Konsultacja merytoryczna:

Tadalafil Lilly

Tadalafil Lilly jest lekiem przeznaczonym dla dorosłych mężczyzn z zaburzeniami erekcji. Jest to stan, kiedy mężczyzna nie może osiągnąć lub utrzymać wzwodu odpowiedniego do odbycia stosunku płciowego. Wykazano, że lek znacznie poprawia zdolność uzyskania wzwodu odpowiedniego do odbycia stosunku płciowego.

Tadalafil Lilly zawiera substancję czynną tadalafil, który należy do grupy leków nazywanych inhibitorami fosfodiesterazy typu 5. Po stymulacji seksualnej, lek pomaga w rozszerzeniu naczyń krwionośnych członka, co umożliwia napływ krwi do członka. W wyniku tego dochodzi do poprawy erekcji. Lek nie pomaga pacjentom, u których nie występują zaburzenia erekcji.

Ważne jest, aby mieć świadomość, że lek nie działa przy braku stymulacji seksualnej.

Pacjent i jego partnerka powinni zaaranżować grę wstępną, tak samo jak w przypadku, gdy pacjent nie zażywa leku na zaburzenia erekcji.

Jaki jest skład Tadalafil Lilly, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest tadalafil. Każda tabletka leku zawiera 2,5 mg tadalafilu.

– Pozostałe składniki to:
Rdzeń tabletki: laktoza jednowodna (patrz koniec punktu 2), kroskarmeloza sodowa, hydroksypropyloceluloza, celuloza mikrokrystaliczna, laurylosiarczan sodu, stearynian magnezu.
Otoczka: laktoza jednowodna, hypromeloza, triacetyna, dwutlenek tytanu (E 171), żółty tlenek żelaza (E 172), czerwony tlenek żelaza (E 172), talk.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Tadalafil Lilly – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Tabletki leku Tadalafil Lilly są przeznaczone do stosowania doustnego tylko u mężczyzn. Tabletki należy połykać w całości, popijając niewielką ilością wody. Tabletki można zażywać niezależnie od posiłków.

Zalecana dawka to jedna tabletka 5 mg, przyjmowana raz na dobę, w przybliżeniu o tej samej porze dnia. Lekarz może zmienić dawkę na 2,5 mg w zależności od odpowiedzi pacjenta na lek. Należy wtedy stosować tabletkę 2,5 mg.

Nie należy przyjmować leku częściej niż raz na dobę.

Przyjmowanie leku raz na dobę może być korzystne w przypadku mężczyzn, którzy zamierzają podejmować aktywność seksualną dwa razy na tydzień lub częściej.

Przejmowanie leku raz na dobę umożliwia uzyskanie erekcji po stymulacji seksualnej w każdym punkcie czasowym w ciągu 24 godzin.

Ważne jest, aby mieć świadomość, że lek nie działa przy braku stymulacji seksualnej.

Pacjent i jego partnerka powinni zaaranżować grę wstępną, tak samo jak w przypadku, gdy pacjent nie zażywa leków na zaburzenia erekcji.

Spożywanie alkoholu może wpływać na zdolność pacjenta do uzyskania erekcji i może spowodować przemijające obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Jeżeli pacjent przyjął lek lub planuje jego przyjęcie, nie powinien spożywać dużych ilości alkoholu (stężenie alkoholu we krwi 0,08% lub powyżej), ponieważ może to zwiększyć ryzyko wystąpienia zawrotów głowy przy wstawaniu.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Należy powiadomić o tym lekarza.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Tadalafil Lilly – czy mogę spożywać alkohol?

Tabletki należy połykać w całości, popijając niewielką ilością wody. Tabletki można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłku.

Spożywanie alkoholu może wpływać na zdolność pacjenta do uzyskania erekcji i może spowodować przemijające obniżenie ciśnienia krwi. Jeżeli pacjent przyjął lek lub planuje jego przyjęcie, nie powinien spożywać dużych ilości alkoholu (stężenie alkoholu we krwi 0,08% lub powyżej), ponieważ może to zwiększyć ryzyko wystąpienia zawrotów głowy podczas wstawania.

Sok grejpfrutowy może wpływać na skuteczność leku i dlatego pijąc go należy zachować ostrożność. Aby uzyskać więcej informacji należy zwrócić się do lekarza.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Tadalafil Lilly w okresie ciąży i karmienia piersią?

Kiedy podawano lek psom, nastąpiło u nich zmniejszenie wytwarzania plemników w jądrach.

Zmniejszenie stężenia plemników obserwowano u niektórych mężczyzn. Jest mało prawdopodobne, by prowadziło to do bezpłodności.

Ulotka Tadalafil Lilly – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

TADALAFIL LILLY, 2,5 mg, tabletki powlekane (Tadalafil)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 503.39 KB


TADALAFIL LILLY, 5 mg, tabletki powlekane (Tadalafil)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 503.39 KB


TADALAFIL LILLY, 10 mg, tabletki powlekane (Tadalafil)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 4 razy

Rozmiar plku 503.39 KB


TADALAFIL LILLY, 20 mg, tabletki powlekane (Tadalafil)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 4 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Tadalafil Lilly m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

TADALAFIL LILLY, 2,5 mg; 5 mg; 10 mg; 20 mg, tabletki powlekane (Tadalafil)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Cena - ile kosztuje Tadalafil Lilly?

Cena Tadalafil Lilly i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Tadalafil Lilly.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Tadalafil Lilly? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Pure Encapsulations Vitamin C 1000 gepuff. kapsułki (Opakowanie: 250 szt.)Pure Encapsulations Vitamin C 1000 gepuff. kapsułki (Opakowanie: 250 szt.) to suplement diety zawierający zbuforowaną witaminę C. Jest ona prawdopodobnie jednym z najbardziej znanych składników odżywczych. Rozpuszczalna w wodzie, jest trwale wykorzystywana przez organizm i dlatego powinna być mu stale dostarczana. Witamina C przyczynia się do optymalnego funkcjonowania układu odpornościowego, zwalcza wolne rodniki i jest…

232.99 

Zastosowanie Krem do ciała z masłem shea (Opakowanie: 200 ml)Krem do ciała z masłem shea (Opakowanie: 200 ml) jest wysokiej jakości kremem do ciała zapewniającym intensywne nawilżenie całej skóry. Preparat może przyczynić się do przyspieszenia naturalnych procesów regenerujących po opalaniu.
Stosowanie preparatu może być polecane wszystkim osobom borykającym się z nadmiernie wysuszoną czy napiętą skó…

48.99 

Zastosowanie Orthomol Vital M ampułka+2x kapsułka (Opakowanie: 30 szt.)Orthomol Vital M ampułka+2x kapsułka (Opakowanie: 30 szt.) to suplement diety zawierający ważne dla organizmu mikroelementy redukujące objawy zespołu przewlekłego zmęczenia i wyczerpania u mężczyzn. Przywraca siłę i witalność. Efekt działania Orthomol Vital M ampułka+2x kapsułka (Opakowanie: 30 szt.)Witaminy: C, B2, B6, B12, kwas foliowy, niacyna…

239.59 

Zastosowanie Szałwia fix Tylko Natura (Opakowanie: 30 )Szałwia fix Tylko Natura (Opakowanie: 30 ) to herbatka do parzenia zawierająca w swoim składzie wyłącznie liście szałwii do zaparzania. Produkt przeznaczony jest dla osób borykających się z łagodnymi zaburzeniami układu pokarmowego.
Napar z szałwii może być stosowany przez osoby borykające się z podrażnieniami dziąseł czy jamy ustnej i gardła…

3.99 

Zastosowanie ELODERM Balsam nawilżający (Opakowanie: 400 ml)ELODERM Balsam nawilżający (Opakowanie: 400 ml) to produkt przeznaczony dla osób, w tym dzieci, ze skórą atopową, cierpiących na egzemę skórną oraz mających skłonność do reakcji nadwrażliwości na kosmetyki. Produkt został przebadany dermatologicznie pod nadzorem lekarza neonatologa i nadaje się dla dzieci już od 1. dnia życia.
Efekt działania ELODERM Balsam nawilżają…

38.20 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief