Czopki glicerolowe

Czopki glicerolowe są lekiem dostępnym bez recepty, który jest stosowany doodbytniczo. Są to łagodne środki przeczyszczające, które leczą zaparcia o różnym pochodzeniu. Działają poprzez miejscowe drażnienie jelit, co zwiększa perystaltykę i ułatwia wypróżnienie. W skład czopków wchodzi glicerol, który wykazuje działanie miejscowe.

Czopki glicerynowe Gemi

Czopki glicerynowe Gemi

Czopki glicerynowe Gemi to lek o działaniu przeczyszczającym, który jest stosowany doodbytniczo. Są przeznaczone dla osób dorosłych do doraźnego stosowania w przypadku zaparć. Substancją czynną jest glicerol. Lek jest dostępny bez recepty.

Duphalac

Duphalac to lek przeczyszczający o działaniu osmotycznym, dostępny bez recepty. Zawiera substancję czynną – laktulozę. Jest stosowany w leczeniu zaparć, pomagając w regulacji fizjologicznej czynności okrężnicy oraz zmiękczaniu stolca. Może być również używany w leczeniu i zapobieganiu śpiączce wątrobowej lub stanom przedśpiączkowym.

Enterol 250

Enterol 250 to lek probiotyczny dostępny bez recepty, który zawiera w swoim składzie drożdże Saccharomyces boulardii. Lek ten przywraca równowagę mikroflory jelitowej i jest stosowany w zapobieganiu i leczeniu biegunek różnego pochodzenia, w tym biegunek związanych ze stosowaniem antybiotyków. Może być stosowany u dzieci powyżej 1 miesiąca życia, młodzieży oraz dorosłych. Enterol 250 dostępny jest w postaci kapsułek oraz proszku do sporządzania zawiesiny doustnej.

Lacidofil

Lacidofil to lek dostępny bez recepty, który zawiera bakterie kwasu mlekowego: Lactobacillus rhamnosus i Lactobacillus helveticus. Jego głównym działaniem jest przywracanie naturalnej flory bakteryjnej przewodu pokarmowego, gdy doszło do jej zniszczenia lub zahamowania rozwoju przez inne bakterie. Wskazaniami do stosowania Lacidofilu są: zapobieganie zaburzeniom mikroflory przewodu pokarmowego w trakcie i po antybiotykoterapii, zapobieganie biegunce podróżnych, leczenie wspomagające w trakcie i po antybiotykoterapii oraz nawracające rzekomobłoniaste zapalenie okrężnicy.

Lactulose-MIP

Lactulose-MIP to lek dostępny bez recepty, który zawiera substancję czynną – laktulozę. Jest to syntetyczny dwucukier, który nie ulega trawieniu w jelicie cienkim i dociera w niezmienionej postaci do jelita grubego. Tam pod wpływem flory bakteryjnej jest rozkładany do kwasów organicznych, które zwiększają objętość treści jelitowej i pobudzają perystaltykę jelit. Lek ten jest stosowany w zaparciach oraz w zapobieganiu i leczeniu encefalopatii wątrobowej.

Lactulosum Aflofarm

Lactulosum Aflofarm to lek dostępny bez recepty, który zawiera laktulozę – syntetyczny dwucukier, nie wchłaniający się w przewodzie pokarmowym. Lek ten jest stosowany w leczeniu przewlekłych zaparć oraz encefalopatii w przebiegu niewydolności wątroby. Działanie laktulozy polega na hamowaniu procesów gnilnych i wytwarzania amonu, co prowadzi do zmniejszenia stężenia amoniaku we krwi. Lek jest dostępny w postaci syropu.

Lactulosum Amara

Lactulosum Amara to lek o działaniu przeczyszczającym, który zawiera substancję czynną – laktulozę. Jest to syntetyczny disacharyd, który po podaniu doustnym nie ulega trawieniu w jelicie cienkim i praktycznie nie wchłania się z przewodu pokarmowego. Lek jest dostępny bez recepty i jest wskazany do stosowania w przypadku przewlekłych zaparć oraz encefalopatii w przebiegu niewydolności wątroby u dorosłych (stany przedśpiączkowe i śpiączka wątrobowa).

Lactulosum Hasco

Lactulosum Hasco

Lactulosum Hasco to lek w postaci syropu, który zawiera substancję czynną – laktulozę. Jest to syntetyczny dwucukier, który w niewielkim stopniu wchłania się z przewodu pokarmowego. Laktuloza jest rozkładana w okrężnicy do kwasu mlekowego, mrówkowego i octowego oraz dwutlenku węgla. Kwasy te zmniejszają pH w okrężnicy i wykazują miejscowe działanie osmotyczne, powodując zatrzymanie wody w jelicie grubym. W wyniku tego następuje rozluźnienie i zwiększenie masy kału oraz stymulacja perystaltyki jelit. Lek jest stosowany w leczeniu zaparć oraz w zapobieganiu i leczeniu encefalopatii wątrobowej. Lek jest dostępny bez recepty.

Lactulosum Polfarmex

Lactulosum Polfarmex

Lactulosum Polfarmex to lek dostępny bez recepty, który zawiera laktulozę – syntetyczny dwucukier nie wchłaniający się z przewodu pokarmowego. Działa przeczyszczająco, hamuje procesy gnilne i wytwarzanie amoniaku w jelicie grubym. Wskazany jest do stosowania w przewlekłych zaparciach oraz w leczeniu i zapobieganiu encefalopatii wątrobowej.

Lactulosum Takeda

Lactulosum Takeda to lek dostępny bez recepty, który zawiera laktulozę – syntetyczny dwucukier. Jest to preparat o działaniu łagodnie przeczyszczającym. Lek jest wskazany do stosowania w przypadku przewlekłych zaparciach oraz w encefalopatii w przebiegu niewydolności wątroby, takich jak stany przedśpiączkowe i śpiączka wątrobowa.

Lakcid

Lakcid

Lakcid to lek dostępny bez recepty, który zawiera szczepy bakterii Lactobacillus rhamnosus. Szczepy te są odporne na kwaśne pH żołądka oraz na działanie soli kwasów żółciowych, dzięki czemu mogą kolonizować skład mikroflory jelit, szczególnie jeśli była ona wyjałowiona antybiotykoterapią. Lek jest wskazany do stosowania w leczeniu poantybiotykowego zapalenia jelit, w szczególności wspomagająco w rzekomobłoniastym zapaleniu okrężnicy, a także w celu zapobiegania biegunce podróżnych.

Nasiona lnu

Nasiona lnu

Nasiona lnu to preparat roślinny, który jest dostępny bez recepty. Stosowany jest jako środek osłaniający w łagodnych dolegliwościach przewodu pokarmowego. Nasiona te są bogate w substancje śluzowe, które wspierają czynność jelit, wspomagają ich perystaltykę i przyspieszają wypróżnianie. Dodatkowo len pomaga utrzymać układ pokarmowy w zdrowiu, wykazując właściwości powlekające.

Vivomixx

Vivomixx to suplement diety dostępny bez recepty, który zawiera liofilizowane żywe kultury bakterii probiotycznych. Jest przeznaczony dla dzieci powyżej 3. roku życia, młodzieży i osób dorosłych. Preparat wspomaga przywracanie prawidłowego składu flory bakteryjnej jelit i pomaga w jego utrzymaniu. Występuje w kilku różnych postaciach, takich jak proszek do sporządzania zawiesiny doustnej, kapsułki i krople.

Leki i preparaty na zaparcia oraz wzdęcia w ciąży

Spis leków na zaparcia u kobiet w ciąży.

Zobacz także:

Alergia w ciąży
Ból w ciąży
Hemoroidy w ciąży
Infekcje intymne w ciąży
Nudności i wymioty w ciąży
Podtrzymanie ciąży
Przeziębienie w ciąży
Zgaga w ciąży
Wszystkie leki do stosowania w ciąży

Zaparcia a ciąża – rozpoznanie problemu!

Zaparcia w ciąży wydają się być problemem wstydliwym, dlatego ludzie czasami krępują się o nim mówić, a w skrajnych przypadkach nawet zgłosić do lekarza. Jeżeli zauważyłaś w ostatnim czasie, że masz problemy z oddawaniem stolca – nie lekceważ problemu. Oddawanie stolca rzadziej niż trzy razy w tygodniu czy twarde stolce to przykładowe kryteria świadczące o zaparciach. Dlatego jeżeli obserwujesz u siebie takie objawy lub podobne, podejmij działanie i zgłoś się jak najszybciej do lekarza.

Zaparcia w ciąży – zwalcz problem!

Na naszej stronie prezentujemy środki farmaceutyczne, które mogą pomóc Ci zwalczyć zaparcia w ciąży. Prezentujemy produkty, takie jak: Lactulosum Amara czy czopki glicerolowe. Aby wybrać środek który najbardziej sprosta Twoim oczekiwaniom zapoznaj się z ulotkami leków, a także z opiniami pacjentów. Na naszej stronie możesz dowiedzieć się, co myślą inni ludzie na temat konkretnych środków. W ten sposób możesz poznać plusy i minusy z pierwszej ręki. Nie zapomnij skonsultować swojej decyzji z lekarzem! Ciąża to wyjątkowy okres w Twoim życiu, w którym musisz być szczególnie ostrożna, ponieważ błędne decyzje mogą wpłynąć także na jeszcze nienarodzone dziecko. Dlatego pamiętaj, aby nie podejmować pochopnych decyzji, a wszystko skonsultować z lekarzem lub farmaceutą.

Nie masz już zaparć? Ciesz się z życia!

Kiedy pokonasz już swój problem czerp radość z tego niezwykłego okresu, w którym jesteś. Niedługo przyjdzie na świat Twoje wymarzone dziecko, a dbając o zdrowie podczas ciąży, po ciąży będziesz cieszyć się podwójnie!