Tabagine

Tabagine to lek, którego substancją czynną jest pregabalina. Jest to pochodna kwasu gamma-aminomasłowego o działaniu przeciwbólowym i przeciwdrgawkowym. Lek jest stosowany w leczeniu bólu neuropatycznego pochodzenia obwodowego i ośrodkowego u dorosłych, a także w leczeniu padaczki i uogólnionych zaburzeń lękowych. Tabagine jest dostępny na receptę.

Tabcin Trend

Tabcin Trend

Tabcin Trend to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, który także udrażnia nos. Zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, pseudoefedrynę oraz chlorfenyraminę. Paracetamol łagodzi ból i gorączkę, pseudoefedryna zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa i zatok, a chlorfenyramina łagodzi objawy nieżytu nosa takie jak katar i kichanie. Lek jest dostępny bez recepty i jest stosowany do łagodzenia objawów grypy i przeziębienia.

Tabex

Tabex to lek dostępny bez recepty, który zawiera substancję czynną cytyzynę, alkaloid roślinny zawarty między innymi w nasionach złotokapu. Jest stosowany w leczeniu uzależnienia od nikotyny. Cytyzyna działa na receptory nikotynowe w podobny sposób jak nikotyna, ale na ogół słabiej, co pozwala na stopniowe zmniejszenie zależności organizmu od nikotyny i odzwyczajenie od palenia tytoniu bez objawów abstynencji. Końcowym celem stosowania preparatu jest trwałe zaprzestanie używania produktów zawierających nikotynę.

Tabletki przeciw niestrawności Labofarm

Tabletki przeciw niestrawności Labofarm

Tabletki przeciw niestrawności Labofarm to lek ziołowy stosowany w dolegliwościach związanych z zaburzeniami procesu trawienia, takimi jak uczucie pełności w żołądku, wzdęcia, czy zbyt małe wydzielanie żółci i soku żołądkowego. Składają się z pięciu składników: korzenia mniszka, owocu kminku, liścia mięty pieprzowej, kory kruszyny oraz wyciągu suchego z ostropestu. Te składniki pobudzają wydzielanie soków trawiennych i żółci, a także działają łagodnie rozkurczowo i wiatropędnie. Lek jest przeznaczony dla dorosłych oraz dzieci powyżej 12 roku życia.

Tabletki tonizujące Labofarm

Tabletki tonizujące Labofarm

Tabletki tonizujące Labofarm to lek ziołowy wspomagający pracę serca i układu krążenia. Zawierają kwiatostan głogu, owoc głogu, ziele serdecznika i ziele nostrzyka. Związki czynne zawarte w głogu zwiększają przepływ krwi w naczyniach wieńcowych i w mięśniu sercowym, łagodnie zwiększają siłę skurczu mięśnia sercowego oraz ilości skurczów. Preparat wykazuje także łagodne działanie przeciwobrzękowe.

Tabletki uspokajające Labofarm

Tabletki uspokajające Labofarm

Tabletki uspokajające Labofarm to produkt leczniczy do stosowania w łagodnych stanach napięcia nerwowego oraz okresowych trudnościach w zasypianiu. Składniki aktywne to korzeń kozłka, szyszki chmielu, liście melisy i ziele serdecznika. Dorośli i młodzież powyżej 12 lat mogą przyjmować 2 tabletki 3 razy dziennie. W przypadku problemów z zasypianiem, zaleca się przyjęcie 2 tabletek pół godziny do godziny przed snem. Produkt jest dostępny bez recepty.

Tabletki z czosnku Labofarm

Tabletki z czosnku Labofarm

Tabletki z czosnku Labofarm to lek stosowany w profilaktyce miażdżycy, w łagodnych postaciach hiperlipidemii i hipercholesterolemii, w zapobieganiu starczym zmianom naczyń krwionośnych oraz w początkowym okresie infekcji górnych dróg oddechowych. Lek zawiera Allii sativi bulbus 300 mg. Dawkowanie to 1-2 tabletki 2-3 razy dziennie, a w infekcjach górnych dróg oddechowych: 2 tabletki 3-4 razy dziennie. Produkt jest dostępny bez recepty.

Tacefur

Tacefur to antybiotyk, który skutecznie zwalcza bakterie wywołujące różnego rodzaju infekcje u dorosłych i dzieci. Należy do grupy leków cefalosporynowych, które są znane ze swojej skuteczności w zwalczaniu chorobotwórczych mikroorganizmów. Tacefur jest szczególnie skuteczny w leczeniu infekcji gardła, zatok, ucha środkowego, płuc, klatki piersiowej, układu moczowego, skóry i tkanek miękkich. Ponadto, może być stosowany w leczeniu wczesnej postaci choroby z Lyme, czyli boreliozy, która jest przenoszona przez kleszcze. Jest dostępny na receptę.

Tacforius

Tacforius to lek zawierający takrolimus, silny lek immunosupresyjny. Jest stosowany ogólnie w zapobieganiu odrzucenia przeszczepu lub w leczeniu ostrego odrzucenia przeszczepu oraz miejscowo w atopowym zapaleniu skóry. Działa poprzez hamowanie zależne od wapnia kaskady przenoszenia sygnałów w limfocytach T, zapobiegając w ten sposób transkrypcji i syntezie IL-2, IL-3, IL-4, IL-5 i innych cytokin. Lek ten jest dostępny na receptę.

Tachosil

Tachosil to lek hemostatyczny do stosowania miejscowego. Zawiera fibrynogen i trombinę, które w kontakcie z płynami fizjologicznymi, np. krwią, limfą lub roztworem soli fizjologicznej, rozpuszczają się i częściowo wnikają w powierzchnię rany. Jest wskazany u dorosłych i dzieci w wieku od 1 miesiąca do stosowania w leczeniu pomocniczym podczas zabiegów chirurgicznych w celu poprawy skuteczności tamowania krwawienia, poprawy uszczelnienia tkanki i wzmocnienia szwów w chirurgii naczyniowej w sytuacjach, gdy standardowe techniki nie są wystarczające. Jest wydawany na receptę do zastrzeżonego stosowania.

Tachyben

Tachyben to lek hipotensyjny, który zawiera substancję czynną urapidyl. Jest antagonistą receptorów α1 oraz oddziałuje na ośrodkowy system regulacji ciśnienia tętniczego i napięcia układu sympatycznego. Tachyben jest stosowany w celu leczenia nagłego, poważnego zwiększenia ciśnienia krwi, w sytuacjach nagłego zwiększenia ciśnienia krwi grożącego uszkodzeniem wrażliwych narządów oraz podczas i po zabiegach chirurgicznych. Lek ten działa w naczyniach krwionośnych (tj. tętnicach i żyłach), powodując zmniejszenie ciśnienia krwi poprzez zmniejszenie napięcia ścian naczyń krwionośnych.

Taclar

Taclar to antybiotyk makrolidowy, który zawiera substancję czynną klarytromycynę. Jest stosowany w leczeniu różnych infekcji, takich jak zakażenia górnych i dolnych dróg oddechowych, zakażenia skóry i tkanek miękkich, a także zakażeń wywołanych przez bakterię Helicobacter pylori, związanych z owrzodzeniem dwunastnicy. Lek jest dostępny na receptę.

Tacni

Tacni to lek immunosupresyjny, który zawiera substancję czynną takrolimus. Jest stosowany głównie po przeszczepieniu narządu, aby zapobiec odrzuceniu przeszczepu. Może być również stosowany w przypadku trwającego procesu odrzucania przeszczepu, który jest oporny na leczenie innymi lekami immunosupresyjnymi. Tacni jest dostępny na receptę.

Taconal

Taconal

Taconal to maść do stosowania miejscowego na skórę, zawierająca antybiotyk mupirocynę. Mupirocyna działa na bakterie powodujące większość zakażeń skóry, takie jak Staphylococcus aureus, w tym szczepy metycylinooporne, oraz inne gronkowce lub paciorkowce. Taconal jest wskazany do miejscowego leczenia bakteryjnych zakażeń skóry, takich jak liszajec, zapalenie mieszków włosowych czy czyraczność. Lek jest dostępny na receptę.

Tacroligen

Tacroligen to lek immunosupresyjny, który zawiera substancję czynną takrolimus. Jest stosowany po przeszczepieniu narządu (np. wątroby, nerki, serca) w celu zapobiegania odrzutu przeszczepionego narządu przez układ immunologiczny pacjenta. Takrolimus działa poprzez hamowanie aktywności układu immunologicznego, co zapobiega odrzutowi przeszczepionego narządu. Lek jest dostępny na receptę i jest dostarczany w postaci kapsułek.

Tacrolimus Accord

Tacrolimus Accord to lek immunosupresyjny zawierający substancję czynną takrolimus. Jest stosowany po przeszczepieniu narządu (np. wątroby, nerki, serca) w celu zapobiegania odrzuceniu przeszczepionego narządu przez układ immunologiczny pacjenta. Takrolimus działa poprzez hamowanie aktywności układu immunologicznego, co zapobiega odrzutowi przeszczepionego narządu. Lek jest dostępny na receptę i jest dostarczany w postaci kapsułek.

TACROLIMUS STADA

TACROLIMUS STADA to lek immunosupresyjny zawierający substancję czynną takrolimus. Jest stosowany po przeszczepieniu narządów, takich jak wątroba lub nerki, w celu kontrolowania odpowiedzi układu immunologicznego organizmu i umożliwienia przyjęcia przeszczepionego narządu. Może być również stosowany w przypadku odrzucania przeszczepionej wątroby, nerki, serca lub innych narządów, jeżeli zastosowane wcześniej leczenie nie umożliwiało kontrolowania odpowiedzi układu immunologicznego po przeszczepieniu narządu. Lek jest dostępny na receptę.

Tactus

Tactus to lek zawierający ezetymib jako substancję czynną. Jest stosowany w celu zmniejszenia stężenia cholesterolu całkowitego, tzw. „złego” cholesterolu (zawartego w LDL) i substancji tłuszczowych o nazwie „triglicerydy” we krwi. Ponadto lek zwiększa stężenie tzw. „dobrego” cholesterolu (zawartego w HDL). Tactus jest stosowany u pacjentów, u których sama dieta nie wystarcza, aby utrzymać prawidłowe stężenie cholesterolu.

Tadalafil Accord

Tadalafil Accord to lek, który zawiera substancję czynną tadalafil. Jest on stosowany w leczeniu zaburzeń erekcji u dorosłych mężczyzn. Zaburzenia erekcji to stan, w którym mężczyzna nie jest w stanie osiągnąć lub utrzymać wzwodu wystarczającego do odbycia stosunku płciowego. Lek jest dostępny na receptę.

Tadalafil Actavis

Tadalafil Actavis to lek stosowany w leczeniu zaburzeń erekcji u dorosłych mężczyzn. Substancja czynna, tadalafil, działa przy stymulacji seksualnej, pomagając zwiększyć przepływ krwi do prącia, co ułatwia osiągnięcie i utrzymanie erekcji. Lek jest dostępny na receptę. Wskazaniem do jego stosowania są zaburzenia erekcji, czyli niemożność osiągnięcia lub utrzymania wzwodu wystarczającego do odbycia stosunku płciowego.

Tadalafil AOP

Tadalafil AOP to lek, który zawiera substancję czynną tadalafil. Jest to inhibitor fosfodiesterazy typu 5 (PDE5), który działa poprzez zwiększenie przepływu krwi do penisa, co pomaga osiągnąć i utrzymać erekcję. Wskazaniem do stosowania tadalafilu jest leczenie zaburzeń wzwodu prącia u dorosłych mężczyzn. Lek ten jest dostępny na receptę.

Tadalafil Apotex

Tadalafil Apotex to lek, który zawiera substancję czynną tadalafil. Jest to inhibitor fosfodiesterazy typu 5 (PDE5), który działa poprzez zwiększenie przepływu krwi do prącia, co ułatwia osiągnięcie i utrzymanie erekcji. Lek jest skuteczny tylko w odpowiedzi na stymulację seksualną. Wskazaniem do stosowania Tadalafilu Apotex jest leczenie zaburzeń erekcji u dorosłych mężczyzn. Produkt ten jest dostępny na receptę.

Tadalafil Aristo

Tadalafil Aristo to lek stosowany w leczeniu zaburzeń erekcji u dorosłych mężczyzn. Substancja czynna, tadalafil, działa przy stymulacji seksualnej. W tabletkach 5 mg służy też do leczenia objawów łagodnego rozrostu gruczołu krokowego. Jest dostępny na receptę.

Tadalafil Aurovitas

Tadalafil Aurovitas to lek zawierający substancję czynną tadalafil, który należy do grupy inhibitorów fosfodiesterazy typu 5. Jest stosowany w leczeniu zaburzeń erekcji u dorosłych mężczyzn, którzy nie są w stanie osiągnąć lub utrzymać wzwodu wystarczającego do odbycia stosunku płciowego. Po stymulacji seksualnej, Tadalafil Aurovitas pomaga w rozszerzeniu naczyń krwionośnych członka, co umożliwia napływ krwi do członka i poprawia erekcję. Lek jest dostępny na receptę.

