Dip Hot Rozgrzewający

Dip Hot Rozgrzewający to lek dostępny bez recepty, który ma postać kremu o działaniu miejscowo rozgrzewającym. Składniki aktywne to salicylan metylu, mentol, olejek eukaliptusowy i olejek terpentynowy. Lek wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Stosowany jest objawowo w bólach mięśniowych i stawowych, rwie kulszowej, a także pomocniczo w gośćcu, bólach reumatycznych, stłuczeniach i skręceniach stawów oraz u sportowców po treningu.

Preparat zawiera substancję: , , ,

Wskazania / działanie

Jest to lek w postaci kremu o działaniu miejscowo rozgrzewającym. Salicylan metylu zawarty w preparacie wykazuje też działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Wcieranie preparatu w obolałe miejsca powoduje rozszerzanie naczyń krwionośnych, poprawę krążenia i uczucie rozgrzania.

Wynikiem tego jest ustępowanie lub zmniejszenie bólów mięśniowych i stawowych. Preparat Dip Hot Rozgrzewający stosuje się objawowo w bólach mięśniowych i stawowych, rwie kulszowej. Należy przeczytać uważnie całą ulotkę, ponieważ zawiera ona ważne informacje dla pacjenta.

Lek ten dostępny jest bez recepty, aby można było leczyć niektóre schorzenia bez pomocy lekarza. Aby jednak uzyskać dobry wynik leczenia, należy stosować lek Dip Hot Rozgrzewający ostrożnie i zgodnie z informacją w ulotce. Należy zachować tę ulotkę, aby można ją było przeczytać ponownie w razie potrzeby.

Należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty, gdy potrzebna jest rada lub dodatkowa informacja.

Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 7 dniach u dorosłych, należy skontaktować się z lekarzem pomocniczo w gośćcu, bólach reumatycznych, stłuczeniach i skręceniach stawów oraz u sportowców po treningu.

Skład

Krem zawiera substancje czynne:
– Salicylan metylu (Methylis salicylas) 12,80%
Mentol (Mentholum) 5,91%
Olejek eukaliptusowy (Eucalypti aetheroleum) 1,97%
– Olejek terpentynowy (Terebinthini aetheroleum) 1,47 %
oraz substancje pomocnicze: glikol propylenowy, parafina ciekła, alkohol cetostearylowy, cetostearylosiarczan sodowy, lanolina, dowicil 200, woda.

Dawkowanie

Lek Dip Hot Rozgrzewający należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku
wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem.

Zazwyczaj stosowana dawka leku to:
2 u dorosłych i młodzieży powyżej 12-go roku życia, jeśli lekarz nie zaleci inaczej, należy przyjąć następujący schemat stosowania leku – delikatnie wcierać preparat w bolące miejsca aż do całkowitego wchłonięcia kremu. Powtarzać 2-3 razy dziennie. Po użyciu dokładnie zakręcić tubę z kremem.

W przypadku wrażenia, że działanie leku Dip Hot Rozgrzewający jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Przedawkowanie

Brak informacji na temat przedawkowania lekiem DIP HOT ROZGRZEWAJĄCY.

Jedzenie i picie (alkohol)

Brak informacji na temat stosowania leku DIP HOT ROZGRZEWAJĄCY z jedzeniem i piciem.

Ciąża i karmienie piersią

Ciąża
Przed zastosowaniem (każdego) leku należy poradzić się lekarza.

Wpływ substancji czynnych preparatu na rozwój ciąży nie jest dostatecznie dobrze znany. Kobiety ciężarne powinny zasięgnąć porady lekarza przed zastosowaniem preparatu Dip Hot Rozgrzewający

Karmienie piersią:
Przed zastosowaniem (każdego) leku należy poradzić się lekarza.
Wpływ substancji czynnych preparatu na karmienie piersią nie jest dostatecznie dobrze znany. Kobiety karmiące nie powinny stosować preparatu, szczególnie w obrębie klatki piersiowej (piersi).

Ulotka Dip Hot Rozgrzewający

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Dip Hot Rozgrzewający (forum)

Stosujesz Dip Hot Rozgrzewający? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

4 komentarze do “Dip Hot Rozgrzewający”

  1. Stosuję regularnie przed każdą ćwiczeń, kolega na siłce mi polecił, bo sam miał problemy, że go zaczynały mięśnie pobolewać, mimo dobrej rozgrzewki. Rzeczywiści jest spora różnica na plus.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Dip Hot Rozgrzewający. Podziel się doświadczeniami na forum.