HEMOSOL B0

CO TO JEST I JAK DZIAŁA HEMOSOL B0? – WSKAZANIA DO STOSOWANIA

Jakie są wskazania do stosowania leku oraz jak działa ten lek?

Hemosol BO stosowany jest w szpitalach na oddziałach intensywnej terapii, aby poprawić nierównowagę chemiczną krwi, powstałą na skutek niewydolności nerek. Leczenie ma na celu, usunięcie z krwi nagromadzonych produktów odpadowych, u osób których nerki nie działają prawidłowo.
Roztwór Hcmosoł B0 stosowany jest w następujących rodzajach leczenia:
– hemofiltracja,
– hemodiafiltracja oraz
– hemodializa.

.

REKLAMA

Jedna z postaci farmaceutycznych tego leku posiada następujący nr BLOZ: .

CENA LEKU - REZERWACJA W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy. Sprawdź ile kosztuje ten lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Możliwość rezerwacji leków zarówno na receptę, jak i bez recepty. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta.

Sprawdź cenę leku oraz gdzie kupić lek.

SKŁAD

Jaki jest skład leku? Jaką zawiera substancję czynną oraz substancje pomocnicze?

Substancje czynne:
Przed zmieszaniem: 1000 m1 roztworu znajdującego się w małej komorze (A) zawiera:
Wapnia chlorek dwuwodny 5,145 g
Magnezu chlorek sześciowodny 2,033 g
Kwas mlekowy 5,4 g

1000 ml roztworu znajdującego się w dużej komorze (B) zawiera: Sodu wodorowęglan 3,09 g
Sodu chlorek 6,45 g

Po zmieszaniu: Skład roztworu (5000 m1) otrzymanego po zmieszaniu zawartości komory A (250 ml) oraz komory B (4750 ml) jest następujący:
Wapń, 1,75 mmol/l
Magnez, 0,5 mmol/l
Sód, 140 mmol/l
Chlorki, 109,5 mmol/l
Mleczany 3 mmol/l
Wodorowęglany, 32 mmol/l
Osmolamość teoretyczna: 287 mOsm/l
Inne składniki leku to dwutlenek węgla oraz woda do wstrzykiwań.

HEMOSOL B0 DAWKOWANIE – JAK STOSOWAĆ TEN PREPARAT?

Jakie jest zalecane dawkowanie leku? Jak bezpiecznie stosować ten lek? Jak długo stosować?

Hemosol B0 jest produktem do stosowania w szpitalach i podawania jedynie przez personel medyczny.
Objętość roztworu Phoxiliurn i tym samym dawka zależy od stanu pacjenta. Objętość dawki określi lekarz odpowiedzialny za leczenie.
Lek Hemosol B0 może być podawany bezpośrednio do krwioobiegu (dożylnie) lub za pośrednictwem hemodializy, kiedy roztwór przepływa po jednej stronie błony do dializy, natomiast krew po drugiej stronie.

PRZEDAWKOWANIE – OBJAWY PRZYJĘCIA ZBYT DUŻEJ DAWKI LEKU

Jak postępować w przypadku przedawkowania leku? Co zrobić, gdy przypadkowo przyjęto większą dawkę leku niż zalecana?

Lek Hemosol B0 jest przeznaczony do użycia szpitalnego i podawania wyłącznie przez lekarzy w sytuacji starannego monitorowania bilansu płynów i biochemii krwi.
Dlatego jest mało prawdopodobne przyjęcie większej niż zalecana dawki Hemosolu B0.
W przypadku wystąpienia (mało prawdopodobnego) przedawkowania lekarz prowadzący podejmie wszelkie niezbędne działania korekcyjne i dostosuje dawkę.
Przedawkowanie może prowadzić do przeładowanja płynami u pacjentów z niewydolnością nerek i może prowadzić do poważnych skutków, takich jak zastoinowa niewydolność serca i zaburzenia biochemii krwi.
W razie wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

REKLAMA

STOSOWANIE LEKU Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Czy można jeść i pić stosując lek? Czy można pić alkohol? Zastosowanie leku przy jednoczesnym spożywaniu pokarmów i napojów?

Brak informacji na temat związku stosowania leku Hemosol B0 z jedzeniem i piciem.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

HEMOSOL B0 W CIĄŻY ORAZ PODCZAS KARMIENIA PIERSIĄ

Czy kobieta będąca w ciąży lub karmiąca piersią może zażywać lek? Jakie środki ostrożności należy zachować?

Przed zastosowaniem każdego leku nalezy zawsze poinformować lekarza o ciązy lub planowaniu ciąży. Brak danych na temat bezpieczeństwa stosowania leku w ciąży oraz u kobiet karmiących piersią. Lekarz prowadzący podejmie decyzję, czy pacjentka może otrzymać Hemosol B0 w czasie ciąży lub karmienia piersią.

PEŁNA DOKUMENTACJA LEKU

Jeżeli w powyższym opisie nie znaleźliście Państwo poszkiwanych informacji, istnieje możliwość pobrania pełnej dokumentacji leku: ulotki dla pacjenta lub charakterystyki produktu leczniczego (dla lekarzy lub farmaceutów).

HEMOSOL B0 ulotka leku, chpl, opinie, dawkowanie

HEMOSOL B0 ULOTKA (SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE)

ULOTKA LEKU (pliki PDF lub DOC) - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku, działania niepożądane, sposób przechowywania, inne ostrzeżenia.


REKLAMA

CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - CHPL (pliki PDF lub DOC) - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.


ZAMIENNIKI - LISTA PRODUKTÓW POWIĄZANYCH WG. SUBSTANCJI CZYNNEJ

Potencjalne zamienniki - poniższe zestawienie zawiera wykaz produktów (leków, suplementów diety, wyrobów medycznych) zawierających co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany produkt.

OPINIE PACJENTÓW / OCENA PRODUKTU / FORUM O LEKACH

Portal baza-lekow.com.pl oprócz dostarczania podstawowych informacji o lekach, jest także platformą wymiany doświadczeń pacjentów. Jest to pewnego rodzaju forum o lekach. Poznaj opinie pacjentów stosujących ten produkt lub podziel się własnymi spostrzeżeniami i oceń skuteczność tego leku.

Możesz także ocenić ten produkt przyznając gwiazdkę od 1 do 10. :)

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here