Konsultacja merytoryczna:

Vixantus

Vixantus jest lekiem przeznaczonym dla dorosłych mężczyzn z zaburzeniami erekcji. Jest to stan, kiedy mężczyzna nie może osiągnąć lub utrzymać wzwodu odpowiedniego do odbycia stosunku płciowego. Wykazano, że lek znacznie poprawia zdolność uzyskania wzwodu odpowiedniego do odbycia stosunku płciowego.

Vixantus zawiera substancję czynną tadalafil, który należy do grupy leków nazywanych inhibitorami fosfodiesterazy typu 5. Po stymulacji seksualnej, Lek pomaga w rozszerzeniu naczyń krwionośnych członka, co umożliwia napływ krwi do członka. w wyniku tego dochodzi do poprawy erekcji. Lek nie pomaga pacjentom, u których nie występują zaburzenia erekcji.

Ważne jest, aby mieć świadomość, że lek nie działa przy braku stymulacji seksualnej. Pacjent i jego partnerka powinni zaaranżować grę wstępną, tak samo jak w przypadku, gdy pacjent nie zażywa leku na zaburzenia erekcji.

Jaki jest skład Vixantus, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest tadalafil. Każda tabletka zawiera 2,5 mg, 5 mg, 10 mg, 20 mg tadalafilu.

Pozostałe składniki leku:
Rdzeń tabletki: laktoza jednowodna, skrobia żelowana, kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, kroskarmeloza sodowa, sodu laurylosiarczan, magnezu stearynian.
Otoczka tabletki: hypromeloza, laktoza jednowodna, tytanu dwutlenek (E171), triacetyna, talk, żelaza tlenek żółty (E172), żelaza tlenek czerwony (E172).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Vixantus – jak stosować ten lek?

Lek w postaci tabletek jest przeznaczony do stosowania doustnego tylko u mężczyzn. Tabletki należy połykać w całości, popijając niewielką ilością wody. Tabletki można zażywać niezależnie od posiłków.

2,5 mg oraz 5 mg
Zalecana dawka to jedna tabletka 5 mg, przyjmowana raz na dobę, w przybliżeniu o tej samej porze dnia. Lekarz może zmienić dawkę na 2,5 mg w zależności od odpowiedzi pacjenta na lek. Należy wtedy stosować tabletkę 2,5 mg.

Nie należy przyjmować leku częściej niż raz na dobę.

Przyjmowanie leku raz na dobę może być korzystne w przypadku mężczyzn, którzy zamierzają podejmować aktywność seksualną dwa razy na tydzień lub częściej.

Przejmowanie leku raz na dobę umożliwia uzyskanie erekcji po stymulacji seksualnej każdym punkcie czasowym w ciągu 24 godzin.

10 mg oraz 20 mg
Zalecana dawka początkowa to jedna tabletka 10 mg, przyjmowana przed planowaną aktywnością seksualną. Jeśli lekarz stwierdził, że zalecana dawka 10 mg jest za słaba, wtedy należy stosować jedną tabletkę 20 mg zgodnie z zaleceniami lekarza.

Lek Vixantus można przyjąć przynajmniej 30 minut przed planowaną aktywnością seksualną. Lek Vixantus może jeszcze być skuteczny do 36 godzin po przyjęciu tabletki.

Nie należy przyjmować leku częściej niż raz na dobę. Vixantus 10 mg i 20 mg jest przeznaczony do stosowania przed planowaną aktywnością seksualną i nie zaleca się stałego, codziennego przyjmowania leku.

Zalecana dawka początkowa to jedna tabletka 10 mg, przyjmowana przed planowaną aktywnością seksualną.
Jeśli lekarz stwierdził, że zalecana dawka 10 mg jest za słaba, wtedy należy stosować jedną tabletkę 20 mg zgodnie z zaleceniami lekarza.

Ważne jest, aby mieć świadomość, że lek nie działa przy braku stymulacji seksualnej. Pacjent i jego partnerka powinni zaaranżować grę wstępną, tak samo jak w przypadku, gdy pacjent nie zażywa leków na zaburzenia erekcji.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Należy powiadomić o tym lekarza. Mogą wystąpić działania niepożądane opisane w punkcie 4 ulotki.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Vixantus – czy mogę spożywać alkohol?

Spożywanie alkoholu może wpływać na zdolność pacjenta do uzyskania erekcji i może spowodować przemijające obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Jeżeli pacjent przyjął lek lub planuje jego przyjęcie, nie powinien spożywać dużych ilości alkoholu (stężenie alkoholu we krwi 0,08% lub powyżej), ponieważ może to zwiększyć ryzyko wystąpienia zawrotów głowy przy wstawaniu

Sok grejpfrutowy może wpływać na skuteczność leku i dlatego spożywając go należy zachować ostrożność. Aby uzyskać więcej informacji należy zwrócić się do lekarza.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Vixantus w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lek do stosowania u mężczyzn.

Ulotka Vixantus – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Vixantus, 2,5 mg, tabletki powlekane (Tadalafilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 8 razy

Rozmiar plku 338.65 KB


Vixantus, 5 mg, tabletki powlekane (Tadalafilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 10 razy

Rozmiar plku 338.65 KB


Vixantus, 10 mg, tabletki powlekane (Tadalafilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 9 razy

Rozmiar plku 338.65 KB


Vixantus, 20 mg, tabletki powlekane (Tadalafilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 16 razy

Rozmiar plku 338.65 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Vixantus m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Vixantus, 2,5 mg, tabletki powlekane (Tadalafilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 338.65 KB


Vixantus, 5 mg, tabletki powlekane (Tadalafilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 7 razy

Rozmiar plku 338.65 KB


Vixantus, 10 mg, tabletki powlekane (Tadalafilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 338.65 KB


Vixantus, 20 mg, tabletki powlekane (Tadalafilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 8 razy

Rozmiar plku 338.65 KB

Cena - ile kosztuje Vixantus?

Cena Vixantus i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Vixantus.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Vixantus? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Eukalyptus Kraeuter Kurbad Herbamedicus (Opakowanie: 500 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

10.99 

Zastosowanie OptiCleaner maść na jęczmień (Opakowanie: 15 g)OptiCleaner maść na jęczmień (Opakowanie: 15 g) to maść na jęczmień bez recepty, przeznaczona do stosowania przy jęczmieniu i gradówce oka.

Maść na jęczmień na powiece nawilża skórę, zmniejsza obrzęk i dyskomfort. Regeneruje naskórek i przyspiesza powrót do zdrowia.Efekt działania OptiCleaner maść na jęczmień (Opakowanie: 15 g)OptiCleaner maść zawiera mió…

23.27 

Dresdner Essenz Gesundh.bad Absolut Relax mit Hanf (Opakowanie: 60 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

5.99 

Curaprox Cps 15 Interdental 1,8-5mm Durchmesser (Opakowanie: 5 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

37.99 

Zastosowanie Bilobil Forte kapsułki (Opakowanie: 60 )Bilobil Forte kapsułki (Opakowanie: 60 ) to produkt leczniczy z wyciągiem z liści miłorzębu japońskiego. Poprawia zdolność zapamiętywania i koncentracji. Może być stosowany u osób starszych zagrożonych demencją. Wspiera leczenie zaburzeń ukrwienia kończyn i zaburzeń układu krążenia.
Efekt działania Bilobil Forte kapsułki (Opakowanie: 60 )Bilobil Forte kapsułki (Opakowanie: 60 ) to tabletki z…

38.82 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief