Substancja czynna: Tadalafil

Tadalafil – lek stosowany w zaburzeniach erekcji, zaliczany do grupy inhibitorów fosfodiesterazy typu 5 (PDE5). Mechanizm działania tadalafilu polega na rozszerzeniu naczyń krwionośnych członka, umożliwiając napływ krwi do członka, a w konsekwencji erekcję. Do działania leku potrzebna jest stymulacja seksualna. Wskazaniem do stosowania tadalafilu jest leczenie zaburzeń erekcji. 

Tadalafil dostępny jest w postaci tabletek doustnych, które przyjmuje się raz na dobę (nie codziennie), przynajmniej 30 minut przed planowaną aktywnością seksualną. Działanie leku może utrzymywać się dłużej niż dobę. 

Możliwe działania niepożądane: ból głowy, zawroty głowy, niestrawność, zaczerwienienie twarzy, przekrwienie błony śluzowej nosa, ból mięśni, ból pleców. Niekiedy może wystąpić obrzęk powiek, ból oczu i przekrwienie spojówek.  

Uwaga: Tadalafilu nie zaleca się przyjmować mężczyznom z chorobami serca takimi jak niekontrolowana arytmia, niedociśnienie, nadciśnienie tętnicze, niestabilna dławica piersiowa, z przebytym udarem w ciągu ostatnich 6 miesięcy oraz u pacjentów do 90 po zawale mięśnia sercowego. 

Zapisz się do newslettera,
aby być na bieżąco z nowymi lekami

Zapisz się do newslettera,
aby pobrać plik