest dostępny bez recepty.

Maglek B6 Forte

Maglek B6 Forte to lek, który zawiera jony magnezowe oraz chlorowodorek pirydoksyny, czyli witaminę B6. Jego głównym zadaniem jest uzupełnienie niedoborów magnezu w organizmie, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania wielu procesów biochemicznych w organizmie. Wskazanie do stosowania produktu leczniczego Maglek B6 Forte stanowi uzupełnienie stwierdzonych niedoborów magnezu w organizmie. Lek jest dostępny bez recepty.

Magne B6

Magne B6 to lek dostępny bez recepty, który zawiera jony magnezowe oraz chlorowodorek pirydoksyny (witaminę B6). Jest stosowany w celu uzupełnienia niedoborów magnezu, które mogą wystąpić w przypadku niewystarczającej podaży pierwiastka, intensywnego wysiłku fizycznego, przewlekłego stresu, czy braku odpowiedniej ilości snu. Niedobory magnezu mogą objawiać się szeregiem symptomów związanych z układem mięśniowym (drgania powiek, kurcze mięśni, kurcze przewodu pokarmowego) czy układem nerwowym (niepokój, łagodny lęk, drażliwość, wahania nastroju).

Magne B6 Forte

Magne B6 Forte to lek dostępny bez recepty, który uzupełnia niedobory magnezu i witaminy B6 w organizmie. Zawiera 100mg jonów magnezu (w postaci cytrynianu) oraz 10mg witaminy B6 w jednej tabletce. Lek jest wskazany do stosowania w niedoborach magnezu, które mogą objawiać się nerwowością, drażliwością, wahaniami nastroju, łagodnym lękiem, niepokojem, przejściowym uczuciem zmęczenia, ospałością, zaburzeniami snu w niewielkim nasileniu; objawami lęku, takimi jak kurcze przewodu pokarmowego lub kołatanie serca (bez zaburzeń serca); kurczami mięśni, mrowieniem, drganiem powiek. Produkt jest przeznaczony dla dorosłych i dzieci od 6. roku życia.

Magne-Balans Plus

Magne-Balans Plus to produkt leczniczy zawierający magnez i potas w postaci asparaginianów. Składniki te biorą udział w procesach metabolicznych, utrzymywaniu równowagi jonowej, przewodnictwie nerwowym i nerwowo-mieśniowym w organizmie człowieka. Lek jest przeznaczony dla osób dorosłych i stosowany jest profilaktycznie oraz uzupełniająco w stanach niedoboru magnezu, potasu i asparaginianu. Magne-Balans Plus jest dostępny bez recepty.

Magnefar B6 Bio

Magnefar B6 Bio

Magnefar B6 Bio to lek stosowany w profilaktyce oraz przy niedoborach magnezu, które mogą objawiać się m.in. drżeniem mięśni, znużeniem czy niewielkimi zaburzeniami snu. Preparat zawiera dobrze przyswajalną, organiczną sól magnezu w postaci cytrynianu oraz witaminę B6, która ułatwia jego wchłanianie. Lek jest dostępny bez recepty.

Magnefar B6 Forte

Magnefar B6 Forte

Magnefar B6 Forte to preparat leczniczy dostępny bez recepty, który zawiera magnez w postaci cytrynianu magnezu oraz witaminę B6. Magnez jest pierwiastkiem, który wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu mięśniowego i nerwowego, w tym na pobudliwość komórek nerwowych. Uczestniczy w procesie mineralizacji kości i skurczu mięśni. Preparat jest zalecany w leczeniu i profilaktyce niedoboru magnezu, który może objawiać się nerwowością, drażliwością, wahaniami nastroju, niepokojem, przejściowym uczuciem zmęczenia, ospałością, niewielkimi zaburzeniami snu, a także lękiem, skurczami mięśni, mrowieniem, drżeniem powiek.

Magnegita

Magnegita to lek zawierający dimegluminy gadopentetonian, który jest środkiem wzmacniającym kontrastowanie. Jest stosowany wyłącznie do celów diagnostycznych podczas badania zwanego obrazowaniem metodą rezonansu magnetycznego (MRI). Magnegita jest używany do badania różnych części ciała, w tym głowy, kręgosłupa, klatki piersiowej, brzucha, nerek i miednicy. Jest dostępny na receptę.

Magnesium Asparticum Filofarm

Magnesium Asparticum Filofarm to preparat, który zawiera magnez – pierwiastek, pełniący wiele ważnych funkcji metabolicznych w organizmie człowieka. Magnez jest niezbędny do aktywacji wielu enzymów oraz do wytwarzania i transportu energii w organizmie. Jest niezbędny w czynności mięśnia sercowego, układu nerwowego, mięśniówki gładkiej naczyń oraz mięśni prążkowanych. Preparat jest dostępny bez recepty i jest wskazany do stosowania w niedoborach magnezu.

Magnesium sulfate Kalceks

Magnesium sulfate Kalceks to lek, który zawiera substancję czynną – siarczan magnezu. Jest to lek dostępny na receptę. Stosowany jest w leczeniu stanów niedoboru magnezu, które mogą wystąpić w różnych sytuacjach, takich jak zespół upośledzonego wchłaniania, alkoholizm, marskość wątroby czy ostre zapalenie trzustki. Może być również stosowany w celu zapobiegania i leczenia stanów przedrzucawkowych i rzucawki u kobiet w ciąży.

Magnevist

Magnevist to paramagnetyczny środek kontrastowy stosowany podczas obrazowania metodą rezonansu magnetycznego (MRI) mózgu, kręgosłupa, naczyń i innych części ciała. Jest dobrze tolerowany i rzadko wywołuje zazwyczaj łagodne, miejscowe lub ogólne działania niepożądane. Produkt jest dostarczany w postaci roztworu do wstrzykiwań dożylnych i jest dostępny wyłącznie na receptę. Wskazania do stosowania obejmują rezonans magnetyczny głowy i rdzenia kręgowego, a także rezonans magnetyczny całego ciała.

Magnez + wit. B6 Biofarm

Magnez + wit. B6 Biofarm to suplement diety zawierający magnez i witaminę B6. Magnez jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania układu mięśniowego i nerwowego, pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów, a także wspomaga przywrócenie i utrzymanie równowagi elektrolitowej. Witamina B6 zwiększa przyswajalność magnezu z przewodu pokarmowego oraz zmniejsza wydalanie magnezu z organizmu. Produkt jest dostępny bez recepty.

Magnezin

Magnezin to lek dostępny bez recepty, który zawiera magnez w postaci jonów magnezowych. Jest stosowany w celu uzupełnienia niedoborów magnezu, które mogą wynikać z różnych przyczyn. Lek jest zalecany do stosowania w zaburzeniach rytmu serca, skurczach mięśni i drętwieniach kończyn, bólach mięśni, przewlekłym zmęczeniu, nadmiernej pobudliwości nerwowej oraz zaburzeniach snu. Może być również stosowany profilaktycznie w okresie długotrwałego stosowania niektórych leków moczopędnych, podczas stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych, podczas kuracji odchudzających oraz w okresie wzmożonego wysiłku fizycznego.

Magnezu siarczan

Magnezu siarczan

Magnezu siarczan GEMI to lek silnie przeczyszczający. Jego głównym wskazaniem do stosowania jest leczenie niedoboru magnezu w potwierdzonej hipomagnezemii. Leku nie należy stosować w czasie ciąży i karmienia piersią. Dawkowanie: dorośli: 10 g – 15 g (2-3 łyżeczki) rozpuścić w szklance wody (250 ml). Stosować doraźnie, raz na dobę12345 Magnezu siarczan, znany również jako sól gorzka, to lek o działaniu przeczyszczającym. Jest skuteczny i bezpieczny w radzeniu sobie z problemem zaparć. Sporządzony z proszku roztwór działa jak osmotyczny środek przeczyszczający. Można go stosować nie tylko przy zaparciach, ale również w zatruciach pokarmowych. Przyspiesza pasaż treści jelitowej, co wpływa na szybsze wydalanie oraz usuwanie trucizny z organizmu. Jego osmotyczne działanie w świetle jelita wykorzystuje się także w celu opróżniania jelit przed badaniami diagnostycznymi przewodu pokarmowego lub przed zabiegami chirurgicznymi. Siarczan magnezu przyjmowany w małych dawkach działa żółciopędnie i wpływa pobudzająco na gruczoły trawienne. Lek jest dostępny bez recepty.

Magnezu siarczan GEMI

Magnezu siarczan GEMI

Magnezu siarczan GEMI to lek silnie przeczyszczający. Jego głównym wskazaniem do stosowania jest leczenie niedoboru magnezu w potwierdzonej hipomagnezemii. Leku nie należy stosować w czasie ciąży i karmienia piersią. Dawkowanie: dorośli: 10 g – 15 g (2-3 łyżeczki) rozpuścić w szklance wody (250 ml). Stosować doraźnie, raz na dobę

Magnezu siarczan siedmiowodny Aflofarm

Magnezu siarczan siedmiowodny Aflofarm to lek dostępny bez recepty, który jest powszechnie znany jako “sól gorzka”. Preparat ten zawiera substancję czynną – magnez (siarczan magnezu). Działa przeczyszczająco, powoduje rozkurcz zwieracza przewodu żółciowego, ułatwia opróżnianie pęcherza żółciowego i działa żółciopędnie. Jest stosowany doustnie w postaci roztworu.

Magnokal Asparaginian

Magnokal Asparaginian to lek o synergicznym działaniu asparaginianu, magnezu i potasu. Jest wskazany jako wsparcie w leczeniu chorób układu krążenia i mięśnia sercowego oraz w stanach niedoboru potasu i magnezu. Lek jest dostępny bez recepty.

Magsolvit B6

Magsolvit B6 to suplement diety w formie syropu o smaku truskawkowym, przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 4. roku życia. Preparat uzupełnia codzienną dietę w magnez oraz witaminę B6. Magnez wspiera utrzymanie równowagi elektrolitowej oraz utrzymanie właściwego metabolizmu energetycznego i prawidłowych funkcji psychologicznych. Magsolvit B6 jest zalecany w zapobieganiu i uzupełnieniu niedoborów magnezu i witaminy B6, zwłaszcza u dzieci w wieku powyżej 4 lat. Jest dostępny bez recepty.

Magvit B6

Magvit B6

Magvit B6 to lek dostępny bez recepty, który zawiera sól magnezową kwasu mlekowego oraz witaminę B6 (chlorowodorek pirydoksyny). Magnez reguluje przepływ jonów w komórce, zmniejszając pobudliwość nerwowo-mięśniową i współdziałając z jonami wapnia w tworzeniu struktury kości. Lek jest zalecany do stosowania w profilaktyce i leczeniu niedoborów magnezu i witaminy B6. Ponadto, ilość witaminy B6 zawarta w jednej tabletce preparatu Magvit B6 jest wystarczająca do zabezpieczenia organizmu przed niedoborem.

Majamil PPH

Majamil PPH

Majamil PPH to lek dostępny na receptę, którego substancją czynną jest diklofenak. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz obniżające gorączkę. Lek jest stosowany w leczeniu objawowym zapalnych postaci chorób reumatycznych, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, choroby zwyrodnieniowe stawów oraz w leczeniu reumatycznych i pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł i tkanek miękkich okołostawowych. Majamil PPH jest również wskazany w leczeniu ostrych napadów dny moczanowej, bólów po zabiegach chirurgicznych lub pourazowych stanów zapalnych i obrzęków, pierwotnego bolesnego miesiączkowania oraz chorób przebiegających z gorączką.

Majamil prolongatum

Majamil prolongatum

Majamil Prolongatum to lek, który zawiera w swoim składzie diklofenak – substancję z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Diklofenak wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Lek ten jest stosowany w leczeniu różnych stanów chorobowych, zarówno ostrych, jak i przewlekłych, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, choroba zwyrodnieniowa stawów oraz zespoły bólowe tkanek miękkich. Jest dostępny na receptę.

Malarone

Malarone to lek przeciwmalaryczny, który zawiera dwie substancje czynne: atowakwon i chlorowodorek proguanilu. Jest stosowany w profilaktyce i leczeniu malarii, niszcząc komórki pierwotniaka Plasmodium falciparum. Lek jest dostępny na receptę. Wskazania do stosowania Malarone obejmują zapobieganie malarii oraz leczenie ostrej, niepowikłanej malarii wywołanej przez Plasmodium falciparum.

MALIA Kaszel

Malia Kaszel to lek homeopatyczny w postaci syropu o smaku malinowym. Jest stosowany do łagodzenia objawów kaszlu, zarówno suchego, jak i mokrego, wspomagając jednocześnie fizjologiczne oczyszczanie dróg oddechowych. Lek jest dostępny bez recepty i może być stosowany u dorosłych, młodzieży oraz dzieci od 2. roku życia. Jest bezpieczny dla kobiet w ciąży i w okresie laktacji.

Malidum

Malidum to lek stosowany w leczeniu niewydolności serca. Substancją czynną leku jest eplerenon. Każda tabletka zawiera 25 mg eplerenonu. Lek należy do grupy leków nazywanych wybiórczymi antagonistami aldosteronu. Leki te blokują działanie aldosteronu, substancji wytwarzanej przez organizm, która kontroluje ciśnienie tętnicze i czynność serca. Zwiększone stężenie aldosteronu może powodować w organizmie zmiany, prowadzące do niewydolności serca. Malidum jest dostępny na receptę.

Mamostrol

Mamostrol to lek zawierający substancję czynną anastrozol. Jest to silny i selektywny niesteroidowy inhibitor aromatazy, który bierze udział w przemianie androstendionu do estronu (przekształcanego następnie do estradiolu) w tkankach obwodowych. Stosowany jest w leczeniu zaawansowanego raka piersi u kobiet po menopauzie, a także w leczeniu uzupełniającym wczesnego raka piersi. Lek jest dostępny na receptę.

Mannitol 15% Baxter

Mannitol 15% Baxter to lek moczopędny w formie roztworu do infuzji. Zawiera mannitol, który zwiększa objętość wydalanego moczu i przemieszcza płyn z przestrzeni wewnątrzkomórkowej do pozakomórkowej. Lek jest stosowany do zwiększania diurezy w zapobieganiu i (lub) leczeniu fazy skąpomoczu w ostrej niewydolności nerek, zanim dojdzie do nieodwracalnej, trwałej niewydolności nerek. Jest dostępny na receptę.

Mannitol 20% Baxter

Mannitol 20% Baxter to osmotyczny lek moczopędny dostępny w postaci roztworu do infuzji. Działa w nerkach, pobudzając produkcję większej ilości moczu. Stosowany jest w celu zwiększenia diurezy, jeśli jest to potrzebne w różnych chorobach, na przykład przy ostrej niewydolności nerek, obrzękach mózgu, nadciśnieniu śródgałkowym, przy leczeniu zatrucia lub przedawkowania leków. Jest dostępny na receptę.

Mannitol 20% Fresenius

Mannitol 20% Fresenius to lek moczopędny, który działa poprzez zwiększenie ilości wydalanego moczu i przemieszczanie wody z tkanek do przestrzeni śródnaczyniowej. Stosowany jest w różnych chorobach, na przykład przy ostrej niewydolności nerek, obrzękach mózgu, nadciśnieniu śródgałkowym, a także przy leczeniu zatrucia lub przedawkowania leków. Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę. Wskazania do stosowania obejmują zwiększenie diurezy, obniżenie ciśnienia śródczaszkowego i śródgałkowego oraz przyspieszenie wydalania substancji toksycznych przez układ moczowy w przypadku zatrucia.

Manti

Manti to lek zobojętniający sok żołądkowy, który zawiera wodorotlenek glinu, wodorotlenek magnezu i symetykon. Jest stosowany w przypadku problemów trawiennych takich jak zgaga, nadkwaśność, wzdęcia. Lek jest zalecany do łagodzenia objawów związanych z chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy, zapaleniem błony śluzowej żołądka, nadkwaśnością, przepukliną rozworu przełykowego, niestrawnością oraz innymi zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi. Manti jest dostępny bez recepty.

MANTI Extra

MANTI Extra to lek dostępny bez recepty, który zawiera trzy substancje czynne: famotydynę, węglan wapnia i wodorotlenek magnezu. Jest stosowany w przypadku problemów trawiennych, zgagi, nadkwaśności, bólu i pieczenia w nadbrzuszu. Przeznaczony dla dorosłych i młodzieży powyżej 16 roku życia. Lek ma postać tabletek do rozgryzania i żucia o smaku miętowym. Węglan wapnia i wodorotlenek magnezu działają poprzez szybką neutralizację nadmiaru kwasu już wyprodukowanego w żołądku, podczas gdy famotydyna hamuje produkcję kwasu solnego w żołądku i wywiera bardziej długotrwały efekt, zmniejszając kwaśność soku żołądkowego przez 10-12 godzin.

Mantreda

Mantreda to lek, który zawiera substancję czynną rywaroksaban. Jest stosowany u osób dorosłych w celu zapobiegania powstawaniu zakrzepów krwi w żyłach, szczególnie po operacjach wszczepienia protezy stawu biodrowego lub kolanowego. Ponadto, Mantreda jest skuteczny w leczeniu zakrzepicy żył głębokich w nogach oraz zatorowości płucnej, a także w zapobieganiu ponownemu powstawaniu zakrzepów krwi w naczyniach krwionośnych nóg i/lub płuc. Lek jest dostępny na receptę.

Mapresol

Mapresol to lek dostępny na receptę, który zawiera substancję czynną o nazwie ezomeprazol. Jest to lek przeciwalergiczny, niewywołujący senności. Mapresol jest wskazany do stosowania w leczeniu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, refluksowego zapalenia przełyku oraz zakażenia Helicobacter pylori. Lek ten jest dostępny w postaci tabletek dojelitowych.

Maracex

Maracex to lek zawierający morfinę, który jest silnym lekiem przeciwbólowym. Jest stosowany do łagodzenia silnych bólów, które nie ustępują po zastosowaniu leków przeciwbólowych o słabszym działaniu. Lek jest dostępny na receptę. Wskazania do stosowania obejmują silne stany bólowe, które mogą być odpowiednio łagodzone wyłącznie za pomocą opioidowych leków przeciwbólowych.

Marbodin

Marbodin to lek, który zawiera substancję czynną memantynę. Jest to lek stosowany w leczeniu objawów choroby Alzheimera o nasileniu średnim do ciężkim. Działa poprzez modyfikację patologicznie zwiększonych stężeń glutaminianu, które mogą prowadzić do zaburzenia czynności neuronów. Lek jest dostępny na receptę.

Marcaine 0,5%

Marcaine 0,5% to lek miejscowo znieczulający o budowie amidowej, który charakteryzuje się długim czasem działania. Blokuje przekazywanie czucia bólu, ciepła lub zimna przez nerwy. Jest stosowany do znieczuleń o długim czasie działania: nasiękowych, nerwów obwodowych, zewnątrzoponowych. Preparat jest szczególnie zalecany w leczeniu bólu (np. podczas porodu) ze względu na silną blokadę czuciową i mniejszą – ruchową. Marcaine 0,5% jest dostępny na receptę.

Marcaine Spinal 0,5% Heavy

Marcaine Spinal 0,5% Heavy to lek z grupy leków znieczulających działających miejscowo. Substancją czynną tego leku jest bupiwakaina, która odwraca przewodnictwo impulsów nerwowych, co skutkuje zniesieniem odczuwania bólu, ciepła i zimna. Lek jest stosowany w znieczuleniach podpajęczynówkowych u dorosłych i dzieci w każdym wieku. Można go wykorzystać do znieczuleń do zabiegów urologicznych, zabiegów w obrębie kończyn dolnych (jeżeli zabieg chirurgiczny trwa od 2 do 3 godzin) lub do zabiegów w obrębie jamy brzusznej (jeżeli zabieg trwa 45 do 60 minut). Lek jest dostępny na receptę.

Marcaine-Adrenaline 0,5%

Marcaine-Adrenaline 0,5% to lek miejscowo znieczulający, który jest dostępny wyłącznie w lecznictwie zamkniętym. Charakteryzuje się długim czasem działania i blokuje przekazywanie czucia bólu, ciepła lub zimna przez nerwy. Jest stosowany do znieczulenia nasiękowego, znieczulenia nerwów obwodowych, znieczulenia zewnątrzoponowego oraz do podania nadtwardówkowego lub okołonerwowego. Lek jest dostępny na receptę.

Marelim

Marelim to lek immunosupresyjny, który zawiera substancję czynną mykofenolan sodu. Jest dostępny na receptę. Stosowany jest w skojarzeniu z cyklosporyną i kortykosteroidami w profilaktyce ostrego odrzucania przeszczepu u dorosłych pacjentów, którzy otrzymali allogeniczny przeszczep nerki. Lek należy przyjmować konsekwentnie albo podczas posiłku, albo niezależnie od niego.

Marimigran

Marimigran to lek zawierający ziele maruny, który jest dostępny bez recepty. Jest to suplement diety, który pomaga w łagodzeniu bólów migrenowych. Zawiera ekstrakt ze złocienia maruny, witaminę B2 oraz witaminę B5. Preparat jest przeznaczony dla osób dorosłych.

Marixino

Marixino to lek na receptę, który zawiera substancję czynną memantyny chlorowodorek. Jest to lek przeciw otępieniu, który znajduje zastosowanie w leczeniu objawów choroby Alzheimera o umiarkowanym do ciężkim przebiegu. Marixino działa poprzez ochronę neuronów przed patologicznym pobudzeniem, które może prowadzić do ich uszkodzenia.

Marumax

Marumax to lek na receptę, który jest dostępny w postaci twardych kapsułek. Jest to preparat złożony, zawierający antagonistę receptorów α 1-adrenergicznych i inhibitor 5-α-reduktazy. Substancje czynne to dutasteryd i tamsulozyna (chlorowodorek tamsulozyny). Lek jest stosowany w leczeniu umiarkowanych i ciężkich objawów łagodnego rozrostu gruczołu krokowego. Pomaga zmniejszyć ryzyko ostrego zatrzymania moczu i konieczności leczenia zabiegowego u pacjentów z umiarkowanymi i ciężkimi objawami łagodnego rozrostu gruczołu krokowego.

Marvelon

Marvelon to złożony doustny środek antykoncepcyjny, który zawiera dwie substancje czynne: dezogestrel (progestagen) i etynyloestradiol (estrogen). Lek jest stosowany w hormonalnym zapobieganiu ciąży oraz w niektórych zaburzeniach funkcji gruczołów wydzielających hormony. Działanie leku polega na zmianach w owulacji oraz endometrium, co ma uniemożliwić zagnieżdżenie się zarodka i migrowanie plemników. Marvelon jest dostępny na receptę.