Tadalafil Belupo

Tadalafil Belupo to lek stosowany w leczeniu zaburzeń erekcji u dorosłych mężczyzn. Działa poprzez rozszerzanie naczyń krwionośnych prącia, co umożliwia napływ krwi do prącia i poprawia erekcję. Lek jest dostępny na receptę. Wskazania do stosowania to zaburzenia erekcji, czyli stan, kiedy mężczyzna nie może osiągnąć lub utrzymać wzwodu odpowiedniego do odbycia stosunku płciowego.

Tadalafil bluescience

Tadalafil Bluescience to lek na receptę, który zawiera substancję czynną tadalafil. Jest to inhibitor fosfodiesterazy typu 5 (PDE5), który działa poprzez zwiększenie napływu krwi do prącia, umożliwiając osiągnięcie i utrzymanie erekcji. Wskazaniem do stosowania tego leku są zaburzenia erekcji u mężczyzn dorosłych. Aby lek był skuteczny, konieczna jest stymulacja seksualna.

Tadalafil Generics

Tadalafil Generics to lek stosowany w leczeniu zaburzeń erekcji u dorosłych mężczyzn. Substancja czynna, tadalafil, pomaga w rozszerzeniu naczyń krwionośnych prącia, co umożliwia napływ krwi do prącia i poprawia erekcję. Lek jest skuteczny tylko w przypadku stymulacji seksualnej. Tadalafil Generics jest dostępny na receptę.

Tadalafil Inventum

Tadalafil Inventum to lek przeznaczony dla dorosłych mężczyzn z zaburzeniami erekcji, czyli niezdolnością uzyskania lub utrzymania erekcji prącia w stopniu wystarczającym dla osiągnięcia satysfakcjonującego stosunku płciowego. Substancją czynną leku jest tadalafil, który należy do grupy leków zwanych „inhibitorami fosfodiesterazy typu 5” (PDE5). Po stymulacji seksualnej Tadalafil Inventum wspomaga rozszerzenie naczyń krwionośnych członka, co umożliwia napływ krwi do członka. W wyniku tego dochodzi do poprawy erekcji. Lek jest dostępny bez recepty.

Tadalafil Lilly

Tadalafil Lilly to lek na receptę, który zawiera substancję czynną tadalafil. Jest to inhibitor fosfodiesterazy typu 5 (PDE5), enzymu występującego w ciałach jamistych prącia. Tadalafil jest stosowany w leczeniu zaburzeń erekcji u dorosłych mężczyzn. Działa poprzez zwiększenie przepływu krwi do prącia podczas stymulacji seksualnej, co pomaga osiągnąć i utrzymać erekcję. Właściwe działanie leku wymaga stymulacji seksualnej.

Tadalafil Maxigra

Tadalafil Maxigra to lek stosowany u dorosłych mężczyzn w przypadku wystąpienia zaburzeń erekcji. Produkt leczniczy swoje działanie zawdzięcza zawartej w nim substancji aktywnej jaką jest tadalafil. Tadalafil Maxigra wyraźnie poprawia możliwość uzyskania wzwodu odpowiedniego do odbycia stosunku płciowego. Lek jest dostępny bez recepty.

TADALAFIL MAXON

Tadalafil Maxon to lek bez recepty stosowany w leczeniu zaburzeń erekcji u dorosłych mężczyzn. Zawiera substancję czynną tadalafil, która poprawia przepływ krwi do prącia, co pomaga osiągnąć i utrzymać erekcję. Lek jest skuteczny do 36 godzin po przyjęciu tabletki. Aby tadalafil działał skutecznie, konieczna jest stymulacja seksualna.

Tadalafil Medana

Tadalafil Medana to lek na receptę przeznaczony dla dorosłych mężczyzn z zaburzeniami erekcji. Jest to stan, kiedy mężczyzna nie może osiągnąć lub utrzymać wzwodu odpowiedniego do odbycia stosunku płciowego. Lek zawiera substancję czynną tadalafil, który należy do grupy leków nazywanych inhibitorami fosfodiesterazy typu 5. Po stymulacji seksualnej, lek pomaga w rozszerzeniu naczyń krwionośnych członka, co umożliwia napływ krwi do członka i poprawia erekcję.

Tadalafil MENSIL

Tadalafil MENSIL to lek stosowany w leczeniu zaburzeń erekcji u dorosłych mężczyzn. Substancja czynna, tadalafil, działa przy stymulacji seksualnej. Lek może być skuteczny do 36 godzin po przyjęciu tabletki. Tadalafil MENSIL jest dostępny na receptę.

Tadalafil Mylan

Tadalafil Mylan to lek przeznaczony dla dorosłych mężczyzn z zaburzeniami erekcji, czyli stanem, kiedy mężczyzna nie może uzyskać lub utrzymać wzwodu prącia wystarczającego do odbycia stosunku płciowego. Lek ten zawiera substancję czynną – tadalafil, który jest inhibitorem fosfodiesterazy typu 5. Tadalafil Mylan jest dostępny na receptę.

Tadalafil PMCS

Tadalafil PMCS to lek na receptę, który zawiera substancję czynną tadalafil. Należy do grupy leków nazywanych inhibitorami fosfodiesterazy typu 5. Po stymulacji seksualnej, Tadalafil PMCS pomaga w rozszerzeniu naczyń krwionośnych członka, co umożliwia napływ krwi do członka i poprawia erekcję. Jest przeznaczony dla dorosłych mężczyzn z zaburzeniami erekcji, czyli stanem, kiedy mężczyzna nie może osiągnąć lub utrzymać wzwodu odpowiedniego do odbycia stosunku płciowego.

Tadalafil Polpharma

Tadalafil Polpharma to lek, który zawiera tadalafil – inhibitor fosfodiesterazy typu 5 (PDE5). Tadalafil działa poprzez zwiększenie przepływu krwi do penisa w odpowiedzi na stymulację seksualną, co pomaga osiągnąć i utrzymać erekcję. Lek jest stosowany w leczeniu zaburzeń erekcji u dorosłych mężczyzn. Jest dostępny na receptę.

Tadalafil Sandoz

Tadalafil Sandoz to lek zawierający substancję czynną tadalafil, który jest inhibitorem fosfodiesterazy cGMP. Lek ten jest przeznaczony dla dorosłych mężczyzn z zaburzeniami erekcji, stanem, w którym mężczyzna nie może osiągnąć lub utrzymać wzwodu odpowiedniego do odbycia stosunku płciowego. Wykazano, że Tadalafil Sandoz znacznie poprawia zdolność uzyskania wzwodu odpowiedniego do odbycia stosunku. Lek jest dostępny na receptę.

Tadalafil SUN

Tadalafil SUN to lek przeznaczony dla dorosłych mężczyzn z zaburzeniami erekcji. Jest to stan, kiedy mężczyzna nie może osiągnąć lub utrzymać wzwodu odpowiedniego do odbycia stosunku płciowego. Wykazano, że ten lek znacznie poprawia zdolność uzyskania wzwodu odpowiedniego do odbycia stosunku płciowego. Substancją czynną Tadalafil SUN jest tadalafil, który należy do grupy leków nazywanych inhibitorami fosfodiesterazy typu 5 (PDE5). Lek jest dostępny na receptę.

Tadalafil Teva

Tadalafil Teva to lek na receptę, przeznaczony dla dorosłych mężczyzn z zaburzeniami erekcji. Jest to stan, w którym mężczyzna nie może osiągnąć lub utrzymać wzwodu odpowiedniego do odbycia stosunku płciowego. Lek zawiera substancję czynną tadalafil, która jest inhibitorem fosfodiesterazy typu 5 (PDE5). Dzięki temu lek może być skuteczny nawet do 36 godzin po jego spożyciu. Jest to szczególnie korzystne dla osób, które chcą zachować pewną spontaniczność, ponieważ nie muszą planować stosunku seksualnego bezpośrednio po przyjęciu leku.

Tadalafilum Aflofarm

Tadalafilum Aflofarm to lek na receptę, który zawiera substancję czynną tadalafil. Jest to inhibitor fosfodiesterazy typu 5 (PDE5), który pomaga w rozszerzeniu naczyń krwionośnych prącia, co umożliwia napływ krwi do prącia i poprawia erekcję. Lek jest przeznaczony dla dorosłych mężczyzn z zaburzeniami erekcji. Aby tadalafil działał skutecznie, konieczna jest stymulacja seksualna.

Tadamen

Tadamen to lek na receptę, który zawiera substancję czynną tadalafil. Jest to inhibitor fosfodiesterazy cGMP typu 5 (PDE5). Lek jest stosowany w leczeniu zaburzeń erekcji u dorosłych mężczyzn. Do skutecznego działania leku niezbędna jest stymulacja seksualna. Tadamen jest dostępny w postaci tabletek powlekanych.

Tadaxin

Tadaxin to lek, który zawiera substancję czynną tadalafil. Należy on do grupy leków nazywanych inhibitorami fosfodiesterazy typu 5. Jest stosowany w leczeniu zaburzeń erekcji u dorosłych mężczyzn. Zaburzenia erekcji to stan, w którym mężczyzna nie jest w stanie osiągnąć lub utrzymać wzwodu wystarczającego do odbycia stosunku płciowego. Wykazano, że lek Tadaxin znacznie poprawia zdolność uzyskania wzwodu odpowiedniego do odbycia stosunku płciowego. Po stymulacji seksualnej lek Tadaxin pomaga w rozszerzeniu naczyń krwionośnych członka, co umożliwia napływ krwi do członka. W wyniku tego dochodzi do poprawy erekcji. Tadaxin nie pomaga pacjentom, u których nie występują zaburzenia erekcji. Ważne jest, aby mieć świadomość, że lek Tadaxin nie działa przy braku stymulacji seksualnej. Pacjent i jego partnerka powinni zaaranżować grę wstępną, tak samo jak w przypadku, gdy pacjent nie zażywa leku na zaburzenia erekcji. Jest dostępny na receptę.

Tadilecto

Tadilecto to lek na receptę, który zawiera tadalafil jako substancję czynną. Jest stosowany w leczeniu zaburzeń erekcji u mężczyzn dorosłych. Tadalafil jest inhibitorem fosfodiesterazy typu 5 (PDE5), który pomaga w rozluźnieniu naczyń krwionośnych w prąciu, umożliwiając napływ krwi do prącia podczas pobudzenia seksualnego. Tadilecto nie jest przeznaczony dla kobiet ani dzieci.

Tadis

Tadis to lek na receptę, który jest stosowany w leczeniu zaburzeń erekcji oraz objawów ze strony układu moczowego związanych z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego. Substancją czynną leku jest tadalafil, który należy do grupy leków nazywanych inhibitorami fosfodiesterazy typu 5. Lek Tadis pomaga w rozszerzeniu naczyń krwionośnych członka, co umożliwia napływ krwi do członka i poprawia erekcję. Ważne jest, aby mieć świadomość, że lek Tadis nie działa przy braku stymulacji seksualnej.

Tadoglen

Tadoglen to lek stosowany w leczeniu choroby Parkinsona. Zawiera trzy substancje czynne: lewodopę, karbidopę i entakapon, które działają synergistycznie, zwiększając ilość dopaminy w mózgu i tym samym zmniejszając objawy choroby Parkinsona. Lek jest dostępny na receptę. W zależności od dawki, Tadoglen może zawierać różne ilości tych substancji czynnych. Dawkowanie jest ustalane indywidualnie przez lekarza dla każdego pacjenta.

Tadomon

Tadomon to lek przeciwbólowy, który zawiera substancję czynną tapentadol. Jest to silnie działający lek przeciwbólowy należący do klasy opioidów. Tadomon jest stosowany w leczeniu silnego, przewlekłego bólu u dorosłych, który może być skutecznie opanowany jedynie za pomocą opioidowych leków przeciwbólowych. Lek ten jest dostępny na receptę.

Tadroxil

Tadroxil to lek zawierający cefadroksyl, który jest półsyntetyczną cefalosporyną I generacji. Działa bakteriobójczo na wiele bakterii Gram-dodatnich i Gram-ujemnych. Po doustnym podaniu szybko wchłania się z przewodu pokarmowego. Jest stosowany w leczeniu różnych zakażeń, takich jak zakażenia dróg moczowych, skóry i tkanek miękkich, zapalenie gardła lub migdałków.

Tadumix

Tadumix to lek stosowany u mężczyzn z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego, spowodowanym nadmiernym wytwarzaniem dihydrotestosteronu. Składa się z dwóch różnych leków: dutasterydu i tamsulosyny. Dutasteryd zmniejsza wytwarzanie dihydrotestosteronu, co prowadzi do zmniejszenia gruczołu krokowego i złagodzenia objawów. Tamsulosyna działa na mięśnie w obrębie gruczołu krokowego, co ułatwia przepływ moczu i szybko łagodzi objawy. Lek jest dostępny na receptę.

Tafen Nasal

Tafen Nasal to aerozol do nosa zawierający kortykosteroid o nazwie budezonid. Lek ten ma działanie przeciwzapalne i przeciwalergiczne. Jest zalecany w leczeniu sezonowego i całorocznego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa oraz polipów nosa u dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia. Tafen Nasal jest dostępny na receptę.

