Witamy w kategorii leków na literę M. Ta sekcja dostarcza kompleksowych informacji o różnorodnych lekach, które zaczynają się od litery M. Każdy element na liście zawiera:

Szczegóły leków: Kompleksowe dane o leku, w tym jego cel, składniki czynne i mechanizm działania.

Dawkowanie: Wskazówki dotyczące dawkowania, w tym częstotliwość i czas trwania stosowania leku. Zawsze należy przestrzegać zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Ulotki: Cyfrowe kopie ulotek dołączonych do opakowań leków. Ulotki te zawierają istotne informacje, takie jak skład, przeciwwskazania, możliwe działania niepożądane i instrukcje dotyczące przechowywania.

Opinie pacjentów: Recenzje osób, które używały tych leków. Pamiętaj, że reakcje na leki mogą się różnić w zależności od osoby, a to, co działa dla jednej osoby, niekoniecznie musi działać dla innej.

W tej kategorii znajdują się między innymi:

 • leki na choroby układu pokarmowego, które łagodzą objawy związane z układem trawiennym, np. w zgadze, refluksie, wrzodach, zaparciach, biegunce lub zapaleniu trzustki.
 • leki na choroby układu oddechowego, które ułatwiają oddychanie, rozszerzają oskrzela, zwalczają zakażenia i alergie, np. w astmie, przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc, zapaleniu oskrzeli, zapaleniu płuc lub katarze siennym.
 • leki na choroby układu nerwowego, które wpływają na funkcje poznawcze, pamięć, nastrój, sen, ból lub drgawki, np. w chorobie Alzheimera, depresji, padaczce, migrenie lub chorobie Parkinsona .
 • leki na choroby układu moczowo-płciowego, które leczą lub zapobiegają problemom związanych z układem moczowym lub narządami płciowymi, np. w zakażeniach dróg moczowych, nietrzymaniu moczu, zaburzeniach erekcji, antykoncepcji lub chorobach przenoszonych drogą płciową .
 • leki na choroby układu kostno-stawowego, które wzmacniają kości, stawy i mięśnie, łagodzą ból i stan zapalny, np. w osteoporozie, chorobie zwyrodnieniowej stawów, reumatoidalnym zapaleniu stawów lub dna moczanowa .
 • leki na choroby układu hormonalnego, które regulują poziom hormonów w organizmie, np. w niedoczynności tarczycy, cukrzycy, nadczynności przytarczyc lub chorobach nadnerczy .
 • leki na choroby skóry, które leczą lub zapobiegają różnym schorzeniom skóry, np. w trądziku, łuszczycy, egzemie, grzybicy, liszaju lub łupieżu .
 • leki na choroby oczu, które leczą lub zapobiegają różnym schorzeniom oczu, np. w zapaleniu spojówek, jaskrze, zaćmie, zwyrodnieniu plamki lub zespole suchego oka .
 • leki na choroby nowotworowe, które hamują wzrost i rozprzestrzenianie się komórek rakowych, np. w raku piersi, prostaty, jelita grubego, płuc lub skóry .
 • leki na choroby zakaźne, które zwalczają zakażenia wywołane przez bakterie, wirusy, grzyby lub pasożyty, np. w gruźlicy, boreliozie, grypie, opryszczce, malarii lub owsicy .
 • leki na choroby alergiczne, które łagodzą objawy alergiczne, np. w katarze siennym, pokrzywce, alergicznym zapaleniu spojówek lub astmie .
 • leki na choroby bólowe, które łagodzą ból o różnym nasileniu i pochodzeniu, np. w bólu głowy, zęba, menstruacyjnym, mięśniowym, stawowym lub nowotworowym .

To tylko ogólny opis kategorii z lekami na literę M. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o konkretnych lekach z tej kategorii, możesz skorzystać z wyszukiwarki leków na stronie

Mamy nadzieję, że te informacje okażą się pomocne i zachęcamy do skonsultowania wszelkich pytań dotyczących leków z lekarzem lub farmaceutą. Pamiętaj, że informacje zawarte na tej stronie nie zastąpią profesjonalnej porady medycznej.