Maść arnikowa

Maść arnikowa to lek dostępny bez recepty, który zawiera wyciąg z kwiatostanu arniki łąkowej. Substancje zawarte w wyciągu z kwiatów arniki wykazują działanie ochronne na naczynia krwionośne, zmniejszają przepuszczalność ścian naczyń włosowatych, działają przeciwobrzękowo. Stosowany jest pomocniczo w stłuczeniach (w przypadku siniaków), skręceniach z obrzękiem pourazowym, objawowo po ukąszeniach owadów oraz w dolegliwościach reumatycznych.

Maść borna

Maść borna to lek o działaniu przeciwzapalnym, wysuszającym, ściągającym i antyseptycznym. Głównym składnikiem aktywnym jest kwas borowy. Lek stosuje się w leczeniu miejscowych stanów zapalnych skóry z możliwością nadkażenia, a także jako łagodny antyseptyk o działaniu miejscowym. Maść borna jest dostępna bez recepty.

Maść borna Aflofarm

Maść borna Aflofarm to lek dostępny bez recepty, który zawiera kwas borowy. Jest stosowany zewnętrznie w przypadku stanów zapalnych skóry, oparzeń, a także niewielkich uszkodzeń naskórka. Wykazuje łagodne właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne. Produkt ten jest przeznaczony dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia.

Maść borowinowa

Maść borowinowa to preparat, którego substancją czynną jest wodny wyciąg borowinowy. Zawiera on kwasy humusowe, sole mineralne (w tym sód, wapń, magnez i chlorki) oraz fulwokwasy. Dzięki swoim właściwościom, maść borowinowa może pomóc w łagodzeniu dolegliwości bólowych związanych ze stanem zapalnym. Wskazaniem do stosowania maści borowinowej są łagodne dolegliwości bólowe związane ze stanem zapalnym, takie jak reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, zespoły bólowe szyjne, barkowe i lędźwiowe, choroba zwyrodnieniowa stawów oraz różne pourazowe stany narządów ruchu. Maść borowinowa jest dostępna bez recepty.

Maść cynkowa

Maść cynkowa to lek dostępny bez recepty, który ma postać maści do stosowania miejscowego na skórę. Głównym składnikiem jest tlenek cynku, który wykazuje działanie wysuszające, przeciwzapalne i ochronne. Lek jest wskazany do stosowania w łagodnych stanach zapalnych skóry, na otarcia naskórka, a także pomocniczo w leczeniu trądziku. Maść cynkowa jest dostępna w aptekach bez recepty.

Maść cynkowa Aflofarm

Maść cynkowa Aflofarm to lek dostępny bez recepty, przeznaczony do stosowania zewnętrznego. Zawiera tlenek cynku, który działa wysuszająco. Preparat jest wskazany do stosowania na skórę w miejscu otarć. Doskonale sprawdza się jako wsparcie dla skóry z trądzikiem i stanami zapalnymi. Produkt należy przechowywać w temperaturze pokojowej, z dala od dzieci.

Maść ichtiolowa

Maść ichtiolowa to lek do stosowania zewnętrznego na skórę, który wykazuje działanie przeciwbakteryjne i ściągające. Jest stosowany w leczeniu różnych stanów skórnych, takich jak wypryski, czyraczność i trądzik, jako środek bakteriostatyczny ułatwiający odchodzenie ropy. Maść ichtiolowa jest dostępna bez recepty.

Maść ichtiolowa „Laboratorium Galenowe Olsztyn”

Maść ichtiolowa “Laboratorium Galenowe Olsztyn” to lek do stosowania zewnętrznego na skórę. Jest stosowany w wyprysku, stłuczeniach, czyraczności oraz wtórnie zakażonym trądziku, jako środek bakteriostatyczny oraz ułatwiający odchodzenie ropy. Substancją czynną leku jest sulfobituminian amonowy. Lek dostępny jest bez recepty.

Maść Ichtiolowa Aflofarm

Maść Ichtiolowa Aflofarm to lek dostępny bez recepty, który jest stosowany w przypadku wyprysku, trądziku jako środek bakteriostatyczny i ułatwiający odchodzenie ropy lub czyraków. Substancją czynną preparatu jest ichtamol. Maść działa ściągająco oraz lekko przeciwbakteryjnie. Lek może być stosowany od 12. roku życia.

MAŚĆ ICHTIOLOWA HASCO

Maść Ichtiolowa Hasco to lek dostępny bez recepty, który ma działanie przeciwbakteryjne, ściągające i ułatwia odchodzenie ropy z miejsc zmienionych chorobowo. Substancją czynną leku jest ichtiol. Preparat stosowany jest w leczeniu zmian skórnych, takich jak owrzodzenia, czyraki, trądzik i stany zapalne.

Maść ichtiolowa LGO

Maść ichtiolowa LGO to lek stosowany miejscowo na skórę. Substancją czynną leku jest sulfobituminian amonowy. Lek jest stosowany w wyprysku, czyraczności oraz trądziku jako środek bakteriostatyczny oraz ułatwiający odchodzenie ropy. Jest dostępny bez recepty.

Maść kamforowa

Maść kamforowa to lek dostępny bez recepty, który działa rozgrzewająco i przeciwbólowo. Zawiera substancję czynną – kamforę, która powoduje przekrwienie skóry i częściowe porażenie zakończeń czuciowych. Stosuje się go w łagodzeniu dolegliwości związanych z bólem mięśni, stawów oraz w leczeniu objawów przeziębienia. Maść można stosować u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6 lat.

Maść majerankowa

Maść majerankowa to lek ziołowy, który jest dostępny bez recepty. Zawiera ekstrakt z ziela majeranku, który wykazuje słabe działanie przeciwbakteryjne. Stosowany jest pomocniczo w stanach zapalnych błony śluzowej nosa. Można go stosować u dorosłych oraz dzieci powyżej 1 roku życia.

Maść majerankowa Aflofarm

Maść majerankowa Aflofarm to tradycyjny lek roślinny, który zawiera ekstrakt z ziela majeranku. Lek ten wykazuje słabe działanie przeciwbakteryjne. Stosowany jest pomocniczo w stanach zapalnych błony śluzowej nosa, łagodząc podrażniony naskórek. Maść majerankowa Aflofarm jest dostępna bez recepty.