Tafinlar

Tafinlar to lek zawierający substancję czynną dabrafenib, który jest inhibitorem kinaz RAF. Jest stosowany w monoterapii lub w skojarzeniu z trametynibem u dorosłych pacjentów z nieoperacyjnym czerniakiem lub czerniakiem z przerzutami z mutacją genu BRAF V600. Może być również stosowany w skojarzeniu z trametynibem w adjuwantowym leczeniu dorosłych pacjentów z czerniakiem z mutacją BRAF V600 w III stadium zaawansowania, po całkowitej resekcji, a także w leczeniu dorosłych pacjentów z zaawansowanym niedrobnokomórkowym rakiem płuca z mutacją BRAF V600. Tafinlar jest lekiem na receptę.

Taflotan

Taflotan to krople do oczu, które zawierają substancję czynną tafluprost, analog prostaglandyny. Tafluprost działa poprzez zwiększenie odpływu cieczy wodnistej, co prowadzi do zmniejszenia ciśnienia wewnątrzgałkowego. Lek jest stosowany do obniżania podwyższonego ciśnienia śródgałkowego u dorosłych z jaskrą z otwartym kątem przesączania i nadciśnieniem wewnątrzgałkowym. Taflotan jest dostępny na receptę.

Taflotan Multi

Taflotan Multi to lek na receptę, który zawiera tafluprost. Jest to substancja należąca do grupy leków zwanych analogami prostaglandyn. Lek jest stosowany do obniżania podwyższonego ciśnienia śródgałkowego w leczeniu jaskry z otwartym kątem przesączania i nadciśnienia ocznego. Taflotan Multi powinien być stosowany zgodnie z zaleceniami lekarza.

Tagrisso

Tagrisso to lek stosowany w leczeniu niedrobnokomórkowego raka płuca (NSCLC). Jest on stosowany u pacjentów, którzy mają mutacje (zmiany) w genie kodującym białko zwane EGFR. Tagrisso zawiera substancję czynną ozymertynib, która należy do grupy leków zwanych inhibitorami kinaz białkowych, które są stosowane w leczeniu nowotworów. Jest dostępny na receptę.

Takhzyro

Takhzyroto lek stosowany w rutynowej profilaktyce nawracających napadów dziedzicznego obrzęku naczynioruchowego (HAE) u pacjentów w wieku 12 lat i starszych. Jest to lek na receptę, dostępny tylko na podstawie zaleceń lekarskich. Wskazania do stosowania obejmują rutynową profilaktykę nawracających napadów dziedzicznego obrzęku naczynioruchowego (HAE)

Takrocept

Takrocept to lek immunosupresyjny zawierający substancję czynną takrolimus. Jest stosowany po przeszczepieniu narządu (np. wątroby, nerki, serca) w celu zapobiegania odrzuceniu przeszczepionego narządu przez układ immunologiczny pacjenta. Takrolimus działa poprzez hamowanie aktywności układu immunologicznego, co zapobiega odrzutowi przeszczepionego narządu. Lek jest dostępny na receptę i jest dostarczany w postaci kapsułek.

Taliximun

Taliximun to lek zawierający takrolimus, który jest stosowany po przeszczepieniu narządu (np. wątroby, nerki, serca) w celu zapobiegania odrzuceniu przeszczepionego narządu przez układ immunologiczny pacjenta. Takrolimus działa poprzez hamowanie aktywności układu immunologicznego, co zapobiega odrzutowi przeszczepionego narządu. Lek jest dostępny w postaci kapsułek o różnych dawkach.

Talmanco

Talmanco to lek zawierający tadalafil, który jest inhibitorem fosfodiesterazy typu 5 (PDE5). Jest stosowany w leczeniu zaburzeń erekcji u dorosłych mężczyzn. Działa poprzez zwiększenie napływu krwi do prącia, co umożliwia osiągnięcie i utrzymanie erekcji. Lek jest dostępny na receptę. Pamiętaj, że skuteczność leku zależy od stymulacji seksualnej.

Talopam

Talopam to lek przeciwpadaczkowy zawierający substancję czynną topiramat. Jest stosowany jako pojedynczy lek w leczeniu napadów padaczkowych u osób dorosłych i u dzieci w wieku powyżej 6 lat, a także wraz z innymi lekami do leczenia napadów padaczkowych u osób dorosłych i u dzieci w wieku powyżej 2 lat. Ponadto, Talopam jest stosowany do zapobiegania bólom migrenowym u osób dorosłych. Lek jest dostępny w postaci tabletek powlekanych.

Taltz

Taltz to lek w postaci roztworu do wstrzykiwań, który zawiera substancję czynną iksekizumab. Jest to przeciwciało monoklonalne, które wiąże się z dużym powinowactwem i swoistością z interleukiną 17A. Lek jest stosowany w leczeniu łuszczycy plackowatej u dorosłych i dzieci powyżej 6 roku życia, łuszczycowego zapalenia stawów u dorosłych, a także w leczeniu dorosłych pacjentów z aktywną postacią zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa. Taltz jest wydawany na receptę.

Talvosilen

Talvosilen to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, który zawiera paracetamol i kodeinę. Paracetamol działa poprzez hamowanie aktywności cyklooksygenazy 2 (COX-2) w mózgu i w rdzeniu kręgowym, enzymu odpowiedzialnego za syntezę prostaglandyn1. Kodeina jest lekiem przeciwbólowym z grupy opioidów, który działa na ośrodkowy układ nerwowy. Talvosilen jest wskazany do stosowania u dorosłych i młodzieży po 12. roku życia, w leczeniu ostrego bólu o umiarkowanym nasileniu, nieustępującego po zastosowaniu innych leków przeciwbólowych stosowanych w monoterapii, takich jak paracetamol lub ibuprofen.

Talvosilen forte

Talvosilen forte to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, który zawiera paracetamol oraz kodeinę. Paracetamol działa poprzez hamowanie aktywności cyklooksygenazy 2 (COX-2) w mózgu i w rdzeniu kręgowym, enzymu odpowiedzialnego za syntezę prostaglandyn1. Kodeina jest lekiem przeciwbólowym z grupy opioidów, który działa na ośrodkowy układ nerwowy. Talvosilen forte jest wskazany u dorosłych i młodzieży po 12. roku życia, w leczeniu ostrego bólu o umiarkowanym nasileniu, nieustępującego po zastosowaniu innych leków przeciwbólowych stosowanych w monoterapii, takich jak paracetamol lub ibuprofen.

Talzenna

Talzenna to lek przeciwnowotworowy, który zawiera substancję czynną talazoparyb. Jest inhibitorem enzymów PARP1 i PARP2. Stosowany jest jako monoterapia u dorosłych pacjentów z mutacjami germinalnymi w genach BRCA1/2, u których występuje HER2-ujemny rak piersi, miejscowo zaawansowany lub z przerzutami. Lek jest wydawany na receptę do zastrzeżonego stosowania.

