Hemosol B0Jak działa i kiedy stosujemy Hemosol B0?

Hemosol BO stosowany jest w szpitalach na oddziałach intensywnej terapii, aby poprawić nierównowagę chemiczną krwi, powstałą na skutek niewydolności nerek. Leczenie ma na celu, usunięcie z krwi nagromadzonych produktów odpadowych, u osób których nerki nie działają prawidłowo.
Roztwór Hcmosoł B0 stosowany jest w następujących rodzajach leczenia:
– hemofiltracja,
– hemodiafiltracja oraz
– hemodializa.

.

REKLAMA

SKŁAD

Substancje czynne:
Przed zmieszaniem: 1000 m1 roztworu znajdującego się w małej komorze (A) zawiera:
Wapnia chlorek dwuwodny 5,145 g
Magnezu chlorek sześciowodny 2,033 g
Kwas mlekowy 5,4 g

1000 ml roztworu znajdującego się w dużej komorze (B) zawiera: Sodu wodorowęglan 3,09 g
Sodu chlorek 6,45 g

Po zmieszaniu: Skład roztworu (5000 m1) otrzymanego po zmieszaniu zawartości komory A (250 ml) oraz komory B (4750 ml) jest następujący:
Wapń, 1,75 mmol/l
Magnez, 0,5 mmol/l
Sód, 140 mmol/l
Chlorki, 109,5 mmol/l
Mleczany 3 mmol/l
Wodorowęglany, 32 mmol/l
Osmolamość teoretyczna: 287 mOsm/l
Inne składniki leku to dwutlenek węgla oraz woda do wstrzykiwań.


BL Market - czyli zakupy suplementów online

Sprawdź polecane suplementy diety i kup online za pośrednictwem BL Market. Znajdziesz tu m.in preparaty wspomagające odchudzanie, cerę trądzikową, poprawiające życie intymne i wiele innych rodzajów produktów.


Dawkowanie preparatu Hemosol B0 – jak stosować ten lek?

Hemosol B0 jest produktem do stosowania w szpitalach i podawania jedynie przez personel medyczny.
Objętość roztworu Phoxiliurn i tym samym dawka zależy od stanu pacjenta. Objętość dawki określi lekarz odpowiedzialny za leczenie.
Lek Hemosol B0 może być podawany bezpośrednio do krwioobiegu (dożylnie) lub za pośrednictwem hemodializy, kiedy roztwór przepływa po jednej stronie błony do dializy, natomiast krew po drugiej stronie.

REKLAMA

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Lek Hemosol B0 jest przeznaczony do użycia szpitalnego i podawania wyłącznie przez lekarzy w sytuacji starannego monitorowania bilansu płynów i biochemii krwi.
Dlatego jest mało prawdopodobne przyjęcie większej niż zalecana dawki Hemosolu B0.
W przypadku wystąpienia (mało prawdopodobnego) przedawkowania lekarz prowadzący podejmie wszelkie niezbędne działania korekcyjne i dostosuje dawkę.
Przedawkowanie może prowadzić do przeładowanja płynami u pacjentów z niewydolnością nerek i może prowadzić do poważnych skutków, takich jak zastoinowa niewydolność serca i zaburzenia biochemii krwi.
W razie wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Hemosol B0 – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji na temat związku stosowania leku Hemosol B0 z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Hemosol B0 w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem każdego leku nalezy zawsze poinformować lekarza o ciązy lub planowaniu ciąży. Brak danych na temat bezpieczeństwa stosowania leku w ciąży oraz u kobiet karmiących piersią. Lekarz prowadzący podejmie decyzję, czy pacjentka może otrzymać Hemosol B0 w czasie ciąży lub karmienia piersią.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź ile kosztuje Hemosol B0 i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy. Dowiedz się także, czy lek jest dostęny na receptę, czy bez recepty oraz czy jest refundowany (poziom refundacji).

Ulotka Hemosol B0 – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka leku Hemosol B0. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

REKLAMA

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Hemosol B0 m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Hemosol B0? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu. Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania leku możesz pomóc innym pacjentom.

Sprawdź opinie o Hemosol B0.

Ważne! Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup leku z tzw. "drugiej ręki" może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.