Maść majerankowa APTEO MED

Maść majerankowa APTEO MED to preparat w postaci maści, który zawiera ekstrakt z ziela majeranku. Maść ta jest stosowana pomocniczo w stanach zapalnych błony śluzowej nosa, wykazując słabe działanie przeciwbakteryjne. Produkt jest dostępny bez recepty i może być stosowany u dzieci powyżej 1. roku życia, młodzieży oraz dorosłych.

Maść na odciski

Maść na odciski

Maść na odciski to lek dostępny bez recepty, który zawiera substancje czynne: kwas salicylowy oraz kwas (S)-mlekowy. Te składniki wykazują działanie keratoplastyczne i keratolityczne, co oznacza, że zmiękczają i rozpulchniają zrogowaciały naskórek, ułatwiając jego złuszczanie. Dodatkowo, maść działa miejscowo przeciwzapalnie. Lek jest przeznaczony do stosowania miejscowego przez pacjentów, u których pojawiły się na stopach zgrubienia, odciski, czy też nagniotki.

Maść na odciski Aflofarm

Maść na odciski Aflofarm to preparat do stosowania miejscowego o działaniu keratolitycznym i keratoplastycznym. Zawiera substancje czynne kwas salicylowy i kwas mlekowy, które działają złuszczająco, zmiękczająco i ułatwiają usunięcie zrogowaciałego naskórka. Wskazania do stosowania to usuwanie odcisków, nagniotków oraz zgrubień skóry stóp. Jest dostępny bez recepty.

Maść na odciski GEMI

Maść na odciski GEMI to lek do stosowania na skórę, który działa keratolitycznie, zmiękczając i rozpulchniając zrogowaciały naskórek, co ułatwia jego złuszczenie. Jest wskazany do stosowania w celu usuwania odcisków i nagniotków. Aby zastosować maść, należy nałożyć cienką warstwę na odcisk i zakleić plastrem. Zabieg powtarza się przez kilka dni rano i wieczorem, nie zmywając smarowanych miejsc wodą. Po kilku dniach stopy moczy się w gorącej wodzie, a następnie usuwa odcisk. Lek jest dostępny bez recepty.

Maść nagietkowa

Maść nagietkowa to lek o działaniu przeciwzapalnym, wysuszającym, ściągającym i antyseptycznym. Głównym składnikiem aktywnym jest kwas borowy. Lek stosuje się w leczeniu miejscowych stanów zapalnych skóry z możliwością nadkażenia, a także jako łagodny antyseptyk o działaniu miejscowym. Maść nagietkowa jest dostępna bez recepty.

Maść nagietkowa Ziaja

Maść nagietkowa Ziaja to lek dostępny bez recepty, który stosuje się zewnętrznie. Jest ona używana w objawowym leczeniu łagodnych stanów zapalnych skóry oraz pomocniczo w leczeniu drobnych zranień. Substancją czynną preparatu jest wyciąg z kwiatów nagietka, który wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwutleniające oraz bakteriobójcze, a także wspomaga odnowę i regenerację uszkodzonej skóry.

Maść ochronna z witaminą A

Maść ochronna z witaminą

Maść ochronna z witaminą A jest preparatem do stosowania zewnętrznego, który działa ochronnie na skórę. Zawiera witaminę A, która przyspiesza regenerację naskórka, zmniejsza zrogowacenie i łagodzi stany zapalne skóry. Preparat jest powszechnie stosowany w pielęgnacji skóry suchej, popękanej oraz narażonej na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych takich jak mróz czy wiatr. Maść ochronna z witaminą A jest dostępna bez recepty.

Maść pięciornikowa złożona

Maść pięciornikowa złożona to lek wieloskładnikowy, który jest stosowany na małe uszkodzenia skóry, takie jak otarcia i zadrapania. Wykazuje działanie przeciwzapalne, ściągające, wysuszające oraz lekko odkażające. Substancjami czynnymi preparatu są sulfobituminian amonu, wyciąg płynny z kłącza pięciornika i tlenek cynku. Lek jest dostępny bez recepty i przeznaczony dla młodzieży powyżej 12 lat i osób dorosłych.

Maść propolisowa 3%

Maść propolisowa 3% to preparat na podłożu wodno-emulsyjnym, zawierający w swoim składzie substancję czynną – ekstrakt propolisowy (etanolowy zagęszczony wyciąg z kitu pszczelego). Działa przeciwdrobnoustrojowo i przeciwzapalnie oraz skraca czas gojenia się uszkodzeń skóry, przyspieszając regenerację tkanek. Stosuje się go przy niewielkich uszkodzeniach skóry, otarciach skóry, łagodnych stanach zapalnych skóry, w oparzeniach I stopnia (zaczerwienienie), stanach zapalnych i obrzękach po ukąszeniach owadów. Maść propolisowa 3% jest dostępna bez recepty.

Maść przeciw odciskom i zgrubieniom skóry Rekord Łuszczy

Maść przeciw odciskom i zgrubieniom skóry Rekord Łuszczy to produkt, który skutecznie zwalcza odciski i zgrubienia skóry. Dzięki zawartości kwasu salicylowego, który działa miejscowo na zrogowaciały naskórek, preparat złuszcza, zmiękcza i rozpulchnia skórę, ułatwiając jej złuszczanie. Maść jest przeznaczona do stosowania miejscowego. Jest dostępna bez recepty.

Maść rumiankowa

Maść rumiankowa to preparat do użytku zewnętrznego, który działa łagodząco na stany zapalne. Sprawdza się przy trudno gojących się zmianach skórnych, owrzodzeniach żylakowatych i oparzeniach. Produkt jest przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Jest dostępny bez recepty.