Tamanisga

Tamanisga to lek doustny, który łagodzi dolegliwości związane z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego. Przyczynia się do ułatwienia oddawania moczu. Działa na bazie chlorowodorku tamsulosyny. Stosowany jest u mężczyzn z symptomami z dolnych dróg moczowych, które mają związek z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego (BPH). Jest dostępny na receptę.

Tamduro

Tamduro to lek stosowany u mężczyzn z powiększonym gruczołem krokowym (łagodnym rozrostem gruczołu krokowego) – nienowotworowym rozrostem gruczołu krokowego, spowodowanego nadmiernym wytwarzaniem hormonu zwanego dihydrotestosteronem. Tamduro jest skojarzeniem dwóch innych leków: dutasterydu i tamsulosyny. Substancjami czynnymi leku są dutasteryd i tamsulosyny chlorowodorek. Jedna kapsułka zawiera 0,5 mg dutasterydu i 0,4 mg tamsulosyny chlorowodorku. Lek jest dostępny na receptę.

Tamiflu

Tamiflu to lek przeciwwirusowy, który jest stosowany zarówno w leczeniu grypy, jak i w profilaktyce u osób narażonych na zakażenie wirusem grypy. Lek zawiera oseltamiwir, który należy do grupy leków zwanych inhibitorami neuraminidazy. Leki te zapobiegają rozprzestrzenianiu się wirusa grypy w organizmie. Tamiflu jest dostępny na receptę.

Tamiron

Tamiron to lek, którego substancją czynną jest tamsulozyna. Jest to wybiórczy antagonistą receptorów alfa1A/1D-adrenergicznych, który działa na mięśnie gładkie gruczołu krokowego i cewki moczowej. Dzięki temu ułatwia przepływ moczu przez cewkę moczową i zmniejsza odczucie parcia na mocz. Tamiron jest stosowany u mężczyzn w leczeniu objawów związanych z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego. Jest dostępny na receptę.

Tamispras

Tamispras to lek zawierający tamsulozynę, który jest antagonistą receptorów α1-adrenergicznych. Jest stosowany do łagodzenia objawów związanych z powiększonym gruczołem krokowym (łagodny rozrost gruczołu krokowego), takich jak: trudności w oddawaniu moczu, oddawanie moczu kropelkami, uczucie nagłego parcia na pęcherz oraz częste oddawanie moczu, zarówno w nocy, jak i w ciągu dnia. Lek jest dostępny na receptę.

Tamivil

Tamivil

Tamivil to lek przeciwwirusowy, który jest aktywny wobec wirusa grypy typu A i B. Blokuje enzymy wirusowe, które umożliwiają wnikanie do niezarażonych komórek. Lek hamuje replikację (namnażanie się) wirusa oraz zmniejsza jego patogenność (zdolność do wywoływana choroby). Jest dostępny na receptę i występuje w trzech wariantach o różnej zawartości substancji czynnej: kapsułki twarde 30 mg, 45 mg, 70 mg. Produkt przeznaczony jest do stosowania w leczeniu grypy o typowych objawach, w czasie gdy wiadomo, że jej wirus rozprzestrzenia się w środowisku pacjenta.

Tammex Akut

Tammex Akut to lek w postaci kapsułek, który zawiera substancję czynną loperamid. Loperamid jest lekiem przeciwbiegunkowym, który działa poprzez spowolnienie ruchów jelit, co pozwala na większe wchłanianie wody i soli przez organizm. Tammex Akut jest stosowany do leczenia objawów nagłej, krótkotrwałej biegunki. Jest dostępny bez recepty.

Tamoptim

Tamoptim to lek na receptę, który zawiera substancję czynną tamsulozynę. Jest to lek stosowany w leczeniu objawów ze strony dolnych dróg moczowych związanych z łagodnym przerostem gruczołu krokowego. Tamoptim jest dostępny w postaci kapsułek o zmodyfikowanym uwalnianiu, które należy połykać w całości, w pozycji siedzącej lub stojącej.

Tamoxifen EBEWE

Tamoxifen EBEWE to lek przeciwnowotworowy zawierający tamoksyfen jako substancję czynną. Jest stosowany do leczenia raka piersi, zarówno w monoterapii, jak i w połączeniu z innymi lekami przeciwnowotworowymi. Tamoksyfen działa jako antyestrogen, hamując działanie estrogenów na komórki nowotworowe. Lek jest dostępny w postaci tabletek o różnych dawkach.

Tamoxifen Sandoz

Tamoxifen Sandoz to niesteroidowy lek o działaniu antyestrogennym, którego substancją czynną jest tamoksyfen. Jest dostępny na receptę. Wskazaniami do stosowania tego preparatu jest leczenie uzupełniające po pierwotnym leczeniu raka piersi oraz leczenie zaawansowanego raka piersi z przerzutami.

Tamoxifen-EGIS

Tamoxifen-EGIS to niesteroidowy lek antyhormonalny, który w niektórych tkankach wykazuje takie samo działanie jak estrogen, podczas gdy w innych tkankach hamuje działanie estrogenu. Jest przeznaczony do leczenia raka piersi. Tamoxifen-EGIS należy do grupy leków antyhormonalnych. Lek ten jest dostępny na receptę.

Tamsiger

Tamsiger to lek na receptę, który zawiera substancję czynną tamsulozynę. Jest to antagonista receptorów α1-adrenergicznych, który działa na mięśnie gruczołu krokowego i dróg moczowych, co przyczynia się do ułatwienia przepływu moczu oraz oddawania moczu. Lek jest stosowany w leczeniu objawów ze strony dolnych dróg moczowych związanych z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego.

Tamsudil

Tamsudil to lek zawierający tamsulozynę, który jest antagonistą receptorów α1-adrenergicznych. Jest stosowany do łagodzenia objawów związanych z powiększonym gruczołem krokowym (łagodny rozrost gruczołu krokowego), takich jak: trudności w oddawaniu moczu, oddawanie moczu kropelkami, uczucie nagłego parcia na pęcherz oraz częste oddawanie moczu, zarówno w nocy, jak i w ciągu dnia. Lek jest dostępny na receptę.

Tamsugen

Tamsugen to lek w postaci kapsułek o zmodyfikowanym uwalnianiu, zawierający tamsulozynę, która jest antagonistą receptorów α1-adrenergicznych. Lek ten zmniejsza skurcz mięśni prostaty i cewki moczowej, co ułatwia przepływ moczu przez cewkę i oddawanie moczu. Tamsugen jest stosowany w leczeniu objawów ze strony dolnych dróg moczowych związanych z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego.

