Konsultacja merytoryczna:

Maść na odciski

Maść na odciski

Maść na odciski zawiera substancje czynne kwas salicylowy i kwas S-mlekowy oraz substancje pomocnicze – plaster nostrzykowy i lanolinę.

Lek po zastosowaniu na odcisk działa keratolitycznie (złuszczająco), zmiękcza i rozpulchnia zrogowaciały naskórek, ułatwiając jego złuszczanie oraz działa miejscowo przeciwzapalnie.

Jaki jest skład Maść na odciski, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są: kwas salicylowy, kwas (S)-mlekowy.
1 g maści zawiera 400 mg kwasu salicylowego i 100 mg kwasu (S)-mlekowego.

Ponadto lek zawiera plaster nostrzykowy, lanolinę.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Maść na odciski – jak stosować ten lek?

Lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Lek jest przeznaczony do stosowania miejscowego na odciski.
Odcisk wymoczyć i osuszyć. Nałożyć na odcisk cienką warstwę maści i zabezpieczyć plastrem lub bandażem. Stosować lek przez 4 do 6 dni rano i na noc, nie zmywając posmarowanych miejsc wodą. Następnie odcisk należy dobrze wymoczyć w gorącej wodzie i usunąć. Nie należy wycinać ani wyrywać odcisków. W razie braku efektów, powtórzyć leczenie po upływie 3 dni.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Przedawkowanie leku, zastosowanie na skórę wrażliwą lub uszkodzoną bądź nałożenie na błony śluzowe, mogą doprowadzić do miejscowego uszkodzenia tkanek. W razie przypadkowego spożycia leku należy skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Maść na odciski – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Maść na odciski w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Nie badano bezpieczeństwa stosowania leku u kobiet w okresie ciąży i kobiet karmiących piersią.

Ulotka Maść na odciski – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

MAŚĆ NA ODCISKI (Acidum salicylicum + Acidum lacticum) (400 mg + 100 mg)/g, maść

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 34 razy

Rozmiar plku 64.00 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Maść na odciski m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

MAŚĆ NA ODCISKI (Acidum salicylicum + Acidum lacticum) (400 mg + 100 mg)/g, maść

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 33 razy

Rozmiar plku 70.50 KB

Cena - ile kosztuje Maść na odciski?

Cena Maść na odciski i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Maść na odciski.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Maść na odciski? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

1 komentarz do “Maść na odciski”

  1. Nie polecam, po 6 dniach jak na ulotce widziałam mała różnice odciski powoli zaczęły się wchłaniać nic nie odpadło w kąpieli wodnej – jak opisano na opakowaniu zrobilam 3 dni wolnego jak wskazane na ulotce i ponowiłem wskazana kuracje tym razem skóra dziwnie zaczęła Ropiec, puchnąć swędzieć i piec , nie mogę chodzić boli musiałam iść do dermatologa i wydać kolejne pieniądze na leki żeby naprawić sytuacje – chciałam sobie pomoc ta maść tylko pogorszyła Sprawę :(

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie One Drop Only pasta do zębów (Opakowanie: 25 ml)One Drop Only pasta do zębów (Opakowanie: 25 ml) to skoncentrowany produkt przeznaczony do kompaktowej, medycznej higieny jamy ustnej. Optymalnie dobrane składniki pasty zapewniają skuteczne wsparcie w codziennej pielęgnacji w celu zapobiegania próchnicy i utrzymaniu odpowiedniej higieny. Efekt działania One Drop Only pasta do zębów (Opakowanie: 25 ml)One Drop Only pasta do…

7.35 

Końska maść chłodząca (Opakowanie: 130 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

10.60 

Zastosowanie Blend A Dent Super Extra-Frisch Klej do protez (Opakowanie: 40 ml)Blend A Dent Super Extra-Frisch Klej do protez (Opakowanie: 40 ml) to produkt służący właściwemu osadzeniu protez w jamie ustnej. Przeznaczony zwłaszcza dla osób, które szukają sposobu na neutralizację nieprzyjemnego ucisku protezy na dziąsło, a także dla tych, które pomimo tego, że zmuszone są korzystać protez, chcą czuć w…

18.99 

LINOMAG SUN Krem p/słoneczny SPF50 d/dzieci od 6 m (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

13.99 

Zastosowanie Bepanthol Intensiv Balsam do ciała z dozownikiem (Opakowanie: 400 ml)Balsam do ciała Bepanthol Intensiv został stworzony z myślą o suchej, szorstkiej, napiętej i wrażliwej skórze ciała. Zapewnia intensywną regenerację i wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry. Redukuje uczucie świądu i napięcia.Efekt działania Bepanthol Intensiv Balsam do ciała z dozownikiem (Opakowanie: 400 ml)Balsam do ciała Bepanthol Intensiv…

87.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief