Spis leków zawierających substancję: Olejek eukaliptusowy

Aromatol Hot żel

Aromatol

Aromatol Hot żel to preparat o miejscowym działaniu rozgrzewającym. Stosowany jest do nacierania klatki piersiowej i pleców w bólach towarzyszących schorzeniom górnych dróg oddechowych. Dzięki działaniu olejków eterycznych (inhalacje) ułatwia również oddychanie. Jest pomocniczo stosowany w zapaleniu oskrzeli, przeziębieniu, katarze, a także w schorzeniach reumatycznych. Jest dostępny bez recepty.

Bronchosol MAXIPUREN

Bronchosol MAXIPUREN to lek roślinny w postaci kapsułek dojelitowych miękkich. Zawiera 200 mg olejku eukaliptusowego w jednej kapsułce. Jest stosowany wspomagająco w chorobach przeziębieniowych i stanach zapalnych górnych dróg oddechowych, które towarzyszą kaszel, katar i trudności z odkrztuszaniem lepkiego śluzu. Może być również stosowany wspomagająco w nieropnych stanach zapalnych zatok przynosowych. Lek jest dostępny bez recepty.

Capsigel N

Capsigel N to lek dostępny bez recepty, który ma postać emulsji na skórę. Jest stosowany jako środek rozgrzewający w bólach mięśniowych, takich jak naciągnięcia czy bolesne skurcze mięśni. Może być również pomocniczo stosowany w bólach przy stanach zapalnych stawów oraz w nerwobólach, takich jak zapalenie korzonków nerwowych czy rwa kulszowa. Po aplikacji na skórę wywiera działanie drażniące, powodując jej przekrwienie, zaczerwienienie a jednocześnie rozgrzanie.

Depulol

Depulol

Depulol to lek w postaci żelu do stosowania na skórę. Jest wskazany pomocniczo w przeziębieniu, z towarzyszącymi im utrudnieniem odkrztuszania i kaszlem. Skojarzone działanie olejków eterycznych i balsamu peruwiańskiego powoduje zmniejszenie przekrwienia górnych dróg oddechowych, ułatwia oddychanie oraz odkrztuszanie w przypadku zalegania wydzieliny w drogach oddechowych. Lek jest dostępny bez recepty.

Dip Hot Rozgrzewający

Dip Hot Rozgrzewający to lek dostępny bez recepty, który ma postać kremu o działaniu miejscowo rozgrzewającym. Składniki aktywne to salicylan metylu, mentol, olejek eukaliptusowy i olejek terpentynowy. Lek wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Stosowany jest objawowo w bólach mięśniowych i stawowych, rwie kulszowej, a także pomocniczo w gośćcu, bólach reumatycznych, stłuczeniach i skręceniach stawów oraz u sportowców po treningu.

Gargarisma prophylacticum Amara

Gargarisma Prophylacticum Amara to lek w postaci koncentratu do sporządzania roztworu do płukania gardła. Wykazuje działanie przeciwbakteryjne na błonę śluzową jamy ustnej i gardła. Stosowany jest w stanach zapalnych gardła, jamy ustnej i przy podrażnieniu błon śluzowych. Lek jest dostępny bez recepty.

Nasirus forte

Nasirus Forte to lek roślinny, którego głównym składnikiem jest olejek eukaliptusowy. Stosuje się go wspomagająco w chorobach przeziębieniowych i stanach zapalnych górnych dróg oddechowych z towarzyszącym kaszlem, katarem i trudnością z odkrztuszaniem lepkiego śluzu. Może być również używany w nieropnych stanach zapalnych zatok przynosowych. Jest dostępny bez recepty.

Neo-Capsiderm

Neo-Capsiderm to lek w postaci maści, który działa rozgrzewająco. Jest stosowany jako środek łagodzący bóle mięśniowe, takie jak naciągnięcia czy bolesne skurcze mięśni. Ponadto, może być używany pomocniczo w bólach związanych ze stanami zapalnymi stawów oraz w przypadku nerwobólów. Lek jest dostępny bez recepty.

Olbas Oil

Olbas Oil to lek dostępny bez recepty, który zawiera różne olejki eteryczne. Jest przeznaczony do stosowania w postaci inhalacji swobodnych lub inhalacji parowej. Wdychane olejki lotne zawarte w produkcie wpływają na upłynnienie wydzieliny i zmniejszenie obrzęku błony śluzowej nosa, ułatwiają oddychanie. Lek jest wskazany w katarze, towarzyszącemu przeziębieniom oraz wspomagająco w chorobach zatok przynosowych. Może być również stosowany zewnętrznie na skórę, gdzie działa łagodnie przeciwbólowo, chłodząco i łagodzi bóle mięśniowe i reumatyczne.

Olbas Pastilles

Olbas Pastilles to miękkie pastylki do ssania stosowane w leczeniu dolegliwości gardła i górnych dróg oddechowych. Zawierają w składzie naturalne olejki eteryczne z eukaliptusa, mięty, jałowca, brzozy oraz goździków. Te składniki koją ból gardła oraz wpływają na polepszenie samopoczucia podczas przeziębienia. Produkt jest dostępny bez recepty. Wskazaniem do stosowania jest ból gardła, chrypka i kaszel.

Pulmonil

Pulmonil to maść o działaniu rozgrzewającym, przeciwzapalnym i miejscowo znieczulającym. Jest stosowany tradycyjnie w bólach mięśni, stawów i nerwobólach. Pomocniczo, maść Pulmonil jest stosowana w przeziębieniu z suchym kaszlem, katarem, w infekcjach górnych dróg oddechowych. Lek jest dostępny bez recepty.

Respero Myrtol

Respero Myrtol to lek dostępny bez recepty, który zawiera destylat z mieszaniny rektyfikowanych olejków eterycznych (eukaliptusowy, pomarańczy słodkiej, mirtu zwyczajnego, cytryny zwyczajnej). Wykazuje zarówno działanie sekretolityczne jak i sekretomotoryczne, co oznacza, że rozrzedza gęsty śluz i ułatwia jego odkrztuszanie. Jest wskazany do stosowania w celu łagodzenia objawów ostrego zapalenia górnych dróg oddechowych.

Rub-Arom

Rub-Arom

Rub-Arom to maść o działaniu rozgrzewającym, która jest dostępna bez recepty. Jest stosowana miejscowo do nacierania w przypadku bólów mięśniowych, stawowych oraz nerwobólach. Ponadto, może być używana do nacierania klatki piersiowej i pleców w infekcjach górnych dróg oddechowych, takich jak grypa i przeziębienie. Składniki aktywne to tymol, lewomentol, kamfora oraz olejki eteryczne: cedrowy, eukaliptusowy i terpentynowy z sosny nadmorskiej.

Transpulmin S

Transpulmin S to lek w postaci kremu, który zawiera olejki eukaliptusowy i sosnowy. Po nałożeniu na klatkę piersiową, olejki te uwalniają się i oddziałują wziewnie. Lek jest dostępny bez recepty.

Vicks VapoRub

Vicks VapoRub to maść stosowana w objawach podrażnień i stanów zapalnych błony śluzowej nosa i gardła, takich jak kaszel, katar z obrzękiem błon śluzowych nosa i uczuciem utrudnienia oddychania. Składniki czynne to lewomentol, kamfora oraz olejki eteryczne: cedrowy, eukaliptusowy i terpentynowy. Maść jest dostępna bez recepty.