Tamsulek

Tamsulek to lek zawierający tamsulozynę, który jest antagonistą receptorów α1-adrenergicznych. Jest stosowany do łagodzenia objawów związanych z powiększonym gruczołem krokowym (łagodny rozrost gruczołu krokowego), takich jak: trudności w oddawaniu moczu, oddawanie moczu kropelkami, uczucie nagłego parcia na pęcherz oraz częste oddawanie moczu, zarówno w nocy, jak i w ciągu dnia.

Tamsulosin Aflofarm

Tamsulosin Aflofarm to lek zawierający chlorowodorek tamsulozyny. Jest to substancja, która działa jako wybiórczy antagonista receptorów adrenergicznych typu alfa1. Dzięki temu zmniejsza napięcie mięśni gruczołu krokowego i cewki moczowej, co ułatwia oddawanie moczu. Lek jest stosowany w łagodzeniu objawów z dolnych dróg moczowych związanych z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego. Tamsulosin Aflofarm jest dostępny na receptę.

Tamsulosin APC Instytut

Tamsulosin APC Instytut to lek, który jest wybiórczym i kompetycyjnym antagonistą postsynaptycznych receptorów adrenergicznych typu α1. Dzięki temu zmniejsza napięcie mięśni gruczołu krokowego i cewki moczowej, co ułatwia oddawanie moczu. Lek jest stosowany w leczeniu objawów z dolnych dróg moczowych związanych z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego (BPH). Jest dostępny na receptę.

Tamsulosin Aurovitas

Tamsulosin Aurovitas to lek na receptę, który jest antagonistą receptorów α1-adrenergicznych. Zawiera substancję czynną tamsulozynę (chlorowodorek tamsulozyny). Jest stosowany w leczeniu objawów dolnych dróg moczowych związanych z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego. Lek ten działa poprzez rozkurczanie mięśni gładkich gruczołu krokowego i cewki moczowej, co poprawia przepływ moczu.

Tamsulosin Genoptim

Tamsulosin Genoptim to lek zawierający tamsulozynę, który jest antagonistą receptorów α1-adrenergicznych. Zmniejsza napięcie mięśni gruczołu krokowego i przewodu moczowego (cewki moczowej), umożliwiając przepływ moczu przez cewkę moczową i ułatwiając oddawanie moczu. Jest stosowany u mężczyzn w leczeniu objawów z dolnych dróg moczowych związanych z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego.

Tamsulosin Medreg

Tamsulosin Medreg to lek dostępny na receptę, który zawiera substancję czynną tamsulozynę. Jest to antagonista receptorów α1-adrenergicznych, który działa poprzez rozkurczanie mięśni gładkich gruczołu krokowego i cewki moczowej, co zwiększa przepływ moczu. Lek jest stosowany w leczeniu objawów dolnych dróg moczowych związanych z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego. Kapsułki należy przyjmować w całości, po śniadaniu lub pierwszym posiłku danego dnia.

Tamsulosin Pfizer

Tamsulosin Pfizer to lek zawierający tamsulozynę, który jest antagonistą receptorów α1-adrenergicznych. Zmniejsza napięcie mięśni gruczołu krokowego i cewki moczowej, ułatwiając przepływ moczu przez cewkę moczową i ułatwiając oddawanie moczu. Jest stosowany u mężczyzn w leczeniu objawów związanych z powiększonym gruczołem krokowym (łagodny rozrost gruczołu krokowego).

Tamsulosin US Pharmacia

Lek Tamsulosin US Pharmacia jest stosowany w leczeniu objawów z dolnych dróg moczowych związanych z powiększeniem gruczołu krokowego (łagodny rozrost gruczołu krokowego). Substancją czynną leku jest tamsulosyny chlorowodorek.

Tamsulosin-1A Pharma

Tamsulosin-1A Pharma to lek zawierający tamsulozynę, który jest antagonistą receptorów α1-adrenergicznych. Zmniejsza napięcie mięśni gruczołu krokowego i cewki moczowej, ułatwiając przepływ moczu przez cewkę moczową i ułatwiając oddawanie moczu. Jest stosowany u mężczyzn w leczeniu objawów związanych z powiększonym gruczołem krokowym (łagodny rozrost gruczołu krokowego).

Tamsulosin-Ratiopharm

Tamsulosin-Ratiopharm to lek zawierający tamsulozynę, który jest antagonistą receptorów α1-adrenergicznych. Zmniejsza napięcie mięśni gruczołu krokowego i cewki moczowej, ułatwiając przepływ moczu przez cewkę moczową i ułatwiając oddawanie moczu. Jest stosowany u mężczyzn w leczeniu objawów związanych z powiększonym gruczołem krokowym (łagodny rozrost gruczołu krokowego).

Tamsunorm

Tamsunorm to lek zawierający substancję czynną tamsulozynę i solifenacynę, które są antagonistami receptorów α1-adrenergicznych i receptora muskarynowego M3. Jest stosowany w leczeniu objawów związanych z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego (BPH) u mężczyzn, którzy niewystarczająco odpowiadają na leczenie w monoterapii. Lek jest dostępny na receptę i powinien być stosowany zgodnie z zaleceniami lekarza.

Tamsunorm Combi

Tamsunorm Combi to lek, który zawiera dwie substancje czynne: solifenacynę i tamsulosynę. Jest stosowany u mężczyzn w leczeniu zarówno umiarkowanie nasilonych, jak i ciężkich objawów ze strony dolnych dróg moczowych związanych z gromadzeniem i oddawaniem moczu, spowodowanych problemami z pęcherzem moczowym oraz powiększeniem gruczołu krokowego (łagodnym rozrostem gruczołu krokowego). Lek jest dostępny na receptę.

Tamsuwin

Tamsuwin to lek zawierający substancję czynną tamsulosynę, która wiąże się wybiórczo z receptorami adrenergicznymi typu alfa1A i powoduje rozkurcz mięśni gładkich. Jest stosowany w leczeniu objawów związanych z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego (powiększeniem gruczołu krokowego). Tamsuwin jest dostępny na receptę i powinien być stosowany zgodnie z zaleceniami lekarza.

Tamzul

Tamzul to lek przeciwbólowy i przeciwzapalny, który zawiera substancję czynną o nazwie meloksikam. Lek stosuje się w leczeniu chorób reumatycznych, takich jak zapalenie stawów, bóle mięśniowe i bóle menstruacyjne. Tamzul jest dostępny na receptę.

Tanakan

Tanakan to lek dostępny bez recepty, który zawiera wyciąg z liści miłorzębu japońskiego. Jest stosowany pomocniczo w zaburzeniach krążenia mózgowego i związanych z tym objawach czynnościowych, takich jak zaburzenia koncentracji, szum w uszach, zawroty głowy. Ponadto, jest zalecany w objawach zaburzeń krążenia obwodowego. Zwykle stosuje się go trzy razy dziennie po jednej tabletce.