Maść szałwiowa

Maść szałwiowa to produkt, który zawiera ekstrakt z liści szałwii lekarskiej (Salvia officinalis L.) jako substancję czynną. Jest to maść tradycyjnie stosowana jako środek antyseptyczny. Wskazania do stosowania to pomocniczo w stanach zapalnych skóry. Maść szałwiowa jest dostępna bez recepty.

Maść Tormentiolowa Herbapol

Maść Tormentiolowa Herbapol to lek stosowany miejscowo na skórę. Zawiera wyciąg płynny z kłącza pięciornika, ichtiol, tlenek cynku i boraks. Maść Tormentiolowa jest stosowana w przypadku drobnych uszkodzeń skóry, takich jak zadrapania czy otarcia, a także w zmianach ropnych i zapalnych skóry. Produkt jest dostępny bez recepty.

Maść tranowa

Maść tranowa

Maść tranowa to preparat dostępny bez recepty, który zawiera witaminę A i kwasy tłuszczowe. Zwiększa odporność skóry, zapobiega łuszczeniu się naskórka i przyspiesza gojenie. Jest stosowany zewnętrznie, na przykład w przypadku oparzeń, odleżyn czy odmrożeń. Dawkowanie polega na smarowaniu lub nakładaniu na chore miejsca skóry 1-2 razy dziennie.

Maść tranowa Aflofarm

Maść tranowa Aflofarm to lek do stosowania na skórę, który ułatwia gojenie. Składnikiem czynnym jest olej wątłuszowy, czyli tran, a 100 g maści zawiera 40 g oleju wątłuszowego. Maść jest przeznaczona dla dorosłych oraz młodzieży powyżej 12 roku życia. Wskazana jest w leczeniu odleżyn i odmrożeń. Jest dostępna bez recepty.

Maść z ichtamolem

Maść z ichtamolem to lek stosowany miejscowo na skórę. Zawiera substancję czynną ichtiol, który wykazuje działanie przeciwzapalne, ściągające i przeciwbakteryjne. Lek jest stosowany w przypadku różnych problemów skórnych, takich jak wypryski, trądzik czy czyraczność. Jest dostępny bez recepty.

Maść z tlenkiem cynku

Maść z tlenkiem cynku to lek dostępny bez recepty, który wykazuje działanie osuszające, antyseptyczne oraz ściągające. Jest polecany do stosowania wspomagająco w stanach zapalnych skóry, w niewielkich otarciach naskórka, a także w trądziku jako środek wysuszający. Preparat ten przyspiesza gojenie się ran i zmian skórnych. Stosuje się go zewnętrznie na skórę 1-2 razy dziennie.

Maść z witaminą A

Maść z witaminą A to wszechstronny preparat dostępny bez recepty w każdej aptece. Zawiera substancję czynną zwane retinol palmitas, która działa na zewnętrzne warstwy naskórka, zwiększając intensywność syntezy kolagenu w skórze właściwej. Maść działa silnie nawilżająco, poprawia poziom nawilżenia oraz natłuszczenia skóry, koi skórę, a także przyspiesza proces jej regeneracji. Jest polecana w przypadku skóry suchej, szorstkiej, zrogowaciałej, łuszczącej się, a także w przypadku utraty elastyczności.

Maść z witaminą A LGO

Maść z witaminą A LGO to preparat do stosowania miejscowego na skórę. Zawiera substancję czynną retinol, czyli witaminę A, która umożliwia prawidłowe funkcjonowanie skóry, wpływa regenerująco na naskórek, zapobiega jego rogowaceniu i łagodzi stany zapalne skóry. Jest stosowany po niewielkich oparzeniach (w tym słonecznych), odmrożeniach, a także w nadmiernym rogowaceniu naskórka. Jest dostępny bez recepty.

Mastodynon

Mastodynon to niehormonalny lek pochodzenia naturalnego, który jest dostępny bez recepty. Jest to jedyny na rynku sześcioskładnikowy lek, skuteczny w walce z bólem i obrzękiem piersi (mastodynia) oraz rozdrażnieniem, nerwowością i zmiennością nastroju towarzyszącą zespołowi napięcia przedmiesiączkowego (PMS). Jest wskazany do stosowania u dorosłych kobiet, powyżej 18 roku życia, które mają zaburzenia cyklu miesiączkowego. Lek jest dostępny zarówno w postaci tabletek, jak i kropli.

Mastodynon N

Mastodynon N to homeopatyczny produkt leczniczy, który jest stosowany wspomagająco w zespole napięcia przedmiesiączkowego. Lek ten pomaga w łagodzeniu objawów takich jak bolesność piersi (mastodynia) i zaburzenia równowagi emocjonalnej. Jest to niehormonalny lek pochodzenia naturalnego o unikalnym składzie. Lek jest wskazany do stosowania u dorosłych kobiet, powyżej 18 roku życia. Nie jest wymagana recepta do zakupu tego leku.

Masultab

Masultab to lek stosowany w leczeniu zaburzeń psychicznych, zwłaszcza schizofrenii. Działa poprzez obniżanie aktywności określonych obszarów mózgu, które są istotne dla objawów chorób psychicznych. Jest dostępny na receptę.

Matever

Matever to lek przeciwpadaczkowy, który jest dostępny na receptę. Jest stosowany w leczeniu napadów w padaczce. Lek ten jest dostępny w postaci tabletek powlekanych. Wskazania do stosowania Matever obejmują różne formy padaczki u dorosłych, młodzieży, dzieci i niemowląt.

Matrifen

Matrifen to silny lek przeciwbólowy z grupy opioidów, który działa poprzez blokowanie bodźców bólowych wysyłanych do mózgu. Jest stosowany w przypadkach ciężkiego przewlekłego bólu, kiedy konieczne jest podanie leków opioidowych. Matrifen jest dostępny na receptę.

Mavenclad

Mavenclad to lek stosowany w leczeniu rzutowo-remisyjnej postaci stwardnienia rozsianego (SM) o dużej aktywności, potwierdzonej objawami klinicznymi lub wynikami diagnostyki obrazowej. Jest dostępny na receptę. Wskazany jest do stosowania u dorosłych pacjentów, szczególnie tych z częstymi rzutami mimo leczenia pełnymi dawkami interferonu beta. Lek ten jest zwykle stosowany, gdy inne leki przeciw SM nie działają wystarczająco skutecznie lub powodują poważne skutki uboczne.

Maviret

Maviret to lek składający się z inhibitora proteazy NS3/4A i inhibitora białka NS5A, które działają na HCV na wielu etapach cyklu replikacyjnego wirusa. Jest stosowany w leczeniu przewlekłego zakażenia wirusem zapalenia wątroby typu C u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat o masie ciała powyżej 45 kg. Zalecany czas trwania leczenia wynosi od 8 do 16 tygodni. Lek jest wydawany na receptę.

MaxAlgin Teva

MaxAlgin Teva to lek stosowany w leczeniu ostrego i ciężkiego bólu pourazowego i pooperacyjnego, kolki (skurczowy ból brzucha), bólu nowotworowego oraz innego ostrego lub długotrwałego bólu, gdy zastosowanie innych środków jest przeciwwskazane. Jest również skuteczny w leczeniu wysokiej gorączki, gdy inne metody leczenia są nieskuteczne. Lek jest dostępny bez recepty.

MaxAlgina

MaxAlgina to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, dostępny bez recepty. Zawiera substancję czynną metamizol. Stosuje się go u osób dorosłych w krótkotrwałym leczeniu ciężkiego i ostrego bólu pooperacyjnego oraz pourazowego, skurczów bólowych brzucha (kolek) czy wysokiej gorączki. Leku nie należy stosować dłużej niż 3-5 dni bez konsultacji z lekarzem.

Witamy w kategorii leków na literę M. Ta sekcja dostarcza kompleksowych informacji o różnorodnych lekach, które zaczynają się od litery M. Każdy element na liście zawiera:

Szczegóły leków: Kompleksowe dane o leku, w tym jego cel, składniki czynne i mechanizm działania.

Dawkowanie: Wskazówki dotyczące dawkowania, w tym częstotliwość i czas trwania stosowania leku. Zawsze należy przestrzegać zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Ulotki: Cyfrowe kopie ulotek dołączonych do opakowań leków. Ulotki te zawierają istotne informacje, takie jak skład, przeciwwskazania, możliwe działania niepożądane i instrukcje dotyczące przechowywania.

Opinie pacjentów: Recenzje osób, które używały tych leków. Pamiętaj, że reakcje na leki mogą się różnić w zależności od osoby, a to, co działa dla jednej osoby, niekoniecznie musi działać dla innej.

W tej kategorii znajdują się między innymi:

 • leki na choroby układu pokarmowego, które łagodzą objawy związane z układem trawiennym, np. w zgadze, refluksie, wrzodach, zaparciach, biegunce lub zapaleniu trzustki.
 • leki na choroby układu oddechowego, które ułatwiają oddychanie, rozszerzają oskrzela, zwalczają zakażenia i alergie, np. w astmie, przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc, zapaleniu oskrzeli, zapaleniu płuc lub katarze siennym.
 • leki na choroby układu nerwowego, które wpływają na funkcje poznawcze, pamięć, nastrój, sen, ból lub drgawki, np. w chorobie Alzheimera, depresji, padaczce, migrenie lub chorobie Parkinsona .
 • leki na choroby układu moczowo-płciowego, które leczą lub zapobiegają problemom związanych z układem moczowym lub narządami płciowymi, np. w zakażeniach dróg moczowych, nietrzymaniu moczu, zaburzeniach erekcji, antykoncepcji lub chorobach przenoszonych drogą płciową .
 • leki na choroby układu kostno-stawowego, które wzmacniają kości, stawy i mięśnie, łagodzą ból i stan zapalny, np. w osteoporozie, chorobie zwyrodnieniowej stawów, reumatoidalnym zapaleniu stawów lub dna moczanowa .
 • leki na choroby układu hormonalnego, które regulują poziom hormonów w organizmie, np. w niedoczynności tarczycy, cukrzycy, nadczynności przytarczyc lub chorobach nadnerczy .
 • leki na choroby skóry, które leczą lub zapobiegają różnym schorzeniom skóry, np. w trądziku, łuszczycy, egzemie, grzybicy, liszaju lub łupieżu .
 • leki na choroby oczu, które leczą lub zapobiegają różnym schorzeniom oczu, np. w zapaleniu spojówek, jaskrze, zaćmie, zwyrodnieniu plamki lub zespole suchego oka .
 • leki na choroby nowotworowe, które hamują wzrost i rozprzestrzenianie się komórek rakowych, np. w raku piersi, prostaty, jelita grubego, płuc lub skóry .
 • leki na choroby zakaźne, które zwalczają zakażenia wywołane przez bakterie, wirusy, grzyby lub pasożyty, np. w gruźlicy, boreliozie, grypie, opryszczce, malarii lub owsicy .
 • leki na choroby alergiczne, które łagodzą objawy alergiczne, np. w katarze siennym, pokrzywce, alergicznym zapaleniu spojówek lub astmie .
 • leki na choroby bólowe, które łagodzą ból o różnym nasileniu i pochodzeniu, np. w bólu głowy, zęba, menstruacyjnym, mięśniowym, stawowym lub nowotworowym .

To tylko ogólny opis kategorii z lekami na literę M. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o konkretnych lekach z tej kategorii, możesz skorzystać z wyszukiwarki leków na stronie

Mamy nadzieję, że te informacje okażą się pomocne i zachęcamy do skonsultowania wszelkich pytań dotyczących leków z lekarzem lub farmaceutą. Pamiętaj, że informacje zawarte na tej stronie nie zastąpią profesjonalnej porady medycznej.