Spis leków zawierających substancję: Kwas mlekowy

ABE

ABE to produkt leczniczy o działaniu keratolitycznym, ułatwiającym złuszczanie w przypadku zrogowaciałej skóry, płyn do stosowania na odciski. Płyn na skórę przeznaczony do miejscowego stosowania na skórę. Preparat zawiera substancję kwas mlekowy + kwas salicylowy.

Acerin

Acerin

Płyn na skórę, na odciski Acerin to połączenie dwóch środków keratolitycznych – kwasu mlekowego i salicylowego stosowanych w leczeniu schorzeń skóry takich jak brodawki oraz w usuwaniu modzeli i nagniotków. Lek nakłada się pędzelkiem na odcisk lub zgrubiałe miejsce na skórze.

Brodacid

Brodacid na kurzajki to preparatem do stosowania miejscowego, który wykazuje działanie keratolityczne. Dodatkowo, posiada właściwości przeciwbakteryjne. Lek wskazany jest do stosowania w celu likwidacji brodawek zwykłych, okołopaznokciowych, mozaikowych oraz brodawek stóp.

Duofilm

Duofilm to lek stosowany w leczeniu brodawek zwykłych i brodawek podeszwowych. Zawiera w składzie kwas salicylowy i mlekowy, które mają działanie keratolityczne, zmiękczają i rozpulchniają zrogowaciały naskórek ułatwiając jego złuszczenie. Kwas mlekowy wpływa na proces rogowacenia, redukując nadmierne rogowacenie, charakterystyczne dla brodawek. Lek jest dostępny bez recepty.

Hemosol B0

Hemosol B0 to specyfik stosowany w szpitalach na oddziałach intensywnej terapii, który pomaga w skorygowaniu zaburzonej równowagi chemicznej krwi. Lek ten jest szczególnie ważny w przypadku pacjentów z niewydolnością nerek, u których dochodzi do nagromadzenia szkodliwych produktów przemiany materii. Hemosol B0 jest dostępny wyłącznie na receptę i może być podawany wyłącznie przez profesjonalnych pracowników służby zdrowia. Cena leku oraz dawkowanie zależy od stanu klinicznego pacjenta i zostanie określona przez lekarza odpowiedzialnego za leczenie.

Lacidofil

Lacidofil to lek dostępny bez recepty, który zawiera bakterie kwasu mlekowego: Lactobacillus rhamnosus i Lactobacillus helveticus. Jego głównym działaniem jest przywracanie naturalnej flory bakteryjnej przewodu pokarmowego, gdy doszło do jej zniszczenia lub zahamowania rozwoju przez inne bakterie. Wskazaniami do stosowania Lacidofilu są: zapobieganie zaburzeniom mikroflory przewodu pokarmowego w trakcie i po antybiotykoterapii, zapobieganie biegunce podróżnych, leczenie wspomagające w trakcie i po antybiotykoterapii oraz nawracające rzekomobłoniaste zapalenie okrężnicy.

Maść na odciski

Maść na odciski

Maść na odciski to lek dostępny bez recepty, który zawiera substancje czynne: kwas salicylowy oraz kwas (S)-mlekowy. Te składniki wykazują działanie keratoplastyczne i keratolityczne, co oznacza, że zmiękczają i rozpulchniają zrogowaciały naskórek, ułatwiając jego złuszczanie. Dodatkowo, maść działa miejscowo przeciwzapalnie. Lek jest przeznaczony do stosowania miejscowego przez pacjentów, u których pojawiły się na stopach zgrubienia, odciski, czy też nagniotki.

Maść na odciski Aflofarm

Maść na odciski Aflofarm to preparat do stosowania miejscowego o działaniu keratolitycznym i keratoplastycznym. Zawiera substancje czynne kwas salicylowy i kwas mlekowy, które działają złuszczająco, zmiękczająco i ułatwiają usunięcie zrogowaciałego naskórka. Wskazania do stosowania to usuwanie odcisków, nagniotków oraz zgrubień skóry stóp. Jest dostępny bez recepty.

Prismasol

Prismasol to lek stosowany w terapii zastępczej dla pacjentów z niewydolnością nerek, którzy wymagają dializy. Jest to roztwór do dializy otrzewnowej, który pomaga usunąć nadmiar wody i produktów przemiany materii z krwi, kiedy nerki nie są w stanie tego zrobić. Lek jest dostępny na receptę.

Sanuvis

Sanuvis to lek homeopatyczny, który korzystnie wpływa na przemianę materii. Jest stosowany głównie w regulacji gospodarki kwasowo-zasadowej, ale również w zaburzeniach przemiany materii czy schorzeniach skóry. Wskazania do stosowania to regulacja gospodarki kwasowo-zasadowej organizmu, stany przed i po operacji, zaburzenia przemiany materii, przewlekłe schorzenia skóry, zaburzenia czynności serca i przewodu pokarmowego. Lek jest dostępny na receptę.

Sensiva

Sensiva to lek dostępny bez recepty, który zawiera aktywne substancje: 1-propanol (alkohol propylowy), 2-propanol (alkohol izopropylowy) oraz kwas mlekowy. Działa on bakteriobójczo, grzybostatyczne i wirusobójcze. W skład leku Sensiva wchodzą także pomocnicze substancje nawilżające i natłuszczające, które zapobiegają wysuszeniu skóry rąk i utrzymują jej elastyczność. Produkt Sensiva jest przeznaczony do higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji skóry rąk.