Bronchosol MAXIPUREN

Bronchosol MAXIPUREN to lek roślinny w postaci kapsułek dojelitowych miękkich. Zawiera 200 mg olejku eukaliptusowego w jednej kapsułce. Jest stosowany wspomagająco w chorobach przeziębieniowych i stanach zapalnych górnych dróg oddechowych, które towarzyszą kaszel, katar i trudności z odkrztuszaniem lepkiego śluzu. Może być również stosowany wspomagająco w nieropnych stanach zapalnych zatok przynosowych. Lek jest dostępny bez recepty.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Bronchosol MAXIPUREN jest produktem leczniczym roślinnym, w postaci kapsułek dojelitowych miękkich, zawierającym 200 mg olejku eukaliptusowego w jednej kapsułce. Olejek eukaliptusowy zwiększa wydzielanie prawidłowego śluzu i powoduje rozrzedzenie wydzieliny zalegającej w drogach oddechowych. Bronchosol MAXIPUREN ma działanie sekretomotoryczne, tzn. że zwiększa ruch rzęsek nabłonka i ułatwia ich oczyszczanie. Lek działa wykrztuśnie.

Lek Bronchosol MAXIPUREN stosowany jest:
– wspomagająco w chorobach przeziębieniowych i stanach zapalnych górnych dróg oddechowych z towarzyszącym kaszlem, katarem i trudnością z odkrztuszaniem lepkiego śluzu,
– wspomagająco w nieropnych stanach zapalnych zatok przynosowych.

Produkt przeznaczony dla osób dorosłych i młodzieży od 12 lat.
Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Skład

Substancją czynną leku Bronchosol MAXIPUREN jest olejek eukaliptusowy (Eucalypti aetheroleum).
1 kapsułka zawiera 200 mg Eucalyptus globulus Labill, Eucalyptus polybractea R.T. Baker, Eucalyptus smithii R.T. Baker, aetheroleum (olejek eukaliptusowy).

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: żelatyny bursztynian, glicerol 85%, sorbitol ciekły, niekrystalizujący, kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1) z dodatkiem polisorbatu 80 i sodu laurylosiarczanu, glikol propylenowy, polisorbat 80, glicerolu monostearynian 40–55.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Stosować doustnie.

Zalecana dawka to:
– dorośli i młodzież od 12 lat: 1 kapsułka 2-3 razy na dobę,
– dzieci poniżej 12 lat: nie zaleca się stosowania produktu u dzieci poniżej 12 lat.

Lek Bronchosol MAXIPUREN przyjmować 15 minut przed posiłkiem, popijając wodą, połykać w całości, nie rozgryzać.
Bronchosol MAXIPUREN należy stosować do czasu ustąpienia objawów, zazwyczaj przez 1 tydzień.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Nie zaleca się stosowania produktu u dzieci poniżej 12 lat.

Przedawkowanie

Zatrucie objawia się gwałtownie palącym bólem w nadbrzuszu i bólem w jamie brzusznej, spontanicznymi wymiotami, zaburzeniami oddechu, skurczami oskrzeli, depresją oddechową, przyspieszonym oddechem i zwężeniem źrenic; może dojść także do utraty przytomności, szczególnie w przypadku dzieci. Zatrucie to może przypominać zatrucie opiatami, ale w przypadku zatrucia olejkiem eukaliptusowym w oddechu wyczuwalny jest charakterystyczny eukaliptusowy zapach.
W przypadku wystąpienia objawów zatrucia należy niezwłocznie wezwać lekarza, można podać węgiel aktywowany i sorbitol.

Jedzenie i picie (alkohol)

Brak danych.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Nie zaleca się stosowania leku u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Nie ustalono wpływu leku na płodność.

Ulotka Bronchosol MAXIPUREN

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Bronchosol MAXIPUREN (forum)

Stosujesz Bronchosol MAXIPUREN? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Bronchosol MAXIPUREN. Podziel się doświadczeniami na forum.