Konsultacja merytoryczna:

Rub-Arom

Rub-Arom

Lek przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Lek Rub-Arom to maść o miejscowym działaniu rozgrzewającym stosowana tradycyjnie do nacierań w bólach mięśniowych (naciągnięcia mięśni, bolesne skurcze mięśni), bólach stawowych i nerwobólach (zapalenie korzonków nerwowych, rwa kulszowa).

Maść może być stosowana do nacierania klatki piersiowej i pleców w infekcjach górnych dróg oddechowych (grypa, przeziębienia) przebiegających z katarem, kaszlem oraz towarzyszącym bólem mięśni i stawów.

Jaki jest skład Rub-Arom, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są (w 100 g maści): tymol (Thymolum) 0,25 g, lewomentol (Levomentholum) 2,75 g, kamfora racemiczna (Camphora racemica) 5,00 g, olejek cedrowy (Cedri oleum) 0,75 g, olejek eukaliptusowy (Eucalypti oleum) 1,50 g, olejek terpentynowy z sosny nadmorskiej (Terebinthini aetheroleum ab pinum pinastrum) 5,00 g.

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to parafina stała i wazelina biała.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , , , , , .

Dawkowanie preparatu Rub-Arom – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Podanie na skórę.

Do smarowania i nacierania 1 do 2 razy na dobę.

Dorośli: bolące miejsca nacierać ilością maści odpowiadającą 2 miarkom (3 g).

Młodzież od 12 lat: nacierać skórę pleców i klatki piersiowej ilością maści odpowiadającą 2 miarkom (3 g).

Dzieci od 7 do 12 lat: nacierać skórę pleców i klatki piersiowej ilością maści odpowiadającą 1 miarce (1,5) g.

Odpowiednią ilość maści nanieść cienką warstwą na skórę i wcierać delikatnie aż do pełnego wchłonięcia. Do opakowania dołączona jest miarka; 1 miarka odpowiada 1,5 g maści.

Nie stosować dłużej niż kilka dni.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie zgłoszono żadnego przypadku przedawkowania.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Rub-Arom – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Rub-Arom w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa nie zaleca się stosowania leku u kobiet w ciąży lub karmiących piersią.

Ulotka Rub-Arom – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

ROWIREN, krem (Rosmarini aetheroleum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 8 razy

Rozmiar plku

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Rub-Arom m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

ROWIREN, krem (Rosmarini aetheroleum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku

Cena - ile kosztuje Rub-Arom?

Cena Rub-Arom i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Rub-Arom.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Rub-Arom? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Visine Comfort (Opakowanie: 15 ml)Visine Comfort (Opakowanie: 15 ml) jest środkiem leczniczym do doraźnego stosowania w leczeniu zaczerwienienia oka, powstałego na skutek czynników zewnętrznych, takich jak dym, kurz, wiatr, chlorowana woda, światło lub alergie. Produkt może być stosowany u osób dorosłych, młodzieży i dzieci od 2. roku życia, przy założeniu, że podanie leku dzieciom w wieku 2-6 lat zostanie…

23.48 

Zastosowanie Reumaphyt kapsułki (Opakowanie: 65 )Reumaphyt kapsułki (Opakowanie: 65 ) to lek bazujący na wyciągu z hakorośli, który przyczynia się do ograniczenia łagodnych bólów stawowych.

Produkt przeznaczony jest do stosowania w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów czy zapaleniu ścięgien.

Preparat może być stosowany w przypadku innych łagodnych bólów stawowych związanych ze zmianami zapalnymi.Efekt działania Reumaphyt kapsułki (Opakowanie: 65 )…

22.09 

Hidrofugal Duschfrische Roll-on (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

26.99 

Zastosowanie Weleda odprężający płyn do kąpieli - jodła (Opakowanie: 200 ml)Płyn do kąpieli z olejkiem z jodły pomoże ci się odprężyć po ciężkim dniu - cudowny zapach olejku przeniesie cię w krainę marzeń, a substancje zawarte w płynie dodatkowo zadbają o piękno twojej skóry ie wysuszając jej.Efekt działania Weleda odprężający pł…

55.99 

Zastosowanie Bioderma Sensibio Lait mleczko do twarzy (Opakowanie: 250 ml)Bioderma Sensibio Lait mleczko do twarzy (Opakowanie: 250 ml) to łagodne mleczko oczyszczające dla wrażliwej, normalnej i suchej skóry. Może być stosowane również na zaczerwienienia. Łagodzi silne uczucie napięcia cery i jej skłonność do łuszczenia.

Produkt doskonale usuwa wszelkie zabrudzenia z powierzchni skóry. Nie zatyka porów, dzięki czemu cera może oddychać…

51.08 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief