Kategoria z lekami na literę T zawiera informacje o różnych produktach leczniczych, które zaczynają się od tej litery. Można tu znaleźć ulotki leków, wskazania do ich stosowania, dawkowanie, przeciwwskazania, interakcje, skutki uboczne i opinie pacjentów. Leki na literę T obejmują między innymi:

Tachosil – lek stosowany do zatrzymywania krwawienia z małych naczyń krwionośnych podczas operacji chirurgicznych.
Tadalafil – lek stosowany do leczenia zaburzeń erekcji u mężczyzn i nadciśnienia płucnego.
Tamiflu – lek stosowany do leczenia i zapobiegania grypie wywołanej przez wirusy typu A i B.
Tantum Verde – lek stosowany do leczenia stanów zapalnych jamy ustnej i gardła, takich jak ból gardła, afty, zapalenie dziąseł czy zapalenie krtani.
Targin – lek stosowany do leczenia silnego bólu przewlekłego, który nie ustępuje po zastosowaniu innych leków przeciwbólowych. Zawiera oksykodon i nalokson, które działają na receptory opioidowe w mózgu i rdzeniu kręgowym.
Telfast – lek stosowany do leczenia objawów alergii, takich jak katar sienny, pokrzywka czy świąd skóry. Zawiera feksofenadynę, która jest antyhistaminikiem blokującym działanie histaminy, substancji wydzielanej przez organizm w reakcji na alergen.
Telmisartan – lek stosowany do leczenia nadciśnienia tętniczego i zapobiegania powikłaniom sercowo-naczyniowym u pacjentów z chorobą wieńcową, udarem mózgu lub cukrzycą. Zawiera telmisartan, który jest inhibitorem receptora angiotensyny II, hormonu odpowiedzialnego za podwyższenie ciśnienia krwi.
Temozolomid – lek stosowany do leczenia nowotworów mózgu, takich jak glejak wielopostaciowy lub astrocytoma anaplastyczny. Zawiera temozolomid, który jest lekiem alkilującym, czyli uszkadzającym DNA komórek nowotworowych i hamującym ich podział.
Tetralysal – lek stosowany do leczenia zakażeń bakteryjnych, takich jak trądzik, zapalenie płuc, zapalenie spojówek czy borelioza. Zawiera lymecyklinę, która jest antybiotykiem z grupy tetracyklin, hamującym syntezę białek w komórkach bakterii.
Thyrozol – lek stosowany do leczenia nadczynności tarczycy, spowodowanej przez chorobę Gravesa-Basedowa, wole toksyczne lub nadmierną podaż jodu. Zawiera tiamazol, który jest lekiem tyreostatycznym, czyli hamującym produkcję hormonów tarczycy.