Plastry, maści, płyny i inne preparaty na odciski

Lista preparatów na odciski.

Zobacz także:

Grzybica skóry
Opryszczka i zajady
Środki do dezynfekcji skóry i ran
Trądzik
Ukąszenia owadów
Urazy, rany, skaleczenia
Wypadanie włosów – leki na łysienie
Wszystkie leki dermatologiczne

Czym są odciski?

Odciski to problem skórny, występujący najczęściej poprzez długotrwały, nieprawidłowy i jednostajny ucisk na naszą skórę (np. poprzez tarcie butów o skórę lub palców o siebie). Częstą przyczyną jest źle dobrane obuwie. Za ciasne lub zbyt luźne buty potrafią przysporzyć nam kłopotów. Podczas nadmiernego tarcia skóra w formie obronnej, aby chronić się przed uszkodzeniem, zaczyna wytwarzać komórki warstwy rogowej. Komórki te się nie złuszczają, tylko narastają i tworzą stwardniałą warstwę – zgrubienie na skórze, powodujące dyskomfort w chodzeniu. Odciski często są traktowane tylko jako problem estetyczny, jednak nieleczone niepotrzebnie przysparzają nam bólu, a nawet mogą powodować stan zapalny. Nie powinno się więc ich ignorować.

Jakie preparaty na odciski?

Znajdziesz tutaj szeroką gamę produktów na odciski. Jedne z nich które pomogą w zapobieganiu, a inne ułatwią funkcjonowanie i wyeliminowanie odcisków, kiedy te już się pojawiły.

Wybór produktów jest ogromny, możemy wybierać spośród plastrów, płynów, żeli, kremów czy maści. Każdy znajdzie rozwiązanie odpowiednie dla siebie i dla swojej kieszeni. Produkty dostępne są pod różnymi wariantami, dzięki czemu możemy postawić na ważne dla nas cechy, takie jak wodoodporność, wielorazowość, hipoalergiczność czy aby produkt wygodny w aplikowaniu. Plastry na odciski można dopasować pod naszą aktywność, wybrać różne kształty i rozmiary. Na rynku dostępnych jest wiele marek, oferujących produkty na odciski, dzięki czemu mamy ogromne pole do popisu w sprawie wyboru najlepszego dla nas artykułu.

Produkty na odciski powinny być podstawą w naszej apteczce domowej i samochodowej. Odciski mogą przydarzyć się każdemu, zarówno dzieciom, jak i osobą dorosłym. Dobrze więc, aby mieć w zasięgu naszej ręki pomoc, która może przynieść ulgę w bólu i dyskomforcie, jakie może towarzyszyć odciskom.

Przykładowe substancje stosowane w dermatologii:

Grzybica skóry:

Flukonazol
Itrakonazol
Ketokonazol
Klotrymazol
Kwas mlekowy
Terbinafina
Worykonazol

Opryszczka:

Acyklowir
Pranobeks inozyny

Dezynfekcja skóry:

Jodowany powidon
Alkohol izopropylowy

Trądzik:

Ichtiol
Izotretynoina
Kwas fusydynowy
Nadtlenek benzoilu
Witamina B2 (ryboflawina)

Ukąszenia owadów:

Adrenalina
Benzokaina