Tanatril

Tanatril to lek, którego substancją czynną jest imidapryl. Należy on do grupy leków nazywanych inhibitorami konwertazy angiotensyny (inhibitory ACE). Dzięki swojemu działaniu, rozszerza naczynia krwionośne, co ułatwia sercu przepompowywanie krwi i prowadzi do zmniejszenia ciśnienia tętniczego krwi. Tanatril jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego. Jest dostępny na receptę.

Tandemact

Tandemact to lek na receptę, który zawiera dwie substancje czynne: pioglitazon i glimepiryd. Jest stosowany w leczeniu cukrzycy typu 2 u dorosłych pacjentów, u których sama dieta i ćwiczenia nie wystarczają do kontroli poziomu glukozy we krwi. Tandemact jest przepisywany, gdy pacjent nie toleruje metforminy lub sulfonylomocznika, lub gdy te leki nie są odpowiednie.

Taninal

Taninal

Taninal to preparat w postaci tabletek o działaniu przeciwbiegunkowym, dostępny bez recepty. Zawiera połączenie garbników – kwasu taninowego (taniny) z białkiem – albuminą. Dzięki takiemu połączeniu lek nie wywiera silnego działania drażniącego na błonę śluzową żołądka. Stosowany jest tradycyjnie w leczeniu biegunki oraz w przypadku zatruć pokarmowych.

Tantum

Tantum to niesteroidowy lek przeciwzapalny, który zawiera substancję czynną o nazwie benzydamina. Lek stosuje się miejscowo w leczeniu stanów zapalnych jamy ustnej i gardła, takich jak ból gardła, zapalenie dziąseł i aftowe zapalenie jamy ustnej. Tantum jest dostępny bez recepty.

Tantum Flu

Tantum Flu o smaku cytrynowym

Tantum Flu to lek dostępny bez recepty, który jest skuteczny w łagodzeniu objawów związanych z przeziębieniem i grypą. Zawiera paracetamol i fenylefrynę, które działają przeciwbólowo, przeciwgorączkowo oraz zmniejszają obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa. Lek jest przeznaczony dla dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia.

Tantum Rosa

Tantum Rosa roztwór dopochwowy

Tantum Rosa to niesteroidowy lek przeciwzapalny, który zawiera substancję czynną o nazwie benzydamina. Lek stosuje się miejscowo w leczeniu stanów zapalnych dróg rodnych u kobiet, takich jak zapalenie pochwy i sromu oraz ból miesiączkowy. Tantum Rosa jest dostępny bez recepty.

Tantum Verde

Tantum Verde aerozol 30 ml

Tantum Verde to niesteroidowy lek przeciwzapalny, który zawiera substancję czynną o nazwie benzydamina. Lek stosuje się miejscowo w leczeniu stanów zapalnych jamy ustnej i gardła, takich jak ból gardła, zapalenie dziąseł i aftowe zapalenie jamy ustnej. Tantum Verde jest dostępny bez recepty.

Tantum Verde Forte

Tantum Verde Forte

Tantum Verde Forte to niesteroidowy lek przeciwzapalny, który zawiera substancję czynną o nazwie benzydamina. Lek stosuje się miejscowo w leczeniu stanów zapalnych jamy ustnej i gardła, takich jak ból gardła, zapalenie dziąseł i aftowe zapalenie jamy ustnej. Tantum Verde Forte jest dostępny na receptę.

Tantum Verde smak cytrynowy

Tantum Verde o smaku cytrynowym

Tantum Verde smak cytrynowy to niesteroidowy lek przeciwzapalny, który zawiera substancję czynną o nazwie benzydamina. Lek stosuje się miejscowo w leczeniu stanów zapalnych jamy ustnej i gardła, takich jak ból gardła, zapalenie dziąseł i aftowe zapalenie jamy ustnej. Tantum Verde smak cytrynowy jest dostępny bez recepty.

Kategoria z lekami na literę T zawiera informacje o różnych produktach leczniczych, które zaczynają się od tej litery. Można tu znaleźć ulotki leków, wskazania do ich stosowania, dawkowanie, przeciwwskazania, interakcje, skutki uboczne i opinie pacjentów. Leki na literę T obejmują między innymi:

Tachosil – lek stosowany do zatrzymywania krwawienia z małych naczyń krwionośnych podczas operacji chirurgicznych.
Tadalafil – lek stosowany do leczenia zaburzeń erekcji u mężczyzn i nadciśnienia płucnego.
Tamiflu – lek stosowany do leczenia i zapobiegania grypie wywołanej przez wirusy typu A i B.
Tantum Verde – lek stosowany do leczenia stanów zapalnych jamy ustnej i gardła, takich jak ból gardła, afty, zapalenie dziąseł czy zapalenie krtani.
Targin – lek stosowany do leczenia silnego bólu przewlekłego, który nie ustępuje po zastosowaniu innych leków przeciwbólowych. Zawiera oksykodon i nalokson, które działają na receptory opioidowe w mózgu i rdzeniu kręgowym.
Telfast – lek stosowany do leczenia objawów alergii, takich jak katar sienny, pokrzywka czy świąd skóry. Zawiera feksofenadynę, która jest antyhistaminikiem blokującym działanie histaminy, substancji wydzielanej przez organizm w reakcji na alergen.
Telmisartan – lek stosowany do leczenia nadciśnienia tętniczego i zapobiegania powikłaniom sercowo-naczyniowym u pacjentów z chorobą wieńcową, udarem mózgu lub cukrzycą. Zawiera telmisartan, który jest inhibitorem receptora angiotensyny II, hormonu odpowiedzialnego za podwyższenie ciśnienia krwi.
Temozolomid – lek stosowany do leczenia nowotworów mózgu, takich jak glejak wielopostaciowy lub astrocytoma anaplastyczny. Zawiera temozolomid, który jest lekiem alkilującym, czyli uszkadzającym DNA komórek nowotworowych i hamującym ich podział.
Tetralysal – lek stosowany do leczenia zakażeń bakteryjnych, takich jak trądzik, zapalenie płuc, zapalenie spojówek czy borelioza. Zawiera lymecyklinę, która jest antybiotykiem z grupy tetracyklin, hamującym syntezę białek w komórkach bakterii.
Thyrozol – lek stosowany do leczenia nadczynności tarczycy, spowodowanej przez chorobę Gravesa-Basedowa, wole toksyczne lub nadmierną podaż jodu. Zawiera tiamazol, który jest lekiem tyreostatycznym, czyli hamującym produkcję hormonów tarczycy.