Mentowal

Mentowal to lek dostępny w postaci kropli, który zawiera połączenie kwasu izowalerianowego i mentolu. Działa słabo rozkurczowo na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego. Jest stosowany w nerwicach czynnościowych różnego pochodzenia, głównie układu pokarmowego, bólach brzucha na tle czynnościowym oraz stanach spastycznych układu pokarmowego. Lek jest dostępny bez recepty. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Mentowal. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Lek Mentowal zawiera połączenie kwasu izowalerianowego i mentolu.
Lek działa słabo rozkurczowo na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego.

Wskazania do stosowania:
– Zaburzenia ze strony układu pokarmowego:
– nerwice czynnościowe;
– stany spastyczne.
– Bóle brzucha na tle czynnościowym.

Jaki jest skład Mentowal, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są: izowalerianianu mentylu oraz mentol racemiczny.
1 g roztworu zawiera: 650 mg izowalerianianu mentylu z mentolem racemicznym.

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:
,

Dawkowanie preparatu Mentowal – jak stosować?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek stosuje się doustnie.
Zalecana dawka to 5-10 kropli jednorazowo. W razie konieczności stosować dawkę jednorazową 4 razy na dobę.

Lek przyjmuje się z niewielką ilością wody lub na cukrze.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zatrucie może wystąpić po przyjęciu bardzo dużej dawki leku. W przypadku ostrego zatrucia występują: nudności, wymioty i bóle brzucha.

W następnej kolejności obserwowano objawy ze strony ośrodkowego układu nerwowego (OUN), np. zawroty głowy, osłabienie siły mięśniowej, a nawet drgawki toniczno-kloniczne.

W bardzo ciężkich przypadkach zatrucia może wystąpić śpiączka.

W razie przedawkowania przeprowadza się płukanie żołądka wodą z węglem aktywowanym lub podaje się płynną parafinę około 3 ml/kg doustnie.

Leczenie po przedawkowaniu
W przypadku wystąpienia drgawek należy podać diazepam iv. 10-20 mg lub fenobarbital im. 0,1-0,2 g. W przypadku zaburzeń oddechu i śpiączki lekarz zdecyduje o intubacji i zastosowaniu oddechu wspomaganego lub zastępczego.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Mentowal – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych na temat stosowania leku Mentowal z jedzeniem i piciem.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Mentowal w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża
Brak jest wystarczających danych dotyczacych stosowania izowalerianianu mentylu u kobiet w ciąży.
Leku nie należy stosować w okresie ciąży.

Karmienie piersią
Brak jest danych dotyczących wydzielania izowalerianianu mentylu do mleka kobiecego.
Leku nie należy stosować w okresie karmienia piersią.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Mentowal

Ulotka Mentowal – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Mentowal przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Mentowal m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Sprawdź cenę i dostępność Mentowal w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Mentowal

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Mentowal? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Mentowal. Podziel się doświadczeniami na forum.